ANDĚL STRÁŽNÝ – nepřetržitá tísňová péče po celé České republice

3.6.2022

ANDĚL STRÁŽNÝ – nepřetržitá tísňová péče po celé České republice

Hlavním posláním všech andělů strážných je pomáhat lidem a ochraňovat je. Většina lidí věří, že existují, i když je nemohou vidět. My ale jednoho opravdu známe a rádi bychom vám ho představili.

Anděl Strážný je v tomto případě organizace, jejímž smyslem a hlavním posláním je, aby senioři, nemocní a handicapovaní mohli i přes vysoký věk či zdravotní komplikace stále žít doma. Aby nemuseli odcházet do pobytových zařízení, ale mohli co nejdéle žít ve známém a komfortním prostředí svých vlastních domovů. Anděl Strážný je registrovaná sociální služba tísňové péče, jejíž  klienti jsou opatřeni monitorovacím zařízením s SOS tlačítkem, které nosí stále u sebe. Toto tlačítko je napojeno na dispečink organizace, který je k dispozici nepřetržitě, 24 hodin denně, 365 dní v roce. Klienti jsou  tak stále v bezpečí, doma i venku, s pocitem, že když se něco stane, tak pomoc přijde vždy. A to téměř okamžitě a díky GPS lokátoru, který je součástí zařízení, i na správné místo.

Pokud vás služba tísňové péče zajímá, můžete kontaktovat organizaci na bezplatné NONSTOP infolince 800 603 030, kde vám odborně vyškolené pracovnice dispečinku nezávazně poskytnou veškeré informace a předají kontakt na sociální pracovnici v místě vašeho bydliště. V případě přetrvávajícího zájmu si následně se sociální pracovnicí domluvíte den a čas, který bude oběma vyhovovat. Sociální pracovnice přijede přímo k vám domů, abyste nemuseli nikam cestovat, a službu vám představí. Vše podrobně vysvětlí a zařízení nastaví individuálně na míru tak, abyste byli spokojeni. Při tomto prvním setkání budou sociální pracovnicí předány nejen veškeré potřebné informace, ale samozřejmě i monitorovací zařízení dle vašeho výběru. K dispozici jsou tři druhy, se kterými se seznámíte během prvního setkání.  První měsíc služby, tzv. adaptační období, je zdarma. Po měsíci vás sociální pracovnice opětovně navštíví a službu můžete podle potřeb přenastavit, pozměnit či zrušit. Pokud jste se službou spokojeni a chcete ji využívat i nadále, zavede se následně měsíční paušální platba za využívání služeb Anděla Strážného ve výši 350–450 Kč za měsíc dle typu zařízení, které využíváte. Na tuto službu si můžete zažádat o příspěvek na péči, který měsíční platbu pokryje (s vyřízením může pomoci sociální pracovnice v místě vašeho bydliště či pracovníci dispečinku Anděla Strážného). Samotné zařízení v hodnotě 2 000–9 000 Kč vám organizace Anděl Strážný poskytne formou zápůjčky zcela zdarma. 

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!