155

Novinky

|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »
4. 3. 2021
Šumava
Šumavský národní park spadá do chráněné krajinné oblasti Šumava a je největším ze čtyř národních parků v České republice. Ročně tento park hostí stovky tisíc návštěvníků převážně z České republiky, současně ale zaznamenáváme turisty a jejich zájem i ze sousedních států.
1. 3. 2021
Čaga – přírodní poklad ze Sibiře
Čaga je pozoruhodná léčivá houba, která roste zejména na břízách, z nichž získává širokou řadu účinných látek. Svůj název získala v Rusku, kde se stala neoddělitelnou součástí přírodní medicíny už v 16. století. Sibiřané si z čagy denně připravovali čaj a na její účinky nedali dopustit – běžně se dožívali i věku 100 let. Rezavec šikmý, což je český název čagy, totiž obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek, díky kterým má pozitivní účinky na imunitu, napomáhá dlouhověkosti a je silným pomocníkem v prevenci mnoha onemocnění.
25. 2. 2021
Tajemství a síla břečťanu
Břečťan popínavý (Hedera helix) netřeba představovat. Známe jej z romantických zákoutí parků a hřbitovů, kde se pne po stromech či vytváří sytě zelené koberce na zemi. Je to liána, která se dožívá až 200 let a dovede vyrůst až do výšky 30 m. Je znám již od starověku.
22. 2. 2021
Karin a Richard Krajčovi: život je krásný
Režisérka a autorka tří úspěšných knih, Karin Krajčo Babinská, a muzikant, frontman kapely Kryštof a také herec, Richard Krajčo. Jak se jim žilo v karanténě a koho z nich čeká elektro detox? Proč Kryštof vyčkává s novou deskou a jak to bylo s Mistrem a písní Vánoční? Jaký další projekt manželé společně chystají a v co oba věří?
17. 2. 2021
Zinek jako zásadní mikroelement pro funkci imunitního systému
Současné období je poznamenané velmi aktuálním onemocněním COVID-19. Důraz na zodpovědnost za svoje zdraví je součástí zdravotního chování každého jedince. V souvislosti s probíhající pandemií nového koronaviru SARS-CoV-2 vzrostl zájem o přípravky na posílení imunity.
14. 2. 2021
Doporučení Alzheimer Europe
Jak zachovat pohodu lidí s demencí a pečujících v době pandemie COVID-19. Současná pandemie koronavirové in fekce způsobující onemocnění COVID-19 zasáhla různým způsobem mnoho lidí v Evropě i ve světě. Nejčastějším doporučením ke zvládání této situace je omezení přímého kontaktu, izolace, která by měla být hlavně fyzická, nikoli sociální (byť se tak o  ní někdy hovoří).
8. 2. 2021
Krásné vlasy a pokožka i v zimě?
Mráz a vítr, nízká vlhkost vzduchu a velké teplotní rozdíly jsou pro vaši pokožku a vlasy velkou zátěží a jejich  přirozená ochranná vrstva se ztenčuje. Kůže je vysušená, napnutá, zarudlá a vlasy mají vyšší sklony k lámavosti, třepení a vypadávání. Naštěstí existuje mnoho pomocníků, kteří nám se speciální péčí v zimě pomohou.
5. 2. 2021
Manuál pro seniory – jak se správně hýbat a omezit riziko úrazů
Pohyb je bezesporu důležitou součástí životního stylu. Ovlivňuje kvalitu života člověka v seniorském věku a má velký přínos především v rozvoji somatickém a psychosociálním. Pohyb vede ke zlepšení dlouhodobé pohybové samostatnosti, zpomalení degenerativních změn a je také výborným prostředkem k ovlivnění psychiky. Aktivní pohyb redukuje úzkosti a deprese, je důležitý pro pozitivní sebehodnocení, zvyšování pocitu vlastní soběstačnosti a sebedůvěry a pocitu vlastní hodnoty.
31. 1. 2021
Když jsme viděli prasátko (a nebylo zlaté)
Taky jste se opět neudrželi a vánočních dobrot si užili víc, než jste měli v úmyslu? Ambici vidět zlaté prasátko postrádali? Pár nechtěných kil tudíž nabrali? A víte co? To patříme k těm šťastnějším na planetě! To je důležité si uvědomit. Že to máme ve svých rukou a kdykoliv si libovolně přibereme.
31. 1. 2021
TV reklama
V období od 1. 2. - 28. 2. 2021 můžete zhlédnout v rámci ÚNOROVÉ televizní kampaně 25s reklamní spot. Tento spot je možné vidět na kanálech TV Nova, TV Prima group a TV Barrandov Group.    
28. 1. 2021
