166

Cukr free aneb život bez cukru

10.3.2019

I když si řada z nás uvědomuje rizika spojená s nadměrnou konzumací cukru, stejně se nám chuť na sladké nedaří ovládnout. Snažíme se proto hledat nejrůznější alternativy, které by cukr v našem jídelníčku zastoupily. Jsou však tyto náhražky skutečně zdravější? A proč je cukr vůbec takovým strašákem?

Cukr free aneb život bez cukru

Nadměrná konzumace cukru přispívá ke vzniku obezity a cukrovky, zvyšuje riziko onemocnění srdce i cév, a je dokonce spojována s Alzheimerovou chorobou.

To, že s cukrem bychom to neměli přehánět, ví v dnešní době snad úplně každý. Nadměrná konzumace cukru totiž přispívá ke vzniku obezity a cukrovky, zvyšuje riziko onemocnění srdce i cév, a je dokonce spojována s Alzheimerovou chorobou. Největším problémem bílého cukru je jeho složení. Skládá se totiž výhradně z jednoduchých cukrů, tedy glukózy a fruktózy. Pokud si jej dopřejeme v nadměrném množství, naše tělo začne produkovat hormon inzulin. Dlouhodobě vyšší hladina inzulinu v krvi vede k inzulinové rezistenci, která přispívá ke vzniku všech těchto nemocí.

Jsou alternativy bílého cukru zdravější?

Kvůli rizikům spojených s nadměrným příjmem cukru proto řada z nás začala vyhledávat nejrůznější alternativy, kterými se snažíme bílý cukr nahradit. Jednou z těch nejčastějších je cukr třtinový. Ačkoliv je tento druh chuťově velmi podobný tomu bílému, liší se od sebe procesem výroby. Třtinový cukr není tolik čištěn a obsahuje díky tomu i část melasy, která vzniká při zpracování třtiny. Melasa je zdrojem vitaminů, minerálních látek a některých aminokyselin. Další alternativou používanou ke slazení je med. Také ten obsahuje minerální látky a další prospěšné mikroživiny, díky kterým je už po generace považován za prototyp zdravé potraviny.

celý článek zde


Aktuality

16. 11. 2019

Co je to rýma

6. 11. 2019

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

Aktuality v Mojí lékárně

14. 11. 2019

Měření stáří cév

13. 11. 2019

TV reklama

Doporučujeme

Vibovit DINO 50 želé...

VibovitDINO obsahující vitamíny a minerály je...

B17 APRICARC s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

Moje lékárna - Hroznový...

Doplněk stravy – pastilky z hroznového cukru s...

Moje lékárna - Cerutin,...

Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

 

Doplněk pro život

Podívejte se na naši novou TV reklamu