Benefiční běh Run&Roll – ve dvou se to lépe táhne!

O tom se přesvědčili všichni účastníci benefičního běhu Run&Roll, který se uskutečnil v sobotu 25. dubna v In-line areálu v Ostravě-Vítkovicích. Akce byla zaměřena na začlenění handicapovaných dětí do společnosti pomocí zábavného sportovního dne. Díky tomuto speciálnímu závodu byly zakoupeny speciální sportovní vozíčky a rodiny handicapovaných si je nyní mohou půjčovat.

Za krásného slunečného počasí se vydaly téměř dvě stovky nadšených závodníků s oblečenými fosforovými tričky na trať pro dobrou věc. Početné týmy se u vozíčku štafetově střídaly vždy ve dvojicích po jednom okruhu dlouhém 1 200 m. Mottem závodu se tedy stal slogan: „Ve dvou se to lépe táhne“. Celkem tým se speciálním sportovním vozíčkem a  handicapovaným dítětem uběhl šest kilometrů.

Akci svou účastí podpořili i známí sportovci, například fotbalista Václav Svěrkoš a plavkyně Barbora Závadová.

Kromě vozíčků se na start postavily i maminky se svými kočárky ve svítivě růžových tričkách. MÁMA JEDE! – takto se jmenuje závod, ve kterém si odhodlané maminky vyzkoušely jeden okruh se svou ratolestí. K maminkám s kočárky se přidaly i maminky se sportovními vozíčky pro své handicapované děti. Všech 14 maminek závod hrdě dokončilo a  každá si odnesla cenu i vítězný pocit, že to dokázaly a ukázaly dětem, jak jsou dobré. Program oživilo taneční vystoupení, exhibice v crossfitu, kids athletic, bodyzorbing, malování na obličej, výroba placek a další. Slavnostně vyhlášeni byli všichni účastníci bez ohledu na čas i pořadí. Pamětní medaili z rukou organizátorů z  atletického klubu Vítkovice a řad dobrovolníků si tedy pověsil na krk úplně každý. „Moc se nám to líbilo a těšíme se na další akce! Pro naše „miminka“, i když jsou už většinou dospělí (handicapovaní závodníci), to jsou neuvěřitelné zážitky, o jakých se mluví velmi dlouho. A hlavně můžou zapomenout na ty své mnohdy nemalé problémy a užívat si jako ostatní.“ Okomentovala po závodě maminka handicapovaného Michala.

Benefiční běh Run&Roll

Díky sponzorskému daru Mojí lékárny a dalších se zakoupily tři tyto sportovní vozíčky
a dále se budou zdarma půjčovat rodinám handicapovaných. Akce sklidila velký úspěch
jak u veřejnosti, tak u dětí s handicapem, a organizátoři již mohou pomýšlet na další ročník.


Dobrovolnice Markéta

Jak jsi se o benefičním běhu dozvěděla?

Od kamarádky, která měla spolu se mnou přijít jako dobrovolnice, ale nemohla, a tím bohužel přišla o skvělé odpoledne, které jsem si ale užila i za ni! Příští rok už dorazíme určitě obě.

Co tě vedlo k tomu podpořit akci takového charakteru?

Vedl mě pocit, že můžu udělat něco prospěšného jak pro druhé, tak i pro sebe. Díky této akci jsem měla příležitost vyzkoušet různé nové aktivity, mimo jiné i bodyzorbing, který mě vždy lákal, a strávit čas s lidmi, kteří jsou stejně pozitivně naladění a přejí si pomáhat.

Máš s prací s handicapovanými nějakou předchozí zkušenost?

S handicapovanými jsem do té doby nebyla v žádném užším kontaktu, proto pro mě tato akce byla úplně novou, ale velmi užitečnou zkušeností, za kterou jsem moc vděčná.

Plavkyně Barbora Závadová

Barčo, jak se vám závodilo bez vody a plavek?

Běželo se mi dobře. Věděla jsem, že běžím s mamkou, která na tom už není tak fyzicky zdatně jako já, tak jsme běžely spolu. Bylo to moc fajn.

Chodíte někdy běhat v rámci přípravy?

Běhat občas chodím, i když teď kvůli zdravotním problémům volím spíše kolo a veslo. Každopádně běh mě baví, přijdu na jiné myšlenky a změna pohybu je super.

Co si myslíte o celé myšlence tohoto benefičního běhu Run&Roll?

Je to fakt dobrý nápad. Je totiž skvělé dělat radost druhým a pro dobrý skutek nemusí jít člověk ani daleko.

Maminka handicapovaného Michala

Účastnili jste se se synem už dříve sportovních akcí?

Syn je především pasivní sportovec. Moc rád sleduje fotbal i hokej. Zatím jsme se zúčastnili pouze dvou takovýchto akcí, týden předtím jsme si vozík a tento zábavný způsob ježdění ale vyzkoušeli. Dříve jsme zkušenost se sportovním vozíkem neměli, viděli jsme ho jen v televizi.

Co byste řekla na benefi ční běh Run&Roll?

Na Run&Rollu nás nejvíc bavila ta radost ze života jak u chodících závodníků i těch sedících. Zábavný, i když únavný byl i závod MÁMA JEDE!, který jsem odhodlaně se synem absolvovala celý a musím říci, nebylo to jednoduché, jenže celá ta euforie mě hnala dopředu.

Jak se to líbilo synovi Michalovi?

Syn si užíval jiný pohled, jaký je ze sportovního vozíku. Akce se nám oběma moc líbila, protože jsme docela akční dvojice, rádi zkoušíme nové věci a seznamujeme se s lidmi. A dále plánujeme, že bychom si rádi ten vozík i půjčovali, takže já si jdu koupit i brusle!

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!