Jste připraveni na léto?

Letos si zima dává s odchodem pěkně načas. Na příchod teplého počasí, ke kterému opalování rozhodně patří, se tak těšíme ještě více než obvykle. Sluneční paprsky mají pozitivní vliv na naše psychické i fyzické zdraví – dodají energii a tělo na ně reaguje tvorbou důležitého vitamínu D. Je nutné se ale podívat i na stinnou stránku opalování, a to možné spálení a předčasné stárnutí kůže nebo dokonce zvýšení rizika vzniku melanomu. Proto zde platí známé pravidlo – nic se nemá přehánět.

Léto

Připravovat se začněte
už na jaře

Na opalování se můžete začít připravovat už teď. Pomůže vám s tím beta-karoten, zdroj vitamínu A a silný antioxidant, který sice nezabrání samotnému spálení pokožky na slunci, ale chrání organismus před poškozením volnými radikály například z UV záření. Navíc skvěle pečuje o zrak a pokožku – chrání ji před předčasným stárnutím a pomůže vám během opalování získat krásnou barvu, která vám díky němu i dlouho vydrží.
Beta-karoten se vyskytuje v tmavě zeleném, červeném, oranžovém a žlutém ovoci a zelenině, tedy například v broskvích, meruňkách, paprikách, mrkvi či špenátu. Pokud myslíte, že takových potravin ve své stravě nemáte dostatečné množství, nabízí se jednoduché řešení, a to beta-karoten jako doplněk stravy. Na doplnění jeho optimálního množství do organismu přitom stačí v případě beta-karotenu značky Galmed jediná tobolka denně.

Jak se krásně opálit,
ale nespálit?

Během samotného pobytu na slunci vás však před spálením ochrání jedině oděv a kvalitní krémy s SPF, které mají vysoce účinné UV filtry proti UVA i UVB záření. Pokud vám vadí roztírání hutných krémů a pocit mastné pokožky po aplikaci, zkuste lehce vstřebatelné přípravky ve spreji, které nemusíte roztírat. Takovým je například LADIVAL OF30, který navíc obsahuje vitamíny C a E – antioxidanty chránící a ošetřující vaši pokožku. Hodit se vám bude nejen při opalování, ale také při plavání a sportu. Je totiž odolný proti vodě i potu.

Před sluníčkem nezapomeňte chránit také děti. Obzvlášť u nich platí, že mezi jedenáctou a třetí hodinou by na sluníčko vůbec chodit neměly, což je pravidlo, které byste měli dodržovat i vy sami. Děti by nikdy neměly pobývat na sluníčku bez pokrývky hlavy a mazat byste je měli speciálním opalovacím mlékem s minimálním ochranným faktorem SPF 50. Mléko pro děti LADIVAL SPF50+ je vhodné i pro atopiky a je vysoce voděodolné, což se na letní hrátky u vody perfektně hodí. Neobsahuje žádné emulgátory, barviva ani parfemaci a navíc chrání také před škodlivými následky IR-A záření.

Postarejte se o pokožku
i po opalování

Po opalování smyjte zbytky opalovacích krémů a na pokožku naneste na to určený krém, mléko nebo olej. Vaši pokožku tím rychle hydratujete, zklidníte podráždění a pomůžete jí s regenerací. V případě, že je pokožka spálená, tedy zarudlá, podrážděná nebo dokonce oteklá, potřebuje intenzivnější péči. Vzhledem k tomu, že v této situaci může být nepříjemné až bolestivé i samotné nanášení krému, opět sáhněte po přípravku bez nutnosti roztírání. Oblíbený Panthenol spray je jedním z nejrychlejších a nejúčinnějších pomocníků při spálení sluncem. Spálenou pokožku zchladí a zklidní, čímž přináší okamžitý pocit úlevy. Obsažený D-Panthenol postižená místa ošetří a hydratuje, díky čemuž efektivně podporuje regeneraci pokožky.

