Novinky

|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »
29. 4. 2022
Ptali jsme se v lékárně ...
Tentokrát jsme zavítali do Přelouče, konkrétně do Lékárny U Zlatého raka, která se pyšní rozsáhnou nabídkou veterinárních přípravků. Na naše zvídavé otázky odpovídala milá paní doktorka farmacie - Marie Filipová.
25. 4. 2022
Nepečené dezerty
Existuje mnoho výtečných dezertů, během jejichž přípravy nemusíte stát u rozpálené trouby ani nepotřebujete mnoho pekařských zkušeností. Jde o nepečené dezerty, které jsou často i zdravější než pečené, rychle připravené a pochutná si na nich celá rodina nebo návštěva.
21. 4. 2022
Uplatnění hořčíku v ženském zdraví
Hořčík je esenciální prvek, jehož deficit byl popsán již v polovině 20. století.  Jedná se převážně o intracelulární kationt, který je nezbytnou součástí více než 300 enzymů, které se účastní takřka všech metabolických drah, jakož i signalizační role, energetického metabolizmu a reparačních procesů genetické informace.
17. 4. 2022
Péče o zdraví domácích mazlíčků
Naši domácí mazlíčci často potřebují kromě zdravé stravy a dostatku pohybu také další péči o zdraví. Například je pravidelně musíme zbavovat parazitů, ať už těch vnějších, nebo vnitřních. Mnoho pejsků a kočiček se za svůj život bohužel nevyhne ani zánětu oči nebo uší. Naštěstí jsou v lékárně k dostání kvalitní veterinární přípravky, které tyto potíže vyřeší. Kromě léčiv ale v lékárně pro svého psa nebo kočku seženete doplňky stravy pro zdraví kloubů nebo kůže a srsti.
13. 4. 2022
Proces umístění klienta do domova pro seniory
Přinášíme vám rozhovor s Mgr. Klárou Buttovou, vedoucí sociální pracovnicí domova pro seniory Sue Ryder, která má mimo jiné na starost také evidenci žádostí. Přečtěte si, jak ze zkušeností neziskové organizace Sue Ryder proces umístění klienta funguje a v čem se může lišit od jiných zařízení. 
9. 4. 2022
Rehabilitace u pacientů s diabetes mellitus
Diabetes mellitus (DM), běžně nazývaný jako cukrovka, je chronické metabolické onemocnění charakterizované zvýšenou hladinou cukru v krvi, tzv. hyperglykemií. Podle nedostatku inzulinu, hormonu slinivky břišní, který je zodpovědný za snižování hladiny cukru v krvi, rozlišujeme dva základní druhy: DM I. typu a DM II. typu.
5. 4. 2022
Účinná detoxikace: silymarin a kurkumin
Naše tělo je úžasným, nenapodobitelným organismem, který funguje jako celek díky buňkám tvořícím tkáně a orgány. Každým dnem v našem těle proběhnou miliardy biochemických reakcí, které na jedné straně obnovují a tvoří buňky nové, na straně druhé rozkládají buňky odumřelé či poškozené.
5. 4. 2022
Měření stáří cév
Svůj kalendářní věk znáte.... Znáte i věk svých cév? Prevence jako nejlepší léčba aneb Co můžeš udělat pro své zdraví dnes, neodkládej na zítřek! Přijďte si změřit stáří svých cév do vybraných lékáren sdružení Moje lékárna.  
1. 4. 2022
Pomocné tlapky o. p. s.
Co pro váš může udělat speciálně vycvičený pes? Kterým klientům poskytujeme na míru vycvičené psy? 
28. 3. 2022
Příběh Lenky Štochlové
Jmenuji se Lenka Štochlová, je mi 42 let a pocházím z Příbrami. Mám dospělou dceru Lenču a 9 let jsem v invalidním důchodu. Byla jsem zdravotní sestrou na ortopedickém oddělení. Svou práci jsem milovala a moc mi chybí.  
24. 3. 2022
Jak si správně přivolat pomoc
První pomoc – pojem, který se zdá být notoricky známý a naprosto triviální. Co se však pod tímto pojmem opravdu skrývá? První pomoc není jen zástava krvácení, zavázání podvrtnutého kotníku nebo zvednutí starší ženy, která upadla na ulici. První pomoc zahrnuje také zavolání odborné pomoci na místo, kde se nachází osoba se zdravotními potížemi. 
20. 3. 2022
NOVÉ TRENDY - CHELÁTY
HOŘČÍK A ŽELEZO VE FORMĚ CHELÁTU MAJÍ MNOHO VÝHOD! Poslední dobou se u odborníků i spotřebitelů zvyšuje obliba chelátové formy hořčíku a železa – bisglycinátů, a to díky jejich vysoké biodostupnosti a účinnosti.
16. 3. 2022
TELEMEDICÍNA - zaměřeno na pohyb
