KONOPÍ LÉČÍ!

Konopí a prostředky z něj vyráběné léčí řadu lehčích i těžších onemocnění. U některých je konopí dokonce doporučováno jako podpůrný prostředek léčby.

Konopí je používáno po tisíce let v různých odvětvích lidské činnosti zahrnující i léčbu. Dnes patří tato rostlina k těm nejdiskutovanějším. Lidé jsou zaplavováni informacemi o drogové závislosti a nebezpečí toho, že z marihuany je možno přejít na tvrdé drogy. A přitom lékaři z celého světa využívají konopné přípravky při léčbě artrózy či revmatismu. Konopí též pomáhá epileptikům a lidem s Parkinsonovou nemocí, používá se při léčbě kožních onemocnění, jako jsou lupénka nebo atopický ekzém, dokonce se používá i při léčbě anorexie. Dnes legálně užívají konopí ve Velké Británii, v některých státech USA, v Kanadě a dalších zemích nemocní se zeleným zákalem, roztroušenou sklerózou, AIDS, artritidou a mnoha dalšími nemocemi.

Kromě THC však konopí obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek například esenciální mastné kyseliny (omega 3 a omega 6), které snižují hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi a významně snižují riziko arteriosklerózy a infarktu myokardu, pomáhají též udržovat zdravou kůži. Dále obsahuje některé minerály (např. železo, vápník, hořčík a draslík), vitaminy (např. A, B1, B2, B3, B6 i vitamin C a D) a zejména obsahuje léčivé cannabinoidy, ze kterých je kromě THC důležitý cannabidiol CBD. Tato látka je bohatě zastoupena i v tzv. technickém konopí, tedy v povoleném konopí setém. Tiší bolest a zmírňuje příznaky celé řady nemocí, je základním kamenem legálních zdravotnických prostředků z konopí – mastí.

Esenciální mastné kyseliny si naše tělo nedokáže vyrobit, proto je přijímáme s potravou. Při dlouhodobém perorálním používání mají kyseliny protizánětlivý účinek, působí preventivně u mozkových příhod a srdečních infarktů, zmírňují obtíže při bolestech kloubů, snižují hladinu LDL cholesterolu (zlého), podporují imunitní systém a působí též preventivně při léčbě rakoviny. Konopný olej se používal jako potravina i lék tisíce let před naším letopočtem ve starověké Číně. Tradičně se v lidovém léčitelství předepisoval na léčbu spálenin, ekzémů a dalších postižení kůže zevně i vnitřně.

Bohužel se vyskytuje klamavé značení na etiketách výrobců kosmetiky. Pokud někdo na svých výrobcích udává procenta konopí, jedná se pouze o procenta konopného oleje, který ale neobsahuje účinné cannabinoidy, a uvádí tak spotřebitele v omyl. Lidé si tak zvolí sice levnou, ale mnohdy nefunkční možnost.

V lékárnách a na e-shopech je k dostání hned několik mastí od různých výrobců. Na našem a evropském trhu se vyskytují přípravky, které obsahují pouze olej z konopných semen. Tento olej je výborný pro kosmetické použití, ale na bolesti je potřeba zvolit tu část rostliny, která produkuje cannabinoidy. To znamená zelenou část, která musí ze semen teprve vyrůst. Jen tak mohou masti obsahovat léčivou složku.

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!