Magazín mojelékárna 3–4/2015

Opary a afty
Opary a afty patří mezi velmi nepříjemná onemocnění, která se u predisponovaných jedinců objevují většinou opakovaně. Jejich společným rizikovým faktorem je oslabení obranyschopnosti organismu. Opar (herpes) je infekční onemocnění projevující se drobnými puchýřky na kůži, sliznici či rohovce. Vyvolávají ho herpetické viry Herpes simplex virus (HSV) typu 1 a 2 nebo Varicella-zoster virus.
IGOR TIMKO: Skúšame v atómovom kryte
Frontman nejúspěšnější slovenské kapely už dávno není nezkrotným rockerem. Přestal pít alkohol a začal cvičit. O své tělo se stará a má kladný vztah ke sportu stejně jako většina této šestičlenné skupiny z Košic. Kterého úspěchu si nejvíce cení a na co je Igor Timko v osobním životě nejvíce pyšný? Dozvíte se v rozhovoru...
KONOPÍ LÉČÍ!
Konopí a prostředky z něj vyráběné léčí řadu lehčích i těžších onemocnění. U některých je konopí dokonce doporučováno jako podpůrný prostředek léčby. Konopí je používáno po tisíce let v různých odvětvích lidské činnosti zahrnující i léčbu. Dnes patří tato rostlina k těm nejdiskutovanějším.
DNA již dávno není jenom „nemocí králů“
Přízvisko „nemoc králů“ dna získala v minulosti, kdy postihovala pouze lidi z vyšších vrstev, kteří měli dostatek masa a ostatních rizikových potravin pro její vznik. Dna je onemocnění, které se projevuje opakujícími se záchvaty zánětu kloubů. Při tzv. dnavém záchvatu jsou klouby oteklé, zarudlé, horké a velmi bolestivé.
MOTIVACE – tajný klíč k úspěchu
Chci zhubnout, více cvičit, jíst zdravě a mít lepší práci – jak nastartovat svůj hnací motor? Spousta lidí má s motivací problémy. Vnitřní motivace může mít mnoho podob, ať už je naším cílem dosáhnout pracovních úspěchů, nebo nalézt vnitřní klid a jistotu. Ta však stejně jako úspěch není vymahatelná, není možné ji získat bez vlastního úsilí a konkrétního zaměření.
KLIMAKTERIUM – bezpečně přes přechod
Klimakterium neboli přechod je sled hormonálních změn provázejících přechod ženy z plodného věku do stáří. Pro toto období jsou typické nepříjemné tělesné a psychické projevy označované souhrnně jako klimakterický syndrom. Období, kdy dochází u žen k trvalému vymizení menstruace vlivem útlumu činnosti vaječníků, se označuje jako menopauza.
Zažívání a které aktivní látky se používají
Každý z nás tu a tam trpí zažívacími obtížemi typu pálení žáhy, plynatost, bolesti v oblasti břicha či nadbřišku, nadýmání, průjem, a proto hledá způsoby, jak si od nich pomoci. Pojďme si spolu říci něco bližšího k některým aktivním látkám, které se u těchto problému užívají.
ČESKÉ LÁZEŇSTVÍ
Že lázeňská sezóna startuje až v létě? Koupele v termálních pramenech, hřejivé masáže a za 10 minut na svahu. I takové jsou naše tuzemské lázně. V průběhu staletí byly lázně především vnímány jako místo léčby. Mnoho významných osobností, i sám Karel IV., využívalo pravidelně příznivé účinky lázeňského pobytu k léčbě svých onemocnění. Na konci 19. století dosáhly české lázně takového věhlasu, že se o nich hovořilo jako o salonech Evropy. Dnes je Česká republika jednou ze světových lázeňských velmocí a kvalitní lázeňská zařízení, ať už moderní, nebo tradiční, najdete prakticky ve všech regionech naší republiky. Tuzemské resorty se stále častěji zaměřují na odpočinek a relaxaci.

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!