Kinedryl

Přípravek Kinedryl® se používá bez doporučení lékaře k předcházení a léčbě nevolnosti a zvracení při cestování dopravními prostředky (auto, vlak, letadlo, loď).

Léčivý přípravek ve formě tablet k vnitřnímu užití, pečlivě čtěte příbalovou informaci.

www.kinedryl.cz

KINEDRYL® je vhodný také pro děti od 2 let, kterých se obtíže z cestování týkají možná nejčastěji. Nezapomeňte použít výrobek, když vypravujete Vaše dítko na dětský tábor, na výlet se školou nebo na projížďku parníkem. KINEDRYL® účinně tlumí příznaky kinetózy, jako např. nevolnost, která následně může přecházet ve zvracení a dokáže velmi znepříjemnit cestování dopravními prostředky.

Jak můžete pomoci dětem, aby jim nebylo při cestování špatně?

  • Volte pečlivě dobu odjezdu. Snažte se necestovat přes poledne, kdy je největší horko a sluneční záření je nejintenzivnější. Pokud pojedete v noci, vaše dítě bude pravděpodobně unavené a nevolnost zaspí.
  • Snažte se dítko zabavit. Rozvoj nevolnosti hodně souvisí s psychickým stavem dětí. Nestrašte potomka předem, že mu bude určitě špatně. Raději pro něj připravte různorodé aktivity, kterými se zabaví. S dítětem si hodně povídejte, hrajte slovní fotbal, zpívejte. Když už se mu špatně udělá, uklidněte ho.
  • Přísun potravy před jízdou. Lidé s kinetózou by neměli cestovat nalačno, ale ani přejedení. Dítěti dejte lehké jídlo, které dobře snáší.
  • Jeďte ohleduplně. Řidič by neměl jet příliš rychle a prudce zatáčet. Prudká změna rychlosti a směru jízdy může vyvolat intenzivnější rozpor mezi vjemy mozkových receptorů a samotného těla dítěte.
  • Vyberte správné místo. V autobuse dítě posaďte dopředu, těsně za řidiče. Otřesy jsou v těchto místech menší a v případě nevolnosti se dostane rychleji ke dveřím. V autě, je-li to možné, posaďte dítě na místo spolujezdce. V přední části vozidla jsou nevolnosti méně časté než na zadních sedadlech. V letadle je nejstabilnější místo na sedadlech mezi křídly. Ve vlaku je nejvhodnější sedět co nejblíže středu vagónu po směru jízdy. Na lodi bude dítěti nejlépe v místech uprostřed lodi a soustředit by se mělo spíše na oblohu než na mořské vlny.
  • Přizpůsobte vnější vlivy. Děti mohou dráždit různé pachy nebo naopak vůně, proto je odstraňte a častěji větrejte. Problémy mohou působit i sluneční paprsky, eliminovat je můžete použitím ztmavujících fólií na okna. Dělejte pravidelné přestávky.


Diskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!