HEMA® BION Q 10

Dotaz – časopis Zdraví

Moje maminka prodělala několik srdečních příhod, často se necítí dobře a hodně se zadýchává. Po užívání HEMA® BION Q10 se cítila mnohem lépe a hned chtěla užívat další dávku. Poraďte mi, prosím, zda hned po využívání první dávky je možné v tomto případě užívat další dávku, nebo je nutná přestávka a jak často je pak dobré v užívání tohoto preparátu pokračovat. Děkuji!
Eva Horáková, Brno


Koenzym Q10 je pro organismus zcela nezbytnou látkou, která se podílí na všech pochodech v těle, při kterých se potřebuje a spotřebovává energie. Podporuje tvorbu energie v těle a dodávku kyslíku krvi do všech důležitých orgánů.
Koenzym Q10 si organismus člověka vytváří z produktů přítomných v potravě. Tato schopnost však věkem klesá. Nejvyšší koncentrace Q10 je v srdci, plících a ledvinách. Avšak již ve 40 letech má člověk v srdci ve srovnání s dvacetiletým cca o 30% této látky méně. Rovněž v dalších orgánech se začíná projevovat zřetelný nedostatek Q10. Jeho nedostatek v těle má za důsledek i celkové oslabení organismu, ztrátu vitality, snižuje schopnost koncentrace a fyzické aktivity a urychluje stárnutí, a to jak orgánů v těle, tak i kůže.

Podávání Koenzymu Q10 se v praxi osvědčuje zejména při srdečně-cévních onemocněních (srdeční slabost, tachykardie, rekonvalescence po srdečním infarktu, při angíně pectoris apod.), na povzbuzení celkové vitality u starších osob, sportovců nebo po/při některých onemocněních a u zánětů dásní a parodontu.  V poslední době se ukazuje, že např. poměr celkový cholesterol/Q10 je určující pro riziko kardiovaskulárních onemocnění. Léky proti zvýšeným hladinám cholesterolu – statiny, používané k redukci zvýšené hladiny cholesterolu umějí dokonce navodit potlačení aterosklerózy. Ale právě tyto vysoké dávky, navíc dlouhodobě užívané (podle současných doporučení by měla být léčba statiny dlouhodobá, pokud ne doživotní) vedou k výraznějšímu poklesu tvorby vlastního koenzymu Q10 v játrech. Proto by u těchto pacientů mohlo být prospěšné přistoupit také k substitučnímu (nahrazující nedostatek) podávání koenzymu Q10.

Nedostatek Q10 může mít stejné projevy jako jsou při nedostatku kyslíku, jde o tzv.oxydační stres.. Zejména pokud je dodávka kyslíku do některého orgánu ztížena např. zúžením tepen sklerotickým pochodem. Konkrétně se jedná např. o anginu pectoris, kde po podání Q10 intenzita bolesti ustupuje. Podobně také u jedinců po infarktu myokardu dochází ke zlepšení výkonnosti a omezení dušnosti a to i u osob se známkami srdečního selhávání. Objektivní zlepšení po podání Q10 nastává ovšem i v jiných orgánech trpících nedostatkem kyslíku. Zlepšení stavu tak bylo pozorováno i u osob trpících vysokým krevním tlakem, při svalových chorobách, u Alzheimerovy choroby, při alergiích, astmatu, vředové chorobě, roztroušené mozkomíšní skleróze a dalších nemocech. Celkové zlepšení zdravotního stavu umožňuje následně také zvýšit tělesnou aktivitu, která podporuje vlastní tvorbu Q10 v těle.


Denní dávka Q10, kterou člověk potřebuje je 30 mg. V případě nemocných, zvláště s chorobami srdce, lze dávku zvýšit. Předávkování nehrozí, neboť tělo si samo reguluje jeho spotřebu. Q10 nemá vedlejší účinky a není návykový. V případě Vaší matky by bylo vhodné podávat koenzym Q10 substitučně, tedy dlouhodobě.




HEMA® BION Q10 lze doporučit nejen těm, kteří již trpí některými z uvedených chorob, ale každému, kdo si chce zlepšit svůj celkový zdravotní stav, zesílit organismus, zvýšit svou tělesnou a duševní výkonnost a podpořením regeneračních procesů v těle zpomalit stárnutí.
HEMA® BION Q10 je možné užívat dlouhodobě, a brát jej bez přestávky.

MUDr. Bohumil Ždichynec, CSc.


Diskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!