Kam s dětmi na výlet?

Aqualand Moravia

Zadovádět si v bazénu, vyhřát se v sauně, sklouznout se na toboganu a pořádně si zaplavat. To a ještě mnohem víc můžete zažívat po celý rok v Aqualandu Moravia. Dvacet minut jízdy od Brna na vás čeká nejmodernější vodní svět s největším počtem zastřešených atrakcí v Česku. Vzhled vnitřních prostor je inspirovaný obdobím římských lázní. Z oken se můžete dívat na krásnou krajinu Pálavy a okolí Mušovských jezer. Po celodenní vyjížďce na kole vám určitě přijde vhod také rozsáhlý saunový svět – 24 saun a procedur, kryokomora nebo sluneční lázně.

Vyznavači relaxace se mohou těšit také na solnou nebo aroma lázeň, balneo vany nebo ledovou studnu s ledovou tříští, která slouží k atraktivnímu ochlazení těla v rámci saunové procedury. Pro relaxační bazény a wellness procedury se využívá voda s vysokým obsahem sirovodíku a minerálních látek z geotermálního vrtu Mušov dosahující teploty až 46 °C.

Zážitek v Třebovli

I za nepříznivého počasí můžete zažít se svými dětmi spoustu legrace. Mezi Kutnou Horou a Prahou se nachází malebná obec Třebovle a v ní skvělé místo, kde lze trávit čas s dětmi. V Duhovém parku najdeme desítky zajímavých atrakcí, množství originálních her a dětských představení. Po zaplacení vstupného jsou všechny atrakce zdarma, malí návštěvníci získají svůj duhový pas, do kterého jim jsou započítávány body za splnění jednotlivých soutěží. Po předložení vyplněného pasu můžou vyhrát mnoho odměn. Jednotlivé soutěže mají různou obtížnost a jsou přizpůsobené tomu, aby se mohli zapojit i rodiče.

Děti budou nadmíru spokojené a mohou se těšit také na lachtany, papoušky a jejich živou show, dále na kouzelnické představení nebo minikurz rybaření. Součástí areálu jsou velkoplošné stany a šapitó, díky kterým lze areál využívat i za nepříznivého počasí, většina atrakcí je tak krytá proti dešti. S hladem si také nemusíte dělat starosti – najdete zde i možnost občerstvení. Jediný problém tak může způsobit omezená denní kapacita parku, a proto doporučujeme rezervaci nebo zakoupení vstupenek s dostatečným předstihem.

Kostkománie po celé ČR

Myslíte si, že výstava je jen nuda a že vaše děti nebude bavit? V rámci festivalu Kostkománie můžete v Muzeu Beskyd ve Frýdku-Místku, na půdě Šluknovského zámku ve Šluknově a v Amenity Resortu na lipenské přehradě vidět největší výstavu staveb a modelů postavených z LEGO kostek v celé Evropě. Čeká na vás přes čtyřicet obrovských staveb, více než 200 modelů a soch postavených z šesti milionů kostek. Hlavním lákadlem výstavy je zmenšený model návrhu budovy Národní knihovny architekta Jana Kaplického. Jde o velice věrnou a funkční podobu kontroverzní stavby, která se své realizace nikdy nedočkala. Model váží čtvrt tuny a jeho autoři na něm strávili přes 500 hodin práce.

Pokud vás neuchvátí obrovská čísla a úctyhodné technické údaje, pak budete určitě nadšeni zmenšeným modelem hradu Bradavice, kde se čarodějnému umění naučil světoznámý kouzelník Harry Potter. Škola čar a kouzel je výjimečná svým rozsahem – zabírá přes 25 metrů čtverečních. Jde o největší stavbu z LEGO kostek minimálně v České republice. I příznivci českých pohádek si přijdou na své. Mezi vystavované sochy přibyla například Sněhurka a sekci architektury rozšířil model historického hradu Karlštejna, který se tak přidal mezi další oblíbené stavby, jako jsou Katedrála sv. Víta, zámek Hluboká, Červená Lhota a další. Po celou dobu výstavy se můžete zapojit do stavby největšího LEGO města v ČR. Stačí jen přijít a upevnit kus stavebnice na libovolné místo.

ZOO Troja

ZOO TrojaZ průzkumu agentury CzechTourism dlouhodobě vyplývá, že zdaleka nejoblíbenějšími turistickými cíli jsou zoologické zahrady. Když se děti nudí, vezměte je do ZOO v pražské Troji. Zde totiž otevřeli zájmový přírodovědně-chovatelský kroužek pro mladé přírodovědce a příznivce zoologické zahrady. Vaše děti si zde mohou zkusit, jaké to je starat se o zvíře, dozví se hravou formou mnoho informací ze světa divoké přírody a osvojí si základní dovednosti jako například poznávání nejrůznějších druhů rostlin a živočichů.

Kromě zajímavých činností můžete v pražské ZOO využít komfort jednosedačkové lanovky, která spojuje horní a dolní část areálu. Najdete zde mnoho dětských hřišť, řadu stánků s občerstvením a další atrakce pro děti i dospělé. Nezapomeňte navštívit i Africký dům se zebrami, žirafami, antilopami a obydleným termitištěm nebo pavilon goril, kde se před několika lety narodila malá gorilka Moja, první gorilí mládě odchované v českých zoo, a její mladší sourozenec Tatu.

Výlet do PrahyZa kulturou do hlavního města

V samém centru Prahy můžeme najít velmi zajímavou galerii, která boří mýtus o nudném umění. Galerie umění pro děti je totiž zaměřená na děti a ty, kteří stále rádi pracují s vlastní fantazií a nebojí se tvořit. Všichni se totiž v galerii stávají nejen diváky, ale i tvůrci. Děti jsou zde těmi nejdůležitějšími, ale zároveň také specifickými partnery umělců, protože se podílí na tom, jak výsledné dílo vypadá. Vystavená díla nemají definitivní podobu. Umělci od počátku koncipují pro tuto galerii své instalace tak, aby na nich děti mohly dále aktivně pracovat, vyzkoušely si použitý materiál, zkusily si výtvarnou techniku, rozvíjely náměty svou fantazií a intenzivně zapojily všechny smysly. Celá tato aktivita má jediný cíl. Z toho, co člověk uskutečňuje několika smysly zároveň, si zapamatuje nejvíc. Mnohonásobně víc než při pouhém zrakovém vjemu.

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!