156

5 důvodů, proč dbát na dentální hygienu

Věděli jste, že návštěvu ordinace dentálního hygienisty by měl pravidelně absolvovat každý, ať už jste v jakémkoliv věku a máte zdravé či náchylnější zuby? Pouze pravidelnou domácí a profesionální péčí lze totiž dosáhnout krásného a zdravého úsměvu. A tímto klenotem se chceme přeci pyšnit všichni.

5 důvodů, proč dbát na dentální hygienuJak to vlastně funguje?

Mnoho klientů přichází na dentální hygienu poprvé až na doporučení svého zubního lékaře. V ordinaci však přichází na to, že dentální hygiena je velmi důležitá a neměli bychom ji zanedbávat. Dentální hygienista nebo dentální hygienistka ze zubů odstraní zubní kámen, plak a pigmentace, v případě zájmu může provést bělení zubů. Potom ukáže správné techniky čištění zubů, vybírá pro to vhodné pomůcky, motivuje nás ve snaze předcházet onemocněním v dutině ústní. Po kompletním prvotním vyčištění hygienista či hygienistka naplánuje další pravidelné návštěvy každých 3 až 6 měsíců nebo dle doporučení.
Je samozřejmé, že většina klientů má z ošetření zpočátku strach. Ten ale obvykle po absolvování první návštěvy opadne a většina lidí si oblíbí nový, čistý a příjemný pocit v ústech. Rádi si ho pak zachovávají už napořád, a proto dochází v pravidelných intervalech na opětovná ošetření.

Jakých je tedy pět důvodů, proč pravidelně navštěvovat ordinaci dentální hygieny?
 

1. Šetřit zdraví, čas i peníze

Pokud lidé pravidelně a správně pečují o své zuby a dásně, navštěvují zubního lékaře a dentální hygienu, vyhnou se většině nepříjemných zásahů v dutině ústní. Veškerá tato péče je časově a finančně méně náročná, než opravovat zubní kazy a jiné problémy.

Pokud lidé pravidelně a správně pečují o své zuby a dásně, navštěvují zubního lékaře a dentální hygienu, vyhnout se většině nepříjemných zásahů v dutině ústní.

2. Nezanedbávat špatně dostupné části chrupu

Předcházení zubním kazům, které jsou způsobeny bakteriálním plakem ulpívajícím nejčastěji na špatně dostupných místech (mezizubní prostory a krčková oblast), je opravdu náročné. Díky správně vybraným pomůckám a technice čištění zubů však lze poměrně snadno dosáhnout správné orální péče.

3. Vyhnout se nepříjemnému zánětu dásní

Zánět dásní je onemocnění způsobené bakteriemi. Projevy tohoto typu zánětu jsou často pro laika okem nerozpoznatelné. Zánět nemusí být bolestivý, krvácení dásní se projevuje častěji až u zánětu většího rozsahu. Gingivitida je reverzibilní onemocnění a během 14 dnů se jí dá správným čištěním zubů zcela zbavit.

5 důvodů, proč dbát na dentální hygienu4. Předcházet parodontitidě

Parodontitida představuje nevratné onemocnění závěsného aparátu zubu (parodontu). Zlé jazyky tvrdí, že tento typ zánětu je dědičný. Ale opak je pravdou. Parodontitida je nejčastěji chronická a plakem podmíněná. Pokud člověk nezastaví zánět dásní, ve chvíli, kdy je stav možné ještě vrátit, dochází k systematickému narušování závěsného aparátu zubu bakteriemi a parodontitida se tak dostane do fáze, kdy už nejsme prostým okem schopni zhodnotit nastalé příznaky. Následují pak pouze obnažené zubní krčky, citlivé zuby na chlad a teplo, zápach z úst, nános zubního plaku i kamene, parodontální absces a poslední stadium – vypadnutí zubu.

5. Vypadat skvěle

V dnešní době, kdy lidé pečlivě dbají na svůj zevnějšek, je velmi podstatné se o zuby a dutinu ústní starat. Není pravda, že bílé zuby jsou zdravé zuby, ale je pravda, že zdravý chrup a bílé zuby jsou tím nejkrásnější přírodním klenotem a vizitkou každého z nás. Při správné péči o zuby nám mohou zuby vydržet a nemusíme mít v ústech žádné protetické náhrady.


Aktuality

21. 10. 2020

Dejte šanci pohance!

20. 10. 2020

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

Aktuality v Mojí lékárně

30. 9. 2020

TV reklama

14. 9. 2020

Měření stáří cév

Doporučujeme

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

Moje Lékárna Varilex...

  cévní systém  Diosmin 450mg +...

Moje lékárna - Cerutin,...

Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro...

Moje lékárna Silymarin...

Doplněk stravy s náhradním sladidlem – rostlinný...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu