154

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždy

15.9.2020

Hemoroidy - zatočte s nimi jednou pro vždyHemoroidy – palčivé téma a nepříjemný problém, se kterým se každodenně potýká spousta z nás. Vyvolávají nepříjemné pocity pálení, svědění a bolesti v intimní oblasti. Jak proti nim účinně bojovat a dát jim natrvalo sbohem?

Co jsou vlastně hemoroidy?

Hemoroidy, jinak také zvané „zlatá žíla“, jsou rozšířené cévní pleteně nacházející se v oblasti konečníku a řitního kanálu. Řadí se mezi velmi častá onemocnění, jejichž výskyt roste s přibývajícím věkem. Uvádí se, že jimi trpí více než polovina populace ve věku nad 50 let.

Samotný vznik je podmíněn zvýšeným tlakem v hemoroidálních žilních pleteních, čímž dochází ke zduření, rozšíření, krvácení až vyhřeznutí sliznice. Onemocnění je doprovázeno nepříjemným svěděním, bolestí a potížemi s vyprazdňováním, což má z hlediska intimity a citlivosti značný vliv na lidskou psychiku.

Velmi důležitá je tzv. diferenciální diagnostika, která slouží k vyloučení možného rizika kolorektálního karcinomu nebo jiných onemocnění s podobnými projevy.

Hemoroidy, jsou rozšířené cévní pleteně nacházející se v oblasti konečníku a řitního kanálu. Řadí se mezi velmi častá onemocnění, jejichž výskyt roste s přibývajícím věkem.

Rozdělení

Podle lokalizace je dělíme na vnější a vnitřní.
Vnější se nacházejí zpravidla na povrchu konečníku, v blízkosti řitního otvoru, případně trochu hlouběji. Bývají mělké, vlhké, většinou nebolí a nekrvácí. Charakteristickým znakem vnějších hemoroidů je tlak v anální oblasti, který v případě prasknutí odezní a dojde ke značné úlevě.
Vnitřní vznikají hlouběji v análním kanálu. Od těch vnějších se odlišují typickou příměsí krve ve stolici. V pokročilejším stádiu onemocnění dochází k tzv. prolapsu neboli vyhřeznutí. Krev, která neodtéká, se městná v žilách, a tím dochází k jejich vyhřeznutí.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


Aktuality

8. 5. 2021

Ústní hygiena

5. 5. 2021

Doplňky stravy pro vegany

Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2020

Měření stáří cév

26. 3. 2019

Demence a Alzheimerova choroba

Doporučujeme

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Moje lékárna - B komplex...

Doplněk stravy – komplex vitaminu skupiny...

Moje lékárna - Vitamin C...

Doplněk stravy Vitamin C patří k...

Moje lékárna - Sirup...

Má zklidňující efekt na skliznici úst, krku a...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu