Tena

Tena nabízí řešení pro všechny typy inkontinence

Inkontinencí nazýváme nedobrovolnou ztrátu moči, jejíž únik není člověk schopen sám vědomě kontrolovat. Tento nepříjemný problém postihuje v současné době více než 6 % celkové populace (z toho 75 % žen a 25 % mužů) a týká se bez výjimky všech věkových kategorií.

Více o ženské inkontinenci
Více o mužské inkontinenci

Na vzniku inkontinence se může podílet celá řada faktorů, jako např. zácpa, infekce močových cest, zhoršená pohyblivost, zvětšená prostata u mužů, opakované a komplikované porody u žen, mozková mrtvice, demence aj.
Mnoho lidí trpících inkontinencí se často ostýchá mluvit o svém problému nahlas. Celou situaci vnímají jako velmi trapnou a ponižující, a tím pádem příliš intimní na to, aby o ní informovali lékaře. Návštěva odborníka je však zcela na místě, zejména jde-li o problém dlouhodobějšího rázu (samovolný únik moči může být průvodním jevem vážnější nemoci). Účinnou a spolehlivou pomoc nabízejí dnes také absorpční inkontinenční pomůcky uzpůsobené specifickým potřebám svých uživatelů, např. výrobky značky TENA.

Dostatečně široká paleta inkontinenčních pomůcek značky TENA umožňuje splnit všechny potřeby a nabídnout vhodný produkt pro ženy, muže i děti. K nesporným přednostem těchto výrobků patří jejich vysoká absorpční kapacita, systém bránící vzniku zápachu a šíření baktérií (Odour ControlTM), pohodlné nošení, materiál šetrný k lidské pokožce, anatomický tvar plně uzpůsobený ženskému a mužskému tělu, spolehlivé bariéry proti protékání aj.

Inkontinence představuje převážně ženský problém, který mnoho žen řeší v lehčích případech menstruačními vložkami nebo vatou. Ty jsou však k tomuto účelu zcela nevhodné, neboť neabsorbují moč a nesou s sebou riziko poševní infekce. Jejich buničité jádro se drolí a je třeba častěji je měnit. U těchto pomůcek se navíc rychle dostavuje nepříjemný pocit vlhka a snadno může dojít ke vzniku zápachu. Mnohem bezpečnějším a efektivnějším řešením jsou inkontinenční vložky uzpůsobené individuálním potřebám svých uživatelů.

TENA nabízí následující typy inkontinenčních pomůcek:Inkontinenční vložka TENA Lady - umožňuje diskrétní nošení a díky systému Odour ControlTM brání vzniku zápachu, což je jednou z nejdůležitějších vlastností, která se od těchto výrobků očekává. Mnozí lidé trpící inkontinencí se totiž obávají, že by jejich okolí mohlo ucítit zápach moči. Nejtenčí vložka je 4 mm silná, nejsilnější má 6 mm, což znamená, že poskytují stejný pocit jako běžné hygienické vložky, zároveň však zajišťují mnohem více bezpečí. Vložky rychle absorbují moč a chrání před zpětným uvolňováním vlhkosti. Dochází-li ke ztrátě pouze několika kapek moči, je dostatečná inkontinenční slipová vložka TENA Lady Ultra Mini s absorpční kapacitou 80 ml. Klasické inkontinenční vložky s vyšší absorpční kapacitou (např. TENA Lady Mini, TENA Lady Normal apod.) lze doporučit pacientům, kteří ztrácejí větší množství moči nebo nemají možnost si během dne vložku na pracovišti dostatečně často vyměnit anebo jsou na cestách.

Inkontinenční vložka TENA for Men - s přibývajícím věkem se problém inkontinence dotýká stále většího počtu mužů. Také pro ně však existuje řešení, díky němuž si mohou zachovat svobodu pohybu a pokračovat v aktivním životě, na který jsou zvyklí. U mužů může po operaci prostaty často docházet k ukapávání moči. Pohodlné a diskrétní řešení nabízí speciální inkontinenční vložka pro muže TENA for Men. Anatomicky vytvarovaná ochranná pomůcka je přesně uzpůsobena mužskému tělu, vložka absorbuje kapalinu a povrch, který přichází do kontaktu s pokožkou, zanechává suchý. Také vložky pro muže jsou vybaveny systémem Odour ControlTM, který chrání před vznikem zápachu.

Vložné pleny TENA Comfort - určené pro mobilní i ležící pacienty trpící střední až těžkou inkontinencí (jsou vhodné pro inkontinenci moči i stolice). Pleny se zvýšenou absorpční kapacitou, lze je upevnit pomocí síťovaných kalhotek.Navlékací kalhotky TENA Pants - jsou k dostání v několika velikostech podle obvodu pasu pacienta. Díky jednoduché manipulaci je jejich použití vhodné zejména při nácviku používání toalety. Kruhový, plně uzavřený střih nabízí mimořádně bezpečnou ochranu. Jsou vhodné zvláště pro mobilní osoby.
Plenkové kalhotky s pásem TENA Flex a klasické plenkové kalhotky TENA Slip - velmi žádané pomůcky pro pacienty upoutané na lůžko, u nichž se například zvyšuje riziko vzniku proleženin. Plenkové kalhotky s pásem TENA Flex a klasické plenkové kalhotky TENA Slip (obojí vhodné pro inkontinenci moči i stolice) jsou prodyšné a splňují požadavky vysoce kvalitní péče o inkontinentní pacienty a s jejich použitím lze výskytu proleženin skutečně zabránit či je omezit na nejnižší možnou míru.


TENA nabízí řešení pro všechny typy inkontinence. Více informací získáte na bezplatné TENA infolince 800 770 700 (po, čt: 14 - 17 hod, pá: 10 - 12 hod) nebo na www.tenacz.cz. Pro VZORKY ZDARMA volejte bezplatně na číslo 800 111 121.


Diskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!