Jaro, naše kůže a něco navíc…

Všichni lidé vědí, že jaro je symbolem života a energie, ale málo kdo ví, že jaro, ostatně jako každé roční období, nemá pevný začátek. Jaro můžeme datovat jako astronomické, meteorologické či vegetační. Astronomické JARO tento rok u nás začalo 20. března 2015 v 23:44:53 a skončí nástupem LÉTA, to je 21. června 2015 v 18:37:33. Meteorologické začalo 1. března a končí 31. května, kdy jarními měsíci jsou březen, duben a květen. Vegetační jaro se pak neřídí časem, ale teplotami. Počátek je dán nástupem období s průměrnými denními teplotami vzduchu nad 5 °C a jeho konec je dán dosažením průměrné denní teploty vzduchu 15 °C.

V České republice se jaro vyznačuje začátkem vegetativní aktivity rostlin a zvýšením aktivity živočichů. Dny se po dlouhé zimě konečně prodlužují, sluníčko se dostává výše nad obzor a krásně se otepluje. Co to znamená pro naši kůži?

Betakaroten Galmed

Po zimě naše kůže ztratí většinu pigmentu (melaninu) a s ním i lepší schopnost bránit se slunečnímu záření. Cílem pigmentu je ochránit podkožní vrstvu před poškozením slunečním zářením, jelikož má schopnost toto záření absorbovat. Jako ochrana se proto doporučuje užívání betakarotenu, který hraje významnou roli při ochraně kůže proti poškození nadměrným sluněním. Betakaroten současně v lidském těle funguje i jako antioxidant a prekurzor vitaminu A. Jeho nedostatek má obvykle projevy nedostatku antioxidantů, zvyšuje se riziko rakoviny a klesá celková obranyschopnost organismu. V lékárnách MOJE LÉKÁRNA můžete zakoupit Betakaroten Galmed 12000I.U. 100+20 tobolek zdarma.

Kůže pokrývá tělo a chrání tak naše vnitřní prostředí od vnějšího. Plocha kůže u dospělého člověka dosahuje 1,6 až 1,8 m² a je to největší orgán lidského těla. Hmotnost kůže je až 7 % celkové tělesné hmotnosti a má tolik funkcí, že je nestačíme spočítat na prstech jedné ruky – ochrana mechanická, chemická, biologická, fyzikální (UV záření), dále funkce termoregulace, exkrece, sensitivita, metabolismus, nonverbální komunikace a v neposlední řade funkce estetická.

Produkty GalmedK ochraně kůže v nejrůznějších podmínkách pak můžeme používat například Zinkovou mast Galmed, která je speciální mastí určenou k ochraně pokožky v místech, kde dochází k jejímu častějšímu pocení, zklidňuje podrážděnou pokožku např. třením oděvu o kůži a navíc ji chrání a chladí např. u plně propuklých oparů. Nejdůležitější složkou této masti je zinek, stopový prvek, který je známý svými vynikajícími hojivými a zklidňujícími účinky.

Další mastí, která se používá na podrážděnou pokožku při štípnutí hmyzem či na svědivá místa, je například Tekutý pudr s mentolem Galmed 100 ml, který působí chladivě a díky obsahu oxidu zinečnatého zklidňuje a mírně vysušuje pokožku.

Pokud je naše pokožka plná oděrek nebo je suchá, poškozená mrazem, větrem či vodou můžeme použít mast, která urychluje revitalizaci kožních buněk. Takovouto mastí je právě ReviGal mast s vitaminem E 30 g, která urychluje revitalizaci buněk pokožky a navrací jí tak zdravý vzhled. Vitamin E obsažený v masti pak navíc podporuje regeneraci kůže.

Mastí s všestranným použitím je Calcium pantothenicum Galmed 30 g. Mast je vhodná nejen k podpoře zklidnění podrážděné pokožky po nadměrném slunění či mechanickém namáhání, ale díky svému složení je vhodná také k péči o suchou, velmi suchou a drsnou pokožku stejně jako o pokožku se sklonem k svědění. Samostatnou kapitolou je pak její vhodnost k pravidelné péči o pokožku prsou u kojících žen i k ochraně jemné pokožky dětí při přebalování. Zde se také hodí Dětská mast s rybím tukem Galmed 100 ml, která je speciálně určená k ochraně a péči o jemnou pokožku batolat a kojenců se sklonem k opruzeninám. Zklidňuje pokožku a udržuje ji hladkou a vláčnou.

Speciální mastí, která se používá na namáhanou pokožku, k její ochraně při práci ve vlhkém prostředí a k následné regeneraci, protože příznivě ovlivňuje stav pokožky, je Borová mast Galmed 30 g.

Více informací o produktech na www.galmed.cz

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!