Čaga – přírodní poklad ze Sibiře

1.3.2021

Čaga je pozoruhodná léčivá houba, která roste zejména na břízách, z nichž získává širokou řadu účinných látek. Svůj název získala v Rusku, kde se stala neoddělitelnou součástí přírodní medicíny už v 16. století. Sibiřané si z čagy denně připravovali čaj a na její účinky nedali dopustit – běžně se dožívali i věku 100 let. Rezavec šikmý, což je český název čagy, totiž obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek, díky kterým má pozitivní účinky na imunitu, napomáhá dlouhověkosti a je silným pomocníkem v prevenci mnoha onemocnění.

Čaga – přírodní poklad ze sibiře

Čaga je bohatým zdrojem glukanů, které mají silné protizánětlivé a imunomodulační účinky, Glukany navíc  stimulují produkci NK buněk, které bojují s nádory.

Podpořte své zdraví a dlouhověkost

Čaga je bohatým zdrojem glukanů, které mají silné protizánětlivé a imunomodulační účinky, Glukany navíc stimulují produkci NK buněk, které bojují s nádory. Díky tomu je čaga nejen účinnou prevencí v boji proti nádorovým onemocněním, ale také snižuje nežádoucí účinky chemoterapie a je vhodným doplňkem ke standardní onkologické léčbě. Navíc obsahuje inotodiol, který působí preventivně nejen proti rakovině, ale také mrtvici.

Čaga – přírodní poklad ze sibiřeNejvýznamnější je ale čaga z pohledu antioxidačních účinků. Antioxidanty zpomalují proces stárnutí a pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály. Čaga obsahuje nejen fenolické sloučeniny, flavonoidy a chinony, což jsou samy o sobě silné antioxidanty, ale především enzym superoxiddismutázu (SOD), jehož koncentrace je ze všech přírodnin nejvyšší právě v čaze. Jedná se o jeden z nejsilnějších antioxidantů. Podobně jako u dalších enzymů, i SOD se přirozeně vyskytuje v těle, ale s věkem se jeho produkce výrazněji snižuje a je vhodné jej doplňovat.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!