Příští rok tato charismatická herečka oslaví padesátiny. Věk je však teď to poslední, nad čím by si Mahulena měla čas lámat hlavu. Točí dva seriály, účinkuje v divadle a ještě stíhá cestovat a užívat si čas s dcerou. Nejen o tom, kde letos strávila dovolenou a jak má vypadat její vysněné volno, jsme si povídali v rozhovoru pro náš magazín.
Tato charismatická herečka s jižanskými rysy má překvapivě kořeny v Česku. Narodila se do rodiny architekta Jana Bočana a krasobruslařky, která byla díky svému půvabu často přirovnávána k Sofii Loren. Už od mala oplývala hereckým nadáním a první role na sebe nenechaly dlouho čekat. Jako malá si zahrála v pohádkách A zase ta Lucie a Lucie, postrach ulice. Když měla rozhodovat o svém budoucím studiu, volba byla jasná. Po absolvování pražské konzervatoře hostovala například v Národním divadle nebo v Činoherním klubu. Právě s „Činoherákem“ spolupracuje dodnes. Od září ji tu můžete vídat například ve hře Dámský krejčí. Mahulena je také členkou divadelní společnosti Háta, se kterou hostují po městech v celé republice. Do jejího hereckého repertoáru patří komedie, jako jsou např. Hvězdné manýry nebo Do ložnice vstupujte jednotlivě. Mahulenu můžeme však často vídat i na televizních obrazovkách. V současné době natáčí pokračování seriálu Mazalové pro ČT a Přístav, který poběží na Primě. Právě tady účinkuje i v seriálu Všechny moje lásky, kde hraje manažerku Lízu. Sama přiznává, že tato role je jí velmi blízká. Když Mahulena zrovna nepracuje, snaží se věnovat volný čas své dceři Márince. Miluje také cestování a v neposlední řadě si užívá chvíle i se svým pejskem Umbertem.
Kde jste letos strávila dovolenou?
Prázdniny jsem měla hlavně pracovní. Točím na České televizi druhou sérii seriálu Mazalové a také seriál Přístav na Primě. Naštěstí jsem ale stihla už během června Tenerife a v zimě jsem byla na Kubě. Cestování je pro mě především pohoda, relax a svoboda, jak s dcerou, tak s kamarády. Letos v říjnu mě čeká ještě Sardinie a v lednu Zanzibar.
Jak by měla vypadat vaše vysněná dovolená?
Opuštěný nádherný hotel přímo na pláži. Měl by mít velký bazén se skluzavkou a toboganem pro moji dceru. Pro mě by tam měl být zase bar se skvělým vínem. Hlavně nikde žádní lidé ani vedro.
Je nějaké místo, které byste chtěla navštívit, ale zatím jste ještě neměla příležitost?
Vždy jsem chtěla navštívit hory v Kanadě. Všude jen plno sněhu, klid, závěje a divoká příroda kolem mě.
Odpočíváte na dovolené i aktivně?
Ano, jsem vášnivá lyžařka. V létě zase většinu času trávím na plachetnici.
Jezdí s vámi na dovolenou i váš pes?
Na hory se mu nechce. Ale na lodi se mnou tráví veškerý čas.
Čtenáři vás mohou vidět v roli manažerky Lízy v seriálu Všechny moje lásky. Máte s touto seriálovou postavou něco společného?
Mám tuhle roli moc ráda. Líza je schopná žena, skvělá manažerka, ale zároveň i maminka. Je výborná kamarádka a snaží se být i dobrou manželkou. Bohužel selže, ale ne z podstaty její povahy, ale z opuštěnosti. V tom jí hodně rozumím.
Na kterou vaši divadelní či televizní roli vzpomínáte nejraději?
Ráda vzpomínám na roli Saši v Ivanovovi, kterou jsem hrála v Činoherním klubu. Bylo mi 20 a tato role úplně odstartovala moji kariéru v „Činoheráku“. Taky jsem měla ráda Bludimíru v pohádce Václava Vorlíčka Kouzelný měšec a Branu v Goletu v údolí. A vzpomínám i na kontroverzní film Juraje Jakubiska Post Coitum. Z divadla mám ráda Světáky a vlastně všechny role, co mám v divadelním spolku Háta. Tady je jedna role hezčí než druhá.
Vůbec nestárnete. Prozraďte čtenářům, jak se staráte o svou pleť, jaký na to máte recept?
Žádný tajný recept nemám. Používám jen kokosový olej, jinak téměř nic.
Vypadat dobře bezesporu znamená i cítit se dobře. Máte nějaký tip na to, jak se cítit dobře i po psychické stránce?
Důležité je nebýt prevít a respektovat lidi, mít svět rád. To se objeví i ve vaší tváři, ale musíte to myslet upřímně.
Jak nejraději relaxujete?
Nejraději odpočívám klasicky spánkem, a to nejlépe v objetí s mojí dcerou.
Na co se v nejbližší době těšíte?
Už se moc těším na víkend na chatě. Přijede parta přátel a budeme grilovat, všude plno dětí, psů a srandy u ohně, přesně tak, jak to mám ráda.