5 tipů pro správný režim budoucí maminky

5 tipů pro správný režim budoucí maminky

5 tipů pro správný režim budoucí maminky

JÍDLO

Mnoho žen se těší na své těhotenství také pro domněnku, že si konečně nemusí hlídat figuru a mohou jíst všechno, co si kdy odpíraly. Opak je však pravdou, o správné stravování se musí starat dvojnásob. Ne kvůli kilům navíc, ale kvůli zdraví děťátka. Všechno, co maminka sní, totiž putuje přímo k nenarozenému plodu. A určitě bychom nechtěli, aby jeho první stravou bylo víno, brambůrky nebo čokoládové sušenky. Jak by tedy měl ideální jídelníček zdravé maminky vypadat? Musí obsahovat dostatek živin, vitamínů a minerálů a zároveň být citlivý k zdravotnímu stavu těhotné. V první řadě zapomeňte na alkohol a cigarety. Dopřávejte si hlavně pořádné porce zeleniny a ovoce, čisté vody či bílého masa a ryb.

 
5 tipů pro správný režim budoucí maminky

BYLINKY

Budoucí maminky mohou o sebe pečovat také správnými bylinkami. V každé lékárně dnes objevíte mnoho čajů pro těhotné, avšak pokud jste spíše zastánkyní čerstvých bylinek, s chutí do toho! Těmi pravými budou jistě hlavně byliny, které uklidní a zrelaxují tělo i mysl a také působí proti nadýmání. Třeba heřmánek, mateřídouška, meduňka či šanta. Na podporu tvorby mateřského mléka zase pijte odvary z fenyklu či anýzu. Do jídel se nebojte přidávat také koriandr nebo šalvěj. Raději se však vyhněte oreganu, rozmarýnu či majoránce, jelikož jejich nadměrné užívání může ovlivňovat svalovinu dělohy.

 
5 tipů pro správný režim budoucí maminky

CVIČENÍ

Milujete pohyb a aktivní režim? V těhotenství se ho rozhodně nevzdávejte, právě naopak. Pro budoucí maminky je cvičení víc než vhodné. Zmírňuje zácpu, křeče v nohou či bolesti zad, prospívá zdravému spánku, uvolňuje stres a napomáhá přípravě na porod či udržení dobré kondice těla. Samozřejmě neznamená to, že můžete nadále vesele jezdit na koni, boxovat nebo hrát volejbal. V těhotenství je nejvhodnější věnovat se józe, pilatesu, plavání, cvičení na míči nebo navštěvovat kurzy cvičení přímo pro těhotné. Nezapomeňte při cvičení naslouchat svému tělu, udržujte se hydratovaná a dbejte na správné držení těla.

 
5 tipů pro správný režim budoucí maminky

CESTOVÁNÍ

To, že je žena těhotná, není nemoc. Tudíž si ani s bříškem nemusíte nechat ujít letní dovolenou či výlety na zajímavá místa. Právě naopak. Užívejte si života naplno, za chvilku už se budete muset především starat o nového člena rodiny. Nejlepším časem pro cestování je obecně druhý trimestr, kdy výrazně ustupují nevolnosti či riziko samovolného potratu. Vyhýbejte se také cestování těsně před porodem. Během cesty v autě si naplánujte pravidelné zdravotní přestávky a neodpírejte si příjem dostatku tekutin. To je zřejmě největší chyba, které se budoucí maminky kvůli nevůli neustále po cestě navštěvovat toaletu dopouští. Cestování letadlem taky není v dnešní době problémem, vyvarujte se však příliš dlouhých letů a létání v pokročilém stadiu těhotenství. Nejpohodlnější se z tohoto pohledu jeví cestování vlakem, kde je dostatek místa, dostupnost toalet či možnost se projít nebo v poklidu odpočívat.

 
5 tipů pro správný režim budoucí maminky

RELAX

Nejdůležitější ze všeho však je, aby byla nastávající maminka po celou dobu těhotenství v maximální pohodě. Rozmazlujte se, nenechte se zbytečně rozhodit a zkuste brát věci tak trochu s nadhledem. Že ještě nemáte všechno nachystáno do puntíku? Nebo se necítíte ve své kůži? Vaše tělo se mění a vy nevíte, co si s tím počít? Snažte se při každé vypjaté situaci zhluboka nadechnout, večer si dopřejte meditaci a buďte vděčná za své zdraví a za malý zázrak ve vašem bříšku. Váš pokoj bude miminko cítit a prožijete tak spolu nádherné první společné chvíle.

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!