Novinky

|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »
14. 3. 2023
TV reklama
V období od 15.03. - 15.04.2023 můžete zhlédnout v rámci BŘEZNOVÉ a DUBNOVÉ televizní kampaně 30s reklamní spot. Tento spot je možné vidět na kanálech TV Nova, TV Prima group a TV Barrandov.
16. 2. 2023
Realizujeme a podporujeme projekty zaměřené na prevenci, osvětu i zdravý životní styl
Moje stáří, Moje zdravá firma, Moje těhotenství Žít zdravě se stává moderním trendem a nezbytností ke zvládání stále se zvyšujících nároků společnosti na psychické i fyzické možnosti člověka. Velká část populace ovšem žije v rozporu se zásadami zdravého životního stylu, k němuž významně přispívá nevhodná skladba jídelníčku, nadměrný příjem potravy a alkoholu, kouření, absence pohybu, sedavý způsob života, nedostatek relaxace, spánku a v neposlední řadě nepravidelné absolvování preventivních prohlídek. S ohledem na demografické stárnutí populace se stává aktuálním rovněž téma aktivního stárnutí – procesu zaměřeného na zajištění optimálních příležitostí pro zdraví, účasti na životě ve společnosti a bezpečí v co nejlepším standardu kvality života starších obyvatel.
31. 1. 2023
Nakopněte imunitu v zimě
Jako každý rok si i letos procházíme obdobím zvýšeného výskytu respiračních infekcí. Lidé jsou ve většině případů ohroženi viry, oslabené jedince může napadnout i bakteriální infekce. Pokud je napaden zdravý jedinec, měl by pár dní (2–3) vyčkat a nechat své tělo bojovat s patogenem. Stačí omezit tělesnou aktivitu, odpočívat, zvýšit příjem tekutin, případně také vitamínů a minerálů. Jedině v případě, že se objeví vysilující kašel, vysoké horečky či zhoršené dýchání, je vhodné zasáhnout okamžitě.
29. 1. 2023
Z DENÍKU (vysloužilého) LÉKÁRNÍKA MIRKA
Přátelé, milujete hory? Já ano, a jak moc. Ten pocit, kdy se s batohem na zádech škrábu do nekonečného kopce sotva noha nohu mine, do plic mi proudí čerstvý, na pocit trochu chladivý vzduch a když se konečně zmůžu na to zvednout hlavu a porozhlédnout se, vidím neskutečnou krásu, výhled, který nic nepřekoná. Vidět svět trochu s nadhledem, to už mi v životě mnohokrát pomohlo. To uvědomění si, že tady nejsem sám a že příroda je mocná čarodějka, to přináší člověku jakousi pokoru, ale i klid. A o tom to na horách vlastně je: být pokorný, být upřímný i sám k sobě a ke svým silám.
17. 1. 2023
Home Sharing pomáhá rodinám s dětmi s postižením
Jak v běžných rodinách děti odrůstají a stávají se čím dál více samostatnými, rodičům se „uvolňují ruce“ a mohou se zase věnovat svým zájmům, práci, přátelům. Rodičům dětí s postižením však intenzivní péče nikdy nekončí – o své děti se často starají téměř nepřetržitě a i když jsou to už třeba teenageři, vývojově zůstávají na úrovni malých dětí. Homesharing těmto rodinám nabízí významné odlehčení: propojuje pečující rodiny s dobrovolnými hostiteli, kteří jim s péčí o děti několik hodin týdně vypomáhají.
16. 12. 2022
Vitamíny pro děti
Řada z nás může předpokládat, že potřeba vitamínů u dětí bude mnohem nižší než v případě dospělých lidí. Vždyť dospělý má většinou až několikanásobně vyšší hmotnost než dítě. Nicméně v tomto případě to není správná úvaha. Potřeba vitamínů u dětí je relativně vysoká, v řadě případů srovnatelná, a v některých případech dokonce vyšší ve srovnání s dospělými. Je tomu tak proto, že děti rostou, vyvíjejí se. A to souvisí s převahou anabolických reakcí (zajišťujících tvorbu tkání a růst) nad reakcemi katabolickými (souvisí s rozkladem odumírajících tkání).
