Bloudí paraziti i ve vašem těle?

Trpíte dlouhodobou únavou, bolestmi hlavy nebo břicha? Právě toto mohou být příznaky zvýšené přítomnosti střevních parazitů v našem organismu. Většinou je přisuzujeme něčemu jinému, ale právě dlouhodobá únava a zažívací problémy, jako jsou zácpa, průjem a nadýmání, mohou být způsobené vnitřními parazity. Časté jsou i alergie, bolest hlavy, kloubů nebo svalů, kožní problémy a mnohé další.

Je potřeba si také říci, že celá řada lidí napadených střevními parazity především v počátečních fázích nepociťuje problémy téměř žádné anebo jen mírné a nepravidelné, a tudíž si je ani nespojí s možnou nákazou střevními parazity.

Ohroženi jsme všichni!

Bloudí paraziti i ve vašem těle?S parazity se můžete setkat kdekoliv, ohroženy jsou zejména děti, které si hrají na městských pískovištích nebo s hlínou (mohou být infikované zvířecími výkaly). Další rizikovou skupinou jsou lidé chovající doma své zvířecí mazlíčky. Při intenzivním kontaktu s nimi (hlazení, olíznutí, apod.) jsme ohroženi. I zahrádkáři či zemědělci se v obdělávané půdě můžou setkat s infikovanými zvířecími výkaly. Přenos parazitů je také častý přes špatně umyté ovoce a zeleninu, ale i prostřednictvím tepelně nezpracovaného masa, proto si pozor musí dát taktéž milovníci tataráku či sushi.


Své psy a kočky odčervujeme pravidelně. Myslíme i na sebe? Vždyť přenos parazita je tak jednoduchý.

Jak se před vnitřními parazity chránit?

Každý člověk by měl začít přemýšlet o tom, že i v jeho těle můžou žít paraziti a postupně a nepozorovaně narušovat jeho organismus. Existují různé možnosti, jak se přemnožených parazitů zbavit. Dříve byly pravidelné detoxikační kúry vůči parazitům naprosto běžnou věcí, dnes si přítomnost vnitřních parazitů nechceme připustit, ale je jednoznačné, že paraziti žijí stále s námi a v nás. Zapomněli jsme především na osvědčené rady našich babiček, které vždy používaly staletími osvědčené bylinky. Dnes lze navíc využít i další prověřené rostliny z celého světa, např. z Indie, Číny či Jižní Ameriky. To vše je zkoumáno i současnou moderní medicínou a zpracováno s využitím nejnovějších technologií.

Na parazity fungují osvědčené bylinky jako např. vrcholák tříslovinný, který pomáhá udržet trávicí trakt bez parazitů. Je také důležitý pro správné trávení a zažívání. Pomáhá udržovat sílu a pevnost sliznice trávicího traktu. Další využívanou rostlinou je papája, výtažek z jejích plodů obsahuje latex s proteolytickou aktivitou. Usnadňuje tak trávení bílkovin a má negativní dopad na vývoj parazitů, jako jsou červi. Plody papáji obsahují enzym papain (chrání nezralý plod před hmyzem). Zajímavý je i ořešák královský, jenž přispívá k obraně organismu proti externím vlivům. Podporuje funkci střevního traktu a pomáhá udržovat střevní pravidelnost. Již od pradávna jsou známé účinky ořešáku na odpuzování hmyzu. Hojně se využívá i kurkuma, která dodává mj. zevní krásu a vnitřní čistotu. Extrakt z kořene kurkumy pak přispívá k normální funkci jater a podporuje trávení. Důležitý je také speciálně pěstovaný česnek, jenž má znatelný antimikrobiální účinek. Zajímavými a tradičně užívanými rostlinami proti parazitům jsou např. i jihoamerické lapacho červené, ale také pelyněk pravý, tymián obecný nebo i hřebíček vonný se svými silnými dezinfekčními účinky.

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!