Magazín mojelékárna 3–4/2020

|1|2
Odčervení psů
Každý správný chovatel by měl svého domácího mazlíčka, mezi které pes bezpochyby patří, pravidelně odčervovat v rozmezí 3-6 měsíců. Chrání tím preventivně sebe a svou rodinu, protože psi jsou často nositelé a mezihostitelé parazitů, kteří můžou ohrozit i zdraví svých páníčků a chovatelů.
Na mou duši, na psí uši…
Říkanka, kterou používají malé děti jako přísahu, poukazuje na dvě křehké, citlivé věci – duši dítěte a sluch čtyřnohého přítele. Za prvé je takový pes dobrý posluchač, za druhé nás svým bystrým sluchem varuje a chrání před případným nebezpečím. Něco tak dokonalého splňuje měřítko důvěryhodnosti, proto se psí uši dostaly do slibu pravdomluvnosti. Co má pes „za ušima“, to nechme stranou. Pojďme se podívat, jak je to uvnitř uší našich mazlíčků. A přísahejte na psí uši, že se o jejich sluch budete dobře starat! Pomohou vám nové přípravky, převratné technologie a objevy, mezi které se řadí i využití antimikrobiálních účinků nanokrystalického stříbra ve veterinární medicíně.
Kardiovaskulární onemocnění – epidemie moderní doby
Kardiovaskulární onemocnění patří celosvětově mezi číslo jedna v žebříčku úmrtnosti. Při zjištění onemocnění už bohužel často bývá pozdě, jelikož nemoc o sobě delší dobu nemusí vůbec dát vědět. Každý člověk je zodpovědný za své zdraví, a pokud už se nemoc objeví, měli bychom se snažit hledat příčiny a ne jen léčit důsledky. kardiovaskulární onemocnění patří mezi civilizační choroby, a proto se lze při správné prevenci těmto onemocněním úspěšně vyhnout.
Příběh Štěpána Bryknara
Moje lékárna je již několik let hrdým partnerem Fondu Sidus. Vybrané výrobky Fondu Sidus si můžete zakoupit i v síti lékáren Moje lékárna a zakoupením publikací máte možnost přispět mnoha dětským pacientům, jako je například Štěpán, jehož životní příběh si právě můžete přečíst. Štěpán Bryknar je milý chlapec, který navštěvuje první třídu základní školy speciální, zřízenou v ZŠ Liberec Orlí. Jeho diagnóza je PAS, tedy porucha autistického spektra, která patří mezi nejzávažnější poruchy dětského mentálního vývoje.
Herec Milan Kňažko: „Ve formě se udržuji hlavně neúnavnou prací.“
Elegantní způsob vystupování, nádherně zbarvený hlas a životní moudrost. To je to, co příznivci divadla a filmu v Česku i na Slovensku milují na charizmatickém herci Milanovi Kňažkovi. Právě má za sebou premiéru divadelní hry Gin game v Divadle na Jezerce, křest své knihy S otvorenými očami a spoustu dalších úspěšných projektů. Jak zvládá vysoké pracovní nasazení a co plánuje do příštího období, prozradil magazínu Moje lékárna v exkluzivním rozhovoru.
Výsledky studie na ověření účinnosti doplňku stravy BIOSIL PLUS
BIOSIL PLUS je český doplněk stravy s cíleným složením pro zlepšení kvality vlasů, nehtů a kůže vyráběný od roku 1995. Obsahuje účinné látky biotin, zinek, kyselinu pantothenovou a oxid křemičitý. V roce 2016 provedla společnost DSC Services pod vedením RNDr. Ing. Karla Chrousta, PhD. na žádost výrobce – společnosti NATURVITA, a.s. studii na ověření účinnosti BIOSILU PLUS z pohledu spokojenosti zákaznic a zákazníků.
Tajemství mořské vody
Když slunce zapadá, vane lehký teplý vánek a díváme se přitom na širé, zdánlivě nekonečné moře, cítíme, jak je nám dobře a jsme šťastní. Jako bychom se vraceli k počátkům života, který vznikl právě v moři, a buňky našeho těla si to snad pamatují… Každý z nás, kdo strávil delší dobu u moře, potvrdí, že moře působí jako elixír zdraví. Najednou se mnohem lépe dýchá, lépe se hojí drobné ranky a záněty kůže, odchází rýma, psychické napětí a mnohem lépe spíme.
Rozhovor s Petrem Havlíčkem
O víkendech vaříme často společně, každý z nás dělá něco. Jídlo máme sice rádi, ale nemusíme trávit hodiny v kuchyni. A doplňky stravy? Nikdy u nás nechybí rybí tuk, vitamín D a houba chaga.
Nejsou nezdravé potraviny – nezdravé může být jen jejich množství.
Poradenský portál „Neztratit se ve stáří“ vám přináší tipy pro zdravé stravování zaměřené na seniory. Jedná se o obecná doporučení respektující specifika seniorské populace.
Návštěva Českého farmaceutického muzea v Kuksu
Po mnoha letech příprav se v jednom z křídel bývalého hospitálu Kuks podařila nevídaná věc – v roce 1996 se zde otevřelo České farmaceutické muzeum, svým zaměřením a rozsahem jediné muzeum svého druhu u nás.
|1|2

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!