Magazín mojelékárna 3–4/2018

|1|2
Hormonální antikoncepce 1. část
Hormonální antikoncepci (kontracepci; HAK) užívají ženy jako ochranu před nežádoucím otěhotněním. HAK nechrání před žádnými sexuálně přenosnými chorobami.
Interview s atletkou Denisou Rosolovou
Denisa Rosolová: Jak si užívá těhotenství? Koncem loňského roku ukončila svou sportovní kariéru, oznámila těhotenství a stihla se i zasnoubit. Není tak pochyb o tom, že Denisu Rosolovou čekají v brzké době skutečně velké životní změny. To, co ji čeká, ale i mnohé další, nám Denisa prozradila v rozhovoru pro Moji lékárnu.
Nutričně vyvážená snídaně je základ dne
Vynechávání snídaně, jakožto prvního denního jídla, je relativně časté. Avšak pravidelná zdravá snídaně zajistí stabilnější váhu, nižší hladinu cholesterolu, takže i nižší riziko srdečních onemocnění. Nutrikaše s probiotiky splňuje všechny atributy pro vyvážený poměr vlákniny, vitaminů a minerálů, doplnění energie a obsahu specifických probiotických kultur.
Syndrom dráždivého tračníku
Sužují vás bolesti v podbřišku, zácpa či průjem nebo nutkavá potřeba na ranní stolici? Většinu z nás podobné trable potkávají spíše výjimečně. Přibližně 15 % lidí jim však musí čelit i několikrát týdně, či dokonce denně. Za tímto nepříjemným trápením stojí syndrom dráždivého tračníku. Nezůstávejte se svým problémem sami.
Zázračná chlorella
Mnozí z vás si zajisté pokládáte otázku, co to vlastně ta chlorella je, proč je doporučována jako zdravá výživa či doplněk stravy a proč se jí také říká superpotravina?
Bílkoviny v našem jídelníčku a při redukční dietě
Bílkoviny jsou mimořádně rozmanité a tajemné přírodní látky! Bílkoviny, nepostradatelná část naší stravy, jsou složeny z aminokyselin. Liší se navzájem obsahem a pořadím, jak jsou na sebe vázány. Jejich složité molekuly se liší také tím, jak jsou uspořádány v prostoru. Nakonec i provázek lze smotat různým způsobem a klubíčko může mít různý tvar.
5 tipů pro správný režim budoucí maminky
Mnoho žen se těší na své těhotenství také pro domněnku, že si konečně nemusí hlídat figuru a mohou jíst všechno, co si kdy odpíraly. Opak je však pravdou. Budoucí maminky se o správné stravování musí starat dvojnásob. Ne kvůli kilům navíc, ale kvůli zdraví děťátka. Všechno, co maminka sní, totiž putuje přímo k nenarozenému plodu.
Maminky, pečujte o sebe s láskou
Budoucí maminky toho nosí na svých bedrech (a nejenom tam) opravdu mnoho. Malinký človíček uvnitř je dennodenně nutí přehodnocovat jejich stravování a životní styl, nosit jiné oblečení, používat jinou kosmetiku a mnoho dalšího. Jak se však v záplavě produktů rozhodnout, co je pro maminku i děťátko tím nejlepším? Sepsali jsme pro vás přehledný seznam vychytávek, které těhotenství zpříjemní a vykouzlí z něj sladký zážitek.
Život s Treacher Collinsovým Syndromem
Treacher Collinsův syndrom není tak úplně běžné onemocnění. V naší republice jím trpí zhruba jen 200 osob. Přečtěte si, co tuto nemoc způsobuje i to, jaké jsou její projevy.
AGE Centrum Olomouc
V ČR v roce 2016 zahájilo provoz první ambulantní zdravotnické zařízení, které v sobě spojuje jak zdravotní, tak sociální služby a odborné sociální poradenství. Zařízení v sobě zároveň spojuje několik lékařských i nelékařských specializací, které z něj vytvářejí unikát nejen na Olomoucku. Pacienti z Olomouce a širokého okolí, nejen z řad seniorů, se tak mohou obracet na AGE Centrum s širokou škálou potíží. Zdravotní péče je hrazena ze zdravotního pojištění a sociální poradenství je poskytováno zdarma.
|1|2

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!