5 tipů, jak děti naučit první pomoc

19.7.2019

O zásadách první pomoci nepotřebují vědět pouze dospělí, ale také děti. Dětský mozek totiž dokáže informace neuvěřitelně efektivně vstřebávat, a tak své ratolesti můžete celkem jednoduše učit, aby byly v bezpečí a věděly, jak se mají chovat v případě nouze. Nejlepší čas začít je tehdy, když už dítě chápe, proč nemá dávat ruce do rozpálené trouby či si hrát s nožem. V tísňové situaci mohou totiž rozhodovat právě sekundy, na které mohou být vaše děti připraveny, nebo naopak nikoliv.

5 tipů, jak děti naučit první pomoc

Jak zastavit krvácení

I když je samotná dezinfekce rány a správné obvázání důležité, našim nejmenším zatím stačí, když budou vědět, že na zastavení nebo zpomalení krvácení je potřeba vyvinout na ránu tlak. I pro nejmenší děti je velmi lehce zapamatovatelné, že v případě říznutí si na ránu musí zatlačit kapesníčkem.

Pečlivě vysvětlete linku 112

Linka 112 je sjednocené celoevropské číslo, které používáme v případě jakékoliv nouze. Poučte své děti o tom, jak toto číslo funguje, co vše se za ním skrývá a hlavně kdy ho mohou použít. Samozřejmě musí pochopit, že to není hračka ani kamarád na telefonu. Pokud však už dítě zná čísla, nebo dokonce ví, jak telefon používat, je ovládání linky 112 nevyhnutelností.

celý článek zde


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!