 

IXO safeIXOsafe set pro odstranění klíštěte (s pinzetou)

Složení mikroemulze přípravku IXOsafe je založeno na výzkumu a snaze o snížení rizik spojených s odstraňováním klíšťat. Stačí nanést na přisáté klíště gelovou emulzi přípravku tak, aby jeho tělo bylo zcela pokryto. Poté nechat působit cca 10 minut a klíště kývavým pohybem odstranit pinzetou na klíšťata.
Princip: Během několika minut se odpaří denaturovaný líh, mikroemulse se rozpadne a projeví se velmi silná adhese hydroxypropylcelulosy, která na povrchu klíštěte utvoří tenký, ale velmi pevný film, který s ním umožňuje snadnou manipulaci a případné odstranění.
Vytvořený mikrofilm je velmi důležitý:
 • k omezení motorické aktivity klíštěte, jeho paralyzaci, vede až k jeho znehybnění,
 • k zamezení kontaminace a přenosu bakterií z povrchu těla klíštěte na jiné části lidského těla, zejména prstů.

Denaturovaný líh pak působí antibakteriálně a může mít preventivní účinek před nákazami přenášenými klíšťaty, zejména středoevropskou klíšťovou encefalitidou a lymeskou borreliózou.

IXO safe
Moje lékárna Panthenol sprej 10% 150 ml

Panthenol spray s vysokým 10% obsahem panthenolu.
 • Velmi snadno se vstřebává do pokožky, kterou ochlazuje, zklidňuje a tím přináší pocit úlevy.
 • Během aplikace se vytváří chladivý film.
 • D-Panthenol zjemňuje, ošetřuje a hydratuje postižená místa.
 • Komplexní účinnek obsažených složek přináší úlevu, zklidní a zmírní postižení a efektivně podporuje regeneraci podrážděné pokožky.
 • Spray je vhodný k použití po slunění na zklidnění podrážděné kůže.

BetakarotenBetakaroten 12 000 IU Galmed
100 + 20 tobolek ZDARMA

Betakaroten je důležitý provitamín vitamínu A, který je nezbytný pro dobrý zdravotní stav organismu a chrání tělo před škodlivým působením volných radikálů, a tím i zpomaluje proces stárnutí pokožky.
 • Pozitivně ovlivňuje obranyschopnost pokožky před působením ultrafialového záření a jiných škodlivin.
 • Podporuje správnou činnost zraku.

LADIVAL OF50 mléko pro děti 200 ml

Ladival SPF50+ mléko pro děti obsahuje kombinaci mikropigmentů a organických filtrů, které spolehlivě chrání jemnou dětskou pokožku před spálením a následným poškozením okamžitě po nanesení.
 • IXO safeDobře tolerováno, vhodné i pro děti s atopickým ekzémem.
 • Mimořádně voděodolné. Bez emulgátorů, parfému, barviv a konzervantů.
 • Vyvážená ochrana před UVA/UVB dle nových doporučení EU.
 • Chrání před škodlivými následky IR-A záření.

LADIVAL OF30 spray ochrana proti slunci 150 ml

Ladival SPF 30 sprej na ochranu proti slunci poskytuje spolehlivou ochranu, aniž by zanechával olejový film.
 • Výhodou je jeho snadná aplikace – stačí jednoduše nastříkat a není nutné roztírat.
 • Obsahuje vysoce účinné UV-filtry (UVA ,UVB) a vitaminy C a E, které chrání a ošetřují pokožku při opalování nebo sportu.
 • Sprej je voděodolný, odolný proti potu, není mastný, 100 % transparentní, dermatologicky testovaný.
 • Přípravek je velmi vhodný pro použití na silně ochlupené tělesné partie.
Repelent


Repelent Predator Forte sprej 150 ml

Repelentní spray proti komárům a klíšťatům
 • obsah účinné látky: DEET 249g/kg (24,9%)
 • zvýšený obsah účinných látek
 • doba účinnosti 6 hodin
 • vhodné pro děti od 2 let
 • aplikace na pokožku i oděv

Repelent Predator Junior
sprej 150 ml

Repelentní spray proti komárům a klíšťatům
 • obsah účinné látky: DEET 15 %
 • doba účinnosti 6 hodin
 • aplikace na pokožku i oděv
Repelent


Pinzeta ALFA na klíšťata SADA s antibakteriálním ubrouskem

Pinzeta ALFA vám pomůže jednoduše a spolehlivě odstranit klíště přisáté na kůži. Přiloženým antibakteriálním ubrouskem postižené místo očistěte. Tato pinzeta je vhodná také pro odstranění klíšťat u psů a koček.
 • bezpečné odstranění klíštěte
 • vhodné pro lidi i zvířata
 • s antibakteriálním ubrouskem

Repelent 

Repelent

 


Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!