Vstříc podzimní exotice

Hlavní sezona dovolených je „v čudu“ a vy jste se ještě nestihli nabažit slunečních paprsků, polehávání na pláži či pořádného dobrodružství? Nezoufejte a utečte před sychravým podzimem za exotikou. Lákaly vás někdy sluneční Kanáry, pulzující Asie či překrásná Indie? Odhoďte obavy a balte kufry – nejlepší čas vyrazit je právě teď!

Vstříc podzimní exotice

Včas si zkontrolujte také platnost svého pasu a vyhledejte si informace týkající se víz do vámi vybrané země.

Kam vyrazit

Podzimní měsíce nejsou dvakrát příjemné pro návštěvu oblíbených evropských destinací, jako je Chorvatsko či Řecko. Pokud ale máte odvahu zaletět si za hranice našeho kontinentu, objevíte skvělé podmínky pro slunečnou dovolenou.

Jednou z možností je cestování do Asie. Pokud chcete začít pozvolně, vydejte se do Thajska. Se svým mírumilovným náboženstvím, příjemným podnebím a turistickou přizpůsobivostí je skvělým útočištěm nezávislých cestovatelů ale i rodin s dětmi.

Vstříc podzimní exotice
Pokud jste zkušenější cestovatel nebo máte chuť zažít něco speciálního, vydejte se třeba do Indie. Její vůně, jídla a nezaměnitelná kultura vám poskytnou zcela nový pohled na život. Nebojte se vycestovat i s rodinou, větší letoviska zde poskytují špičkovou starostlivost za velmi výhodné ceny.

Asijská kultura vám nic neříká? Co se tak pustit do poznávání exotické Jižní Ameriky? Perfektní podmínky pro všechny, kteří milují turistiku a dobrodružství, poskytuje například Peru. Kromě výletu na legendární Machu Picchu nabízí překrásné výlety po pobřeží, písečných dunách či do deštných pralesů.

Jednou z možností je cestování do Asie. Pokud chcete začít pozvolně, vydejte se do Thajska.

 

Vydat se také můžete do přátelského a rušného Mexika, které kromě skvělého jídla a bohaté kultury nabízí také ohromující výhledy a nezapomenutelné zážitky.

Očkování

Vstříc podzimní exoticeRozhodně u dovolené do exotických destinací nepodceňujte riziko onemocnění. Před cestou si vždy vyhledejte, které nemoci na vás mohou číhat, a nechte se proti nim naočkovat. Vhodné očkování dle vybrané země vám doporučíme na stránkách www.mojelekarna.cz v sekci Poradna.

Pojištění

Velmi důležitou formalitou dovolené je taktéž pojištění. Ujistěte se, že vaše pojištění pokrývá všechny náklady, které by se mohly po cestě vyskytnout. Mějte také na paměti, že vaše stávající cestovní pojištění se nemusí vztahovat na země mimo EU, kam máte namířeno. Peníze za zdravotní pojištění jsou ty jediné, které už snad nikdy v budoucnu neuvidíte, tak se ujistěte, že je vkládáte do správných rukou a nešetřete na sobě a svém zdraví.

Vhodné očkování dle vybrané země vám doporučíme na těchto stránkách v sekci Poradna.

Víza a pas

Včas si zkontrolujte také platnost svého pasu a vyhledejte si informace týkající se víz do vámi vybrané země. Není totiž výjimkou, že na cesty mimo Evropu musíte být vybaveni vízovým povolením či pasem s platností půl roku po vycestování. Zjistěte si také informace týkající se cestování vašich ratolestí a nic v tomto ohledu nepodceňujte. Na letištích s vámi už v dnešní době nikdo smlouvat o vstupu do země nebude.

Užitečné rady do batůžku

Před každou cestou se informujte o stavu pitné vody v cílové destinaci. V mnohých krajinách není voda z kohoutku pitná či stravitelná pro cestovatele z jiných zemí. V těchto případech pijte pouze balenou vodu, omývejte si v ní i ovoce či zuby a nepodceňujte ani drinky s hromadou ledu.

V exotických destinacích je vždy dobré nosit pokrývku hlavy, pohodlnou a funkční obuv a být vybaven láhví s vodou.

Vždy myslete také na pečlivou přípravu lékárničky, kterou si přibalíte s sebou do kufru. Neměly by v ní chybět léky proti horečce, zápalům i zácpě. Vybavte se opalovacím krémem a účinnými repelenty společně s obvazovým materiálem a dezinfekcí. Podrobný popis vhodné lékárničky najdete také na facebookových stránkách Mojí lékárny.

V exotických destinacích je vždy dobré nosit pokrývku hlavy, pohodlnou a funkční obuv a být vybaven láhví s vodou. Ze všeho nejdůležitější je však umět si dovolenou naplno užít, nebát se nečekaných událostí a relaxovat. Jen tak bude vaše cesta za poznáním nových krajin skutečně obohacující a přinese vám i vašim nejbližším zážitky na celý život!

Vstříc podzimní exotice


Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!