156

Příběh Leony Plintové

Moje lékárna je již několik let hrdým partnerem Fondu Sidus. Vybrané výrobky Fondu Sidus si můžete zakoupit i v síti lékáren Moje lékárna a zakoupením publikací máte možnost přispět mnoha dětským pacientům, jako je například malá Leonka, jejíž životní příběh si právě můžete přečíst.

Příběh Leony Plintové

Leonka se narodila ve 23. týdnu těhotenství, kdy vážila pouhých 550 g. Narodila se drogově závislé matce, která o ni neměla zájem, z toho důvodu ji má ve své péči její babička. Její start do života nebyl vůbec jednoduchý, měla jen pramalou šanci na přežití. Díky předčasnému narození nastalo krvácení do mozku, neodcházel jí mozkomíšní mok, hrozila retinopatie (slepota). Strávila čtyři měsíce v inkubátoru. I přes spoustu komplikací svůj boj o život vyhrála, bohužel díky tak předčasnému narození si nese do života trvalé následky. Má diagnostikovanou DMO a spastickou diparézu (pravá strana tělíčka je motoricky špatná). Do dvou let se s Leonkou cvičila Vojtova metoda, která přinášela dřinu a slzy jak Leonce, tak babičce. Jezdily do Janských Lázní a absolvovaly zde měsíční pobyt 2x ročně.

Velké přání babičky Leonky je, aby začala chodit a nedívala se jen smutně z kočárku na ostatní děti.

Od svých tří let Leonka podstupuje speciální neurorehabilitace v Sanatoriu Klimkovice 2x do roka a cvičení v kosmickém oblečku v zařízení Sarema Liberec 3x do roka, kde cvičí 3 hodiny denně po dobu 4 týdnů. Každé takové cvičení Leonku posune o kus dál a přináší jí krásné pokroky jak motorické, tak i mentální. Bohužel toto cvičení se pohybuje v rozmezí od 49 900 Kč do 59 120 Kč za 4 týdny a aby bylo účinné, musí se opakovat několikrát do roka. Pro rodinu je taková finanční zátěž zcela nemožná a veškeré finanční prostředky získává za pomoci nadací. Mimo rehabilitace Leonka absolvuje také hipoterapii 2x týdně.

Příběh Leony Plintové

Leonka ve svých 5 letech pouze leze po čtyřech a ve všem je zcela závislá na péči druhé osoby. Sama se nenají, neoblékne, nedojde si na toaletu. Má špatnou jemnou motoriku. Jezdí ve zdravotním kočárku a v řešení je invalidní vozíček, na kterém bude samostatnější. Leonka navštěvuje mateřskou školu, kde se o ni po celou dobu stará asistentka. Je velmi společenská a mezi dětmi je moc ráda. Děti i paní učitelky ji mají hodně rády, jelikož je stále usměvavá a moc milá. Získá si obdiv každého svou upovídaností a zvídavostí.

Příběh Leony Plintové

Leonce jsme přispěli na neurofyzioterapii v zařízení Sarema Liberec. Díky intenzivnímu cvičení, jež Leonka podstupuje každý druhý měsíc, dělá veliké pokroky. Pomalu začíná chodit s berličkami a zlepšuje se i její mentální stránka, kdy Leonka začala pěkně mluvit, říkat básničky a zpívat písničky.

Velké přání babičky Leonky je, aby začala chodit a nedívala se jen smutně z kočárku na ostatní děti.


Aktuality

21. 10. 2020

Dejte šanci pohance!

20. 10. 2020

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

Aktuality v Mojí lékárně

30. 9. 2020

TV reklama

14. 9. 2020

Měření stáří cév

Doporučujeme

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

Moje Lékárna Varilex...

  cévní systém  Diosmin 450mg +...

Moje lékárna - Cerutin,...

Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro...

Moje lékárna Silymarin...

Doplněk stravy s náhradním sladidlem – rostlinný...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu