Účinné látky

Nebojte se změny léku, když přípravků se stejnou účinnou látkou a lékovou formou je celá řada.

Účinná látka léku je základní léčivá látka, která je nositelem vlastních účinků léku.

Bývá uváděna jako podtitul obchodního názvu léku. Lék obvykle obsahuje vedle vlastních účinných látek i pomocné látky zpracované do lékové formy.

Lékovou formou jsou např. tablety (a to různé typy tablet včetně vaginálních, žvýkacích a dalších), tobolky, injekce, masti, čípky, roztoky a řada dalších. Jedna účinná látka může být podávána v různých lékových formách.

Léková forma může významně ovlivnit vlastnosti účinné látky. Každá léková forma, aby splnila svou roli, vyžaduje určitá pravidla při užívání, která jsou uvedena v příbalové informaci a pacient by o nich měl být informován lékařem či lékárníkem.

Podle účinné látky můžete snadno zjistit všechny ostatní léky se stejnou základní léčivou látkou, stejnou lékovou formou (tablety, tobolky, masti, roztoky atd.) a silou (obsahem účinné látky v jedné dávce) a jejich maximální doplatek v lékárně.

Jednoduše tak zjistíte, zda existuje levnější varianta vašeho léku.

Vyhledávání v databázi účinných látek

Zadejte začátek názvu účinné látky:

Bcg vakcína

SÚKL kód - název - balení
Výrobce Typ Výdej Cena Doplatek
0185261Bcg-medac 2x10^8-3x10^9bcg - 1+50ml
Stada ArzneimittelRneregulovánoneregulováno


Vysvětlivky

 • SÚKL kód - identifikační kód Státního ústavu pro kontrolu léčiv
 • Název - obchodní název léčivého přípravku
 • Balení - velikost konkrétního balení léku
 • Účinná látka - základní léčivá látka, která je nositelem vlastních účinků léku
 • Typ - forma podání léku (např. tablety, tobolky, injekce, masti, čípky, roztoky atd.)
 • Výdej - způsob výdeje léku
  • R - lék pouze na lékařský předpis
  • F - volně prodejný lék (dostupný bez lékařského předpisu - receptu)
  • O - prodejný lék bez lékařského předpisu s omezením (pacient musí být lékárníkem poučen o používání a o výdeji je vedena dokumentace)
  • V - vyhrazený léčivý přípravek (smí se prodávat i mimo lékárny, např. léčivé čaje, multivitamíny, léky s nízkým obsahem účinné látky, dezinfekce atd.)
 • Cenaorientační prodejní cena za jedno balení léku
 • Doplatek - maximální doplatek za jedno balení léku

Tato databáze obsahuje všechny léčivé přípravky, registrované v České republice Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Nezohledňuje výpadky v dodávkách způsobené výrobcem či dodavatelem na český trh.
Diskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 • Nedostatek lékůRozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Dobrý den. Sháním lék
  Betahistin Actavis 24mg.
  Prosím o informaci, kde a jaké
  lékárně ho sehnat.
  Moc děkuji, je to lék pro mojí manželku a je pro ní životně důležitý. Moc děkuji za odpověd.
  Přeji hezký den.

  Reagovat13.09.2023 20:53 od Elefant Jaroslav
 • Nedostatek lékůRozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Dobrý den. Sháním lék
  Betahistin Actavis 24mg.
  Prosím o informaci, kde a jaké
  lékárně ho sehnat.
  Moc děkuji, je to lék pro mojí manželku a je pro ní životně důležitý. Moc děkuji za odpověd.
  Přeji hezký den.

  Reagovat13.09.2023 20:52 od Elefant Jaroslav
 • Betahistin Activision 16mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, máte ho na skladě? Deda má recept, byli jsme asi v 8 lékárnách a nikde ho nemají. Děkuji Hrbková

  Reagovat01.08.2023 10:58 od Kristýna Hrbková
  • Re: Betahistin Activision 16mg

   Dobrý den.

   Betahistin a příbuzné léky mají skutečně výpadky, některé mají přerušenou distribuci. Do konce roku by se to mělo změnit. Ale některé z nich dostupné jsou, záleží vždy na konkrétní lékárně, musíte se zeptat u vás.

    

 • Dobrý večer mám dotaz mažu...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý večer mám dotaz mažu klotrimazolem á zároveň užívám lék na rakovinu prostaty orgovyx nebudou se nějak ,,přebíjet,, děkuji za odpověď

  Reagovat04.07.2023 18:44 od Zdeněk
  • Re:

   Dobrý den.

   Nevím na co a jak přesně klotrimazol užíváte, ale jedná se o lokální prostředek, který má riziko ovlivnění s celkovou léčbou minimální.

 • Kdy uzivat Tezeo?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Je vhodne uzivat Tezeo pri tlaku 100/60? Lze uzivat soucasne Tezeo a Furon?

  Dekuji za radu

  Jerry Simik

  Reagovat01.06.2023 08:25 od Jerry
  • Re: Kdy uzivat Tezeo?

   Dobrý den.

   Uvedený tlak je celkem nízký/respektive u mladých zdravých lidí může být normální. Pokud se jedná o hodnoty bez léků, tak určitě není vhodné užívat medikaci na vysoký krevní tlak. Pokud je to hodnota s léky, a bude se pravidelně opakovat, tak je asi na místě zvážení dávkování, či nasazení jiného léku. Z příspěvků není jasné, co a v jaké kombinaci užíváte. Každopdáně by případné změny měl dělat váš ošetřující (praktický) lékař.

 • výše doplatkůRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Proč je nyní na nenahraditelný Bupropion tak vysoký doplatek? Z hlediska minima vedlejších účinků a miníma kontraindikací kombinací s jinými léky je velmi vhodný zejména pro seniory, jimž doplatky depresi naopak způsobují. Čím byste se pokusili Wellbutrin suplovat vy?

  Reagovat11.02.2023 17:23 od MUDr .Jiří Kutina
  • Re: výše doplatků

   Dobrý den.

   Uvedný lék není vždy první volbou u léčby deprese - na trhu je několik skupin antidepresiv (tricyklická, SSRI v několika generacích). Samozřejmě každý lék má své kontraindikace, ale to platí i pro Brupriopion, byť třeba v menší míře. A ano, v rozhodování o preskripci může hrát roli i cena - tu nastavuje výrobce. Každopádně na dálku rozhodně nejde vybírat vhodný lék, to může udělat jenom lékař, který vás zná, respektive vyšetří.

 • ZikonotidRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den, zajímá mě zda je v ČR dostupný lék Zikonotid/ Ziconotid jaké je balení, dávkováni, cena/ doplatek. Příp. účinnost na jednu dávku. Děkuji za Vaši odpověď.

  Reagovat05.02.2023 11:12 od Vladimír
  • Re: Zikonotid

   Dobrý den.

   Lék jako takový registrovaný na Státním ústavu pro kontrolu léčiv je. Jedná se ale o přípravek dostupný pouze specializovaným oddělením, jedná se o látku určenou pro infuze, nedá se předepsat běžným lékařem. Mimo specializovanou péči v nemocnicích (pokud vůbec) není dostupný.

  • Re: Zikonotid

   Lze užívat Somatotropin spolu s Warfarinem?

   Reagovat06.02.2023 19:39 od Tomáš
   • Re: Re:

    Dobrý den.

    Tyto dva přípravky nejsou v přímé kontraindikaci. Somatotropin je každopádně lék zasahující do mnohých oblastí lidského organizumu, takže v případě warfarinu bude určitě vhodné kontrolní hodnoty INR sledovat častěji (minimálně v úvodu). Na toto ale musí myslet váš ošetřující lékař, který vám tyto látky předepisuje.

 • Jak dlouho pusobi lek?Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den,potreboval bych vedet,jak dlouho pusobi lek proti epilepsii Timonil 600 Retard?
  Dekuji za odpoved.

  Reagovat31.01.2023 02:09 od Evzen
  • Re: Jak dlouho pusobi lek?

   Dobrý den.

   Uvedený lék se typicky podává 2x denně. Obecně je ale u léků na epilepsii nutné přesně dodržovat doporučené dávky a užívání od vašeho lékaře. Antiepileptika typicky stabilizují přítomnost záchvatů a kolísání jejich hladin (nebo nesprávné množství) může být kontraproduktivní, ve smyslu, že stav mohou i zhoršovat. Váš dotaz mi tedy z lékařského hlediska úplně nedává smysl, nevím, jak to myslíte. Tyto léky se jednoduše musí užívat přesně, jak je nastaveno.

 • Triasyn náhradaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den čím nahradím lék T
  triasyn na tlak 5.5mg který není momentálně na trhu.Děkuji

  Reagovat24.01.2023 11:51 od PAVEL
  • Re: Triasyn náhrada

   Dobrý den.

   Triasyn je zrovna léčivo, které přesnou náhradu ve smyslu obsažených látek nemá. Je ale dost podobných léčiv (kombinace ace inhibitoru a blokátoru kalciového kanálu), které lze využí. Každopádně náhradu musí řešit váš ošetřující lékař. Recept si sama neupravíte. On bude navíc nejlépe vědět, jaké léky jste již užívala, jestli nemáte alergie atd. - a vybere ten nejvhodnější.

 • donepezilRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  má cenu užívat donepezil doktorka napsala matce že ne že se stejně nezlepšuje

  Reagovat10.10.2022 18:32 od Jaroslav Přibyl
  • Re: donepezil

   Dobrý den. Uvedený lék může být v léčbě prospěšný. V případě, že nepozorujete žádný účinek, léčba bývá ukončena. Pokud ale maminka netrpí žádnými nežádoucími účinky, můžete asi balení klidně dobrat. O změně léčby byste měli každopádně informovat ošetřujícího lékaře.

 • RIVOTRIL A KRECERozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den jiz rok uzivam Rivotril o.5 mg 3x denne. Je to jediny lek ktery mi pomaha na pohyb jinak mam krece ktere me vyšponuji stehna a nemohu chodit. Muzete mi poradit cim lze Rivotril nahradit baclofen mi zpusoboval jeste vetsi krece nemohla hsem ani vstát z postele
  Dekuji Kopecká

  Reagovat14.06.2022 12:42 od Dagmar Kopecká
  • Re: RIVOTRIL A KRECE

   Dobrý den.

   Bohužel váš dotaz je velmi obecný. Křeče mohou být způsobeny více příčinamy a bez dalšího vyšetření, či informací, se nejde vyjádřit. Osobně mi Rivotril úplně vhodný nepřijde, při delším použití způsobuje závislost - ale jak výše uvádím, neznám informace proč vám byl nasazen. Doporučuji se poradit s lékařem, který vás má v péči.

 • DHC Continus 120Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Čím jej nemocné nahradit? Bere ho spoustu let, díky němu je i při artroze 4 stupně kolenních kloubů mobilní a žije plnohodnotný život. Nyní má výpadek, dostala Tramalin, na který reagovala velice špatně. Jsme zoufalí :-(...

  Reagovat13.05.2022 10:15 od Kateřina
  • Re: DHC Continus 120

   Dobrý den,

   dodávky všech variant DHC Continus (60mg, 90 mg, 120 mg) na český trh jsou sice nerovnoměrné, nicméně aktuálně výpadek v dodávkách výrobce, kterou je společnost Mundipharma, distributorům léčiv ani Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv neohlásil.

   Doporučuji tedy kontaktovat Vámi zvolenou lékárnu, nejlépe některého z členů sdružení Moje lékárna, lék si nechat objednat a následně vyzvednout.

 • antiepileptikaRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Užívám Depakine,Zonegran,Frisium,Fycompa...a ještě na vysoký tlak prestance.
  Jsem dost unavená,a navíc jestli je možné,že je nějaká kombinace..motá se mi dost hlava,a špatně mluvím

  Reagovat07.05.2022 13:23 od olga Fofonkova
  • Re: antiepileptika

   Jen jsem ještě chtěla se zeptat,jestli tyto léky nemají špatnou kombinaci,že mi ani nepomáhají...Nemám velké záchvaty...ale najednou nevím,kde jsem,nemohu mluvit,nevím,jak mám zrovna tu práci,kterou jsem začala dělat,mám jakoby strach...a přitom se nemám čeho bát.
   teď poslední dobou je to hodně často,třeba i 5-10 krát za den,někdy vůbec,ale většinou každý den alespoň jednou

   Reagovat07.05.2022 15:34 od olga
   • Re: Re: antiepileptika

    Dobrý den.

    Tento dotaz bohužel překračuje možnosti internetové diskuze. Užíváte více kombinaci antiepileptik - dá se tedy soudit, že váš stav není úplně standardní, resp. že se jedná spíše o komplikovanější průběh nemoci. V tomto ohledu musíte skutečně komunikovat pouze s neurologem, lékařem, který vám tyto léky předepisuje. Antiepileptika nežádoucí účinky mívají, je ale potřeba vždy zvážit jejich přínos a rizika, případě hodnotit efekt na léčbu. Sama léky nevysazujte.

    • Re: Re: Re: antiepileptika

     Děkuji,samozřejmě vysazovat sama léky nebudu,ale děkuji moc za odpověď. Olga Fofoňková

     Reagovat09.05.2022 15:01 od
 • Co je účinnějšíRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat, co je účinnější laktóza biomedica nebo laktóza Sandoz
  Děkuji za odpověď a pěkný den
  Alena

  Reagovat31.03.2022 08:23 od Alena
  • Re: Co je účinnější

   Dobrý den,

   zřejmě jste myslela léčivou látku s názvem laktulóza. Laktulóza je osmotické projímadlo užívané k léčbě zácpy a ke změkčení stolice, zároveň upravuje fyziologickou činnost střev. Přípravky Lactulosa Biomedica a Laktulosa Sandoz obsahují stejnou účinnou látku, pouze se nepatrně liší v obsahu účinné látky. Bez obav tedy můžete zvolit některou z variant. Oba dva přípravky budou přibližně stejně silné.


    

 • obezitaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám dotaz ve věci
  léčby LIRAGLTIDEM, obezita.
  Kde si můžu lék zakoupit popřípadě o něj požádat. Dočetla jsem se o výsledcích této léčby.
  Děkuji předem za odpověď.
  Jarmila Skiminová

  Reagovat08.03.2022 13:19 od Jarmila Skiminová
  • Re: obezita

   Dobrý den.

   Uvedený lék se používá typicky u diabetiků, kteří již nějakou léčbu nasazenou mají, a nedochází ke zlepšení určitých sledovaných parametrů. I přes některé zajímavé výsledky ve studiích ho nelze brát jako nějakou "zaručenou" léčbu na obezitu. Jedná se spíše o jedno léčivo z komplexního přístupu u diabetiků. Samotné dlouhodobé snížení hmotnosti u někerých skupin obyvatel nebylo nijak výrazné - mnohem významnější výsledky se popisují i hladin glykémie atd. Lék má i proto preskripční omezení - lze ho předepsat pouze  u některých pacientů a navíc jenom specialisty. Pokud byste si ho byla ochotná hradit sama, tak bych stejně doporučil konzultaci s Vašim lékařem. Toto léčivo může mít i nežádoucí účinky a nejedná se o první linii léčby nadváhy a ani diabetu.

 • Dotaz na léčbu nitroočního tlakuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, je mi 57 let, jsem zdráva, až na oči. Při prohlídce jsem dnes dostala lék UNILAT na snížení nitroočního tlaku - 27. Všechna vyšetření v pořádku. V minulých letech jsem měla tlak stále vysoký, ale od jiného lékaře, mimochodem ze stejné ordinace, bez léků, prý pravděpodobně silná rohovka. / I dcera má tento problém. / Bojím se vedlejších účinků prý doživotně užívaného UNILATu, změny barvy oka...Je možnost nějaké šetrnější léčby ? Mockrát děkuji za odpověď. EM

  Reagovat31.01.2022 12:50 od EM
  • Re: Dotaz na léčbu nitroočního tlaku

   Dobrý den.

   Uvednený nežádoucí účinek se skutečně objevuje. Bohužel, co se týče přínosu a rizik léčby, se musíte poradit se specialistou, který vás vyšetřoval. Je to na rozhodnutí lékaře, který vás vidí v ordinaci, co považuje za nejvhodnější léčbu. Ta samozřejmě může mít rizika; proto, pokud se některých bojíte, je třeba to probrat s ním. Pak vám může nabídnout jinou léčbu (která zas může mít jiné nežádoucí účinky, nebo nebude tak účinnná) nebo vaše obavy probere a případně vysvětlí.

 • surgamRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  je to lež, rovnocenná náhrada za surgam neexistuje. Jestli ano tak mi to prosím prozraďte. Děkuji.

  Reagovat23.12.2021 20:54 od gdpr
  • Re: surgam

   Dobrý den, z výpadku Surgamu jsem byla také zaskočená. Jakožto revmatik se silnými bolestmi mi zabíral pouze on, nepomáhala ani jiná silná analgetika (Nimesil a pod.). Ale jako možná náhrada je na trhu Acide Tiaprofénique Arrow 100mg bohužel jedna tableta obsahuje pouze 100 mg kys. tiaprofénové, surgam jí obsahoval v jedné tbl 300 mg. Doháněno je to dávkováním - Surgam bylo možné užívat max 2x denně 1 tbl, výše zmíněná náhrada je možné užívat až 3x denně 2 tbl. Maximální denní dávka kys tiaprofénové je max 600 mg a toho dosáhnete.

   Reagovat27.12.2021 16:09 od gdpr
   • Re: Re: surgam

    Dobrý den.

    Jen potvrzuji, že účinné látky obou léků jsou stejné. Ohledně dávkování se vždy poraďte s ošetřujícím lékařem.

 • erdosteinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,stačí brát lék proti kali pouze na noc?Děkuji

  Reagovat09.12.2021 12:44 od gdpr
  • Re: erdostein

   Dobrý den.

   Léky na tlumení kašle (pokud je způsoben infekcí dýchacích cest) se užívají tehdy, kdy má člověk potíže a chce se jich zbavit. Pokud kašlete celý den, tak je užíváte tak, aby působili celý den (což může být samozřejmě různý počet dávek podle typu přípravku). Můžete je užívat taky jenom na noc, ale v tom případě nebude kašel tlumený přes den - závisí to na hlavně na vašich potížích. V příspěvku ale zmiňujete lék, resp. účinnou látku erdostein. Upozorňuji, že se jedná spíše o látku ovlivňujicí strukturu hlenu, která ulehčuje vykašlávání, a tím pádem může kašel do jisté míry podporovat. Proto se její užívání na noc naopak nedoporučuje.

 • IvemerktinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Je k dostání Ivemerktin pro odčervení lidí a dětí žijících se psem nebo jiný přípravek k odčervení. Děkuji.

  Reagovat02.11.2021 12:11 od gdpr
  • Re: Ivemerktin

   Dobrý den.

   Ivermektin není běžně dostupný. Na parazitární onemocnění se rutinně používá lék Vermox, který je na lékařský předpis. Poraďte se však se svým dětským lékařem.

 • Dobrý den, existuje prosím volně...Rozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den,
  existuje prosím volně prodejná a stejně účinná alternativa na spray Beclomet Nasal Aqua? A proč už tento není volně prodejný?
  Děkuji za odpověď.

  Reagovat04.10.2021 14:01 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den,

   dle informace od Státního ústravu pro kontrolu léčiv (SÚKL) oznámil výrobce volně prodejných variant Beclometu Nasal, společnost Orion, přerušení dodávek na český trh v dubnu 2021 (70 dávková varianta) a v červenci 2021 (200 dávková varianta). Důvody přerušení dodávek jsou obchodní/marketingové. Obnovení dodávek je naplánováno v prvním kvartálu 2022. Jiný volně prodejný lék se stejnou účinnou látkou (Beklometason R01AD01) na české trhu bohužel není. Doporučil bych se poradit s ošetřujícím lékařem či lékárníkem. 

  • Re:

   Dobrý den.

   O žádných přípravcích, které by obsahovaly kortikoidy, a byly volně prodejné, nevím. Pokud se jedná o alergické potíže, tak volně dostupné jsou tabletová antihistaminika. Na zklidnění nosní sliznice lze vyzkoušet různé solné roztoky, které jsou pro tělo nezatěžující (ale samozřejmě ne vždy až tak účinné). Naopak na uvolnění nosní sliznice nejsou z dlouhodobého hlediska (již řádově více dní) vůbec vhodné látky s obsahem látke oxymetazolin nebo xylometazolin, či podobných. Ty velmi rychle způsobují návyk nosní sliznice a naopak mohou potíže zhoršovat.

 • NalcromRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  mohla bych se zeptat, zda existuje nějaká alternativa k léku Nalcrom, který se přestal do ČR dovážet?
  předem děkuji

  Reagovat21.09.2021 12:52 od gdpr
  • Re: Nalcrom

   Dobrý den,

   dodávky léčivého přípravku Nalcrom 100x100mg na česká trh byly výrobcem ukončeny na konci roku 2019. Jelikož je tento produkt v rámci své účinné látky Kyselina Chromoglykanová (A07EB01) nenahraditelný, je nutné se ve věci náhrady obrátit na ošetřujícího lékaře.

 • Anafranil 25 mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, lze něčím nahradit lék Anafranil 25mg? Poslední dobou má výpadek a nebyla mi poskytnuta žádná informace, proč výpadek je, popř. kdy bude lék znovu dostupný. Užívám jej již 22 let a neobejdu se bez něj. Děkuji za informaci

  Reagovat23.08.2021 10:26 od gdpr
  • Re: Anafranil 25 mg

   Dobrý den,

   dle informace od dodavatele léku Anafranil 30x25mg byl lék měl být dostupný na počátku září 2021. Lék Anafranil SR 20x75mg aktuálně na českém trhu je, vzhledem k k vyššímu obsahu účinné látky, je nutné případnou dočasnou náhradu konzultovat s ošetřujícím lékařem.

    

 • ArimidexRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existuje jiný lék než arimidex se stejnou účinnou látkou. Děkuji

  Reagovat18.08.2021 13:16 od gdpr
  • Re: Arimidex

   Dobrý den.

   Ano, existují. Na seznam se můžete podívat sem:

   https://www.sukl.cz/modules/medication/search.php?data%5Batc_group%5D=L02BG03&data%5Bwith_adv%5D=0&page=2

 • RanisanRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, lékař v italii mi predepsal před léty doživotně užívat preventivně 1tbl.denne Ranisan 150 mg po odlecene vredove chorobe. Jiz druhy rok tento medikament není k sehnání v celé EU. Jako nahradu mě nabízejí Famosan, který na mne ucinkuje pouze velmi mírně. Prosím o radu kde je moznost výše uvedený Ranisan, (Ranital, Ranitidina) sehnat. Uzival jsem ho vice jak 20 let k plne spokojenosti. Dekuji za odpoved.

  Reagovat05.08.2021 18:13 od gdpr
  • Re: Ranisan

   Dobrý den,

   skutečně je tomu tak, jak uvádíte, Ranisan i ostatní léčiva se stejnou účinnou látkou (Ranitidin) nejsou na českém trhu dostupné cca od podzimu 2019. Informacemi, jak to je s dostupností v jiných zemích EU bohužel nedisponujeme. Jediné co mě napadá je obrátit se s tímto dotazem na česká zastoupení výrobců, konkrétně se jedná o společnosti Aurovitas, PRO.MED.CS a Sandoz. 

 • Zahadné zmoizeníRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Zadal jsem do hledání Isoprinosin a Ivermectin a neobjevilo se nic . Jako kdyby tyto léky byly prašivé a jedovaté. Pokud někdo zatajuje fakta tak je lhář. Pokud neumožní potřebnou léčbu , tak je vrah. Tak si vyberte , co je správně , Vážení.

  Reagovat30.06.2021 22:08 od gdpr
  • Re: Zahadné zmoizení

   Dobrý den,

   Isoprinosine je obchodní název antivirotika, jehož účinnou látkou je Inosin Pranobex (latinsky Inosinum Pranobexum, kód J05AX05). Pokud tedy v nabídce Léky zadáte název léku Isoprinosin či Isoprinosine, vyhledávač lék nalezne. Pokud jste v nabídce Účinné látky, je nutné zadat název účinné látky.

   Lék s účinnou látkou Ivermektin je v ČR registrován (= povolen) k běžné léčbě pouze ve formě krému pod obchodním názvem Soolantra. Pravděpodobně jste hledal lék s účinnou látkou Ivermektin ve formě tablet. Takový preparát však v ČR není Státní ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL) registrován, a tudíž schválen k běžné léčbě. Podat jakýkoliv lék, tedy i Ivermektin, v jiné variantě než schválené SÚKLem může pouze odborný lékař v rámci experimentální léčby, která podléhá speciálním pravidlům, a proto není tato forma léku v běžně dostupných databázích zveřejňována.

    

 • Změna v lécích.Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, manžel užívá dlouhodobě Sertralin Actavis 50 mg, 3-3. Nyní pro nedostupnost léků má brát Setaloft. Účinkuje tento lék jinak? V minulosti byla už jednou změna léků a měl velké psychické problémy. Prosím o váš názor. Děkuji Šípová.

  Reagovat19.05.2021 10:21 od gdpr
  • Re: Změna v lécích.

   Dobrý den.

   V tomto případě se jedná o dvě stejné účinné látky. Efekt na léčené onemocnění bude stejný. U jiného výrobce může být rozdíl v obsažených pomocných látkách, proto se může mírně lišit například tolerance, či vedlejší účinky. Většinou by to ale problém být neměl.

 • Vimpat 200mgRozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Vimpat 200 mg - niekoľko rokov užívania ráno a večer počet záchvatov nula, Seizpat, Arkvimma, midza - záchvaty v rozmedzí 3 až 5 týždňov opakujúce záchvaty.Tak nejak som dopadla po výmene lieku beriem zase vimpat samozrejme doplatok 81e za balenie na 28 dni

  Reagovat27.04.2021 17:29 od gdpr
 • VenterRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,dá se někde v EU koupit lék Venter. Na našem trhu není a lék s účinnou látkou jakou Venter obsahuje na našem trhu neexistuje.Děkuji za odpověď

  Reagovat29.03.2021 16:59 od gdpr
  • Re: Venter

   Dobrý den

   lék Venter ani jiný lék se stejnou účinnou látkou Sukralfát není v České republice registrován a tedy není ve volné distribuci. Informacemi, v které zemí EU je možné ho získat nedisponujeme, doporučuji se obrátit na české zastoupení výrobce, kterým je slovinská farmaceutická společnost Krka.

 • bephanten etc.Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, lze Bephanten, Infadolan, Canesten a Clotrimazol AL považovat za léky s ekvivalentími léčebnými účinky? Děkuji Šmíd

  Reagovat08.03.2021 12:58 od gdpr
  • Re: bephanten etc.

   Dobrý den.

   Canesten (a clotrimazol) obsahují clotrimazol, což je jejich účinná látka. Tyto dva tedy lze považovat za stejné a jsou určené proti plísňovým (kvasinkovým) onemocněním, případně je lze někdy využít i jindy. Bepanthen a Infadolan jsou něco jiného, určené na zklidnění pokožky, s mírným protizánětlivým účinkem, na neinfikované oděrky a rány, případně popálení typicky sluncem. První a druhé dva léky tedy vzájemně rozhodně nelze zaměňovat.

 • Tevete 600Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Existuje nahrada za Teveten 600?
  Proc se Teveten 600 nedodava do lekare?
  Dekuji predem za odpoved.

  Reagovat27.02.2021 10:39 od gdpr
  • Re: Tevete 600

   Dobrý den,

   dle informace od Státního ústavu pro kontrolu léčiv, dodavatel léku Teveten 28x600mg, společnost Mylan, ukončila dodávku tohoto léku na český trh k 30.6.2020.jako příčina jsou uvedeny obchodní/marketingové důvody. Poslední kusy byly na českém trhu obchodovány v srpnu 2020. Náhrada se stejnou účinnou látkou na českém trhu dostupná není, je nutné se obrátit na ošetřujícího lékaře.

 • IntronARozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám otázku zda existuje nějaký ekvivalent(náhrada),za intronA
  3 MUI 2x týdně inj. doma,
  dělá mi to dost zle( třes,zimnici ,teploty,nervové poruchy(a pod.)
  lékař mi navrhl léčbu AFINITOREM -VZP( tuto možnost zamítla) léčím se- neuroendokrinní tumor NET G2 a metastáze v játrech. Dále beru inj. 1x za měsíc SANDOSTATIN LAR 30MG ten snáším bez problémů. Děkuji za odpověď.

  Reagovat25.02.2021 14:40 od gdpr
  • Re: IntronA

   Dobrý den. Bohužel Vám nedokážu poradit. Léčbu onkologických onemocnění musí vést specialista. Náhrada léků nebývá vždy možná a nežádoucí účinky jsou časté. Některé léky se užívají i přes vedlejší účinky, nebo se užívá další léčba, která tyto komplikace tlumí. V tomto případě se musíte skutečně domluvit s ošetřujícím lékařem.

 • SilodosinRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Zdravím, mám zvětšenou prostatu a od lékaře jsem měl předepsaný Omnic, cca po 14 dnech užívání jsem ho musel vysadit kvůli alergické reakci - ucpaný nos, sucho v ústech, nateklé sliznice v krku (nemohl jsem pořádně polykat). A byl jsem jako v mlze. Po vysazení toto odeznělo. Nyní mi změnil lék na Silodosin a opět se tyhle projevy opakují. Zajímalo by mně, jestli se jedná o alergii na účinnou látku obou léků, nebo je možné, že je to reakce na nějakou další látku, které oba léky obsahují. Děkuji.

  Reagovat10.02.2021 14:03 od gdpr
  • Re: Silodosin

   Dobrý den.

   Podle popisu se bude spíše jednat o nežádoucí účinek, než alergii (u ní příznaky přichází mnohem dříve, resp. většinou bezprostředně po podání). Tyto symptomy jsou navíc popsané, byť nejsou úplně časté. Oba uvedené léky ovlivňují receptory, které jsou v těle na mnoha místech, mimo jiné mohou ovlivnit krevní tlak (snižují ho), ale i na sliznicích a jinde. Účinná látka je přísně řečeno odlišná, ale jedná se o tu samou skupinu léčiv. O dalším užívání bych se poradil s lékařem, který léky předepisoval. Bylo by vhodné to probrat podrobněji ve smyslu přínosu a rizik podávání, či možnosti náhrady léku.

   • Re: Re: Silodosin

    Děkuji za odpověď, poradím se s lékařem.

    Reagovat12.02.2021 07:45 od gdpr
 • KolchicinRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, mám dotaz zda je k dispozici v lékárnách lék na DNU Kolchicin (Colchicin) registrovaný u nás a používaný na záchvaty dny. Jaké jsou jeho účinné látky a kdo mi jej může předepsat? Děkuji, Pavel Odif

  Reagovat25.01.2021 02:43 od gdpr
  • Re: Kolchicin

   Dobrý den,

   lék Colchicum má dle informací od Státního ústavu pro kontrolu léčiv aktuálně krátkodobý výpadek v dodávkách. Dle informace od dodavatele na český trh by dodávky léku Colchicum Dispert 20x0,5mg měly být obnoveny na počátku února 2021 a léku Colchicum Dispert 50x0,5mg na počátku března 2021.

  • Re: Kolchicin

   Dobrý den.

   Učinná látka antiuratik (léků na dnu) je práve kolchicin. Obchodních názvů je pak několik. Lék Vám může předepsat kterýkoliv lékař na recept. Co se týče dostupnosti - záleží na konkrétní lékárně, ale měl by být normálně k dispozici. 

 • lék na erekciRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  dobrý den, chtěl sem se jen zeptat na tablety na podporu erekce, co obsahují SILDENAFIL.jsou všechny stejné? první sem měl ten sandoz a asi dobrý, potom jiný a to už nebylo ono a teď mám vizsrsin, protože lékárna jinej neměla, je to na recept a je jich hodně, který by jste doporučili když je možnost výběru? děkuji Zdeněk

  Reagovat19.11.2020 06:58 od gdpr
  • Re: lék na erekci

   Dobrý den,

   léčiv s účinnou látkou Sildenafil je na české trhu registrováno více než deset. Stejně jako u jiných generických léků obsahují stejnou účinnou látku a liší se v podstatě jen vedlejšími složkami, které mívají vliv na fyzikální vlastnosti tablet. Všechny by tedy měly mít stejný účinek. V praxi však každý léčivý preparát může mít na jednoltivce mírně odlišný účiněk, který může ovlivnit komfort pacienta. Doporučoval bych držet se vyzkoušeného preparátu. 

  • Re: lék na erekci

   Dobrý den.

   Pokud léky obsahují stejnou účinnou látku, tak efekt má být stejný a s tímto jsou uvedené léky distribuovány. Co se týče léků s odlišnou účinnou látkou (tj. sildenafil a tadalafil), tam určité rozdíly jsou a lékař, který vám to předepíše, Vás na ně upozorní.

 • Lék theoplus 100 náhradaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Existuje náhrada za lék theoplus 100 ?

  Reagovat14.11.2020 17:35 od gdpr
  • Re: Lék theoplus 100 náhrada

   Dobrý den,

   dle informací od Státního ústavu pro kontrolu léčiv byly dodávky léku Theoplus 30x100mg na český trh ukončeny v květnu 2020. Na českém trhu je dostupný Theoplus 30x300mg, případnou změnu dávkování je nutné konzultovat s ošetřujícícm lékařem. Theoplus má účinnou létku Theofylin. V ČR jsou se stejnou účinnou látkou registrovány léky Afonilum a Euphylin v několika různých baleních odlišujících se množstvím účinné látky i počtem tablet. Případnou náhradu je tedy nutné konzultovat s ošetřujícím lékařem. 

 • Triamcinolon E LéčivaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Již delší dobu nejde v lékárnách sehnat mast Triamcinolon E Léčiva. Bude ještě k sehnání? Anebo existuje mast stejného složení?

  Reagovat13.11.2020 22:17 od gdpr
  • Re: Triamcinolon E Léčiva

   Dobrý den,

   dle informací od Staátního ústavu pro kontrolu léčiv oznámil dodavatel léku Triamcinolon E Léčiva, společnost Zentiva, přerušení dodávek na česká trh na konci května 2020. Plánované obnovení dodávek je na konci prosince 2020. Jedná se o lokální kortikosteroid, případnou náhradu jiným lékem je nutné konzultovat s ošetřujícícm lékařem.

 • depreseRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  30let beru antidepresiva a stale 2kratrocne se epizoda vraci na 6-8tydnuJe to neprijemne.Myslite ,ze by mi pomohl nebo Brintelix Moklobemit?Dekuji

  Reagovat02.11.2020 02:51 od gdpr
  • Re: deprese

   Dobrý den. 

   Uvedený lék patří také mezi antidepresiva. To znamená, že může (ale nemusí) fungovat podobně jako jiné léky ze skupiny antidepresiv, naopříklad i jako ty, které užíváte. Nejedná se o žádný výjimečný produkt ve smyslu, že by se použil všude tam, kde jiná léčba nefunguje dostatečně. Volba antidepresiva může být komplikovaný proces a měl by ho provádět Váš ošetřující lékař - na užívání, změnu, vysazování existují určitá doporučení a nelze to hodnotit cestou internetu. Pokud Vám současné léky z nějakého důvodu nevyhovují, je nutné se poradit s Vaším lékařem. Dále bych zdůraznil, že i přes léčbu, nemusí být návrat potíží výjimenčný. Ne vždy se daří depresi kontrolovat zcela. Změna léků by mohla způsobit, že se potíže mohou vracet i častěji - to ale nemůžu hodnotit na dálku. 

 • DotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Nikde jsem se nedocetla, z jakých látek se tento lék vyrábí. Děkuji za informaci. K.

  Reagovat18.10.2020 12:16 od gdpr
  • Re: Dotaz

   Dobrý den.

   Nevím, co přesně dotazem myslíte. Jedná se o kortikosteroidní hormon, látka ovlivňující mnoho dějů v lidském organizmu. Přirozeně se v lidském těle tvoří v nadledvinách, synteticky se vyrábí pravděpodobně z nějakých fytosterolů. 

 • Diabetes 2Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den prosím jaký je rozdíl ve složení léků- Eucreas 50mg/850mg - Competact 15mg/850mg - Glyclada 30mg .a kdy správně léky užívat- před nebo po jídle. Děkuji za odpověď.

  Reagovat16.10.2020 11:29 od gdpr
  • Re: Diabetes 2

   Dobrý den. 

   Jedná se o různé léky proti diabetu. Eucreas a Competact jsou kombinovaná léčiva a jedna jejich složka (metformin) je v obou. Jinak se všechny tři léky liší. Volba mezi těmito druhy antidiabetik, či jejich více kombinace, jsou na bedrech specialistů - diabetologů. Většina antidiabetik (včetně uvedených) se má užívat s jídlem nebo po něm. Snižuje se tak riziko častého nežádoucícho účinku, což jsou potíže s trávením, nevolnost.

 • MianserinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  je tento lék skutečně možné v ČR pořídit? Moje lékařka mně sdělila, že lék není schválený pro prodej v ČR. Děkuji.

  Reagovat11.10.2020 11:46 od gdpr
  • Re: Mianserin

   Dobrý den,

   Mianserin je název účinné látky. Dle informace od Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) je v ČR s touto účinnou látkou registrován lék s obchodním názvem Lerivon. Dodavatel tohoto léku na český trh, společnost Merck Sharp & Dohme, bohužel SÚKLu oznámila přerušení dodávek z výrobních důvodů. Předpokládaný termín obnovení dodávek je konec prosince 2020. Poslední dodávky do lékáren byly realizovány v průběhu května 2020.

 • TamoxifenRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, kdy je nejvhodnější užívat Tamoxifen (ráno, poledne, večer, před jídlem, po jídle apod.).Děkuji za odpověd.

  Reagovat29.09.2020 07:58 od gdpr
  • Re: Tamoxifen

   Dobrý den,

   doporučená dávka tamoxifenu je 20 mg denně a vzhledem k jeho biologickému poločasu nezáleží na tom, zda je dávkován jedenkrát denně 20 mg, či dvakrát denně 10 mg a to kdykoliv během dne a nezávisle na jídle. Tablety je vhodné zapít tekutinou. 

  • Re: Tamoxifen

   Dobrý den.

   Denní doba nebo užívání jídla by neměly mít vliv na užívání tohoto léku a není pro to přesné doporučení.  

 • Kombinace Fraxiparine 0,6 ml a Azitromycin 500 mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Mam po uraze v kotniku (mam nohu v sadre) a picham si Fraxiparine 0,6 ml a zaroven mam nejspise zanet mocoveho mechyre (krev v moci je pritomna). Muzu si na tento zanet vzit antibiotika Azitromycin 500 mg?
  Diky za odpoved

  Reagovat11.09.2020 02:19 od gdpr
  • Re: Kombinace Fraxiparine 0,6 ml a Azitromycin 500 mg

   Dobrý den.

   Tento postup nemůžu rohodně doporučit. Krev v moči může mít i jiné příčiny, tím spíš, pokud užíváte léky ovlivňující srážlivost. Typické příznaky pro zánět močových cest jsou jiné. Dále, uvedený lék nepatří mezi první volbu pro léčbu. Postupoval bych spíše cestou kontaktování praktického lékaře.

 • Deprex,FluoxetinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,používá se deprex nebo fluoxetin i v případě obezity? Při užīvání deprexu jsem neměla chutě na sladké a když mi p.doktorka vyměnila deprex za fluoxetin tak zase mám chutě na sladké.Samozřejmě hlavní problém jsou u mě úzkostné a depredivní stavy.
  Když jsrm brala 14 let Argofan,tak jsem přímo ujížděla na sladkém.
  Nebo existují jiná antidepresiva,která by mi pomáhala při depresích a zároveň pomáhala s přejídáním a velkých chutích na sladké?

  Reagovat26.05.2020 09:48 od gdpr
  • Re: Deprex,Fluoxetin

   Dobrý den.

   Antidepresiva se na léčbu obezity jako takové nepoužívají. Naopak, jeden z vedlejších účinků antidepresiv (prakticky u všech skupin, někde více, někde méně) je přibírání. To může postihovat až čtvrtinu pacientů. Důvody nejsou úplně objasněné a ani nejde jednoznačně říct, který lék je v tomto ohledu 100% nejvhodnější - rozdíly bývají individuální. Proto se někdy doporučuje léky vyměnit, samozřejmě po konzultaci s lékařem. Na druhou stranu, chuť na sladké jako taková problém není. I zvyšený apetit zvládají někteří pacienti korigovat například navýšením pohybových aktivit (což se u depresí velmi doporučuje) a nebo jednoduše kontrolou jídelníčku. Doporučil bych tedy problém s přejídáním konzultovat s lékařem, který léky předepisuje.  

 • Fluoxetin,deprexRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jaký je rozdíl mezi deprexem a fluoxetinem?
  Který z nich je účinnější při bulimii?

  Reagovat22.05.2020 18:10 od gdpr
  • Re: Fluoxetin,deprex

   Dobrý den.

   Obě tyto látky obsahují identickou účinnou látku. Různá generika se mohou výjimečně lišit vedljšími účinky, ale z hlediska léčebného efektu (tj. efekt na bulimii) by měly být stejné. 

 • dotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, prosím Vás , byl mi předepsán lék na snížení krevního tlaku Telmisartan/hydrochlorothiazid egis 80mg/25mg. Mám 2 roky vyměněné čočky a mám strach, abych neměla problémy, jak je uvedeno v příbalovém letáku.
  Chtěla bych znát názor a riziko, které mi hrozí při užívání tohoto léku, operace byla finančně náročná, je mi 72 let. Děkuji za odpověď.
  Drobečková M.

  Reagovat20.05.2020 09:47 od gdpr
  • Re: dotaz

   Dobrý den.

   Uvedený lék je problematický (rizikový) u lidí se zvýšeným nitroočním tlakem - tzv. zelený zákal neboli glaukom. Čočka se mění typicky u šedého zákalu (katarakty), což je jiná nemoc. Podle příspěvku předpokládám, že se u Vás řešila ta druhá diagnóza. S očima ale můžete mít současně problémů více, takže přesné informace Vám může podat pouze váš oční lékař, který oko vyšetřoval, případně operoval. V zásadě by se vás riziko uvedné v letáku spíše nemělo týkat.

 • Matrabon 200 tetardRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Nutně ho potřebují mám velké bolesti zad s nic jiného mi opravdu nepomáhá.Moc prosím.S pozdravem Jana Veselá.

  Reagovat24.04.2020 06:44 od gdpr
  • Re: Matrabon 200 tetard

   Dobrý den,

   léčivý přípravek Matrabon retard jsme bohužel v databázi léčiv schválených k užívání v České republice nenalezli. Nejedná se se o Mabron retard? Je to lék s účinnou látkou Tramadol, která slouží k tlumení bolesti. Pokud ano, je aktuálně v ČR běžně dostupný. Jedná se však o lék na lékařský předpis. Dopuručuji vybrat si ze seznamu sdružení lékáren Moje lékárna Vám vyhovující lékárnu a obrátit se přímo na ni. 

 • Náhrada za Metoprolol Mylan 100mg - 100 ks Tableta s prodlouženým uvolňovánímRozbalit (reakcí: 5)Sbalit (reakcí: 5)

  Dobrý den, při výpadku Metoprololu Mylan jsem na 3 měsíce dostal o dost dražší Bloxazoc. Teď jsem v jedné lékárně objevil APO - Metoprolol. Až doma jsem si všiml, že tam není uvedeno "s prodlouženým uvolňováním". Mohu to použít, třeba tak, že místo 1x1 bych bral 2x půl tablety?
  Tento druh léků beru od r. 2006, kdy mi RF ablací bylo odstraněno bušení srdce. Jsem ročník 1959.
  Děkuji!
  Josef

  Reagovat31.03.2020 13:15 od gdpr
  • Re: Náhrada za Metoprolol Mylan 100mg - 100 ks Tableta s prodlouženým uvolňováním

   Dobrý den.

   Léky se skutečně liší způsobem uvolňování aktivní látky. Účinná látka metoprolol "sukcinát" se uvolňuje postupně a dává se v jedné dávce, "tartrát" se musí podávat vícekrát denně (2x). Oba léky sice patří do stejné lékové skupiny, ale v jejich použití jsou drobné rozdíly. Podle Vámi uvedeného popisu by záměna nemusela vadit, ale toto bych nechal na specialistovi, který léky předepsal. Myslím, že by vzlhedem k současné situaci, mohla stačit telefonická konzultace.

   • Re: Re: Náhrada za Metoprolol Mylan 100mg - 100 ks Tableta s prodlouženým uvolňováním

    Děkuji Vám za odpověď!
    Josef

    Reagovat01.04.2020 12:57 od gdpr
    • Re: Re: Re: Mirtazapin

     Užívám Mirtazapin a mám otoky kloubů. Nevím jak mám postupovat.

     Reagovat23.05.2023 14:59 od Anna Kňourková
     • Re: Re: Re: Re: Mirtazapin

      Dobrý den.

      Otoky mohou být nežádoucím účinkem užívání tohoto léku. Na druhou stranu, otok může být projev i úplně jiných problémů. Ve vašem příspěvku neuvádíte žádné další informace, nejde to tedy posoudit. Je nutné se domluvit s ošetřujícím lékařem, který vám tento lék předepsal - lék není možné jen tak, bez konzultace, vysadit. Je třeba najít náhradu, nebo se domluvit na řešení komplikací.

  • Re: Náhrada za Metoprolol Mylan 100mg - 100 ks Tableta s prodlouženým uvolňováním

   Oprava: jde o Metoprolol 50mg.

   Reagovat31.03.2020 13:28 od gdpr
 • vermox spechaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  vermox na tasemnice specha

  Reagovat10.03.2020 15:22 od gdpr
  • Re: vermox specha

   Dobrý den,

   léčivý přípravek Vermox 6x100mg je v české republice běžné dostupný. Jelikož se však jedná o lék, jehož výdej je vázán na recept, je nutné s receptem od lékaře navštívit konkrétní lékárnu. Doporučuji se telefonicky obrátit na Vaši nejbližší lékárnu sdružení Moje lékárna a pokud nebude přímo na skladu, tak se domluvit na jeho objednání, což obvykle netrvá více než jeden den.

 • DávkováníRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  prosím o odpověď na otázku, zda je důležitá váha pacienta k prvnímu podání morphinu a kdy se morphin začne podávat pacientovi v nemocnici,
  Děkuji předem
  Alena

  Reagovat10.03.2020 09:35 od gdpr
  • Re: Dávkování

   Dobrý den.

   U Morphinu obvykle není potřeba přesné výpočty ve vztahu ke hmotnosti (resp. u dětí ano). Hmotnost pacienta však ovlivňuje metabolizmus léků prakticy vždy - někdy je tato závislost pro podání zásadní více, někdy důležitá není. První podání je naprosto individuální. Rozhoduje lékař, nebo přímo specialista na léčbu bolesti. Za pacienta je nutné subjektivně bolest hodnotit, referovat účinek jiných (slabších) léků. Pokud to není možné (pacient nekomunikuje), sledují se různé signály, že pacient potíže má, či nikoliv. Na dálku ale toto nejde posoudit. 

 • Kde koupit EwofexRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, sháním Ewofex. Prý není v lékárnách a zde na stránkách máte napsáno, že máte skladem 30 ks. Jak se k němu mohu doatat?

  Reagovat27.02.2020 23:24 od gdpr
  • Re: Kde koupit Ewofex

   Dobrý den

   dle údajů ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv dodavatel léčivého přípravku Ewofex na český trh, společnost Ewopharma, ohlásila v říjnu 2019 přerušení dodávek Ewofexu 180 mg a v prosinci 2019 přerušení dodávek Ewofexu 120 mg. V obou případech z důvodu výrobního výpadku. Obnovení dodávek na český trh je plánováno na přelomu února a března 2020. Údaj 30 ks na našich stránkách neznamená, že máme skladem 30 ks, ale že obě varianty Ewofexu mají balení po 30 tabletách.

    

 • Dotaz na lékRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám na Vás jeden dotaz a to zda je totožný lék
  Ezoleta 10 mg a lék Egitim 10 mg a zda je vhodné užívání spolu se
  Sortisem 10 mg.
  Děkuji za odpověď, L.Pavlíková

  Reagovat26.02.2020 12:56 od gdpr
  • dotaz na lék

   Dobrý den.

   Uvedené dva přípravky obsahují stejnou účinnou látku. Spojení se statiny (Vámi uvedený Sortis) je možné, existují i varianty, kde jsou obě tyto skupiny léků v jedné tabletě. 

 • erdosteinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Je ve volném prodeji, tedy bez lékařského předpisu nějaký druh léčiva, nebo doplnků s účinnou látkou erdostein. Děkuji J.E.

  Reagovat20.02.2020 13:04 od gdpr
  • Re: erdostein

   Dobrý den.

   Erdomed je pouze na lékařský předpis a volně prodejná varianta neexistuje. Látek s mukolytickým učinkem ("rozpouštění" hlenu) je pak více a jsou volně dostupné. Obsahují zpravidla ambroxolol, obchodní názvy jsou například ACC, Mucosolvan, Ambrobene. Vyrábějí se v různých formách (tablety, sirupy atd.)

 • ClimenRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý deň, som zo slovenska. doteraz som užívala prípravok HRT Climen , u nás už ale nieje v distribúcii , chcela som sa len opýtať , či náhodou nieje dostupný v českých lekárňach . Prípadne kde by som ho vedela zohnať , vopred ďakujem za odpoveď.
  Denisa

  Reagovat03.02.2020 13:51 od gdpr
  • Re: Climen

   Dobrý den,

   dle údajů od Státního ústavu pro kontrolu léčiv je Climen v ČR dostupný. Vzhledem k tomu, že spotřeba v ČR je měsíčně v rádech desítek kusů, nebude zřejmě běžně dostupný na skladech lékáren. Doporučuji se předem obrátit např. na některou z lékáren sdružení Moje lékárna, kde Vám sdělí přesnější informace ohledně dostupnosti léku.

   • Re: Re: Climen

    Ďakujem za rýchlu odpoveď , pokúšala som sa mailom kontaktovať lekárne v Břeclavi pod hlavičkou mojelekarna.cz, ale bez vysledne .. No budem skúšať ďalej , ešte raz vďaka za ochotu .
    Denisa

    Reagovat04.02.2020 06:51 od gdpr
 • Siofor 500mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Prosím o odbornou radu,mám již 3 roky cukr v hodnotách 7,0,teď mi lékař předepsal Siofor 500mg
  2 x 1tbl.denně. Moc dobře ho nesnáším > jaký je další vhodný a osvědčený lék náhradou na moji cukrovku II.typu. Nikdy před tím jsem nic podobneho neuzivala.
  Děkuji za odpověď.

  Reagovat26.01.2020 21:00 od gdpr
  • Re: Siofor 500mg

   Dobrý den. 

   Tyto antidiabetika bývají skutečně zdrojem nežádoucích trávicích potíží. Občas je možné tomuto předejít postupným nasazováním a zvyšováním dávky, nevím jak to bylo u Vás. Každopádně léků na diabetes je větší množství a Váš lékař může doporučit jiný. Toto je ale nutné konzultovat s ním (či jiným specialistou), ale rozhodně ne naslepo na dálku. Lékař by měl vědět o netoleranci tohoto léčiva a podle toho bude volit jiné. 

 • Seznam potravinRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den,
  můžete mi prosím doporučit seznam potravin s draslíkem?
  Aktuálně jsem našla použitelný zde: https://vsestihnu.cz/media/v-jakych-potravinach-je-draslik
  Jde mi i o detaily konkrétní potraviny...
  Předem děkuji

  Reagovat16.01.2020 13:07 od gdpr
  • Floovastatin

   Prosím vás jaký pomocní látky obsahuje protože jsem alergická na atorvastatin rosukard v lékárně my říkali že je to možný od pomocní látky

   Reagovat20.05.2022 13:32 od Daniela
   • Re: Floovastatin

    Dobrý den.

    Alergii je vhodnější řešit s lékařem, který vám recept dává, než s odstupem v lékárně. Pokud máte nějaké potíže s užíváním, tak je třeba kontaktovat ošetřujícího lékaře. V případě Rosucardu je pomocná látka monohydrát laktózy. Ten se ale vyskytuje v mnoha jiných lécích.

  • Re: Seznam potravin

   Dobrý den. 

   Úplně nerozumím, o jaké detaily vám jde. Uvedený článek uvádí hodnoty velmi přesně, i vzhledem k objemu/množstív potraviny. Je ale nutné zdůraznit, že podle množství draslíku se jídelníček prostě nesestavuje. Pokud užíváte nějaké léky, případně trpíte nemocí, která hladiny draslíku ovlivňuje, tak se to doporučení bere spíše obecně. V těchto případech byste spíše měla mít pravidelné kontroly hladin draslíku v krvi. Z toho pak zpětně víte, jestli jsou Vaše diétní opatření dostatečné, či nikoliv. 

 • Antipsychotika škodí zdravíRozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Antipsychotika například způsobují: erektibilní dysfunkci, ztrátu libida, hyperprolaktinemii, parkinsonismus, akatizii, metabolický syndrom, prokoagulační stav, hlubokou žilní trombozu, plicní embolii, mrtvici, hypothyreozu, cukrovku druhého typu, zvýšenou hladinu tryglyceridů, městnání žluči, retence moče, posturální hypotenze, dyskineze,psychomotorický útlum, spavost, vliv na motilitu střev, páchnoucí stolici, sedaci,prodloužení QT intervalu,extrapyramidové poruchy,nárůst tělesné hmotnosti, svalová rigidita, tremor, bradykineze,tarditivní dystonie, tarditivní dyskineze, hyperlipidemie,inzulinová rezistence..... nikdo mi nikdy nebude tvrdit do očí, že nezkracují významně život schizofrenika. Nadváha, cukrovka, tuky v krvi, obecně metabolický syndrom, to vše jsou zásadní faktory vysoké mortality schizofreniků, věku dožití 65 let….Erektibilní dysfunkce, ztráta libida, to je ztráta plnohodnotného života…

  Reagovat20.12.2019 00:45 od gdpr
 • Triamcinolom E - mastRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, manželka má elektronický recept na mast Triamcinolom E. Bohužel ho nemůžeme sehnat v blíkých lékárnách. Je nějaká možnost tuto mast objednat? Dá se tato mast nahradit podobnou mastí Triamcinolom F? Děkuji.

  Reagovat06.12.2019 13:36 od gdpr
  • Re: Triamcinolom E - mast

   Dobrý den.

   Triamcinolon E má přerušenou registraci, jako důvody jsou uvedené "výrobní". Předpokládáný termín obnovení je březen 2020. Triamcinolon F neznám, existuje "S", to je podobný lék, ale obsahuje i další složku, která pro Vás nemusí být vhodná. Proto by bylo nejlepší poradit se s lékařem, který lék předepsal. Ten Vám vybere jinou vhodnou alternativu. 

 • Torecan 6,5MG TBLRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, sháním 6,5MG TBL, ale prý je výpadek v distribuci. Nebyl by někde v zásobách?
  děkuji, Jiří Mašek

  Reagovat04.12.2019 16:20 od gdpr
  • Re: Torecan 6,5MG TBL

   Dobrý den,

   dle informací od Státního ústavu pro kontrolu léčiv, výrobce Torecanu 6,5mg, společnost Krka, neoznámil přerušení či ukončení dodávek na český trh. Dle infrmací od lékárenských velkoobchodů bylTorecan 50x6,5mg do lékáren dodán naposledy v listopadu 2019, informaci o výrobním výpadku však doposud neobdrželi. Torecan 5x6,5mg je běžně dostupný.

  • Re: Torecan 6,5MG TBL

   Dobrý den.

   T.č. by lék měl být normálně obchodován. Ohledně dostupnosti v konkrétních lékárnách Vám bohužel nemám jak poradit. Díky za pochopení.

 • zipsilanRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den,prosím Vás o informaci o dodávkách léku zipsilan.Moje sestra ho uživá a nelze ho sehnat.Co doporučujeTe,nebo jak ho u Vás objednat-recept má.Děkuji a poprosím o odpověd.

  Reagovat17.11.2019 15:16 od gdpr
  • Re: zipsilan

   Dobrý den,

   dle údajů ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv oznámil výrobce společnost Krka dne 2.9.2019 dočasné přerušení dodávek Zypsilanu 30x20mg a Zypsilanu 30x40mg na český trh. Předpokládaný termín obnovení dodávek je 1.1.2020. Zypsilan 30x60mg a Zypsilan 30x80mg však na trhu dostupné zatím jsou. Doporučuji kontaktovat vybranou lékárnu (např. ze seznamu www.mojelekarna.cz/moje-lekarny.html) a domluvit si objednání léku.

   • Re: Re: zipsilan

    Dobrý den,moc děkuji za odpověd,jedná se o klid rodiny.Ihned kontaktuji naši lékárnu,která je ve Vašem řetězci-lékárna u Domoviny- Olomouc.Také se jich musím zeptat proč neobjednávají sami když mají v baráku 3xpsychiatrii.Ještě jednou děkuji.Darek Martinák Náklo138ročník66.

    Reagovat18.11.2019 13:03 od gdpr
 • GynoflorRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, platila jsem za Gynoflor 370,- Kč. Nevím proč pojišťovna nepřispívá ? A existuje adekvátní lék tomuto, za který se tolik nedoplácí ? Děkuji

  Reagovat14.11.2019 17:03 od gdpr
  • Re: Gynoflor

   Dobrý den,

   na Gynoflor zdravotní pojišťovny skutečně nepřispívají. Existují léky s podobnými účinky a úhradou zdravotní pojišťovny a tedy i nižším doplatkem (např. Betadine supp.vag 14 doplatek cca 33,- Kč nebo Dafnegin vag.glob. 6x100mg doplatek cca 138,-Kč), liší se však od Gynofloru složením a není tak možné je v lékárně zaměnit.

   Pro předepsání je důležité posouzení vhodnosti změny léku na základě konzultace s lékařem v závislosti na klinickém stavu a snášenlivosti léků.

 • Dobry den. Chcel by som sa...Rozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobry den.

  Chcel by som sa opytat.
  Na slovensku je vypadok lieku Eslibon.
  V lekarni mi povedali ze je vypadok vyrobcu.
  Napisal som vyrobcovi ktory mi napisal ze liek je dostupny v distribucnych skladoch.
  Je mozne liek vybrat v ceskej lekarni?

