Interview s Českou Miss World 2014

Interview s Českou Miss World 2014TEREZA SKOUMALOVÁ: Psychika je důležitá

Česká Miss World 2014 Tereza Skoumalová se narodila před čtyřiadvaceti lety v Ostravě, kde také vyrůstala, studovala a věnovala se latinskoamerickým tancům. Dětství trávila u babiček na venkově a díky tomu si vytvořila kladný vztah k přírodě. Možná i to hrálo roli při výběru jak střední, tak i vysoké školy se zaměřením na zahradnictví. Mezi její záliby patří chození po horách, účastnila se extrémních závodů, jako jsou 24 hodin na Lysé hoře nebo Beskydská sedmička. Jako malá chtěla být princeznou, svou korunku získala před rokem, ale životním snem této krásky je vybudovat si vlastní ekofarmu. A když ne ve velkém měřítku, tak mít minimálně svůj baráček na venkově a pěstovat vlastní ovoce a zeleninu.

Co se ve vašem životě změnilo od doby, kdy jste získala titul Česká Miss World 2014?

Největší změnou pro mě byl celý ten rok po výhře. Najednou se vše točí kolem výhry. Hlavně média a bulvár jsou oříškem doteď. Bylo to náročné, první týden po úspěchu jsem se ani moc nevyspala, měla jsem nabitý program, ale postupem času jsem si to začala užívat. Dostávám se na zajímavá místa a poznávám zajímavé lidi. Existují však lidé, co o mně mají své mínění a přidělili mi nálepku missky, proto mě občas potěší, když se s někým seznámím a on řekne, že jsem fajn a normální, i když si to původně nemyslel.

Terezo, jako modelka musíte stále dbát na svůj vzhled, jak pečujete o svou pleť?

Přestože nemám úplně dokonalou pleť a občas se někde nějaká ta nedokonalost objeví, hlavně když mám období, kdy hodně sportuji, nebo naopak období, kdy mám na sobě make-up od rána do večera a během dne vám ho 3x předělávají, nevěnuji pleti zase až takové velké množství času. Samozřejmě nedám dopustit na pořádné odlíčení a vyčištění pleti – bez toho ani ránu. Jsem naučená používat noční pleťový krém a také si dopřeju občasný peeling. Když jsem doma nebo jen chodím do školy, nepoužívám make-up vůbec, maximálně jenom nějaký cc krém.

Co váš jídelníček? Hlídáte si svou váhu, popřípadě vynecháváte některé potraviny?

Váhu si nehlídám – kilo sem, kilo tam. Pokud se člověk cítí dobře a spokojeně, nevidím v tom problém. Mám i po kom dědit štíhlou postavu, takže zatím mě tyto věci netrápí. I když vím, že s přibývajícím věkem už to tak lehké nebude. Potraviny žádné nevynechávám, ale zase to s ničím nepřeháním. Snažím se jíst chutně a hlavně různorodě. Od každého trochu, což samozřejmě znamená, že občas i ta svíčková s knedlíkem padne.

Vzpomenete si na nějaký vtipný zážitek ze světa modelingu?

Jeden mám teď v živé paměti. V srpnu jsem předváděla na jedné přehlídce a na začátku mola byly tři schody a na nich přístroj, který vytváří mlhu pro efekt. Jenže přístroj se nějak porouchal a na podlaze se začala vytvářet rosa, jako když se vám orosí zrcadlo v koupelně. Jak asi tušíte, klouzalo to – a ne málo! Na jednu stranu jsme měly smrt v očích ze strachu, že na schodech spadneme před plným publikem. Na druhou stranu jsme se v zákulisí bavily na úkor té z nás, která byla zrovna na mole.

A který zážitek ve vašem životě považujete za ten nejkrásnější?

Nerada bych něco vyzdvihovala, věřím, že většina mého života je jedním krásným zážitkem.

Jaký máte postoj k estetickým úpravám, jako je například zvětšení prsou nebo lifting?

Žádnou z estetických úprav jsem nepodstoupila a přiznám se, že to nemám ani v blízké budoucnosti v plánu. Na druhou stranu pokud taková úprava někomu pomůže, proč ne. Psychika je důležitá, a pokud se pak žena cítí lépe, jsem pro. Například po nemoci nebo nějakém zranění si myslím, že to může být velká pomoc. Pokud ovšem žena umí své vrásky nosit, je to mnohem krásnější.

Co je podle vás posláním modelky, potažmo miss?

Podle mě modelka není misskou a naopak. I přesto, že ve spoustě směrech to nemá daleko od sebe. Být modelkou je podle mě povolání, obzvláště pak v zahraničí. Bohužel často modelkám hlavně tady u nás lidově řečeno lezeme do zelí. Já sama se považuji za něco mezi tím. Dělám modeling, ale zároveň jsem uspěla v soutěži krásy.

Kdo nebo co je pro vás v životě motivací?

Vždycky pro mě byla, je a myslím, že i pořád bude největší motivací rodina, přátelé a blízké okolí.

Čím bude Tereza Skoumalová po ukončení kariéry modelky? Bude z ní návrhářka, podnikatelka nebo zahradnice?

Myslím, že s největší pravděpodobností zahradnice. Přiznám se, že do světa podnikání mě to také táhne, ale zatím na to nemám odvahu. Třeba to někdy skloubím dohromady.

Interview s Českou Miss World 2014

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!