155

Co je to nachlazení a jak se projevuje

4.10.2020

Co je to nachlazení a jak se projevujeJedná se zánětlivé onemocnění horních cest dýchacích virového původu. Je následkem předchozího prochladnutí. Nachlazení je způsobeno rhinoviry, viry parainfluenzy či některými typy koronaviru. Symptomy nachlazení se projevují nejčastěji do 24 hodin po setkání s virem. Symptomy se rozvíjí postupně do 5 dnů a nachlazení by mělo do 10 dnů úplně odeznít. Mezi typické symptomy nachlazení patří zduření nosní sliznice a ucpaný nos. Postižený jedinec kýchá, bolí ho hlava a může mít pro nemoc typické lesklé oči. U pacientů se objevuje teplota – ne horečka – a v některých případech i kašel.


Jaká je prevence nachlazení

V případě nachlazení bohužel stoprocentní prevence neexistuje. Každý jedinec by se měl především snažit posilovat svou imunitu a celkovou obranyschopnost. Člověk by se měl pravidelně otužovat pro svou silnou imunitu. Do stravy by měl zakomponovat větší množství ovoce a zeleniny a přidat ty správné minerály a vitamíny, které mohou posílit imunitu, například vitamín C a zinek. Je vhodné zvlhčovat vzduch v místnostech, ve kterých se nacházíme. Zdravý jedinec by měl nachlazení předcházet i vhodně zvoleným oblečením podle ročního období. V dnešní uspěchané době je v rámci prevence nachlazení vhodné omezit stresové situace, případně aktivity ve stresujícím prostředí. V době probíhající koronavirové epidemie by se mělo více než kdy dříve dbát na hygienu rukou.

Za zvážení stojí použití imunomodulátorů. Imunomodulace je léčebný postup, který vede k úpravě imunitního systému a určitým způsobem do něj zasahuje. Vhodné jsou beta-glukany – hlíva (Imunoglukan, Terezia Hlíva ústřičná), nukleotidy (Preventan), lyzáty bakterií (GS Imunostim), Echinacea, případně probiotika. Jejich účinnost však není prokázána studiemi.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


Aktuality

16. 1. 2021

Máte doma atopika?

12. 1. 2021

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

Aktuality v Mojí lékárně

15. 11. 2020

TV reklama

14. 9. 2020

Měření stáří cév

Doporučujeme

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Psyllium Galmed 200g

Indická vláknina na podporu správného...

B17 APRICARC s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu