Kam na silvestra?

Čím dál více lidí tráví silvestra mimo domov. Možná i proto, že je nudí jejich stereotyp. Cítíte to stejně? Pokud ano, máme pro vás pestrou nabídku, kam můžete vyrazit po Evropě i mnohem dále. Co třeba Sydney nebo na Havaj? Pokud ale patříte mezi ty, kteří raději zůstanou v České republice, ať už v blízkosti bydliště, nebo mimo, máme pro vás pár tipů, jak si oslavy zpříjemnit.

Pozvěte své nejbližší, kamarády či kolegy z práce a udělejte si silvestrovský večírek u někoho z vás doma. Nebudete sami, nebude to stereotyp a třeba se i lépe poznáte. Rozdělte si úkoly – výzdoba, sladké jídlo, slané jídlo, nealko, alko. Cokoliv vás napadne. Nezapomeňte na pestrý program a v neposlední řadě na hudbu. Přece nebudete sedět v tichu. Tak do toho!

Nechcete zůstat doma? Nevadí! I pro vás máme plán. Vyrazte dva nebo tři dny před silvestrem na lyže, běžky či snowboard.

Jednou z prvních a nejnavštěvovanějších zimních destinací jsou bezpochyby Krkonoše. Zde se nachází také nejznámější lyžařské středisko v celé České republice, a sice Špindlerův Mlýn. Mimo jiné zde nalezneme i nejvyšší horu Česka – Sněžku. Ve skiareálu Špindlerův Mlýn si přijde na své každý. Jsou zde jedny z nejlepších sjezdovek a vyjetých běžeckých stop či rozsáhla síť stezek pro turisty. Pro ty, co zrovna neradi tráví čas na sjezdovce, Špindlerův Mlýn nabízí i mnoho dalších využití – wellness centra, bowling, aquapark aj.

Mezi další velmi navštěvovaný region patří Šumava. Nejlepší střediska na Šumavě jsou Železná Ruda, Špičák a Velký Javor. Tři lyžařské oblasti blízko u sebe.

Nejen hory v Čechách mají co nabídnout, přesuňme se na Moravu. Nejznámější jsou Jeseníky. Jsou často označovány jako horský ráj a jistě se není čemu divit. Nedotčená příroda a ideální poloha dělá z této oblasti vyhlášené středisko zimních sportů. Oblíbeným lyžařským střediskem je Ovčárna na Pradědu, druhý nejvyšší bod ČR. A samozřejmě také Červenohorské sedlo a Ramzová, které se mohou chlubit nejlepšími sněhovými podmínkami u nás. Najdete zde i mnoho tras pro běžkaře. Na nejvyšším vrcholu Pradědu můžete navštívit 162 metrů vysoký televizní vysílač s rozhlednou, která nabízí dokonalý výhled na zasněženou krajinu. Pokud vás omrzí zimní radovánky, navštivte lázně Jeseník, kde si můžete užít nejrůznější procedury, masáže, koupele a mnoho dalšího.

Silvestr v LondýněVýběr pro zimní dovolenou je v České republice opravdu široký. Stačí si jen zvolit to pravé pro vás. Pokud vás ale nudí každoroční český silvestr, co si takhle okořenit konec roku a navštívit světové metropole, ve kterých na vás čekají ty nejvelkolepější oslavy, jaké si dokážete představit?

Za velmi zajímavou destinaci k oslavám můžeme označit Londýn. Tam na vás čeká každoročně bohatý ohňostroj, na který si ale letos poprvé budete muset pořídit vstupenku. Lístky na dechberoucí představení nad hladinou Temže zavedli Londýňané z důvodu přelidnění v loňských letech, za osobu zaplatíte 10 liber. Odměna vás ale nemine, kromě pozorování ohňostrojů na noční obloze se můžete zaposlouchat do vyzvánění zvonů Big Benu.

Silvestr v PařížiLondýnem cesta po Evropě za silvestrovskými zážitky nekončí. V Paříži nesmí chybět ten, kdo hledá něco výjimečného. Champs-Élysées poslední den v roce zaplňují davy lidí, jak místních, tak turistů. Samozřejmě nesmí chybět ani barevně osvětlená Eiffelova věž, bohatě vyzdobené památky i vše ostatní, kolotoče nebo svařené víno a pečené kaštany. K posezení s přáteli či rodinou si můžete vybrat ze široké nabídky různých barů.

Velmi netradičním místem pro vás může být Island, především jeho hlavní město Reykjavík. Už jen pro pouhé čtyři hodiny denního světla se oslava Nového roku stává zajímavou. Díky brzkému západu slunce se začíná už velmi brzy, a protože na zábavní pyrotechniku ze zákona neplatí žádné zvláštní omezení, můžete tak být svědky opravdu nevídaných představení. O drtivou většinu z nich se navíc zasluhují přímo obyvatelé Reykjavíku, protože organizované ohňostroje zde příliš nefungují.

Silvestr v SydneyAle proč zůstávat pořád jenom v Evropě? Pojďme se podívat o velký kus dál, do Sydney. Nezapomeňte, že na opačném konci světa mají taky opačné počasí. Proto vyměňte teplé oblečení za tričko a kraťasy a nechte se unášet nejokázalejší show u slavné opery. Právě odtamtud vysílají světové televize po posledním dnu v roce ty nejlepší záběry oslav z celého světa. Není divu, jedná se o jednu z největších místních událostí.

V době, kdy my už máme silvestra za sebou, se na něj v havajském Honolulu díky velkému časovému posunu teprve chystají. I zde si raději odložte čepice a spíše vytáhněte plavky. Nejspíše si ani neuvědomíte, že nějaký konec roku nastává! Nenechte se ale zmást letními teplotami a večer zamiřte na pláž. Dozajista se dočkáte neobvyklé podívané, ne každý den se vám totiž naskytne pohled na moře ozářené ohňostrojem.

Na konci nesmíme zapomenout ani na americký kontinent. Niagarské vodopády nevypadají jako nejtypičtější místo, kde strávit poslední den v roce. Vodopády ale představují místo konání jedné z největších venkovních akcí v Kanadě. Desetitisíce lidí se shromažďují v přilehlém parku, aby všichni společně netradičně přivítali příchod nového období. Čekání na půlnoc jim usnadňují koncerty. Samotné vodopády jsou působivě osvětleny a půlnoční ohňostroj nad nimi se stal natolik populárním, že jej vysílají ve státní televizi.

Ať už strávíte poslední hodiny roku 2016 kdekoliv, doufáme, že si je náležitě užijete.
Přejeme mnoho úspěchů v novém roce!

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!