Kam za světem SPA

Wellness Horal

Užívejte si relax a odpočinek od všedních starostí uprostřed nádherné přírody. V oblasti Valašska, které je plné lesů a hlubokých údolí, se nudit nebudete. Resort Horal se nachází v podhůří Beskyd a Javorníků. Jedním z největších lákadel jsou termální bazény s vodou z vlastního vrtu. Jsou vyhřívány až na 36 °C a je do nich přidávána sůl, která má příznivé účinky na vaše tělo. Těšit se můžete také na sauny, parní lázně nebo venkovní i vnitřní whirpool. Cena zahrnuje také návštěvu fitness centra s posilovacími stroji a kardio zónou. Naopak za služby maséra si tu budete muset připlatit. Za čtyři hodiny ve wellness centru Horal zaplatíte o víkendu přibližně tisíc korun.

Lázně Jáchymov

Jáchymov je lázeňské město poblíž Karlových Varů. Je známé především těžbou stříbra a uranu. Málo kdo ale ví, že tu v roce 1906 vznikly jedny z nejunikátnějších lázní na světě. K léčbě je tu využívána radonová voda. Radon je radioaktivní plyn, který se rozpouští ve vodě. Ta je pak z dolu pomocí potrubí vedena do lázeňských zařízení. Tento plyn může být i nebezpečný, a to zejména při dlouhodobém vdechování. V lázních je ale využívána radonová voda s pokleslou aktivitou. Množství záření, které tak lidské tělo vstřebá, je naprosto minimální. V Jáchymově je léčba specializována na pohybový aparát. Lidé sem přijíždějí ze všech koutů republiky i ze zahraničí kvůli léčbě nervového systému, kloubních onemocnění i kožních problémů.

Maďarské lázně

Maďarsko je vyhledávané zejména pro své lázně. Více než 100 pramenů vyvěrá právě v hlavním městě. Jedny z nejnavštěvovanějších lázní v Budapešti jsou lázně Gellért. Celá budova je postavena v secesním stylu a interiér zdobí stylové sochy a mozaiky. Lidé zde nejčastěji léčí kloubní, gynekologické i nervové problémy. Celodenní vstupné se pohybuje okolo 500 korun. Velmi příznivé jsou také ceny ubytování. Jedny z nejrozsáhlejších lázní v Evropě jsou budapešťské Széchenyi. Obrovský komplex venkovních bazénů je díky horké vodě vyhledáván i v zimě. Po pořádné dávce odpočinku můžete navštívit zoologickou a botanickou zahradu, která je přímo naproti lázním.

Za termálními lázněmi na Slovensko

Naši sousedé, stejně jako Maďaři, oplývají bohatstvím termálních vod. Výhodou je, že se téměř všude domluvíte bez problému česky a ceny jsou oproti tuzemsku příznivější. Nejteplejšími termálními lázněmi na Slovensku je město Veľký Meder. Známější je název používaný do roku 1990 – Čalovo. Venkovní areál je v zimních měsících zavřený. K dispozici po celý rok ale zůstává polokrytý bazén propojený s vnitřní částí, kde se nachází dalších pět bazénů. Na své si přijdou milovníci plavání i masážních koupelí. Pro děti je připraven bazén se skluzavkou a dva tobogany. Celodenní vstupné v době sezóny se pohybuje kolem 10 eur. Pokud je na vás celý den v lázních příliš, udělejte si procházku po nádherné přírodě Podunajské nížiny nebo historických památkách Veľkého Mederu.

Pro náročné

Patříte mezi pravidelné hosty wellness center a myslíte, že vás už nic nemůže překvapit? Máme pro vás tip na skutečně nevšední pobyt uprostřed Beskyd. Budova hotelu Miura v Čeladné, která svým tvarem připomíná vesmírnou loď, je opravdu architektonickým skvostem. V interiéru se snoubí design, výtvarné umění i grafika a společně z hotelu vytvářejí galerii uměleckých děl. Jsou zde originály od předních českých i zahraničních autorů, například od Davida Černého nebo Andyho Warhola. Ve wellness části najdete bazény, mokré i suché sauny, ale také místnost se sněhem, kde se můžete ochladit. Návštěvou SPA budou nadšeni i ti nejnáročnější z vás, kteří vedle odpočinku hledají i mimořádný zážitek a nadstandardní služby.

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!