Novinky

|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »
3. 10. 2022
Otevření lékárny Sano
Reportáž z otevření lékárny Sano v OC Koksovna
3. 10. 2022
TV reklama
V období od 01.10. - 31.10.2022 můžete zhlédnout v rámci ŘÍJNOVÉ televizní kampaně 20s reklamní spot. Tento spot je možné vidět na kanálech TV Nova, TV Prima group a TV Barrandov.
25. 9. 2022
Důležité minerály v těhotenství
Reprodukční období je kritickým obdobím pro stanovení rizika chronických onemocnění u potomků v pozdějším věku, a tedy i správný příjem makronutrientů a mikronutrientů hraje zásadní roli v životě jedince. Správná výživa má v tomto vývojovém období nezastupitelnou roli, protože může mít zásadní vliv na snížení celoži-votního rizika rozvoje některých dalších onemocnění. Zatím nebyly vypracovány komplexní pokyny, které by po-drobně popisovaly výživové potřeby žen v průběhu reprodukce od početí až po těhotenství a kojení.
25. 9. 2022
Měření stáří cév
Svůj kalendářní věk znáte.... Znáte i věk svých cév? Prevence jako nejlepší léčba aneb Co můžeš udělat pro své zdraví dnes, neodkládej na zítřek! Přijďte si změřit stáří svých cév do vybraných lékáren sdružení Moje lékárna.  
1. 9. 2022
Pozvánka na TěhuDay
Těhotenství a mateřství patří mezi nejkrásnější období plné očekávání a neopakovatelných okamžiků v životě ženy. Současně je to doba velkých tělesných, psychických a hormonálních změn nastávající maminky, která vstupuje do nové životní role.
26. 6. 2022
Na slovíčko s létajícím lékárníkem Ondrou z Mojí lékárny
Na slovíčko s létajícím lékárníkem Ondrou z Mojí lékárny   PharmDr. Ondřej Žák je mladý, empatický lékárník se srdíčkem na pravém místě. Narodil se ve znamení Vah v roce 1993 a devadesát trojka je také jeho nejoblíbenějším číslem, které mu vždy přináší štěstí. Věnuje se sportu, turistice a historii. Nyní studuje kombinované doktorské studium, kde se zabývá zkoumáním historických pramenů a vývoji lékárenství na Ostravsku v období socialismu. Po absolvování Farmaceutické fakulty nastoupil do společnosti Sanovia provozující virtuální řetězec Moje lékárna, kde vykonává pozici tzv. hoopera neboli létajícího lékárníka. Jeho mateřskou lékárnou je SANO Rychvald. Současně zastává pozici personálního manažera. Je ostravským patriotem a říká: „Narodil jsem se v Ostravě, žiju zde a chtěl bych zde žít po celý svůj život“.
22. 6. 2022
Jak si bezpečně užít pobyt v jarní přírodě
Jak si bezpečně užít pobyt v jarní přírodě   Potom, co jsme byli několik měsíců raději schovaní v teple domova, se začíná zase oteplovat a trávíme čím dál více času venku. Pobyt a pohyb v přírodě s naším zdravím dokáže udělat zázraky. Je však potřeba být opatrný, ať nám ho nezkazí spáleniny od sluníčka, neodbytný hmyz nebo otravná alergie.
16. 6. 2022
Kardiovaskulární rehabilitace
Kardiovaskulární rehabilitace Kardiovaskulární onemocnění představují choroby srdce a cév. Patří mezi nejčastější příčiny úmrtí ve vyspělých státech. V České republice podlehne srdečně-cévním chorobám každý druhý člověk. Rizikové faktory kardiovaskulárních onemocnění dělíme na neovlivnitelné (věk, pohlaví, genetika, osobní anamnéza) a ovlivnitelné (fyzická aktivita, životní styl, obezita, kouření). Kardiovaskulární rehabilitace představuje jednu z možností, jak můžeme onemocnění srdce a cév ovlivnit. Jedná se o komplexní proces rehabilitační péče, která pomáhá u nemocných se srdečními chorobami s udržováním jejich optimálního fyzického, psychického, sociálního, pracovního a emočního stavu. Přístup k jednotlivým pacientům je vždy individuální a všestranný, jelikož nezahrnuje pouze fyzickou aktivitu, ale součástí péče je i dodržování zásad sekundární prevence a zdravého životního stylu.
