Interview se zpěvačkou Terezou Kerndlovou

Tereza Kerndlová
Jak prožívá svůj comeback?

I když prázdniny byly pro většinu z nás spíše ve znamení odpočinku, Tereza Kerndlová rozhodně nepatřila mezi ty, kteří by zaháleli. S touto krásnou zpěvačkou jsme si povídali nejen o tom, jak prožila léto, ale i o jejím návratu na scénu.

Tereza Kerndlová1. Léto je za námi, bylo pro vás spíše pracovní nebo jste vyrazila i někam na dovolenou?
Letošní léto se neslo spíše v pracovním duchu. Během prázdnin totiž vyšel můj nový singl, s kterým jsem se po několika letech vrátila na scénu. Je to pro mě dost složitá chvíle, protože znamená spoustu práce navíc, která mě před tím míjela.

2. Nenastala u vás situace, kdy jste návratu litovala?
Vůbec ne, jsem za to opravdu ráda. Lidé můj návrat i nový klip k písni Přibliž mě blíž vnímají opravdu pozitivně. Energie, kterou do práce vkládám, se mi tak vrací od mých fanoušků, kteří mě stále podporují a čekají na nové album.

3. Chyběla vám hudba?
Hudbu jsem rozhodně neopustila. Několik let jsem nevydala album a skladby, které vyšly v tomto období, tedy nebyly mé, ale stávala jsem se hostem někoho jiného. Také jsem stále vystupovala, jezdila po republice a byla v kontaktu se svými fanoušky. Takže muzika mi rozhodně nescházela, jen mi chyběla, řekněme moje nová hudba. (úsměv)

Letošní léto se neslo spíše v pracovním duchu. Během prázdnin totiž vyšel můj nový singl, s kterým jsem se po několika letech vrátila na scénu.

4. Nový klip se natáčel v Portugalsku. Byla to jen pracovní cesta, nebo vám zbyl čas i na odpočinek a válení u moře?
Bylo to mé první zahraniční natáčení, a proto jsme sem jeli o několik dnů dříve, abychom mohli zmapovat vhodná místa a doladit veškeré detaily. Vše se ale povedlo podle plánu a my jsme volné dny před natáčením využili k odpočinku.

5. Jak by měla vypadat vaše ideální dovolená?
Miluju dny u moře a všechny zvuky a vůně tady, které u nás prostě nikdy mít nebudeme. Zbožňuji také čerstvé ryby a mořské plody dělané na grilu. Můj muž je v kuchyni třída, takže bych vám přála něco od něj ochutnat. Zkrátka mám ráda skvělé jídlo, výhled na moře, opalování a běhání po pláži při západu slunce. I tohle jsem si během hromady práce stihla asi na pět dní užít právě v Portugalsku.

6. Proč jste si pro natáčení zvolila právě Portugalsko?
Nápad na tento videoklip přišel od mého muže. Portugalsko nás zaujalo především kvůli své nevšednosti. Lisabon totiž není ohraným městem, které byste běžně vídali v klipech nebo filmech. I když je tohle místo nádherné a inspirativní, musím se přiznat, že mnohem raději mám sousední Španělsko. Sem se vracíme a pokaždé jsme nadšení z místních lidí a jídla. To o Portugalsku úplně říct nemůžu, ale každému sedí jiní lidé a kultura.

Tereza Kerndlová

KDO JE TEREZA KERNDLOVÁ?

Narodila se před třiceti lety do rodiny známého jazzového a swingového zpěváka Ladi Kerndla. Odmala vystupovala se svým otcem, ale výrazněji na sebe upozornila v roce 2000, kdy se stala členkou dívčí skupiny Black Milk. Po pěti letech Tereza ze skupiny odešla a zahájila svou sólovou kariéru. Jeden z nejúspěšnějších momentů zažila v roce 2008, kdy se stala vítězkou prestižní soutěže Eurosong. Za svou kariéru zatím vydala pět sólových alb a v současné době pracuje na dalším.

7. V novém klipu vás fanoušci mohou zahlédnout i v plavkách. Prozraďte čtenářům, jak se udržujete v kondici?
Mé rady se nějak zásadně neliší od těch, které jsou kdekoliv dostupné a v dnešní době naprosto všudypřítomné. Můj režim je sice nestálý, ale snažím se kvalitně stravovat a připravovat pokrmy z čerstvých potravin. Také jím po menších porcích a samozřejmě se snažím být v pohybu. Nejčastěji chodím běhat, plavu nebo cvičím na vibrační plošině, kterou mám doma. Na každého však platí něco jiného, a proto je důležité najít si svůj vlastní způsob stravování i způsob, jak se udržet v kondici.

 

Tereza Kerndlová - soutěž

8. Říká se, že tělo a mysl jsou dvě propojené nádoby, myslíte si, že je to pravda?
Jsem přesvědčená o tom, že to, jak se cítíme, má velký vliv na naše myšlení i chování. Zdravá strava, pohyb a další péče o naše tělo – to všechno nám napomáhá cítit se lépe a mít větší víru sami v sebe. Když jsme si jisti sami sebou a cítíme se v pohodě, dokážeme mnohem víc, než si myslíme, že je v našich silách.

Tanec zbožňuji a provází mě celý život. Závodně jsem i stepovala.

9. Jaké jsou vaše další pracovní plány?
Teď je náplň jasná, tématem číslo jedna je album a jeho dokončení. Deska je z větší části hotová, ale stále máme nedokončené některé songy. Až album vyjde, ráda bych se vydala také na turné. Tak uvidíme, jestli se moje sny splní.

10. Když naopak zrovna nemusíte pracovat, jak ráda relaxujete?
Miluju čas, který jen tak trávím doma, nenalíčená a v pohodlném oblečení. S mým mužem si pustíme nějaký dobrý film a jíme sladkosti v posteli. Ty dny, kdy nic nedělám, nic neřeším a nikam nemusím, jsou pro mě největším relaxem. Dobrým odreagováním je pro nás také výlet k našim nebo k Rendové mamince na chatu. Máme rádi i cestování. Já jsem typický turista, který leží na lehátku, popíjí ledové pití a sem tam se vykoupe v moři. Tam dokážu nejlépe nabírat síly, přemýšlet a zároveň si užít tu krásu okamžiku.

Když jsme si jisti sami sebou a cítíme se v pohodě, dokážeme mnohem víc, než si myslíme, že je v našich silách.

11. A co tanec?
Tanec zbožňuji a provází mě celý život. Závodně jsem i stepovala, ale to už je dávno. Teď už se s tancem střetávám jen na svých vystoupeních, kde ze sebe vždy vydám maximum. Ale i to je pro mě určitým způsobem relax, obzvlášť pro mou duši. Zažívám totiž nepopsatelný pocit, když slyším zpívat lidi a prohlížím si všechny ty jejich tváře, na které mohu reagovat. Miluju komunikaci s publikem.

12. Existuje nějaké krédo, kterým se v životě řídíte?
Všechno je tak, jak má být.


Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!