  Reagovat09.11.2019 10:14 od gdpr
  • Re:

   Eslibon 30x800mg je v ČR aktuálně dostupný a existuje vzájemné uznávání lékařských receptů v rámci EU. Pokud tedy zahraniční recept splňuje veškeré legislativní náležitosti ČR o způsobu předepisování léčivých přípravků (identifikační údaje pacienta, razítko, podpis a jmenovku lékaře, datum vystavení, platnost standardní je 14 dnů, lze prodloužit lékařem a na opakující předpis lze uplatnit půl roku, neurčí-li lékař jinak) pak lze lék na předpis v ČR vydat, je nutno ovšem zaplatit celou cenu bez úhrady zdravotní pojišťovny a případnou úhradu řešit na Slovensku.

  • Re:

   Dobrý den.

   Recept jako takový by měl platit v celé Evropské unii (resp. toto platí pro český recept v zahraničí). Je ale možné, že po Vás bude požadována plná úhrada léku, v ČR tento lék podléhá preskripčnímu omezení. 

 • Vypadek lekuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den, uzivam vendal retard 200 mg,ale pry ma ted nejaky vypadek. Neumim si predstavit,jak bych mela bez techto leku byt. Mam jit v nejblissich dnech k lekari pro novy recept. Co mam tedy udelat pro to abych nezustala bez techto leku?dekuji za info

  Reagovat07.11.2019 18:26 od gdpr
  • Re: Vypadek leku

   Dobrý den,

   dle informace od Státního ústavu pro kontrolu léčiv dodavatel skutečně dne 22.7.2019 oznámil přerušení dodávek léčivého přípravku Vendal 30x200mg pro český trh (z výrobních důvodů). Aktuálně však Vendal 30x200mg stále ještě je v distribučním řetězci. Doporučil bych Vám telefonicky kontaktovat nejbližší lékárnu ze seznamu lékáren sdružení Moje lékárna a lék se pokusit u ní rezervovat. Předpokládané plné obnovení dodávek je dle Státního ústavu pro kontrolu léčiv na přelomu listopadu a prosince 2019.

 • VasosanRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Již od září není na trhu přípravek Vasosan P. Jeho výpadek je na sukl hlášen a stále se prodlužuje-původně do 31.10.2019 nyní do 15.11.2019. Na trhu není žádná náhrada se stejnou léčivou látkou /colestyramin/. Jak to řešit neví ani můj lékař. Můžete poradit? Děkuji

  Reagovat24.10.2019 19:12 od gdpr
  • Re: Vasosan

   Dobrý den.

   Máte pravdu, že přímá náhrada t.č. není. Na trhu ale existují jiné skupiny léčiv, které cholesterol snižují (typicky statiny). Je možné, že některým pacientům tyto běžnější léky nevyhovují, ale i tam se často dá najít řešení v podobně méně běžného preparátu.  Pokud se jedná o situaci, se kterou si Váš lékař nedokáže poradit, je vhodné najít specializovanou ordinaci (kardiolog), který bude mít větší zkušenosti a s Vaší specifickou situaci si poradí.

   • Re: Re: Vasosan

    Já Vasosan užívám z důvodu operace tenkého střeva (Crohnova choroba), aby se nedostala kys. žlučová do tlustého střeva. Pokud ho nebudu užívat, budu mít po každém jídle úporný průjem. Takový, že není skoro možné opustit byt.

    S tímto problémem mi kardiolog nepomůže.

    Možná to je problém Jany.

    Vasosan se dá bez problémů koupit v Německu a prý i v Rakousku. Ovšem cena balení je v přepočtu přes 1 000,- Kč.

    Reagovat02.11.2019 07:34 od gdpr
 • xefo rapidRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Existuje adekvátní náhrada léku Xefo rapid? Nebo aspoň kdy bude opět dostupný na českém trhu?

  Reagovat16.09.2019 20:47 od gdpr
  • Re: xefo rapid

   Dobrý den.

   Tento lék je stále v ČR registrován a obchodován.  O dostupnosti v lékarně jako takové Vám nedokážu poradit - to budou nejlépe vědět přímo tam. Přímá náhrada není, ale existují podobné léky, které ho nahradit dokážou. O alternativách je nejlepší promluvit s lékařem, který Vám tento lék předepsal.

 • adekvátní náhradaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Je prosím adekvátní náhrada za tablety Perinpa 90x8MG(2,5 MG ?

  Reagovat02.09.2019 09:02 od gdpr
  • Re: adekvátní náhrada

   Dobrý den,

   Výrobce produktu Perinpa 90 tbl. 8mg/2,5mg (společnost Teva) skutečně k 15.8.2019 nahlásil Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv dočasný výpadek doádvek produktu na český trh. Tento stav by měl trvat do září 2019, přesné datum obnovení dodávek však výrobce neuvedl. Na trhu je k dispozici několik produktů se stejnou účinnou látkou (Perindopril a diuretika), konkrétní formu záměny může provést jak lékárník, tak případně ošetřující lékař.

    

    

 • Hyalgan injekceRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,mám opakovaně dobré zkušenosti s injekcemi Hyalganu do kolen, je mi 72 let a mám artrozu. V poslední době se změnily podmínky pro doplatek od zdravotní pojišťovny a můj ortoped mi nabízí jiné náhradní léky.. Je možné koupit si inekce Hyalganu za plnou cenu v lékárně - pokud mi ortoped napíše recept - pacient hradí sám.
  Aplikaci injekcí by provedl ortoped.
  .Distributor Hyalganu mi sdělil, že je to možné.

  Děkuji předem za odpověď.

  Reagovat20.08.2019 09:35 od gdpr
  • Re: Hyalgan injekce

   Dobrý den.

   Ano. Na recept za plnou úhradu lze předepsat prakticky cokoliv - samozřejmě podle rozumné a etické úvahy lékaře. 

 • Procoralan 5 mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý večer,

  chtěla bych se zeptat jestli lék Procoralan 5 mg nějak ovlivňuje zavodňování organismu ať už pozitivně nebo negativně ?

  Předem děkuji za odpověď

  Reagovat18.08.2019 22:41 od gdpr
  • Re: Procoralan 5 mg

   Dobrý den.

   Léky by zavodnění ovlivňovat neměl. Nějaké netypické nežádoucí účinky ale nejde vyloučit. Pokud máte pocit, že po užívání léků dochází k neočekávanému vedlejšímu účinku, nahlašte to lékaři, který lék předepsal.

 • lékyRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Koupím Palgotal,cenu respektuji.

  Reagovat11.08.2019 09:09 od gdpr
  • Re: léky

   Dobrý den,

   Palgotal je léčivý přípravek, jehož výdej je vázán na recept, je možné si ho vyzvednout pouze oproti předložení receptu v lékárně.

   Momentálně je Palgotal v České republice nedostupný. Dle informací od Státního ústavu pro kontrolu léčiv firma Zentiva nahlásila dočasný výpadek doávek na český trh ke dni 2.7.2019. Předpokládaný termín obnovení dodávek je 14.8.2019.

   Produktů se stejnou účinnou látkou jako má Palgotal, tedy kombinace Tramadolu a Paracetamolu je na trhu několik, alternativa záměny tedy existuje a může být uskutečněna v kterékoli lékárně.

    

    

 • Uralyt-U (Kalii citrici)Rozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Tento lék na rozpouštění ledvinových kamenů beru od února a v této době mě někdy bolí břicho v oblasti žeber,zad, žaludku a snad i jater. Asi před deseti lety mi na CT diagnostikovali steatozu jaterní. Můj dotaz je zda to nemůže spolu souviset. Děkuji.

  Reagovat18.07.2019 14:54 od gdpr
 • Kalii citriciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Uzivam tento lek od unora a casteji se setkavam s tim ze mi boli bricho,nekdy i zebra a v minulosti (asi 10 let zpátky) mam v anamneze steatoza jater. Nemuze to spolu souviset?

  Reagovat15.07.2019 15:46 od gdpr
  • Re: Kalii citrici

   Dobrý den.

   Při správném užívání tohoto léku nejsou nežádoucí účinky moc časté. Bolesti břicha nejsou vyloučené, ale bolesti žeber by byly velmi nepravděpodobné. Doporučuji se poradit s lékařem, který Vám tyto léky předepsal. Pokud máte potíže od února, nemělo by se jednat o nic závažného. Co se týče steatosy jater, ta sama o sobě nebolí. Co může hrát roli, jsou spíše faktory, které ji vyvolávají. Každopádně pokud jí máte již 10 let, není pravděpodobné, že by zrovna teď začala působit potíže. 

   Reagovat18.07.2019 21:14 od
 • Magnesium B6 Forte 100 plus 20Rozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Zakoupila jsem si tuto formu hořčíku (citrát horečnatý) na základě informací ohledně jeho dobrého vstřebávání. Kromě toho byla i výhodná jeho cena. Je mi po něm špatně od žaludku, proto jsem ho musela přestat užívat. Překvapilo mě, že o této možnosti nebyla v popisech a charakteristikách nikde (nejen v mojelekarna.cz) zmínka.
  Proto píši tento příspěvek, aby to mohli jedinci s citlivějším žaludkem vzít při výběru v úvahu.
  Nakonec jsem po pracném hledání skutečně našla informaci, že někomu může působit žaludeční potíže.

  Reagovat02.05.2019 19:03 od gdpr
 • antidepresivumRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, již 10 let užívám antidepresivum Wellbutrin a jsem s ním naprosto spokojená. Ale jeho výroba má být zcela zrušena a já se velmi obávám, že za něho nebude stejná náhrada. Už dříve, když jsem hledala lék na svoje deprese, jsem procházela doslova peklem po některých lécích, takže Wellbutrin byl pro mě záchranou a výrazně se zkvalitnil můj život. Teď žiji ve strachu, co bude, když se lék přestává vyrábět. Jeho údajně stejnou náhradou má být lék Elontril, i když i u něho je zatím prý nedostatečná distribuce. Prosím, opravdu je svým složením a účinky stejný Elontril a Wellbutrin? A bude do budoucnosti běžně dostupný v lékárnách. Moc děkuji za odpověď.

  Reagovat23.04.2019 08:12 od gdpr
  • Re: antidepresivum

   Dobrý den,

   dodávky léčivého přípravku Wellbutrin od výrobce GlaxoSmithKline byly do ČR skutečně ukončeny na přelomu let 2018 a 2019. Přímá náhrada je jen Elontril 150 mg a 300 mg (rovněřž od společnosti GlaxoSmithKline), což jsou také tablety s řízeným uvolňováním (se stejnou účinnou látkou bupropioni hydrochloridum), takže jsou naprosto srovnatelné, je však třeba mírná úprava dávkování. Elontril na trhu v ČR však aktuálně také není dostupný, předpokládány termín obnovení dodávek je květen 2019.

 • Balmandol olejRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, bude k dostání ještě Balmandol olej a nebo byl úplně stažen z prodeje? Děkuji

  Reagovat30.01.2019 15:47 od gdpr@mojelekarna.cz
  • Re: Balmandol olej

   Dobrý den,

   dle informací na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv (www.sukl.cz) byly dodávky produktu Balmandol olej do ČR ukončeny v prosinci 2018. Na e-shopech namátkou vybraných lékáren rovněž již není k dispozici. O případném plánovaném obnovení dodávek na český trh nemáme žádné informace. Doporučuji se obrátit přímo na výrobce, kterou je společnost Galderma - Spirig.

 • DupilumabRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den.Účastnila jsem se studie AE s přípravky dupilumab. Je tento výrobek již v prodeji?


  Děkuji

  Reagovat08.11.2018 13:28 od gdpr
  • Re: Dupilumab

   Dobrý den,

   aktuálně je v České republice s účinnou látkou Dupilumab registrován lék pod obchodním názvem Dupixent od společnosti Sanofi Aventis pod. V běžné distribuce však ještě není a podrobnější informace nemáme k dispozici.

