Deset nejhorších mužských zlozvyků, které ženy nesnášejí

Asi každý neješitný muž si přizná, že pár zlozvyků má. Někdo více, někdo méně. Některé jsou mírné, někdy až úsměvné, a některé zas dokážou pořádně vytočit. Které zlozvyky jsou ty, jež ženám na mužích vadí nejvíce?

1. Když o sebe nepečujeme, nebo naopak až moc

Krásně to s humorem shrnul Karel Hynek v pořadu Na Stojáka. Žena se chce ráno probouzet vedle upraveného muže s navoněným a oholeným hrudníkem, večer chce však usínat na kadeřavé hrudi pořádného muže. Úkolem muže je tedy balancovat. Ráno v koupelně bychom neměli trávit déle času než žena. Na druhou stranu však ženě nikdy nesmíte dělat ostudu, a proto musíte vždy vypadat upraveně. Vhodné je tedy dodržovat základní hygienu, pečovat o své vousy a vlasy, pravidelně používat parfémy či deodoranty a alespoň částečně pečovat o svou pokožku. Stejně jako je ona vaší vizitkou, vy jste vizitkou její.

2. Zapomínání výročí a dalších důležitých dat

Pokud si nedokážete zapamatovat pár čísel, jak by se na vás žena mohla spolehnout v daleko důležitějších věcech? Je obecně známo, že si ženy na datech potrpí. Proto si všechny svátky, narozeniny a výročí radši zapište do kalendáře v telefonu, který vás na všechny události předem upozorní. Vyhnete se tak nepříjemným situacím.

3. Mužský šovinismus a sexismus

Narážky si nechte na večer strávený v hospodě s kamarády. S ženou je důležité jednat s úctou. Ženy mají stejná práva jako my, nesnažte se tedy svůj protějšek přesvědčit o opaku. Jsme muži, a proto je naším úkolem se o své ženy starat, ochraňovat je a podporovat.

4. Časté používání vulgarismů

„Čeho je moc, toho je příliš.“ Že vám občas z úst vypadne nějaká nadávka? Nevadí. Pokud však v každé větě mluvíte o kastrovaných býcích a dámských pohlavních ústrojích, málokteré ženě se zalíbíte.

V dětství mi maminka vždy říkala, ať sprostá slova nepoužívám, ta mohou používat jen dospělí. A v dospělosti mi maminka naopak říká, ať sprostá slova nepoužívám, to dospělí přeci nedělají. Svým způsobem má pravdu, vulgarismy bychom totiž používat neměli v běžné mluvě nikdy. Pokud to s nimi totiž přeženeme, budeme ve společnosti svým nemístným chováním ztrapňovat nejen sebe, ale i partnerku.

5. Narušování soukromí

Na tento zlozvyk nejčastěji doplácí žárlivé osoby. To, že jí zrovna píše jiný muž, může být pro mnohé z nás nesnesitelné. A skutečnost, že vám telefon ukázat nechce, neznamená, že vás hned podvádí. Ať jste i vy sebevěrnější člověk, určitě by vám nebylo příjemné, kdyby vám někdo projížděl historii všech zpráv. Pokud ženě věříte, nenarušujte její soukromí. Může z toho vzejít zbytečná hádka.

6. Nevěnování pozornosti

Spousta z nás je ráda středem pozornosti a u většiny žen to platí dvojnásob. Chtějí být opečovávané jako královny, chtějí, abyste se o ni zajímal. Abyste si všiml nových náušnic, nových šatů, nového účesu. Pozornost je to nejmenší, co ženě můžete dát. A ženy pozornost velmi ocení. Naslouchejte jí, věnujte pozornost jejím potřebám a váš vztah bude jenom vzkvétat.

7. Řešení problémů za jejich zády

Většina žen je ráda v obraze. Jsou rády, když mají vše pod kontrolou, na všechno jsou připraveny a nemůže je nic překvapit. Proto pokud nastane jakýkoliv problém, určitě jej řešte nejdříve s ní než s jejími kamarádkami. Kritika se nejlépe snáší, pokud ji máte z první ruky. A tím, že si na ženu pak stěžujete v hospodě svým kamarádům, také nic nevyřešíte. Postavte se problému čelem společně a vyřešte jej jako pár.

8. Flirtování s jinými ženami

Rozlišujme flirt a komplimenty. Pochválit kamarádce účes na ples? Proč ne. Chválit neznámé servírce její sexy uplé šaty? Asi chápete rozdíl. Ať už jste se svou ženou, nebo ne, flirtovat s jinou je naprosto nepřístojné. Největší díl vaší pozornosti by měl být vždy věnován právě vaší ženě. To však neznamená, že když budete celý den chválit svou ženu, můžete pak poprosit o číslo barmanku. Chovejte se tak, jak byste chtěli, aby se vaše žena chovala k jiným mužům.

9. Nadměrné používání telefonu

Když jsou ženy s námi, tak očekávají, že se jim budeme věnovat. Je proto velice nemístné řešit pracovní věci při romantické večeři. Nedej bože otevírat stránku s vtipnými obrázky, když se zrovna nudíte. Chápeme, že rozdělení pracovního a soukromého života může být pro někoho složité, někdy až dokonce nemožné. Snažte se to ale minimálně zkusit a vyhradit si v páru čas, kdy se budete věnovat pouze sobě a telefony necháte vypnuté.

10. Naše ješitnost

O mužích se říká, že jsou ješitní. Jakákoliv kritika je dokáže vytočit, snadno se urazí a myslí si, že oni rozumí všemu nejlépe. Já si myslím, že ješitnost je známkou toho, že si muž v hloubi duše uvědomuje, že nejlepší není, ale přeci je chlap, tak se musí chovat jako nejlepší. Nejlépe uděláte, když z této iluze vyváznete a necháte si čas od času taky poradit. Nikdo přeci není dokonalý.


Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!