Nachlazení a bylinky

Zelená řada HERBOFIT, o které jsme psali v minulém čísle našeho magazínu, je vyráběna v Lotyšsku. Lotyšsko je jednou z nejčistších zemí světa, kde lesní porosty zaujímají 55,7% celkové rozlohy Lotyšska (3,6 mil. ha) a tato plocha neustále mírně vzrůstá. V této zemi jsou vyráběny extrakty a produkty řady HERBOFIT, které by se stručně daly nazvat „Recepty zdraví z přírody“. Řada HERBOFIT a její produkty se rozdělují na několik základních směrů – DÝCHACÍ SYSTÉM, TRÁVENÍ, DUŠEVNÍ ROVNOVÁHA, CÉVY a ZRAK. V následujícím textu si blíže popíšeme byliny/extrakty použité u produktů směřujících na náš DÝCHACÍ SYSTÉM, mezi něž patří SINUSTRONG SPRAY, PROPOSIL SPRAY a BRONHOSIL.

DÝCHACÍ SYSTÉM

SINUSTRONG spraySINUSTRONG SPRAY je zdravotnický prostředek a nosní sprej, který se používá ke zmírnění ucpaného nosu a výtoku z nosu, k prevenci rýmy a infekcí dýchacích cest a ke stimulaci aktivity imunitního systému organismu. Dávkování je od 3 let věku a podle toho, zda jste děti či dospělí, tak aplikujete jednu až dvě dávky do každé nosní dírky. Maximálně jednou za 3 hodiny. SINUSTRONG SPRAY obsahuje extrakty echinacey, eukalyptu, máty peprné, jedle, měsíčku lékařského a rakytníku.

Když se podíváme na jednotlivé složky blíže, pak třapatka nachová (Echinacea purpurea) se používá, a v některých zemích je schválená, na léčbu nachlazení, infekcí horních cest dýchacích, močových cest, hojení ran a léčbu chřipky. Blahovičník (Eucalyptus) je známý svými účinky na dýchací ústrojí, zejména díky silicím eukalyptu, které obsahuje v listech, a často se využívá k léčbě zánětu průdušek, při kašli, nachlazení nebo zánětu vedlejších nosních dutin. Máta peprná (Mentha piperita) pomáhá, respektive inhalace máty pomáhá, při zánětech dýchacích cest. Hlavní složkou listů máty je mentol, jehož podstata působení spočívá ve snižování napětí hladkého svalstva, čímž se snižuje tlak ve vnitřních orgánech a zabraňuje se a předchází bolestem. Mentol také vyvolává pocit chladu a znecitlivuje, proto se ztrácí nepříjemné pocity, jako je například dráždění, svědění a bolest. Jedlový olej podporuje antibakteriální, antimykotickou a antivirovou léčbu. Má antiseptický účinek, usnadňuje vykašlávání a používá se k inhalacím při nemocech horních cest dýchacích. Měsíček lékařský (Calendula officinalis L.) přispívá svými protizánětlivými účinky a v lidovém léčitelství se mu také říká „Lidové antibiotikum“. Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) se užívá při léčbě onemocnění plic, kdy pomáhá proti zahlenění i zánětům plic a hojí sliznice. V tibetské tradiční medicíně patří mezi vysoce efektivní regenerační prostředky.

PROPOSILSINUSTRONG sprayPROPOSIL SPRAY je zdravotnický prostředek a sprej do krku, který se používá k péči o dutinu ústní a sliznici hltanu při zánětech, ale také při zápachu z úst. Dalším jeho použitím je péče o poškozenou pokožku u ran a popálenin. Dávkování je od 12 let maximálně 3 krát denně, kdy aplikujeme do krku či na ránu 3 vstřiky. PROPOSIL SPRAY obsahuje propolis a měsíček lékařský, kde Měsíček lékařský (Calendula officinalis L.), stejně jako u SINUSTRONGU SPRAY, má odpovědnost za protizánětlivé, uklidňující účinky. Propolis naproti tomu má výrazné bakteriostatické (zastavující růst bakterií) a bakteriocidní (ničící bakterie) účinky. Dále pak snižuje bolestivost, tlumí zánět a urychluje čištění i uzavření kožního defektu v ústech.

BRONHOSILBRONHOSIL je doplněk stravy na bázi sirupu, který má své použití u dýchání. Obsahuje bedrník anýz, borovici lesní, lékořici lysou a jitrocel větší, kde tyto byliny snižují podráždění dýchacích cest, uvolňují nos a krk, rozpouštějí hlen a podporují imunitní systém. Dávkování je od 3 let věku, 3 krát denně od 2,5 ml, 5 ml a 15 ml - podle toho, zda jste malé dítě, dítě či dospělý. Bedrník anýz (Pimpinella anisum) je výborným prostředkem podporujícím vykašlávání. Žvýkání semen anýzu zabraňuje páchnutí z úst. Borovice lesní (Pinus sylvestris) působí protizánětlivě a usnadňuje odkašlávání. Používá se při bronchiálním astmatu na podporu odhleňování, při nachlazení či jiných chorobách dýchacích cest. Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra) obsahuje kyselinu glycyretínovou, která působí bakteriostaticky, antivirózně, protizánětlivě a podmiňuje antihistaminové, antiserotoninové a antibradykinínové účinky. U těhotných žen pozor na nadměrnou konzumaci. Ta by mohla vyvolat kontrakce a předčasný porod. Jitrocel větší (Plantago major) je v lidovém léčitelství považován za léčivou rostlinu, má obdobné vlastnosti jako jitrocel kopinatý. Extrakty ze sušené drogy se užívají k uvolnění hlenu a usnadnění odkašlávání.

Řada HERBOFIT a její produkty směřující na DÝCHACÍ SYSTÉM (nachlazení, chřipka, kašel atd.) jsou zcela přírodní, bez laktózy, lepku nebo geneticky modifikovaných organismů a jsou bezpečné pro děti. Výroba extraktů a produktů splňuje certifikaci GMP (Good manufacturing practice), což je celosvětový systém kontroly jakosti. GMP je systém přísných pravidel, kterými se musí výrobci léčiv a potravinových doplňků řídit a do kterých patří závazné a pravidelné postupy, kontrolní opatření, sledování jakosti a ostatní aktivity tak, aby se zajistila bezpečnost výrobků, jejich správná výroba a kontrola, chemická, fyzikální a biologická nezávadnost a účinnost, která je u daného produktu deklarována. Certifikát GMP tedy zaručuje nejvyšší stupeň kvality zpracování a výroby přípravků.

Pro další informace navštivte naše internetové stránky www.herbofit.cz.

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!