28. 11. 2022
Duševní zdraví jako základ spokojeného života
Duševní zdraví se týká každého z nás – měli bychom ho rozvíjet a stavět jej na pevných základech. Bohužel, vlivem životních událostí o něj můžeme také přijít. Bylo by povrchní si myslet, že duševní zdraví se týká pouze absence různých poruch a nemocí. Není tomu tak. Duševní zdraví je celkovým odrazem našeho života, pohody a smysluplným naplněním všech životních potřeb.
14. 11. 2022
Darujte zdraví: tipy na dárky z lékárny
Přemýšlíte, čím udělat svým blízkým radost? A co takhle darovat jim něco, co podpoří to nejdůležitější – jejich zdraví? Vybrali jsme pro vás několik produktů, kterými potěšíte snad každého člena rodiny, nejen babičky a dědečky. Správně zvolené vitamíny a doplňky stravy jsou totiž dárkem, který rozhodně nezůstane zahrabaný ve skříni nebo odložený v šuplíku.
3. 11. 2022
Zinek jako zásadní mikroelement pro funkci imunitního systému.
Současné období je poznamenané velmi aktuálním onemocněním COVID 19. Důraz na zodpovědnost za svoje zdraví je součástí zdravotního chování každého jedince. V souvislosti s probíhající pandemií nového koronaviru SARS-CoV-2 vzrostl zájem o přípravky na posílení imunity.
28. 10. 2022
Pupalka a její zdravotní přínosy
Pupalka dvouletá je pohledná, žlutě kvetoucí rostlinka připomínající svými květy diviznu. Roste planě a lze si ji bez problémů vypěstovat na vlastní zahrádce. Je známa z lidového léčitelství. Její chutný a výživný kořen lze použít jako koření nebo přísadu do salátů.
23. 10. 2022
Jak posílit imunitu na podzim a zbavit se únavy?
Podzim je za rohem a kromě krásně zbarveného listí stromů a často nepředvídatelného počasí s ním přichází také období chřipek a nachlazení, zvýšené únavy a stresu. Podpořte svou imunitu, doplňte si chybějící energii a udržte ve zdraví své srdce a cévy tím, že si dopřejete dostatečnou dávku chybějících vitamínů a minerálů. Které vitamíny a minerály jsou na podzim nejvhodnější? Na obranyschopnost našeho organismu má vliv nespočet věcí. Mezi důležité vitamíny a minerály na její posílení patří například vitamín C, zinek a vitamín D3.
11. 10. 2022
Otužováním k lepší imunitě
Otužování je přirozenou, časově a finančně nenáročnou cestou, jak posílit imunitu a upevnit svou fyzickou i psychickou zdatnost a vůli. První pozitivní účinky na svém těle pocítíte velmi brzy a pravidelné vystavování chladu se pro vás skoro jistě stane životním stylem, bez kterého už nebudete chtít být.
3. 10. 2022
Otevření lékárny Sano
Reportáž z otevření lékárny Sano v OC Koksovna
25. 9. 2022
Důležité minerály v těhotenství
Reprodukční období je kritickým obdobím pro stanovení rizika chronických onemocnění u potomků v pozdějším věku, a tedy i správný příjem makronutrientů a mikronutrientů hraje zásadní roli v životě jedince. Správná výživa má v tomto vývojovém období nezastupitelnou roli, protože může mít zásadní vliv na snížení celoži-votního rizika rozvoje některých dalších onemocnění. Zatím nebyly vypracovány komplexní pokyny, které by po-drobně popisovaly výživové potřeby žen v průběhu reprodukce od početí až po těhotenství a kojení.
1. 9. 2022
Pozvánka na TěhuDay
Těhotenství a mateřství patří mezi nejkrásnější období plné očekávání a neopakovatelných okamžiků v životě ženy. Současně je to doba velkých tělesných, psychických a hormonálních změn nastávající maminky, která vstupuje do nové životní role.
