Herečka Kristýna Leichtová

Paní Leichtová, pocházíte z Plzně, ale pracujete v Praze a Ostravě. Kde momentálně trávíte více času?

Prázdniny se snažím prožívat v Čechách a školní rok na Moravě. Naše Dorotka půjde druhým rokem v Ostravě do školky a Vojta má práci na bázi denního docházení, takže je to jasné.

Jak vám vyhovuje spolupráce s ostravským divadlem Mír? Máte v plánu nějaké spolupráce s tímto divadlem?

Každé ostravské divadlo je něčím krásně specifické. U Míru se mi líbí, že si prostě dělají, co chtějí a co je baví. Jsou svobodní, a to je to, co nás spojuje. Zatím jsme ale v dohlednu o žádné spolupráci nemluvili. Jsme svobodní a nemáme vůči sobě žádné závazky. J

V Ostravě jste před nedávnem otevřela dětský koutek s hlídáním, což je trochu mimo vaši profesi. Co vás k tomu vedlo a co vám dodalo odvahu?

Vedlo mě k tomu nulové vyžití v centru Ostravy pro malé děti ve věku 1 až 3 roky. Sami nemáme hlídání a od listopadu do března pro mě bylo období monotónního života bez kreativity a fantazie. Musela jsem být s mladší Rozárkou doma, pak vyzvednout Dorotku ze školky, oběd a čekat na muže. Odpoledne horko těžko vymyslet výlet a jak děti zabavit. Moje psychika dostávala strašně zabrat. Nicméně jsem si s tím nápadem pohrávala už dva roky a pak jsem náhodou potkala svoji spolužačku Ditu, která mi řekla, že do toho se mnou půjde. To mi dodalo odvahu!

Bylo pro vás náročné celý projekt Koutku světa spustit, nebo jste se v realizaci místa pro děti našla a šlo to samo?

Mám pocit, že moje kreativní já, které bylo pár let držené pod pokličkou, vybuchlo díky Koutku jako papiňák. Spoustu věcí jsme si dělali sami. Padly na to veškeré moje úspory a výdělky, ale vím, že jdu správným směrem. Ta zpětná vazba je výmluvná sama o sobě. Všechno to ladíme za pochodu. Děláme to pro děti a děláme to pro rodiče. A mě to teda neuvěřitelně baví.

Jak hodnotíte první měsíce provozu? Je o tyto služby zájem?

Neočekávali jsme od léta nic moc, chtěli jsme, aby si lidi zvykli kolem nás chodit, aby byli zvědaví, aby se vyptávali. A to se splnilo. Školní rok a studenější počasí přinese něco jiného. Zatím nevíme co, ale myslím, že máme co nabídnout. Cítím pokoru a strach, ale zároveň sílu a radost. Bylo by nádherné, kdyby se na provozu nějakým způsobem podílelo i město, ale to je rajská hudba budoucnosti.

Co vás udržuje v psychické pohodě, abyste zvládala své malé dcerky, zkoušky/ natáčení a k tomu další projekty?

Holčičky, Vojta, jóga, meditace, odpočinek, dobré jídlo, knihy, přátelé, smích. Jediné, co mi trošičku chybí, je moře a dovolená, ale to taky jednou přijde. J

Je o vás známo, že ráda řídíte motorku. Jezdíte i teď, když máte děti?

Nejezdím. Jak se narodila Dorotka, svůj stroj jsem prodala. Vážím si teď svého života mnohem víc a ta obava z případné nehody je všudypřítomná. Ale za pár let si pořídíme aspoň skútr. Jednostopé cestování mě stále baví.

Dalším z vašich koníčků je dobový tanec Lindy hop. Kde jste se jej naučila? A co vás na něm baví? Zatančíte si například i s partnerem?

Lindy jsem se naučila asi tak před sedmi lety v Praze. Ale teď jsem se dozvěděla, že se tančí i v Ostravě. Třeba najdu čas a prostor tančit i tady. Každopádně Lindy je prostě to, co mám ráda – svoboda, radost a legrace. Ale Vojta? Vojta má svůj specifický styl tance a ten ho nepřeučím. J

Medailonek

Divadelní a filmová herečka Kristýna Leichtová se narodila roku 1985 v Plzni. V roce 2007 absolvovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři pod vedením Petry Špalkové a Ivana Řezáče. Už v průběhu studií začala svou kariéru před kamerou. Její první filmovou zkušeností byly filmy Žralok v hlavě a Účastníci zájezdu.

Největší popularitu jí získala role Ivy, dcery Tomáše Pacovského, v seriálu Comeback. Další divácky oblíbená byla role Denisy v seriálu Gympl s.r.o. nebo role policistky Terezy v seriálu Cesty domů. Dále role Báry v seriálu Dokonalý svět a Kláry Tréblové v seriálu Ohnivý kuře. Kromě filmových a seriálových rolí působí také v několika divadlech.

V roce 2016 se zúčastnila taneční soutěže StarDance aneb když hvězdy tančí. Společně s tanečním partnerem Václavem Masarykem skončili na 5. místě. Ve stejném roce soutěžila ve Francii o klíče od Pevnosti Boyard.

S partnerem Vojtěchem Štěpánkem vychovávají dvě dcery.

 

 

 

 

Koutek světa – udělat prosím rámeček někde blízko otázky na Koutek světa a hlavně k fotce toho koutku – do rámečku můžete přidat i jejich logo z webu: https://www.kouteksveta.cz/o-nás )


Koutek světa

Jedinečná kombinace koutku pro děti s profesionálním hlídáním s coworkingovým prostorem pro maminky přímo v srdci Ostravy. 

www.kouteksveta.cz

Rámeček někde blízko otázky na tanec Lindy hop:

Lindy hop je tanec založený na populárním charlestonu a pojmenovaný podle přeletu Atlantiku Charlesem Lindberghem v roce 1927. Tanec se vyvinul v Harlemu v New Yorku v pozdních 20. a raných 30. letech 20. století a tancoval se na tehdejší jazzovou a swingovou hudbu. Lindy byl směsicí mnoha tanců s výrazným vlivem jazzustepubreakaway a charlestonu. Je často popisován jako swingový tanec.

Tanec kombinuje párové a sólo tancování, používá improvizaci a taneční pohyby charakteristické pro černošské tance s osmidobou stavbou tanců evropských. Toto spojení je vidět v základním kroku nazývaném swing out, který střídá otevřené postavení, kde jsou tanečníci spojeni pouze jednou rukou s uzavřeným držením, kde je partnerka v partnerově náruči.

Od 80. let 20. století došlo díky tanečníkům ze Švédska, Británie a USA k obrodě lindy hopu a v současnosti se tancuje prakticky na celém světě.

Zdroj: Wikipedie

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!