Andrea Verešová: Krása si vyžaduje pevnou vůli a disciplínu

23.12.2020

Je jednou z nejkrásnějších žen Česka a Slovenska a také ikonou modelingové i showbyznysové scény. Andrea Verešová magazínu Moje lékárna prozradila, jak se dá skloubit hvězdná kariéra modelky a péče o rodinu, jak se udržuje fit a také co je tajemstvím její věčné krásy a mladosti.

Naplno se věnujete své práci, ale také rodině a domácnosti. Jak se to dá vše skloubit?
Není to vždy lehké, ale snažím se. Naštěstí mě to všechno pořád baví. Rodina je pro mě základ a bezpečný přístav, ale na druhou stranu mě baví i moje práce, která je pro mě příjemným zdrojem financí a také jistým způsobem seberealizace. Ani bez jednoho si neumím svůj život představit.

Ve vašem životě hraje důležitou roli i dobročinnost. Jak jste se k ní dostala?
Po vítězství Miss Slovenska jsem se hodně věnovala charitativním projektům a benefičním akcím a později jsem se rozhodla založit vlastní nadační fond, který podporuje talentované děti v oblasti kultury, sportu a umění. Účelem je přispívat ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí. Plníme dětem jejich sny a tajná přání – například když se touží setkat se známou osobností nebo něco krásného zažít. Mám velikou radost, že se aktivity nadace rozjely tak rychle a my jsme tak mohli pomoci desítkám dětí. Vzdělávacím a výchovným působením napomáháme nejen jejich psychickému a fyzickému rozvoji, ale v konečném důsledku rozvoji celé společnosti. Dělám to ráda a z celého srdce. Věřím, že děti jsou naše budoucnost.

Kdybyste měla zmínit tři zlomové body svého života, které by to byly?
Zlomových bodů bylo jistě víc. Rozhodujícím okamžikem v mém životě bylo asi vítězství v modelingové soutěži, které odstartovalo moji kariéru modelky v zahraničí, stejně tak jako vítězství v soutěži Miss, díky kterému jsem začala poznávat i svět médií a showbyznysu u nás. Druhým důležitým okamžikem bylo studium na belgickém lyceu, díky kterému jsem se naučila slušně ovládat cizí jazyky. Ty mi pomohly v mém dalším profesním životě, stejně jako studium práv na Univerzitě Karlově, kde jsem poznala mého skvělého manžela, také právníka. Díky němu jsem se usadila a poznala i jiné životní hodnoty a priority. Mám krásnou rodinu a nádherné děti, které jsou asi tím nejzásadnějším zlomem v životě každé ženy.

Věnujete se mnoha pohybovým aktivitám. Který sport je váš nejoblíbenější a proč?
Jednoznačně plavání, tenis i kolo, ale asi nejvíc ze všeho jsem si oblíbila jógu. Je to ideální ucelený systém, který harmonizuje tělo i duši, pomáhá mi cítit se fit a navíc se dá se dělat v každém věku. Je krásné, jak se při józe propojí různé dráhy, upraví se bloky a stres a naučíte se správně dýchat. Ráda cvičím jógu po ránu, skvěle mě protáhne a nastartuje. Občas si zacvičím i pilates nebo Power Plate. Ten je dobrý na intenzivnější trénink nebo tehdy, když chcete zvýšit tonus těla. Stačí dvacetiminutové cvičení a cítíte i ty partie těla, o kterých jste nevěděli, že existují.

Máte i osobního trenéra?
V minulosti ano, ale teď už cvičím spíše sama doma. Šetří to čas. Kdykoli mám chvilku, tak si doma zacvičím a odreaguji se. Občas však chodím i na lekce, kde je skvělé, že vás opraví, poradí se správným dýcháním a navíc se dostanete do poloh nebo frekvencí, které byste už sami doma dávno vzdali.

Andrea Verešová

ČÍST CELÝ ROZHOVOR


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!