Být fit… FORFIT

Během chřipkové sezóny, která většinou probíhá v prvních 3 až 4 měsících každého roku, je náš organismus vystavený zvýšeným nárokům na přísun vitamínu, minerálů a ostatních doplňků stravy. V tomto období je potřeba tyto, pro naše tělo důležité látky, doplňovat v co nejvyšší možné míře přirozenou cestou, to znamená vhodnou stravou a současně si vypomoci vhodnými kvalitními potravinovými doplňky, které naši přirozenou stravu doplní či obohatí.

FORFIT

Vhodné pro tuto příležitost jsou kvalitní potravinové doplňky řady FORFIT, cíleně pak přípravek GERIFIT, kvalitní produkt z Dánska, který obsahuje EXTRAKT ŽENŠENU a ZELENÉHO ČAJE společně s vyváženým množstvím 12 druhů VITAMÍNU a 9 MINERÁLŮ. Produkt tedy obsahuje jak VITAMÍNY, mezi kterými najdete vitamín A, vitamíny B - thiamin, riboflavin, niacin, kyselinu pantotenovou, pyridoxin, kyselinu listovou, kobalamin, biotin, vitamín D2, vitamín E a vitamín C, tak MINERÁLY, mezi kterými najdete hořčík, železo, zinek, měď, mangan, selen, chrom, molybden a jod. Přípravek toho ale nabízí daleko víc. Navíc totiž obsahuje také extrakt ženšenu, který se pro své účinky používá tisíce let, a u něhož v roce 1999 v Monografu vybraných léčivých rostlin Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že na základě klinických dat je možné použít ženšen jako profylaktické a regenerační činidlo pro zlepšení duševní a fyzické schopnosti, v případě slabosti, únavy, vyčerpání a ztráty koncentrace. V rekonvalescenci a dále pak extrakt zeleného čaje. Ten má antioxidativní účinky, což znamená, že pomáhá tělu odstraňovat volné radikály a tím pádem pomáhá buňkám zůstávat zdravé. Studie z roku 2006, publikovaná 13. září v magazínu Journal of the American Medial Association, uvádí „Konzumace zeleného čaje je spojená se snížením úmrtnosti zapříčiněným rakovinou“. Dále se zelený čaj spojuje se snižováním rizika kardiovaskulárních problémů, zaháněním stresu a jiným.

Pokud už onemocníte, například nějakým zánětem horních cest dýchacích, infekce je bakteriálního původu a  lékař k Vaší léčbě použil antibiotika, pak Vám může být nápomocen další přípravek z řady FORFIT, a to LACTOFIT. Přípravek, který obsahuje lactobacily společně s vlákninou, vitamínem C, chromem a zinkem. Lactobacily se používají k nápravě flory tenkého střeva po prodělaném střevním onemocnění, anebo po léčbě, při které byla používána antibiotika. V přípravku LACTOFIT jsou lactobacily obsaženy v kombinaci deseti kmenů a v množství 12ti miliard aktivních buněk. To vše je obsaženo v jedné acidorezistentní tobolce, která zaručuje průchod aktivním buňkám až do tenkého střeva. Lactobacily jsou totiž náchylné na kyselé prostředí a žaludeční kyselina je rychle ničí. Vitamín C a minerály (chrom a zinek) pak přispívají mimo jiné k normálnímu metabolismu našeho organismu. Vláknina v přípravku slouží z větší části jako živina pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, čímž zvyšuje efektivnější využití lactobacilů pro stabilizaci funkce tenkého střeva.

Další z  problémů, které nás během zimních měsíců v roce mohou potkat, jsou záněty močových cest. Dny jsou krátké a chladné, noci dlouhé a ještě chladnější. Nedostatečné oblečení umocňované módními trendy často může vést k prochladnutí našich orgánů a onemocnění na sebe nenechá dlouho čekat. V  tomto případě můžete použít dva přípravky z řady FORFIT (CRANBEFIT a CRANBE akut FIT).
CRANBEFIT pro běžné použití obsahuje brusinky s vitamínem C a rutinem. Množství brusinek v tomto přípravku je 250mg (34:1) extraktu kanadských brusinek (vaccinium macrocarpon), což odpovídá 8500mg čerstvých plodů brusinek. Měkké želatinové kapsle usnadňují ústní podání. Vitamín C je důležitý pro náš imunitní systém a rutin nejenže zvyšuje účinek vitamínu C, ale také se u něho uvádí, že má významnou antioxidační aktivitu a s tím související antikarcinogenní účinky.
CRANBE akut FIT se používá zejména při náhlých a akutních potížích močových cest. Obsahuje extrakt kanadských brusinek (vaccinium macrocarpon) 370mg (50:1), což odpovídá 18500mg čerstvých brusinek a je efektivní jako záchranná brzda, když už se problémy objeví. Současně je přípravek doplněn o vitamín Crutin, které mají sloužit k  podpoře imunity a antioxidativní aktivity.

Pro ty z Vás, kteří netrpí žádným zdravotním neduhem a rádi nejen během zimních měsíců chodí na procházky, můžeme nabídnout CHONDROFIT. Tento přípravek s  obsahem glukosaminu, chondroitinu, vitamínu C, vitamínu D a manganu slouží k  udržení správné funkce pojivových tkání, kterými jsou vazivo, chrupavka a  kosti. Bez správné funkce vaziva, chrupavky a  kosti bude náš pohyb omezený a namáhavý. Pohyb a chůze nás přestane bavit a staneme se pohodlnými. Od pohodlnosti a neaktivity už je jen krůček k nadváze a od nadváhy pak krůček k problémům s vysokou hladinou cukru v našem organismu, vysokému tlaku a problémům se srdcem. Pohyb je základ a pohyb bez bolesti patří k tomu nejlepšímu, co můžeme v každém věku mít.

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!