   • Re: Re: Dupilumab

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, jestli je nyní, v dubnu 2019 již možné Dupilumab získat i ˇv lékárnách v České republice a jaká je případně jeho cena pro pacienta,

    Velmi děkuji předem za operativní zpětnou vazbu na můj uvedený e-mail,

    Monika

    Reagovat04.04.2019 13:28 od gdpr
    • Re: Re: Re: Dupilumab

     Dobrý den,

     léčivý přípravek s názvem Dupilumab v ČR bohužel dostupný není. V ČR je registrován lék se stejnou účinnou látkou (Dupilumab) s názvem Dupixent od výrobce Sanofi Aventis. Dle dostupných údajů byl však v ČR poslední prodej v únoru 2019, a to v řádech jednotek kusů. Jedná se tedy o velice výjimečný produkt, o jehož dostupnosti by měl mít informace ošetřující lékař či místní podobčka výrobce.

 • WarfarinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, maminka užívá 1,5 roku Warfarin, který špatně snáší (cukrovka, ledv.kameny,kožní potíže). Za jakých podmínek může lékař nasadit alternativní lék? Lékař tvrdí, že ZP by jiný lék neproplatila.Přitom jsou vyvíjeny stále nové léky,které se nepředepisují? Děkuji za odpověď.

  Reagovat21.10.2018 17:13 od gdpr
  • Re: Warfarin

   Dobrý den.

   Možnost nasazení alternativního léku se liší podle diagnózy. Toto je dotaz spíše na ošetřujícího lékaře - předpokládám, že se jedná o nějakého kardiologa. Tam jsou přesné algoritmy a podmínky, které musí být splněny (jsou vždy uvedeny i na webových stránkách SÚKLu). Jinak by náklady šly za lékařem, který lék "neoprávněně" předepsal. Nové léky mají proti Warfarinu hlavní nevýhodu a tou je cena. Asi proto se pojišťovna snaží zajistit dostatečnou léčbu za co nejnižší peníze - byť komfort užívání, ale i tolernace může být nižší. Pacient může lék získat i bez splnění podmínek, ale pak bohužel za plnou úhradu. 

 • Cavinton Forte 10mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den - u léku Cavinton forte 10 mg jsem nenašel velikost doplatku, abych si mohl vybrat cenově nejvýhodnější lék s obsahem Vinpocetinu.
  Pro důchodce platím vysoký doplatek. Děkuji za odpověď - Molčík Jan - Zlín

  Reagovat05.08.2018 09:52 od gdpr
 • Apo-rabeprazolRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, užívala jsem lék Apo-rabeprazol 20 mg 100 ks. V současné době je nedostupný a s náhradní variantou Rapaxol nemám dobré zkušenosti. Mohla bych se zeptat, zda se Apo-rabeprazol (výrobce Apex Laboratories, Jakarta) dal někde sehnat, nebo jaké další varianty kromě Rapaxolu existují? Předem děkuji. S pozdravem, Karolína Šmídová

  Reagovat10.07.2018 11:32 od gdpr
  • Re: Apo-rabeprazol

   Dobrý den,

   dodávky Apo-rabeprazolu na český trh skutečně byly ukončeny na konmci listopadu 2017. Aktuálně jsou na trhu se stejnou účinnou látkou Rabeprazol dostupné produkty Rapoxol a Zulbex.

 • dotaz na lékRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Už delší dobu není na trhu Endiaron, co obsahue tak nebezpečného, že není v lékárnách a ani tam mně nevysvětlí proč? Tento lék byl na průjem nejlepší, nebyl předražený a určitě neobsahoval pseudoefedrin,tak proč? Koupila jsem si Enterol, pak jsem dostala na recept Ercefuryl 4y1 denně, ale ani jeden nebyl tak účinný jako Endiaron a vysvětlení nikde a je to u dosti léků, kdo na tom vydělává? Farm.firmy? nebo kdo, je to horší jak za minulého režimu, léky pro nás staré jsou předražené a na které jsme si zvykli nejsou, i když nám tvrdí lékař, že složení je stejné, to si přečteme v příbal.letáku taky. Kde je odpověď? Lidi nejsou tak hloupí, aby si to nevysvětlili po svém. Děkuji.

  Reagovat29.06.2018 21:00 od gdpr
  • Re: dotaz na lék

   Dobrý den.

   Endiaron má skutečně výpadek v dodávkách, resp. u většího balení byla ukončena distribuce. Pokud vím, důvodem jsou změny v registraci tohoto léku na straně výrobce. Dle dostupných informací z médií budou dodávky obnoveny. Hlubší významy bych v tom osobně nehledal. Jiné léky, byť ze stejné skupiny léčiv, mohou mít mírně odlišný účinek a způsob použití.  

 • lživé údajeRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Na tento lék léta nebyl žádný doplatek: Levodopa/carbidopa Mylan 100mg/25mg - 100 ks. Před časem (cca 3 měsíce) najednou nastaly problémy, všechny lékárny mi nabídly jiné se stejným složením, ale už s velmi tučným doplatkem.
  A tak to u "Žerte prášky" funguje u těch dobrodinců všude.

  Reagovat13.06.2018 13:59 od gdpr
  • Re: lživé údaje

   Dobrý den.

   Cenová politika léků je věcí pojišťoven, distribučních firem a dalších součástí prodejního řetětce. Koncová lékárna, či samotný lékař cenu výrazněji neovlivní. Každopádně léky s obsahem levodopy (ze stejné lékové skupiny jako vámi uvedený) bez doplatku existují. Domluvte se svým neurologem, zda-li Vám může napsat takový preparát, který doplatek nemá. Je možné, že odlišné léky ze stejné skupiny mohou mít u Vás mírně jiný účinek nebo toleranci, proto je nutné toto probrat se specialistou.

 • ZomigRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Chtel bych vedet proc neni Zomig k dostani. Bylo mi receno ze uz se nebude dovazet. Jaky je pro to duvod? Mnoho pacientu jsou bez leku a bez mozne nahrady.

  Reagovat10.06.2018 23:42 od gdpr
  • Re: Zomig

   Dobrý den,

   na internetových stránkách Státního úřadu pro kontrolu léčiv (www.sukl.cz) je k datu 26.3.2018 skutečně uvedeno ukončení uvádění léčivého přípravku na český trh. Důvod tohoto ukončení není veřejné dostupná informace, určitě jí disponuje české zastoupení výrobce Astra Zeneca. Jelikož se jedná o léčivý přípravek na předpis, záměnu musí provést ošetřující lékař.

 • Náhrada za VerospironRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den , chtěl bych se zeptat na možnou náhradu za lék Verospiron 25mg. Děkuji za informaci.

  Reagovat03.06.2018 18:54 od gdpr
  • Re: Náhrada za Verospiron

   Dobrý den,

   léčivý přípravek Verospiron obsahuje účinnou látku Spironolakton (ATC C03DA01). Na českém trhu s outou účinnou látkou není registrován jiný lék. Dle údajů, které máme k dispozici je Verospiron na českém trhu aktuálně běžně dostupný a výpadky v dodávkách nejsou.

   Reagovat04.06.2018 11:14 od Marcel Divácký - tým www.mojelekarna.cz
 • Warfarin a pobyt na slunciRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den, užívám už měsíc Warfarin a nedělá mi dobře delší pobyt na slunci. Je to Warfarinem? Měla bych se pobytu na slunci vyhýbat, nebo si tělo časem zvykne?

  Reagovat12.04.2018 16:58 od gdpr
  • Re: Warfarin a pobyt na slunci

   Dobrý den.

   Warfarin je jako lék dobře tolerován. Pokud vím, přecitlivělost na sluneční záření není běžný nežádoucí účinek. Souvislost sice nelze vyloučit, ale není ani zvlášť "typická". V posledním měsíci se dost oteplilo, je možné že se začátek užívání kryje s nástupem jara. Proto bych možná doporučil ještě vyčkat. Nedokážu Vám dát bohužel jasnou odpověď.

   • Re: Re: Warfarin a pobyt na slunci

    Walfarin je jed na krysy

    Reagovat19.06.2018 18:15 od gdpr
    • Re: Re: Re: Warfarin a pobyt na slunci

     Dobrý den.

     Dovolím si namítnout, že tento pohled je velmi zjednodušený a zavádějící, i když máte v zásadě pravdu (jako jed se myslím nepoužívá přímo tento registrovaný lék, ale příbuzná látka). Jedná se o látku, která ovlivňuje srážlivost krve (u savců) a v tomto ohledu se cíleně využívá. U člověka, kterému hrozí fatální komplikace kvůli krevní sraženině může zachránit život. Při podání jiné dávky (větší) může způsobit vykrvácení, které si ale hlodavec nespojí s podaným "jedem", protože se mu to stane až mnoho hodin později po pozření. Jinak by se naučil jedu rychle vyhýbat. Další velká výhoda takového "jedu" je pak paradoxně nízká toxicita pro lidi - i po pozření nějakého množství těchto granulí (například dětmi) se buď nemusí nic stát (do určitého množství) nebo pak dokážeme případné komplikace zvládnout, jsou nám známé a přicházejí postupně. Proti jiným jedům využívajícím nějaké prudce toxické látky se jedná o mnohem bezpečnější a lepší variantu. 

 • PizotifenRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, je prosím nějaký jiný lék (i generika nebo jinde ve světě) s účinnou látkou pizotifen? Proč se přestal vyrábět Sandomigran, prosím? Děkuji

  Reagovat09.12.2017 08:40 od gdpr
  • Re: Pizotifen

   Dobrý den,

   Sandomigran se v ČR prodával naposledy v červenci 2015. Od té doby na trhu dostupný není a nemá ani genrickou náhradu se stejnou účinnou látkou Pizotifen. Údaji o dostupnosti v Evropě či jinde ve světě bohužel nedisponujeme.

 • SertralinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den chci se zeptat.
  Užívám antidepresiva Sertralin a byl mi předepsán Aknenormin (Isotretinoin) žádný doktor ani psychiatr mi nebyl schopen říct, zda se tyto dva léky mohou brát spolu. Děkuji za odpověď.

  Reagovat04.12.2017 12:57 od gdpr
  • Re: Sertralin

   Dobrý den. 

   Podle informací ze zahraničních databází nejsou pro tuto kombinaci nežádoucí interakce hlášeny. Je tedy pravděpodobné, že je užívat současně lze. 

 • SpasmomenRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, chci se zeptat, proč byl v ČR ukončen prodej léku Spasmomen, a jestli je možné ho koupit v jiných zemích ? Není za něj adekvátní náhrada, a to co v lékárně doporučují, tak to nepůsobí stejně .
  Děkuji, hezký den
  VJ

  Reagovat03.11.2017 11:33 od gdpr
  • Re: Spasmomen

   Dobrý den,

   důvod ukončení prodeje produktu Spasmomen v české republice bohužel neznáme, stejně tak dostupnost v jiných zemích. Nejpřesnější informace určitě bude mít k dispozici české zastoupení výrobce, společnosti Berlin Chemie (www.berlin-chemie.cz).

   • Re: Re: Spasmomen

    Děkuji, zkusím to .
    VJ

    Reagovat03.11.2017 13:00 od gdpr
 • SotalolRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám měsíční holčičku. Užívané Sotalol kvůli srdeční arytmie. Poslední dobou po zvýšení dávky z 1,3 na 1,5 ml 3xdenne holčička má velké potíže se spaním.nemuze usnout, uspávání i 2h. Je strašně unavená ale nezabere. Nikde nemůžu k tomuto léků najít leták a nežádoucí účinky. Mohlo by to být Sotalol? Děkuji za odpověď. G. Pibilova

  Reagovat02.09.2017 08:57 od gdpr
  • Re: Sotalol

   Dobrý den.