12. 6. 2022
Ach, ty opary a afty!
Ach, ty opary a afty!! Máme před sebou důležitou společenskou událost, prezentaci na mítinku, první rande, naplánované focení u fotografa nebo přijímací pohovor do nového zaměstnání. Ale ouha! Najednou nás začne svědit ret, nahoře i dole na ústech, a ještě také kůže níže u brady. Postupně na těchto místech začínají nabíhat vodnaté puchýřky a zanedlouho máme na tváři plno nevzhledných a odpudivých boláků…. Velmi nekomfortní situace, kterou sice možná každý, kdo se s námi setká, pochopí…. Nicméně v každém případě nás dovede pěkně rozhodit. Proč proboha právě nyní a ne někdy jindy??
10. 6. 2022
Krásné a zdravé opálení
Krásné a zdravé opálení Beta-karoten, který patří do skupiny karotenoidů, funguje v lidském těle jako antioxidant a jako prekurzor vitaminu A. Antioxidanty obecně jsou důležité v boji proti volným radikálům, které poškozují tkáně, zhoršují chronická onemocnění a mohou poškodit DNA buněk, což může vést i k onkologickým onemocněním.
8. 6. 2022
Víte, že ... ?
Víte, že…?  „Poznej sám sebe, jen tak můžeš vidět rozdíl.“ Včasná diagnostika může udržet a prodloužit vaše zdraví.
6. 6. 2022
DEN ZDRAVÍ – 12. 6. 2022 LÁZNĚ SLATINICE
DEN ZDRAVÍ – 12. 6. 2022 LÁZNĚ SLATINICE Těšit se můžete na celodenní program pro celou rodinu včetně těch nejmenších. Na své si přijdou nejen milovníci zdravého životního stylu, ale i dobré hudby. Akce je zaměřena na prevenci nemocí.  Návštěvníci se mohou aktivně zapojit do ukázek cvičení, přednášek, konzultací s odborníky, poradny o zdravé stravě a dalších připravených aktivit. Akce se zúčastní také zdravotní pojišťovny s jejich preventivními programy.  Vstupné je ZDARMA.
6. 6. 2022
Michaela Přikrylová a Petra Absolonová z projektu M&P&: „Žádný boj není předem ztracený“
Michaela Přikrylová a Petra Absolonová z projektu M&P&: „Žádný boj není předem ztracený“ Pokud chceme dojít úspěšně a bez nehod do cíle, potřebujeme pro správnou orientaci mapu. Zdravotní sestry Michaela Přikrylová a Petra Absolonová mají ze své praxe mnoho informací, zkušeností a znalostí, které mohou pomoci najít správnou cestu k udržení zdraví, a proto založily projekt M&P&. V rozhovoru se dovíte nejen to, jak se projevují nejčastější nádorová onemocnění u nás a jak jim lze předcházet, ale také, zda je kolonoskopie strašákem mezi pacienty oprávněně.
3. 6. 2022
ANDĚL STRÁŽNÝ – nepřetržitá tísňová péče po celé České republice
ANDĚL STRÁŽNÝ – nepřetržitá tísňová péče po celé České republice Hlavním posláním všech andělů strážných je pomáhat lidem a ochraňovat je. Většina lidí věří, že existují, i když je nemohou vidět. My ale jednoho opravdu známe a rádi bychom vám ho představili.
