Ploché bříško během měsíce? Vyzkoušejte třicetidenní výzvu

Plavková sezóna se nezadržitelným tempem blíží a vás ještě stále trápí kila, která jste nabrali v období Vánoc? Nevadí! Během jednoho měsíce se tukových polštářů na břiše můžete velmi snadno zbavit. Jak na to? Zkuste třicetidenní výzvu.

Ploché bříško během měsíce? Vyzkoušejte třicetidenní výzvu

Co je třicetidenní výzva?

Je to velký hit, na který narazíte na Facebooku i jinde na internetu. Ačkoliv třicetidenní výzva může vzbuzovat u těch, kteří nejsou zvyklí pravidelně sportovat pochybnosti, rozhodně není čeho se bát. Základem je vždy pouze jeden cvik. Není tak nutné provádět složité sestavy a úkony, na které není netrénované tělo zvyklé. Tento jeden cvik pak provádíte po dobu třiceti dní. Nejprve začínáte s několika opakováními a každý den číslo navyšujete. Výsledkem je perfektní posílení vybraných partií. My vám dnes přinášíme tip na cvik, kterým posílíte především oblast břicha.

Jak na to?

Oním zázračným cvikem je takzvaný plank neboli prkno. Důležitá je však technika jeho provedení. Lehněte si na zem a opřete se o předloktí a špičky nohou. Celé tělo včetně hlavy se snažte držet v jedné linii. Břicho je zatáhnuté a váš pohled by měl směřovat na zem.

Pozor!
Častou chybou při provedení tohoto cviku bývá prohýbání v zádech.
To by však mohla nepěkně odnést vaše záda.

Jde to i jinak

Plank má tu výhodu, že jej lze cvičit na několik způsobů. Existují lehčí i těžší varianty a my vám některé z nich představíme.

Ploché bříško během měsíce? Vyzkoušejte třicetidenní výzvu

Lehká varianta:

Pokud patříte mezi úplné začátečníky a pozice planku se vám zdá příliš složitá, můžete si cvik výrazně zjednodušit. Namísto špiček se v této pozici opřete o kolena. Stejně jako u klasického prkna budete zapojovat břišní svaly, avšak cvik bude výrazně jednodušší.

Středně těžká:

Klasický plank si můžete zpestřit hned několika způsoby. Zkuste například střídavě přitahovat kolena k hrudníku. Uvidíte, že cvik tak získá úplně nový rozměr.

Těžká varianta:

Nejtěžší variantou je plank, při kterém předpažujete a zanožujete zároveň. Tato pozice je velmi náročná na balanc. V poloze planku zvedněte levou paži až do úrovně zad, a zároveň propněte i pravou nohu. S nádechem vraťte obě končetiny do původní pozice a s výdechem cvik zopakujte, avšak na opačnou stranu.

Výdrž v planku

cvičební plán
na 30 dnů:

 1. den 20 sekund
 2. den 20 sekund
 3. den 30 sekund
 4. den 30 sekund
 5. den 40 sekund
 6. den VOLNO – čas na regeneraci
 7. den 45 sekund
 8. den 45 sekund
 9. den 60 sekund
 10. den 60 sekund
 11. den 60 sekund
 12. den 90 sekund
 13. den VOLNO
 14. den 90 sekund
 15. den 90 sekund
 16. den 120 sekund
 17. den 120 sekund
 18. den 150 sekund
 19. den VOLNO
 20. den 150 sekund
 21. den 150 sekund
 22. den 180 sekund
 23. den 180 sekund
 24. den 210 sekund
 25. den 210 sekund
 26. den VOLNO
 27. den 240 sekund
 28. den 240 sekund
 29. den 270 sekund
 30. den zkuste vydržet co nejdéle to jen půjde

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!