Cholesterol – tichý zabiják
Pojem cholesterol – jedná se o látku steroidní povahy nacházející se jak v lidském těle, tak v těle mnoha jiných živočichů. Výjimečně jej lze nalézt také u dalších organismů, z nichž můžeme jmenovat některé druhy hub nebo mykobakterie.
16. 1. 2021
Máte doma atopika?
Atopická dermatitida (lat. eczema atopicum) se řadí do skupiny zánětlivých kožních onemocnění. Jedná se o chronický typ onemocnění, které je charakteristické střídáním období exacerbace (vzplanutí) a remise (klidu). Postihuje nejčastěji malé děti, avšak výskyt u jiných věkových skupin není vyloučen.
12. 1. 2021
Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU
V lékárnách Moje lékárna jsou nulové doplatky na léky bez rozdílů. Sleva platí při výdeji léčivého přípravku vázaného na lékařský předpis, hrazeného z veřejného zdravotního pojištění, a poskytuje se ve formě neuplatnění maximální obchodní přirážky při výdeji léčivého přípravku.
6. 1. 2021
Nejlevnější elektřina? Nejnižší cena nemusí být nejlepší volbou
Účty za elektřinu se můžou pořádně promítnout do rodinného rozpočtu. S praktickou online kalkulačkou si snadno porovnáte ceny dodavatelů na trhu a najdete nejnižší nabídku. Ale než si s novým dodavatelem plácnete, měli byste si prověřit ještě další faktory.
2. 1. 2021
Trendy v kloubní výživě
Artróza je degenerativní onemocnění kloubů, které se zhoršuje s věkem. Chrupavka je jednou z nejdůležitějších funkčních částí kloubu. Pokrývá povrch kostí, které jsou vzájemně spojeny právě v kloubech. Skládá se z chondrocytů – buněk, které produkují do okolí hmotu vytvářející síť velikých molekul, jako je kolagen typu II, chondroitin a kyselina hyaluronová. Tyto velké molekuly spolu s pomocnými proteiny tvoří strukturu chrupavky.
28. 12. 2020
Vitamin C a D – ohraná píseň, nebo něco nového?
V současné nelehké době koronavirové pandemie přirozeně hledáme tu nejúčinnější obranu vůči infekci. Nejen proto, abychom jí nejlépe předešli, ale také pro případ, že nás infekce zachvátí. A tehdy je potřeba silná imunita, která zmírní průběh onemocnění a napomůže k rychlé rekonvalescenci, pokud možno bez dalších následků. Staří známí pomocníci – vitamin C a vitamin D, jsou klíčové vitaminy, které dovedou jak předcházet infekcím, tak zmírnit jejich průběh a urychlit zotavení.
23. 12. 2020
Andrea Verešová: Krása si vyžaduje pevnou vůli a disciplínu
Je jednou z nejkrásnějších žen Česka a Slovenska a také ikonou modelingové i showbyznysové scény. Andrea Verešová magazínu Moje lékárna prozradila, jak se dá skloubit hvězdná kariéra modelky a péče o rodinu, jak se udržuje fit a také co je tajemstvím její věčné krásy a mladosti.
21. 12. 2020
Obezita
Mílovými kroky se nám blíží Vánoce – svátky pohody, klidu a míru, ale též dobrého jídla. Proto bych se chtěl v dnešním čísle věnovat tématu blízkému během Vánoc nám všem – obezitě.
16. 12. 2020
Přehled sociálních služeb pro seniory
Mnoho životních situací lze na počátku řešit kombinací různých forem pomoci přímo u vás doma, přestože se to na první pohled zdá nemožné. Podívejte se na náš přehled sociálních služeb pro seniory.
11. 12. 2020
Staročeské vánoční zvyky
I když máte možná v množství negativních zpráv pocit, že ten letošní rok nestojí za nic, mnohým z nás přinesl spoustu pěkných zážitků a radostí. Navíc se blíží období roku, které máme rádi a těšíme se na něj – čas adventu a Vánoc. Tím, že jsme nuceni zpomalit, zkusme tento čas využít k uvědomění si toho, co je pro nás důležité, a možná i k tomu, jak letošní Vánoce oživit staročeskými vánočními zvyky.
|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »

 Novinky můžete odebírat přes RSS.

Aktuality v Mojí lékárně

14. 9. 2020

Měření stáří cév

26. 3. 2019

Demence a Alzheimerova choroba

Doporučujeme

B17 APRICARC s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Psyllium Galmed 200g

Indická vláknina na podporu správného...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu