155

Magazín mojelékárna 1–2/2016

Parkinsonova choroba
Parkinsonova choroba (PCH) je neurodegenerativní onemocnění centrálního nervového systému v oblasti tzv. bazálních ganglií, což jsou mozkové struktury důležité především pro řízení hybnosti. PCH vzniká na podkladě úbytku nervových buněk produkujících dopamin, čímž dochází k narušení přirozené rovnováhy neurotransmiterů (látky podílející se na přenosu signálů mezi buňkami) v dané části mozku.
Pečujte o zdravý úsměv – dentální hygiena
Péče o zuby a dutinu ústní patří mezi základní hygienické návyky, které by si měl správně osvojit každý člověk již od nejútlejšího věku. O zuby je potřeba se starat již od prvních prořezávajících se zoubků přes mléčný chrup, definitivní chrup v dospívání a dospělosti až po tzv. „třetí zuby“ – tedy o zubní náhrady a protézy.
Znáte rozdíly mezi léčivými přípravky a doplňky stravy?
V různých lékárnách můžete nalézt různě široký sortiment. Jeho základ však vždy tvoří léčivé přípravky (LP). Ty můžeme rozdělit na LP vydávané na lékařský předpis a LP volně prodejné. Kromě nich téměř všechny lékárny nabízí zdravotnické prostředky (např. hole, inkontinenční pomůcky), doplňky stravy (DS), potraviny pro zvláštní výživu (např. kojenecká výživa, bezlepkové potraviny), kosmetiku a podle zaměření zdravotnického zařízení i další doplňkový sortiment.
Alzheimerova demence
Ve společnosti obecně panují předsudky, že starším lidem už to zkrátka tolik nemyslí a je normální, že zapomínají. Ale jedná se spíše o podceňování seniorů. Starší člověk se sice může vyjadřovat nebo rozhodovat pomaleji a občas něco zapomene (to se ostatně stává lidem v každém věku), ale rozhodně již není normální, když přestává zvládat běžné denní aktivity, které dosud bez problémů vykonával, neví, co je právě za rok nebo měsíc, kolik je mu let, co měl ten den k obědu nebo zda vůbec jedl.
Močové cesty
Močové cesty jsou duté orgány v našem těle, jejichž úkolem je odvádět z těla moč. Začínají v ledvinách a končí v močové trubici. V čem jsou močové cesty unikátní a důležité? Co nám hrozí při jejich onemocnění? A co můžeme při jejich onemocnění dělat? To jsou otázky, na které se budeme snažit najít odpovědi.
Interview s hercem Jaromírem Noskem
Herec Jaromír Nosek, známý nejen z divadla, ale také např. z filmů Rebelové a Účastníci zájezdu nebo z televizních seriálů, jako jsou Četnické humoresky a Vyprávěj, si najde ve svém volném čase místo i pro charitativní činnost. V povědomí veřejnosti je spousta různých nadačních fondů a neziskových organizací. Jaromír Nosek si ale vybral tu, která „vrací dětem úsměvy“ – Fond Sidus. Ten si klade za cíl dlouhodobě pomáhat nemocným dětem jak po finanční, tak i po materiální stránce.
Saunování a wellness
Vstávání za tmy, mráz a rýma, není divu, že vaše tělo potřebuje v těchto měsících aspoň chvíli odpočinku. Zima je ideálním časem pro návštěvu sauny nebo wellness centra. Ať už sedíte v kanceláři, nebo jste celý den na nohou, vaše tělo vám za tuhle rozkoš bude vděčné.
Kam za světem SPA
Wellness Horal – užívejte si relax a odpočinek od všedních starostí uprostřed nádherné přírody. V oblasti Valašska, které je plné lesů a hlubokých údolí, se nudit nebudete. Resort Horal se nachází v podhůří Beskyd a Javorníků. Jedním z největších lákadel jsou termální bazény s vodou z vlastního vrtu. Jsou vyhřívány až na 36 °C a je do nich přidávána sůl, která má příznivé účinky na vaše tělo. Těšit se můžete také na sauny, parní lázně nebo venkovní i vnitřní whirpool.

Aktuality

16. 1. 2021

Máte doma atopika?

12. 1. 2021

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

Aktuality v Mojí lékárně

15. 11. 2020

TV reklama

14. 9. 2020

Měření stáří cév

Doporučujeme

Moje lékárna -...

Lactobacilky pro děti s příchutí...

Espigal Galmed 80mg 100...

Podporuje regulaci střevních plynů díky obsahu...

Psyllium Galmed 200g

Indická vláknina na podporu správného...

B17 APRICARC s meruňkovým...

Rakytník a reishi podporují přirozenou...

 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu