Magazín mojelékárna 11–12/2020

O nespavosti
Mít dostatek kvalitního spánku je luxus, který si nemůže v dnešní uspěchané době řada lidí dovolit. Zatímco naši předkové před sto lety chodili spát se slepicemi a spali v průměru devět hodin denně, lidé dnešní doby spí v průměru až o dvě hodiny méně. Potřeba spánku se pak s rostoucím věkem zkracuje – zatímco novorozenci spí až 17 hodin denně, u školáka je to asi 11 hodin. Dospělí jedinci pak naspí v průměru 7–9 hodin.
Dárky z Mojí lékárny pro každého člena rodiny
Zdraví je to nejcennější, co máme, a je třeba o něj pečovat. Proto darujte svým blízkým některé z doplňků stravy, které jim pomohou udržet se v kondici.
Šťastné a šetrné!
Jak si užít Vánoce, nachystat útulnou atmosféru a přitom neškodit přírodě produkcí zbytečného odpadu? Připravili jsme pět tipů, díky kterým se oslava narození Ježíše nezmění jen v jednu velkou ekologickou stopu.
Staročeské vánoční zvyky
I když máte možná v množství negativních zpráv pocit, že ten letošní rok nestojí za nic, mnohým z nás přinesl spoustu pěkných zážitků a radostí. Navíc se blíží období roku, které máme rádi a těšíme se na něj – čas adventu a Vánoc. Tím, že jsme nuceni zpomalit, zkusme tento čas využít k uvědomění si toho, co je pro nás důležité, a možná i k tomu, jak letošní Vánoce oživit staročeskými vánočními zvyky.
Přehled sociálních služeb pro seniory
Mnoho životních situací lze na počátku řešit kombinací různých forem pomoci přímo u vás doma, přestože se to na první pohled zdá nemožné. Podívejte se na náš přehled sociálních služeb pro seniory.
Co je obezita
Mílovými kroky se nám blíží Vánoce – svátky pohody, klidu a míru, ale též dobrého jídla. Proto bych se chtěl v dnešním čísle věnovat tématu blízkému během Vánoc nám všem – obezitě.
Andrea Verešová: Krása si vyžaduje pevnou vůli a disciplínu
Je jednou z nejkrásnějších žen Česka a Slovenska a také ikonou modelingové i showbyznysové scény. Andrea Verešová magazínu Moje lékárna prozradila, jak se dá skloubit hvězdná kariéra modelky a péče o rodinu, jak se udržuje fit a také co je tajemstvím její věčné krásy a mladosti.
Vitamin C a D – ohraná píseň, nebo něco nového?
V současné nelehké době koronavirové pandemie přirozeně hledáme tu nejúčinnější obranu vůči infekci. Nejen proto, abychom jí nejlépe předešli, ale také pro případ, že nás infekce zachvátí. A tehdy je potřeba silná imunita, která zmírní průběh onemocnění a napomůže k rychlé rekonvalescenci, pokud možno bez dalších následků. Staří známí pomocníci – vitamin C a vitamin D, jsou klíčové vitaminy, které dovedou jak předcházet infekcím, tak zmírnit jejich průběh a urychlit zotavení.
Trendy v kloubní výživě
Artróza je degenerativní onemocnění kloubů, které se zhoršuje s věkem. Chrupavka je jednou z nejdůležitějších funkčních částí kloubu. Pokrývá povrch kostí, které jsou vzájemně spojeny právě v kloubech. Skládá se z chondrocytů – buněk, které produkují do okolí hmotu vytvářející síť velikých molekul, jako je kolagen typu II, chondroitin a kyselina hyaluronová. Tyto velké molekuly spolu s pomocnými proteiny tvoří strukturu chrupavky.
Nejlevnější elektřina? Nejnižší cena nemusí být nejlepší volbou
Účty za elektřinu se můžou pořádně promítnout do rodinného rozpočtu. S praktickou online kalkulačkou si snadno porovnáte ceny dodavatelů na trhu a najdete nejnižší nabídku. Ale než si s novým dodavatelem plácnete, měli byste si prověřit ještě další faktory.

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!