Magazín mojelékárna 1/2014

Generická substituce – její význam a rizika
Občas se může stát, že přijdete do lékárny s předpisem od svého lékaře a lékárník vám oznámí, že předepsaný lék buď zrovna nemají na prodejně k dispozici, nebo je dokonce dlouhodobě nedostupný od distributora. V řadě případů vám jsou přímo v lékárně schopni nabídnout adekvátní náhradu. Říká se jí generická substituce. Generická substituce (GS) je lékárníkem provedená náhrada předepsaného léčivého přípravku (LP) jiným léčivým přípravkem se stejnou léčivou látkou.
Inspirace pro Vaše bydlení!
Přímořský, středomořský, provensálský, antický, venkovský… Každý malinko jiný, ale všechny mají společnou útulnost, pohodovou atmosféru, tradici a zároveň nadčasovost. Pokud se Vám bydlení v přímořských oblastech líbí, není nic jednoduššího, než si jej udělat u sebe doma! Všechny tyto styly jsou často označovány pod názvem Provensálský styl bydlení.
Potravinové alergie
Alergie je přehnaná, nadměrně vystupňovaná, nepřiměřená reakce organismu na látky běžně se vyskytující v našem prostředí. Alergie není v dnešní době vnímána jako orgánové postižení, ale jako systémový děj porušených imunologických mechanismů v důsledku působení mnoha faktorů.
Účinně proti nadměrnému vypadávání vlasů
Nadměrné a předčasné vypadávání vlasů se v dnešní době dotýká stále většího množství jak mužů, tak žen. Důvodů je celá řada. Patří mezi ně i faktory spojené s dnešním uspěchaným životním stylem, ať už jde o stres, špatné stravovací návyky nebo nevhodné používání vlasové kosmetiky. Řešením může být nová vlasová kosmetika Thymuskin.
Kam za sluncem
Máte plné zuby zamračeného a studeného počasí? I když má zima v našich končinách v posledních letech zvláštní průběh a začíná i končí později, než bychom čekali, pořád je to pro většinu z nás nejméně oblíbené roční období. A pokud nesportujete na sněhu, ani procházky po okolí nejsou zrovna dvakrát zábavné, tak můžete vyrazit třeba na víkendový pobyt po Evropě, anebo i o trochu dál za sluncem.
Do sauny za lepší imunitou
Tak jako se zdaleka každý nemusí vyhřívat na sluníčku, nejsou ani typické zimní sporty ideálem pro každého. Jestli nepatříte mezi ty, kteří si užívají na bílé sněhové pokrývce a víc Vás lákají spíše posilovací a protahovací aktivity, u kterých se pořádně zapotíte, pak ani v zimě nemusíte zoufat. A když říkáme, pořádně se zapotit, proč nevyzkoušet rovnou saunu, která právě v zimním období pomůže posílit Váš imunitní systém a srdce, a zvýší tak pravděpodobnost, že se vyhnete nachlazení a dalším častým zimním onemocněním?
Co je to arytmie?
Srdeční arytmie je abnormální srdeční rytmus, obvykle změna rychlosti nebo pravidelnosti v činnosti srdce, zachytitelná na EKG. Srdeční arytmie jsou častým projevem základního srdečního postižení, vyskytují se však i u lidí bez prokazatelného kardiálního onemocnění. Závažnost arytmií je různá, od zcela nevýznamných projevů nevyžadujících léčbu až po fatální arytmie, které vedou k náhlé srdeční smrti.
Být fit… FORFIT
Během chřipkové sezóny, která většinou probíhá v prvních 3 až 4 měsících každého roku, je náš organismus vystavený zvýšeným nárokům na přísun vitamínu, minerálů a ostatních doplňků stravy. V tomto období je potřeba tyto, pro naše tělo důležité látky, doplňovat v co nejvyšší možné míře přirozenou cestou, to znamená vhodnou stravou a současně si vypomoci vhodnými kvalitními potravinovými doplňky, které naši přirozenou stravu doplní či obohatí.
Vařte zdravě!!!
Jestli je některé roční období typické velkolepým hodováním, pak jsou to především vánoční svátky a také konec starého a začátek nového roku. Právě tehdy se všichni scházíme s celou rodinou a přáteli a dopřáváme si nejen štědrovečerní hody, načež ani další dny našemu trávení příliš neodlehčují. Korunu tomu všemu dodává průběžné zakusování spousty druhů cukroví. Pak se tedy není čemu divit, když po vánoční dovolené máme o nějaké to kilo navíc.

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!