Čtyřlístek ožívá na filmovém plátně!

1.3.2013

Čtyřlístek ožívá na filmovém plátně

 Velká filmová premiéra nejen pro děti!!!

Ať už dnešní svět čelí modernizaci nebo digitalizaci, na konci ledna se můžeme těšit na návrat ke tradicím!  

 Je to již mnoho let, co vyšel první komiks Čtyřlístku z dílny Jaroslava Němečka. Psal se rok 1960 a v tom roce rovněž započala tradice něčeho doslova velkolepého! Zpočátku kreslený komiks o čtyřech kamarádech, dnes i doplněk každého dítěte. Čtyřlístek se stal oblíbeným čtením mezi dětmi. Legendární postavičky Fifi, Bobík, Pinďa a Myšpulín za tu dobu zažily spoustu patálií, rozesmály velké množství čtenářů a mnoho z nás s komiksem vyrostlo. Komiks se stal natolik oblíbeným čtením, že doslova přežil všechno. Postavičky z komiksu se dostaly nejen na filmové plátno, ale i na hračky, kosmetiku, oblečení a do širšího povědomí všech této doby. Jediné, co u nás může Čtyřlístku konkurovat, je z domácí tvorby Krteček a ze zahraniční pak Asterix a Obelix. Ve skrytu duše se snad každý, kdo pamatuje počátky Čtyřlístku rozněžní, uvidí-li jakoukoliv postavičku pana Němečka a to ať už filmovou nebo komiksovou.  

 Vzhůru do kina! TV spot ZDE...

 Po 40 letech ožijí naši hrdinové na filmovém plátně a je se na co těšit! Duchovní otec Čtyřlístku nechal postavičky obživnout podle scénáře napsaného svými dlouholetými kolegy manžely Hankou a Josefem Lamkovými. Novými členy výtvarnického týmu pak jsou režisér filmu pan Michal Žabka, producent Miloslav Šmídmajer ze společnosti Bio Illusion, která spolu se Cinemartem vdechla celému projektu život. Po téměř ročním zpoždění se můžeme těšit na unikátní 2D animaci provedenou ve 3D. Vzhledem k tomu, že komiks je nakreslen plošně, nikoli objemově, bylo zapotřebí u tohoto vzhledu zůstat. Proto se tým rozhodl jít trochu netradiční cestou. V dnešní době 3D, 4D animací to byl doslova návrat do minulosti. Ale pro zachování tradičního vzhledu se to vyplatilo. Přesvědčte se sami!  

Film nese název Čtyřlístek ve službách krále a příběh nás zavede za Králem Rudolfem do Třeskoprsk

 V den Fifinčin narozenin se posádka vypraví na Pražský hrad, kde je čeká setkání se lvem Aurixem, který zavede naše hrdiny do hrobky Českých králů. Spolu s Králem Rudolfem pak podniknou výpravu do minulosti, poperou se se zlým Zimozelem, ale hlavně zažijí spoustu legrace, dobrodružství a získají nová přátelství, za která se vyplatí bojovat. Filmový příběh je velice krásně zpracován a na své si přijdou nejen děti, ale i dospělí, kteří po boku Čtyřlístku zažili nejednu rošťárnu. Výtvarníci odvedli skvělý kus práce a ze zákulisí víme, že pokud vše dobře dopadne, je v povědomí i pokračování tohoto příběhu. Své hlasy propůjčila ne jedna herecká osobnost. Terezu Bebarovou uslyšíte jako oslavenkyni Fifi, Ivana Trojana jako koumáka Myšpulína, Bohdana Tůmu jako Bobíka, Ondřej Brzobohatý propůjčil svůj hlas Pinďovi a Král Rudolf II. se nechal zastoupit Václavem Postráneckým. Mimo jiné také uslyšíte Jana Přeučila, Jiřího Lábuse, Lucii Bílou nebo Gábinu Osvaldovou. Na zbytek si musíte počkat do kin! Filmová premiéra je naplánována na 28. ÚNORA 2013 a spolu s filmem vyjde také speciální knižní vydání, které rovněž vzniklo pod rukou velkého výtvarníka pana Němečka. Knižní podoba odráží samotný filmový příběh. V knize se také dočtete o peprných začátcích filmu, nebo co bylo na filmu nejtěžší. Hlavní tvůrci výtvarník Jaroslav Němeček, režisér Žabka, producenti Miloš Šmídmajer, Aleš Tříska, scénáristé manželé Lamkovi a hudební skladatel Ondřej Soukup nám poví něco málo k filmu a jak si užili jeho výrobu.  

 Vzhůru do kin!!!

Autor: Pavla Krečmerová


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!