Magazín mojelékárna 11-12/2022

Rybí olej, vitamín D a nenasycené mastné kyseliny EPA a DHA
Rybí olej, vitamín D a nenasycené mastné kyseliny EPA a DHA   Co je to rybí olej Rybí olej je součástí tukových tkání ryb. Obsahuje velké množství vitamínů a omega-3 nenasycených mastných kyselin, jeho výskyt ve stravě je proto velice důležitý. Přesto však v jídelníčcích obyvatel vnitrozemských států často chybí, což může být vzhledem k jeho zázračným účinkům veliká škoda.
Duševní zdraví jako základ spokojeného života
Duševní zdraví jako základ spokojeného života   Duševní zdraví se týká každého z nás – měli bychom ho rozvíjet a stavět jej na pevných základech. Bohužel, vlivem životních událostí o něj můžeme také přijít. Bylo by povrchní si myslet, že duševní zdraví se týká pouze absence různých poruch a nemocí. Není tomu tak. Duševní zdraví je celkovým odrazem našeho života, pohody a smysluplným naplněním všech životních potřeb.
Jak si změřit krevní tlak a jaká jsou nefarmakologická opatření při léčbě hypertenze
Jak si změřit krevní tlak a jaká jsou nefarmakologická opatření při léčbě hypertenze Nefarmakologická léčba hypertenze se stala prvním a vhodným přístupem k řešení hypertenze u širokého spektra pacientů po celém světě.
Jak probíhá sociální šetření a dá se na něj připravit?
Jak probíhá sociální šetření a dá se na něj připravit? Termín sociální šetření může znít poněkud strašidelně, ale v následujícím článku bychom vás rádi ujistili, že se není čeho bát. Sociální šetření je jedna z metod profesionální sociální práce, jejímž cílem je zmapovat aktuální situaci jedince, míru jeho soběstačnosti, ale i jeho vůli a stanovisko k dané situaci. Sociální šetření nejčastěji probíhá při procesu žádosti o příspěvek na péči nebo jeho zvýšení, nebo pak při procesu podání žádosti do některé ze sociálních služeb.
Pokáč: Tvůrčí krizi už neřeším
Pokáč: Tvůrčí krizi už neřeším Vtipné, aktuální a hlavně zapamatovatelné – přesně takové jsou písně Pokáče, vlastním jménem Jana Pokorného. Před nedávnem si splnil sen o vyprodané O2 aréně, poté vydal knížku s říkadly pro děti. O jeho životě, blížících se Vánocích nebo třeba o tom, jak pečuje o své zdraví, se dočtete v našem rozhovoru.
Vitamíny pro děti
Vitamíny pro děti Řada z nás může předpokládat, že potřeba vitamínů u dětí bude mnohem nižší než v případě dospělých lidí. Vždyť dospělý má většinou až několikanásobně vyšší hmotnost než dítě. Nicméně v tomto případě to není správná úvaha.
Měření stáří cév a kardiovaskulárního rizika
MĚŘENÍ STÁŘÍ CÉV A KARDIOVASKULÁRNÍHO RIZIKA  v lékárnách Moje lékárna po celé ČR Moderním zdravotním trendem dnešní doby, který zlepšuje prevenci a zvyšuje záchyt rizika kardiovaskulárních onemocnění, je měření stáří cév. Měření stáří cév neboli měření cévní tuhosti ukazuje, jak kvalitně proudí našimi cévami krev. Pokud máme cévy zdravé, proudí jimi krev rovnoměrně bez potíží a dostane se až do periferií našeho těla. Pokud máme ale cévy nezdravé/tuhé, proudí jimi krev proti zvýšenému odporu a hrozí nám zvýšené kardiovaskulární riziko, což znamená, že máme daleko větší možnost onemocnět například: ischemickou chorobou srdeční (angina pectoris, srdeční infarkt), ischemickou chorobou dolních končetin, vysokým krevním tlakem, zánětem žil, bércovými vředy, cévní mozkovou příhodou.  
Ryba na 3 způsoby
Ryba na 3 způsoby Jistě víte, že konzumovat ryby je doporučeno dvakrát za týden. Ryby jsou totiž velmi zdravé –obsahují vitamíny A a D, vápník, bílkoviny a zejména velké množství omega-3 mastných kyselin, které jsou vysoce prospěšné pro srdce, cévy i mozek. Nemají však jen živinami nabité složení, ale také skvěle chutnají. Kromě kapra, bez kterého si jen těžko představíte české Vánoce, jsou u nás oblíbené i mořské druhy ryb: losos, tuňák, treska nebo sumeček africký. Mnoho lidí se rybám ve svém jídelníčku bohužel vyhýbá, protože se obává, že je nebudou umět upravit. Tyhle obavy ale můžete hodit za hlavu – ryby můžete vařit, dusit, péct, smažit, grilovat i marinovat. Úprava ryb nevyžaduje ani speciální kulinářské dovednosti, ani hodiny v kuchyni. Příprava ryb má snad jen dvě pravidla: nikdy je neupravujte tepelně příliš dlouho a nevařte příliš zprudka. Aby se ryba při pečení na pánvi nerozpadla, můžete ji nechat vcelku, nebo na jednotlivých porcích nechte alespoň kůži.
Darujte zdraví: tipy na dárky z lékárny
Darujte zdraví: tipy na dárky z lékárny Přemýšlíte, čím udělat svým blízkým radost? A co takhle darovat jim něco, co podpoří to nejdůležitější – jejich zdraví? Vybrali jsme pro vás několik produktů, kterými potěšíte snad každého člena rodiny, nejen babičky a dědečky. Správně zvolené vitamíny a doplňky stravy jsou totiž dárkem, který rozhodně nezůstane zahrabaný ve skříni nebo odložený v šuplíku.
Nová lékárna Sano
Moje lékárna je opět blíže svým klientům. V OC Koksovna v Ostravě – Přívozu byla 1. 10. 2022 otevřena nová Lékárna Sano. Sdružení nezávislých lékárníků – Moje lékárna působí na území České republiky od roku 2008 a v současné době je do tohoto projektu zapojeno téměř 400 lékáren. Manažer lékáren Mgr. Jan Horák nám představil nejen provoz lékárny a její cíle a vize, ale i tipy na podporu imunity.

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!