Digitalizace, moderní komunikační technologie, monitoring / selfmonitoring, data … Jinými slovy telemedicína. Někdo má „osypky“ už jen z úvodní kombinace slov. Na první pohled to celé může působit složitě, ale není třeba mít obavy z nároků na naši technickou zdatnost. Ostatně kdo ještě nikdy neměl v ruce chytrý telefon, nepracoval s aplikací monitorující pohybovou aktivitu, nenosil na zápěstí chytré hodinky či nějaký fitness náramek? Myslím, že takových uživatelů příliš nebude ani u starší generace. Mladší členové rodiny navíc určitě vždy rádi pomohou.
13. 3. 2022
TV reklama
V období od 15. 3. - 18. 4. 2022 můžete zhlédnout v rámci JARNÍ televizní kampaně 25s reklamní spot. Tento spot je možné vidět na kanálech TV Nova, TV Prima group a TV Barrandov.
12. 3. 2022
Lékárník partnerem veterináře?
Že se lékárník stará o přípravu a vydávání léčivých přípravků, to víme. Víme i to, že se stará o vydávání zdravotnických prostředků, kosmetiky a doplňků stravy.  Mnohé lékárny v dnešní době již nabízejí také veterinární přípravky pro pomoc našim mazlíčkům. Lékárník tak mnohdy může být rádcem v péči o vaše mazlíčky.
23. 2. 2022
Ptali jsme se v lékárně...
Praha, jedno z nejkrásnějších měst na světě, je největším městem v naší zemi. Žije zde 1,3 miliónu obyvatel. Podle statistik je Praha i městem, kde se obyvatelé dožívají nejvyššího věku v rámci celé ČR. Na první pohled je to poněkud zvláštní – vždyť kvalita ovzduší ve velkoměstě nebude asi nic moc a také ten stres a shon kolem dokola… Nicméně v tomto případě zřejmě převažují jiné důležité parametry, jako je vzdělanost, životní styl nebo dostupnost a kvalita zdravotní péče. Praha má řadu známých čtvrtí a sídlišť. Mezi nimi najdeme i Prahu 8 – Kobylisy, kde žije kolem 30 tisíc lidí. Jeho východní část je tvořena panelovým sídlištěm, západní část rodinnými domy. O zdraví tamních obyvatel je postaráno na Poliklinice Čumpelíkova, kde najdeme i Moji lékárnu, kterou vede paní Mgr. Hana Kholová. Položili jsme jí několik otázek.
18. 2. 2022
Speciální výživa
Vyvážená strava je jedním ze základních kamenů pro lidský organismus. Obzvlášť pak v případě, že tělo bojuje s únavou nebo nemocí. Platí to ale i naopak – onemocnění může způsobit i sám nedostatek živin. Existuje velké množství lidí, kteří trpí alergií, potravinovou intolerancí a v některých případech také podvýživou. Naštěstí je na trhu dostupných mnoho alternativ, které umožní takovým osobám zvýšit pestrost stravy a množství přijímaných živin a díky tomu žít zdravější a plnohodnotnější život.
13. 2. 2022
Netradiční přílohy
Určitě jste už slyšeli o tom, že pokud se chcete stravovat zdravěji nebo zhubnout, měli byste omezit nebo zcela vynechávat přílohy. Není to ale tak úplně pravda. Existuje totiž množství příloh, které jsou lehčí a zdravější než třeba rýže, knedlíky a brambory. Patří mezi ně například kuskus, bulgur, quinoa, červená čočka, mungo fazole, jáhly, pohanka a mnoho dalších příloh, které jsou nabité živinami a navíc skvěle chutnají.
8. 2. 2022
Postcovidový syndrom a možnosti respirační fyzioterapie
U nemocných s mírným průběhem infekce dochází k uzdravení přibližně po 2 týdnech. U těžších forem onemocnění trvá rekonvalescence cca 3–12 týdnů. Jestliže příznaky covidové nákazy trvají déle než 12 týdnů od počátku infekce a nejsou vysvětlitelné jinou příčinou, hovoříme o tzv. post-covid syndromu. Vyskytuje se ve velkém procentu případů u pacientů, kteří museli být s covidovou nákazou hospitalizováni, v menší míře ale také u těch, kteří onemocnění prodělali v domácím léčení. 
3. 2. 2022
Farářka Martina Viktorie Kopecká
Říct si o pomoc není projev slabosti, ale odpovědnosti k sobě a svým blízkým. Husitské farářce Martině Viktorii Kopecké jste mohli fandit v taneční show StarDance, kde s tanečníkem Markem Dědíkem vybojovali druhé místo. Byl pro ni ale tanec vždy zajímavý? A co se díky taneční soutěži o sobě naučila? Nejen o tanci, ale také o životě v církvi, Bohu a vztazích v době pandemie jsme si povídaly pro první vydání magazínu Moje lékárna v roce 2022 – jubilejního 10. ročníku tohoto magazínu.
|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »

 Novinky můžete odebírat přes RSS.

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Podívejte se na naši novou TV reklamu