Interview s atletkou Denisou Rosolovou

Denisa Rosolová:
Jak si užívá těhotenství?

Koncem loňského roku ukončila svou sportovní kariéru, oznámila těhotenství a stihla se i zasnoubit.
Není tak pochyb o tom, že Denisu Rosolovou čekají v brzké době skutečně velké životní změny.
To, co ji čeká, ale i mnohé další, nám Denisa prozradila v rozhovoru pro Moji lékárnu.

Denisa Rosolová

Kdo je Denisa Rosolová?

Denisa Rosolová je považována za jednu z nejvšestrannějších českých atletek. Mezi její největší úspěchy patří zlato v běhu na 400 metrů překážek z halového mistrovství Evropy a titul vicemistryně Evropy v běhu na 400 metrů překážek.
Loni v listopadu ukončila ve svých 31 letech sportovní kariéru. Zároveň však oznámila, že se svým partnerem atletem Adamem Sebastianem Helceletem čeká dítě. Jejich dcera by měla přijít na svět letos v květnu.

Blíží se jaro, máte raději zimu, nebo se těšíte, až se konečně pořádně oteplí?
Narodila jsem se v létě, takže mám raději teplo. Dokonce mi nevadí ani vedra, i když je pravda, že u moře je to příjemnější. Když už ale zimu, tak pořádnou a se sněhem. Takové jsme si ale letos bohužel moc neužili.

S jarním oteplením se atleti vracejí od tréninků a závodění v halách opět ven. Vás se to však letos netýká, neboť jste kvůli těhotenství ukončila sportovní kariéru. Jaký je to po letech, které jste zasvětila atletice, pocit?
Zatím si to užívám. Po tolika letech dřiny jsem ráda, že nemusím konečně nic dělat a to obzvlášť, když vidím ty těžké tréninky. Musím však přiznat, že mě trochu mrzí, že letos neabsolvuju žádné soustředění někde v teple. Já a to teplo… (úsměv)

Myslíte si, že se k atletice vrátíte např. jako trenérka?
Ráda bych. Atletice jsem zasvětila celý život a dá se říct, že nic jiného neumím. Proto si myslím, že nejlepší bude předávat moje zkušenosti dál. Proto jsme založili atletické kempy a v létě chystáme příměstské tábory.

Interview s atletkou Denisou Rosolovou


Zatímco vy jste svou kariéru ukončila, váš partner a budoucí manžel, vícebojař Adam Sebastian Helcelet, má svou sportovní dráhu slibně rozjetou. Myslíte, že se dá skloubit jeho sportovní kariéra se společnou péčí o miminko?
Bude to těžké, to neříkám. Navíc partner do toho studuje a letos dokončuje bakaláře. Já jsem na to však připravená a budu mu vycházet vstříc, co nejvíce to půjde. Moc dobře totiž vím, co potřebuje k tomu, aby podal co nejlepší výkon.

Denisa se zúčastnila čtyř olympijských her. Jako mladičká závodila už v Aténách v roce 2004 ve skoku dalekém, poté v Pekingu v roce 2008 reprezentovala ČR ve víceboji, v Londýně 2012 a Rio de Janeiru 2016 v běhu na 400 m překážek.

Minulý rok v listopadu vás partner požádal o ruku v přímém přenosu při vyhlášení nejlepšího Atleta roku. Plánujete už i svatbu nebo tomu necháváte zatím volný průběh?
Plánujeme. Rádi bychom ji stihli letos v létě. S malou to sice bude těžší, ale já mám ráda výzvy. Navíc jsem klidný člověk, a proto se toho rozhodně nebojím.

Připravujete se na porod nějak teoreticky, nebo jste typ, který to raději nechá plynout a je mu líp bez podrobných informací?
I když by miminko mělo přijít na svět v půlce května, na porod se zatím nepřipravuju. Zatím jen pomalu sháním výbavičku a další věci. Rozhodně se nechci stresovat ohledně porodu. Proto si nečtu žádná diskuzní fóra ani nic podobného. Nějaké informace mám sice od známých, ale dobře vím, že každá žena je ale jiná. S jistotou však můžu říct, že nechci rodit doma.

Interview s atletkou Denisou Rosolovou

Interview s atletkou Denisou Rosolovou

Čekáte holčičku, už jste pevně rozhodnuti o jménu?
Máme pár favoritek. Vybírat holčičí jméno mi přijde daleko těžší, než najít jméno pro kluka. Ještě máme chvíli čas, abychom se rozhodli. Bereme však v úvahu to, aby se jméno hodilo k příjmení.

Je poměrně velká pravděpodobnost, že vaše dcerka bude mít sportovní predispozice. Byla byste ráda, kdyby následovala vaše kroky, nebo byste ji od dráhy profesionální sportovkyně spíše odrazovala?
Neodrazovala. Budeme ji podporovat, ať už se rozhodne, jak se rozhodne. Určitě bychom ji chtěli někam směřovat. Hlavně tam, kde uvidíme, že má vlohy a baví ji to. Ale rozhodně ji nebudeme nutit k profesionálnímu sportu.

Prozraďte čtenářům, jak teď v období těhotenství nejraději relaxujete?
Po tolika letech dřiny si nejvíce užívám nicnedělání.

Snažíte se i nějak přiměřeně udržovat v kondici?
Jedinou pohybovou aktivitou v těhotenství jsou pro mě procházky s pejskem.


Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!