Ptali jsme se v lékárně ...

29.4.2022

Tentokrát jsme zavítali do Přelouče, konkrétně do Lékárny U Zlatého raka, která se pyšní rozsáhnou nabídkou veterinárních přípravků. Na naše zvídavé otázky odpovídala milá paní doktorka farmacie - Marie Filipová.

Již delší dobu prožíváme nelehkou dobu koronavirové pandemie. Jak se Vám jí daří zvládat v lékárně?

Nezakrývám, že pandemická doba pro nás byla a stále ještě je náročná. Museli jsme si zvyknout na to, že to jsme my, kdo tvoří první linii, na koho se lidé obracejí o radu, když je jejich lékař z nějakého důvodu nedostupný. Pacienty jsme učili využívat všech možností, které poskytuje systém eReceptu, tedy i možnosti objednat si své léky předem nebo více využívat výhody vyzvedávání na občanský průkaz. Nemálo lidí v době pandemie pochopilo, že lékárník není „jen ten za pultem“, ale je to odborník, který je nejen schopen, ale i ochoten pomoci odbornou radou, ale i obyčejným lidským přístupem. Museli jsme se naučit komunikovat i s těmi, kteří měli koronavirus za „chřipečku“, odmítali očkování kvůli jeho škodlivosti či dokonce transfuzi krve od očkovaného jedince. Naše lékárna měla ale to štěstí, že se jí dosud koronavirus vyhýbal.

Jak se změnilo chování zákazníků ve srovnání s dobou před pandemií?

Naše lékárna patří velikostí ke středním a sídlí na menším městě nedaleko krajských Pardubic. Náš sortiment zahrnuje nejen léky na předpis, volně prodejné léky a doplňky stravy, ale i zdravotnické pomůcky – na poukaz i volně prodejné - a také zdravotní obuv. Kromě lékárny v Přelouči provozujeme také výdejnu v Rohovládově Bělé. Opakované vyhlašování nouzového stavu, omezení cestování, větší využívání práce z domova, karanténní opatření, to vše se odrazilo ve změně chování lidí, kteří vyhledávají zdravotní – tedy i lékárenskou - péči v místě bydliště nebo jeho blízkém okolí.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

 


 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!