30. 5. 2022
TěhuDay - Festival o těhotenství, porodu a rodičovství
TěhuDay - Festival o těhotenství, porodu a rodičovství Těhotenství a mateřství patří mezi nejkrásnější období plné očekávání a neopakovatelných okamžiků v životě ženy. Současně je to doba velkých tělesných, psychických a hormonálních změn nastávající maminky, která vstupuje do nové životní role. Pro všechny nastávající maminky a jejich partnery je určen jedinečný festival TěhuDay s programem zaměřeným na osvětu, zprostředkování moderních poznatků a přístupů z oblasti gynekologie, porodnictví a podporu zdravého životního stylu nejenom v období těhotenství. Zakladatelka a organizátorka projektu TěhuDay, paní Gabriela Kotová, vzpomíná na začátky festivalu, přibližuje jeho cíle a program, na který se můžou návštěvníci letos těšit.
29. 5. 2022
Osobní údaje a zdravotnictví
Osobní údaje a zdravotnictví Co jsou osobní údaje ve zdravotnictví, komu může lékař sdělit informace o vašem zdravotním stavu či kdo může nahlížet do vaší zdravotní dokumentace a zda lze tento okruh lidí omezit jsou hlavní otázky článku připraveného ve spolupráci s poradenským portálem Neztratit se ve stáří. Dále rozebereme otázky, kdy je k péči o zdraví nutný váš souhlas a za jakých podmínek můžete být hospitalizováni bez vyjádření souhlasu.
20. 5. 2022
Jak používat těhotenský a ovulační test
Jak používat těhotenský a ovulační test Ženské hormony důležité pro těhotenské a ovulační testy Luteinizační hormon (LH) – během prvních 14 dnů ovariálního cyklu (folikulární fáze) dochází vlivem folikostimulačního hormonu k dozrávání folikulu (tzv. Graafův folikul) a zvyšuje se produkce hormonů estrogenů. Estrogeny hrají též důležitou roli v obnově a růstu děložní sliznice. Ke konci folikulární fáze začíná hrát svou roli i LH. Pomáhá dozrání Graafova folikulu a přibližně 14. den cyklu účinkem LH proběhne ovulace. Graafův folikul praská a vajíčko je uvolněno do břišní dutiny. Následně se dostane vejcovodem až do samotné dělohy. Principem ovulačních testů je změna hladiny LH. Choriový gonadotropin (hCG) – hCG je produkován placentou v průběhu těhotenství. Po prasknutí Graafova folikulu (v luteální fázi) se folikulární buňky přetvoří v tzv. žluté tělísko, které tvoří estrogeny a progesteron. HCG právě stimuluje tvorbu žlutého tělíska. Produkovaný hormon progesteron má vliv na sekreci děložní sliznice, která je následně schopna přijmout oplozené vajíčko. Na principu zvýšené hladiny hCG je založena detekce těhotenských testů.
20. 5. 2022
Zdravé srdce a cévy jsou základ pro dlouhý život
Zdravé srdce a cévy jsou základ pro dlouhý život Kardiovaskulární onemocnění jsou stále nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Bohužel se zdá, že vlivem epidemie COVID-19 úmrtnost na kardiovaskulární onemocnění po mnoha letech opět stoupá, a to i přes rozvoj v oblasti diagnostických a léčebných postupů.
17. 5. 2022
Den hypertenze - měření stáří cév
Den hypertenze - měření stáří cév
17. 5. 2022
Záněty močových cest
Co jsou to močové cesty a jak se dělí Vylučovací systém je tvořen ledvinami a močovými cestami. Hlavním úkolem je vylučování odpadních látek (exkrece) a udržování přiměřeného obsahu vody a iontů v organismu (tzv. homeostáza). Močové cesty se dělí na horní (ledvinná pánvička, kalich a močovod) a dolní (močový měchýř a močová trubice). Zánět močových cest je nepříjemné infekční onemocnění močového měchýře (cystitida), močové trubice (uretritida) nebo močových cest. Infekce močových cest může probíhat v různých intenzitách – od nenápadného zánětu, který nepřináší větší problémy, až po nebezpečný bakteriální zánět ohrožující ledviny (pyelonefritida).
|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »

 Novinky můžete odebírat přes RSS.

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Podívejte se na naši novou TV reklamu