Interview s Marianou Prachařovou: Baví mě dělat radost druhým

Interview s Marianou PrachařovouVydala se opačným směrem než celá její rodina. Z Mariany Prachařové nebude herečka, ale zpěvačka. Dvaadvacetiletá studentka si uvědomila, že právě hudba je tím, co ji naplňuje a čemu by se v budoucnu chtěla věnovat. Zajímá vás, jak si Mariana užila Vánoce? Její rodiče – Dana Batulková a David Prachař – jsou rozvedení, s kým tedy tráví vánoční svátky? Slavila silvestr v Čechách, nebo v zahraničí? A co novoroční předsevzetí? Odpovědi nejen na tyhle otázky jsme zjišťovali pro náš magazín.

Medailonek

Mariana Prachařová je dvaadvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Studuje humanitní studia a letos ji čeká bakalářská práce. Mariana pochází z herecké rodiny, nicméně ve šlépějích svých rodičů nejde. V budoucnu se chce věnovat hudbě. Zahrála si také v několika seriálech, například v seriálu Horákovi, Ulice, Comeback nebo Trapasy. Letos v létě nazpívala společně se skupinou Hello píseň S tebou.
 Mariano, ačkoli se více cítíš jako zpěvačka, zahrála sis v divadelním vánočním představení Mesiáš po boku táty a Igora Chmely. Jakou postavu jsi ztvárnila?

V představení právě moc nehraju, ale zpívám koledy. Díky tomu jsem si uvědomila, že se doopravdy více cítím ve zpívání než v hraní. Beru to jako obrovskou zkušenost.

Je hudba tím pravým, čemu se chceš naplno věnovat v budoucnu?

Ráda bych, ale v Česku je to strašně těžké. Kdybych chtěla udělat svoji věc, musela bych nejprve sehnat někoho, jehož hudba se mi bude líbit, což je dost náročné. Navíc nemám zatím žádné zkušenosti a o to je to obtížnější. Bylo by ale krásné, kdybych v budoucnu vydala své CD.

Poslední dny se nesly v duchu Vánoc, co pro tebe znamenají?

Pro mě je to úžasné období, které nejraději trávím s rodinou a nejbližšími. Koukám na pohádky, filmy, jím cukroví a užívám si. Miluju vůni vánočního stromečku v domě. Nejraději bych ho měla doma celý rok. Už jsem samozřejmě ve věku, kdy ani mě nemine to davové šílenství při nákupech vánočních dárků, ale i když u toho často nadávám, tak mě baví dělat radost druhým a myslím, že s věkem se to stupňuje.

Pečeš cukroví, nebo to přenecháváš jiným?

Cukroví u nás peče babička a my se jí do toho vůbec nemontujeme. Jen jí občas přijdeme pomoct. Dělá ho výborné.

Na Vánoce a vánoční svátky se vysílají pohádky, jaká je tvá nejoblíbenější?

No, já miluju Tři oříšky pro Popelku, ale dávají ji vždy v čase večeře, takže ji na Vánoce většinou bohužel nevidím. Jako malá jsem byla zamilovaná do prince (Pavel Trávníček). Prý jsem si vždy vzala princeznovské šaty, seděla před televizí a na konci plakala, že se na mě zase ten princ nepodíval. Tu pohádku zbožňuju, vlastně všechny staré pohádky, jako jsou Zlatovláska, S čerty nejsou žerty, Princezna se zlatou hvězdou na čele nebo Pyšná princezna. Ty nové se mi většinou nelíbí.

Jak sis užila Vánoce?

Moc. Letos jsme je slavili doma u bráchy Jakuba. Mají s Agátou nový baráček, tak jsme jeli k nim a bylo to krásné. Od mala jsem byla zvyklá na Vánoce u nás a byla jsem trochu smutná, že budeme muset jinam. Ale vlastně je jedno, kde člověk Vánoce slaví, důležité je s kým je tráví. Vlastně to je nejdůležitější.

Jaký dárek tě nejvíce překvapil?

Všechny. Já nikdy moc nevím, co dostanu, takže překvapená jsem často. Moje rodina mě ale moc dobře zná, takže se každý rok trefí a já jsem překvapená, ale mile.

Rodiče jsou rozvedení, s kým jsi trávila vánoční svátky?

Svátky trávím vždy s mamkou a ostatními. Je nás vždy hodně. Slavíme je pořád dohromady i s bráchou, za což jsem moc ráda. S tátou a jeho rodinou si dělám vždy druhé Vánoce. Z toho si od mala dělám aspoň srandu – výhodou rozvedených rodičů jsou dvoje Vánoce!

Kde jsi trávila letos silvestr?

Silvestr jsem od mala trávila doma nebo potom několik let u nejlepší kamarádky mojí mámy. Ta má syna, který miluje rachejtle a ohňostroje, říkali jsme mu malý pyroman. Vždy utratil celé kapesné a nakoupil výbavu na ohňostroj na zahradě. Jednou to dokonce omylem střílelo i do nás. Pak jsem začala silvestr trávit s kamarády ve Špindlerově Mlýně a letos se tradice zase trochu pozměnila. Byli jsme s kamarády v Praze!

Sice už je nový rok, ale vraťme se ještě zpět. Jak bys zhodnotila rok 2016?

Tohle moc neumím. Neumím se ohlédnout a svůj rok zhodnotit, ale jsem ráda, že se vždy o Vánocích všichni sejdeme a tím je pro mě ten rok skvělý. Každý si za ten rok žijeme své životy a pak se společně sejdeme. To je to nejhezčí.

S příchodem nového roku se pojí také předsevzetí, dáváš si nějaká?

Zásadně ne. Myslím, že jsem to zkusila jako malá a brzy jsem pochopila, že je to u mě k ničemu. Nemám pevnou vůli a předem vím, že to nemá smysl, takže se o to ani nesnažím. Hlavní je mít šťastnou a zdravou rodinu. To je asi mé jediné přání, které vždy mám.

Jaké máš plány v novém roce?

Plánů mám spoustu. Hlavně dodělat vysokou školu, odpromovat a věnovat se naplno hudbě. Také plánuji cestovat, tak doufám, že mi vše vyjde. Ráda bych si udělala anglický certifikát, o kterém dlouho mluvím. Možná zrovna to by mohlo být mé předsevzetí – certifikát z angličtiny, abych udělala mamce konečně radost. (smích)

Interview s Marianou Prachařovou: Baví mě dělat radost druhým


Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!