26. 6. 2022
Na slovíčko s létajícím lékárníkem Ondrou z Mojí lékárny
Na slovíčko s létajícím lékárníkem Ondrou z Mojí lékárny   PharmDr. Ondřej Žák je mladý, empatický lékárník se srdíčkem na pravém místě. Narodil se ve znamení Vah v roce 1993 a devadesát trojka je také jeho nejoblíbenějším číslem, které mu vždy přináší štěstí. Věnuje se sportu, turistice a historii. Nyní studuje kombinované doktorské studium, kde se zabývá zkoumáním historických pramenů a vývoji lékárenství na Ostravsku v období socialismu. Po absolvování Farmaceutické fakulty nastoupil do společnosti Sanovia provozující virtuální řetězec Moje lékárna, kde vykonává pozici tzv. hoopera neboli létajícího lékárníka. Jeho mateřskou lékárnou je SANO Rychvald. Současně zastává pozici personálního manažera. Je ostravským patriotem a říká: „Narodil jsem se v Ostravě, žiju zde a chtěl bych zde žít po celý svůj život“.
22. 6. 2022
Jak si bezpečně užít pobyt v jarní přírodě
Jak si bezpečně užít pobyt v jarní přírodě   Potom, co jsme byli několik měsíců raději schovaní v teple domova, se začíná zase oteplovat a trávíme čím dál více času venku. Pobyt a pohyb v přírodě s naším zdravím dokáže udělat zázraky. Je však potřeba být opatrný, ať nám ho nezkazí spáleniny od sluníčka, neodbytný hmyz nebo otravná alergie.
16. 6. 2022
Kardiovaskulární rehabilitace
Kardiovaskulární rehabilitace Kardiovaskulární onemocnění představují choroby srdce a cév. Patří mezi nejčastější příčiny úmrtí ve vyspělých státech. V České republice podlehne srdečně-cévním chorobám každý druhý člověk. Rizikové faktory kardiovaskulárních onemocnění dělíme na neovlivnitelné (věk, pohlaví, genetika, osobní anamnéza) a ovlivnitelné (fyzická aktivita, životní styl, obezita, kouření). Kardiovaskulární rehabilitace představuje jednu z možností, jak můžeme onemocnění srdce a cév ovlivnit. Jedná se o komplexní proces rehabilitační péče, která pomáhá u nemocných se srdečními chorobami s udržováním jejich optimálního fyzického, psychického, sociálního, pracovního a emočního stavu. Přístup k jednotlivým pacientům je vždy individuální a všestranný, jelikož nezahrnuje pouze fyzickou aktivitu, ale součástí péče je i dodržování zásad sekundární prevence a zdravého životního stylu.
12. 6. 2022
Ach, ty opary a afty!
Ach, ty opary a afty!! Máme před sebou důležitou společenskou událost, prezentaci na mítinku, první rande, naplánované focení u fotografa nebo přijímací pohovor do nového zaměstnání. Ale ouha! Najednou nás začne svědit ret, nahoře i dole na ústech, a ještě také kůže níže u brady. Postupně na těchto místech začínají nabíhat vodnaté puchýřky a zanedlouho máme na tváři plno nevzhledných a odpudivých boláků…. Velmi nekomfortní situace, kterou sice možná každý, kdo se s námi setká, pochopí…. Nicméně v každém případě nás dovede pěkně rozhodit. Proč proboha právě nyní a ne někdy jindy??
10. 6. 2022
Krásné a zdravé opálení
Krásné a zdravé opálení Beta-karoten, který patří do skupiny karotenoidů, funguje v lidském těle jako antioxidant a jako prekurzor vitaminu A. Antioxidanty obecně jsou důležité v boji proti volným radikálům, které poškozují tkáně, zhoršují chronická onemocnění a mohou poškodit DNA buněk, což může vést i k onkologickým onemocněním.
|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »
 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!