Magazín mojelékárna 9–10/2015

Potravinové alergie – novodobá metla lidstva
Ještě před stoletím byly alergie téměř neznámou nemocí, kterou trpělo pouze necelé 1 % populace. V dnešní době je tomu však zcela jinak. Odhaduje se, že každý 30. dospělý člověk trpí některým typem alergie. Není se čemu divit, vždyť alergenem (tedy látkou, která vyvolává alergickou reakci) je téměř vše, co nás obklopuje…
Kožní poranění
Kůže je největším orgánem lidského těla. Její základní fyziologickou funkcí je ochrana před působením vnějších fyzikálních, chemických a biologických vlivů. Kůže je tvořena třemi základními vrstvami – nejsvrchnější pokožkou, pod ní uloženou střední vrstvou (škára) a nejhlubší vrstvou podkožního vaziva.
Kam s dětmi na výlet?
Aqualand Moravia – Zadovádět si v bazénu, vyhřát se v sauně, sklouznout se na toboganu a pořádně si zaplavat. To a ještě mnohem víc můžete zažívat po celý rok v Aqualandu Moravia. Dvacet minut jízdy od Brna na vás čeká nejmodernější vodní svět s největším počtem zastřešených atrakcí v Česku. Vzhled vnitřních prostor je inspirovaný obdobím římských lázní.
Poruchy nálady
„Mám depku“, řekl si jistě už nejednou v životě mnohý z nás. Ale pouhá krátce trvající nespokojenost nebo stav, kdy nás prostě nic nebaví, ještě rozhodně depresí nazývat nelze.
Týká se mě zácpa?
Týká se mě zácpa? Otázka, kterou si kladou většinou jen ti, co už se několik dní nemohou vyprázdnit. Přitom zácpa se týká až 20 % populace a má široké pole příznaků. Řečeno jinými čísly, pokud je ve vašem okolí 10 lidí, tak 2 z nich pravděpodobně trpí zácpou.
Interview s Českou Miss World 2014
Česká Miss World 2014 Tereza Skoumalová se narodila před čtyřiadvaceti lety v Ostravě, kde také vyrůstala, studovala a věnovala se latinskoamerickým tancům. Dětství trávila u babiček na venkově a díky tomu si vytvořila kladný vztah k přírodě. Možná i to hrálo roli při výběru jak střední, tak i vysoké školy se zaměřením na zahradnictví. Mezi její záliby patří chození po horách, účastnila se extrémních závodů, jako jsou 24 hodin na Lysé hoře nebo Beskydská sedmička. Jako malá chtěla být princeznou, svou korunku získala před rokem, ale životním snem této krásky je vybudovat si vlastní ekofarmu.
Pleť – brána a zároveň ochranný orgán
Naše pokožka není jen zrcadlem naší duše, ale symbolizuje také spojení vnitřního a vnějšího světa. Tenká pokožka ukazuje naše emoce a reakce na různé situace mnohem zřetelněji, než je nám to možná někdy milé. Ve vypjatých situacích zrudneme, pukáme vzteky, můžeme „vyletět z kůže“ nebo se cítíme „dobře ve své kůži“.
Za vínem jedině na jižní Moravu
Vinná réva se na jižní Moravě pěstuje po celá staletí a tamní odrůdy patří mezi nejstarší v Evropě. K návštěvě vás vybízejí nejen vinohrady, ale také památkové rezervace vinných sklepů, výstavy různých vín, sklepní uličky nebo nepřekonatelné vinobraní.
NEMOCI Z NACHLAZENÍ
Léto je ve své plné síle a vše se zdá být perfektní. Jen občasné výkyvy tepla směrem nahoru i dolů způsobí malým i velkým přechodné oslabení imunity a spustí se klasická kaskáda nachlazení: pálení v nose, kýchání, rýma, bolest hlavy, krku, zvýšená teplota a někomu se může přidat i kašel nebo chrapot. Zaujalo vás někdy, co je vlastně spouštěčem tohoto nachlazení a jestli lze tomuto nepříjemnému stavu dokonce předejít? Jak ho efektivně léčit?

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!