   Sotalol je ze skupiny léků tzv. betablokátory, které ovliňují organizumus na více úrovních. Seznam potencionálě nežádoucích účinků je dlouhý a mezi méně časté mohou patřit i problémy se spánkem. Na druhou stranu, není možné jednoduše říct, že by to způsoboval uvedený lék. Pokud chápu, tak ho nějakou krátkou dobu dcera již užívá a dříve tyto potíže neměla. Jeden měsíc věku je velmi dynamické období, spánek může být variabilní a ovlnivňuje ho mnoho faktorů. Navíc, u takto malého dítěte bych se ve zdravotních otázkách (které mohou být zásadní - jako arytmie) skutečně radil spíše s ošetřujícím lékařem, než obecně na internetu. 

 • CapecitabinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Prosím o informaci, proč je cena Ecansyi a Xelody tak rozdílná. Dá se v průběhu léčby tyto prášky měnit. Začala jsem léčbu Exansyí a po třech cyklech, jsem musela změnit lékaře a ten mi dal Xelodu. Je účinek obou léků stejný a může se to měnit bez důvodu.
  Děkuji za informaci.
  Účinek léků.

  Reagovat21.08.2017 14:45 od gdpr
  • Re: Capecitabin

   Dobrý den. 

   Rozdílná cena léků je kvůli tomu, že jedno z nich je originální léčivo (původně vymyšlené) a ostatní jsou tzv. generika. Ty se na trh dostávají až s odstupem, mají stejnou účinnou látku, ale mohou se mirně lišit například výskytem vedlejších účinků. U onkologické léčby je tolernace jistě velmi důležitá. Na druhou stranu, není důvod abyste se Vašeho ošetřujícího lékaře zeptala na důvod změny a případně ho požádala o původní léčivo, pokud s ním nebyly problémy.

 • konec práškůRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  používala jsem léky, které měli dobré účinky, ale zrušili je. Ráda bych takové léky, aby měli stejné účinky, jako tamty.

  CYSTANAL
  HYDROCHLOROTHIAZID
  CHINASCORBIN
  SPASMOCYSTENAL
  SANORIN-ANALERGIN

  Všichni mě přesvědčili, že se nevyrábí...
  Děkuji za odpověď
  Beranová

  Reagovat09.08.2017 20:05 od gdpr
  • Re: konec prášků

   Dobrý den.

   Dostupnost léku bohužel nemáme jak ovlivnit. Lékař by Vám však vždy měl doporučit léky, které na trhu jsou - když se nějaký zruší, často k němu je náhrada za jiný s podobným účinkem. Hydrochlorothiazid by na trhu normálně měl být. Sanorin-analergin je dlouhodobě nedostupný (ale vhodnou nárhadu Vám v lékárně jistě doporučí). Ostatní na trhu asi skutečně nejsou. Pokud máte nějaké potíže, zajděte za lékařem a domluvte se na vhodné náhradě. 

 • yellox-náhrada-warfarinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Je nějaká náhrada těchto kapek,když beru warfarin?
  Děkuji.

  Reagovat08.06.2017 10:36 od gdpr
  • Re: yellox-náhrada-warfarin

   Dobrý den.

   Toto je dotaz na Vašeho očního specialistu. Yellox se skutečně musí užívat s opatrností, pokud užíváte jiné léky, které ovlivňují srážení krve. Jak je nahradit je otázka pro Vašeho ošetřujícího lékaře, které Vám kapky napsal a zná Vás zdravotní stav. 

 • sulfasalazinRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den!!!!Pes mojí známé užívá Sulfasalazin k-en 100 tb.Kupuje je přímo u veterináře,který jí za ně účtuje téměř 1000kč.Koukala jsem,že doplatek u těhle léků je většinou okolo 80kč.
  Je možné,že u veterináře jsou ty léky tak drahé,nebo na ,,známé vydělává,, ,protože je to starší ,důvěřivá dáma a nedovolí si odporovat:Můžete mi prosím poradit ?Moc děkuji Blahová

  Reagovat29.05.2017 18:55 od gdpr
  • Re: sulfasalazin

   Dobrý den.

   Uvedený lék pro člověka samozřejmě "nestojí" 80 Kč, je dražší a zbytek platí pojišťovna. Veřejné zdravotní pojištění se na psa samozřejmě nevztahuje. Plná cena léku pro pacienta je cca 360 Kč, takže u veterináře je to vyšší částka. Na druhou stranu si je potřeba uvědomit, že léky pro zvířata se k Vám dostávají jinou cestou než pro lidi - nejde je jednoduše koupit a prodávat dál. Koncovou cenu tedy nejde jednoduše porovnat. Za zvážení by stálo kontaktovat jiného veterináře a zjistit jaké jsou ceny jinde. O tom bohužel žádnou představu nemám. 

   • Re: Re: sulfasalazin

    a jakou jinou cestou?

    Reagovat06.06.2017 08:33 od gdpr
    • Re: Re: Re: sulfasalazin

     Dobrý den. 

     Nejsem veterinář, takže přesně nevím. Ale léky, které se dají dostat v lékárně a jsou na lékařský předpis jsou svázané se zdravotním pojištěním pro lidi - veterinář si nemůže přijít do lékárny a odebrat si balení léků na další prodej. Distribuční sítě pro veterináře budou zajišťovat jiné instituce a ceny za přípravky budou odlišné (velmi pravděpodobně vyšší). Vhodnější by bylo ptát se svého veterináře.

 • FramykoinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Nutně potřebuji framykoin na rány, ale nemám recept a k doktorce se nedostanu. A masti s jódem mi nedělají dobře, ale mám sedřené paty z bot a nic mi to nehojí jen se mi dál rozedírá. Co s tím ?

  Reagovat22.03.2017 16:27 od gdpr
  • Re: Framykoin

   Dobrý den.

   V první řadě by bylo vhodné zabránit dalšímu dráždění - nosit jinou obuv, případně dle možností dopřát nohám více odpočinku. Samotné masti řeší pouze následky, nejsou vhodné pro definitivní vyřešení Vašeho problému. Zrovna v případě poškození pat, může být při podcenění potíží léčba zdlouhavá a komplikovaná. Pokud potřebujete něco do návštěvy lékaře, vyzkoušejte například Bepanthen Plus, je dostupný i přímo na našich stránkách. 

 • Apo Enapalril 10 mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Je u nás někde dostupný v lékárně lék na vys.tlak Apo Enapalril 10 mg?

  Reagovat20.03.2017 08:54 od gdpr
  • Re: Apo Enapalril 10 mg

   Dobrý den.

   Uvedený lék již neseženete, v 11/2016 mu byla ukončena registrace, nesmí být tedy již distribuován a v ČR užíván. Léků se stejnou účinnou látku je na trhu několik, domluvte se se svým lékařem, který léky předepsal. Zcela jistě se Vám podaří najít náhradu. 

 • vrbova30@seznam.czRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Prosím,sdělte mi,zda některé léky snižují ůčinky léčby Pemetrexedem,nebo potravinové doplňky doporučené jako podpůrné při této léčbě/adenokarcinom dolního laloku levé plíéce./
  Děkuji,léčím se již 8 měsíc.V.

  Reagovat15.03.2017 14:43 od gdpr
  • Re: vrbova30@seznam.cz

   Dobrý den,beru buspirom,ale je velmi cítit po marihuaně,je to normální? Nikdy jsem to necitila. Děkuji za odpoved

   Reagovat25.01.2023 08:52 od Jana
   • Re: Re: vrbova30@seznam.cz

    Dobrý den.

    Nikdy jsem se nesetkal s tímto srovnáním a ani nevím, jak Buspiron voní. Nedokážu vám bohužel poradit. Vyzkoušejte se zeptat v lékárně.

  • Re: vrbova30@seznam.cz

   Dobrý den.

   Při chemoterapii musím důrazně doporučit konzultaci všech užívaných léků a doplňků s ošetřujícím onkologem. Uvedený lék má mnoho interakcí, některé závažné. Nejde vše jednoduše vyjmenovat. Mezi ty nejběžnější léky, které mohou účinek ovlivnit, patří například i běžné léky proti teplotě a bolesti. 

 • DotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den zajímalo by mně proč není k dostani lék Apo acebutol a který lék je náhradou bez poplatku

  Reagovat22.02.2017 17:43 od gdpr
  • Re: Dotaz

   Dobrý den.

   Dostupnost v jednotlivých lékárnách závisí na mnoha faktorech. Lék by ale měl být normálně na trhu, domluvte se tedy v lékárně, jestli ho mohou objednat nebo vyzkoušejte jinou. Alternativa bez doplatku není. Doplatky u léčiv se stejnou účinnou látkou (tj. Apo-acebutol, Acecor, Sectral) se pohybují od cca 80-170 Kč (doplatky se ale mohou lišit podle lékárny, jsou to průměrné hodnoty). 

 • LagosaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, chci se zeptat, proč je Lagosa na předpis, když je plně hrazena pacientem. A zda existují volně dostupné připravky, s vyšší účinnou látkou než má Lagosa...

  Reagovat14.11.2016 08:45 od gdpr
  • Re: Lagosa

   Dobrý den.

   Bohužel na podobné otázky Vám asi běžný lékař nebo lékárna spolehlivě neodpoví. Cenová politika, úhrady pojišťovnou, vazba na recept jsou komplexní otázky, které řeší pojišťovny, výrobci (případně distributoři) a samozřejmě státní orgány zabývající se ochranou zdraví. V systému se jistě mohou objevit "nelogické" situace, každá však má více nebo méně rozumené zdůvodnění. V tomto případě to asi bude souviset s jiným průběhem registrace u originálního léčiva v minulosti a nových generik. Mimo Lagosu mají stejnou účinnou látku také Legalon, Flavobion, připadně Silymarin. Podle mého číselníků cen mají ale vyšší doplatek (po přepočtu na účinnou látku). Reálné doplatky se ve Vaší lékárně mohou mírně lišit, tak se zeptejte přímo na místě, kde byste si léčivo vyzvedával. 

 • 0178530Telmisartan Apotex 40 mg - 100 ksRozbalit (reakcí: 6)Sbalit (reakcí: 6)

  Proč když si na něj zvyknu a dva roky užívám, najednou v lékárnách není???

  Reagovat17.10.2016 20:43 od gdpr
  • Telmisartan Apotex 40 mg - 100 ks

   Dobrý den. 

   Dostupnost léků ovlivňuje mnoho faktorů, které nejsou zdaleka jenom na straně lékárny. Telmisartan (jako účinná látka) je dostupný v jiných variantách, domluvte se v lékárně na vydání jiného generického léku nebo s ošetřujícím lékařem. 

   • Re: Telmisartan Apotex 40 mg - 100 ks

    Sandos a jiné nevyhovují, zase to začne, nepříznivé reakce na léky. Někdy si připadám, jako pokusný králík.Nemám slezinu a mám špatnou srážlivost, trvalo dost dlouho, než jsme to s paní doktorkou vychytaly.a když už to konečně funguje, tak ejhle Telmisartan Apotex 40 mg někam zmizel.

    Reagovat18.10.2016 13:37 od gdpr
    • Re: Re: Telmisartan Apotex 40 mg - 100 ks

     zkusil bych cizinu , rakousko , slovensko , polsko , nemecko .... recept Vám uznají i v cizině a léky které nejsou v čr jsou v jiných zemích a vše to je jen proto že tomu léku vypršela 3 letá registrace v čr.

     Reagovat09.12.2016 08:42 od gdpr
     • Re: Re: Re: Telmisartan Apotex 40 mg - 100 ks

      PROSIM INFO JAK NEBO KDE SE DAJI KOUPIT LEKY ZE ZAHRANICJ NA CESKY RECEPT?
      DEKUJK ZA POMOC; POTREBUJI ELENIUM A V CR JIZ NIKDE NENI.

      NORMA

      Reagovat26.01.2017 22:43 od gdpr
      • Re: Re: Re: Re: Telmisartan Apotex 40 mg - 100 ks

       Dobrý den.

       Teoreticky by Vám v zahraničí v lékárně měli vydat lék i na český recept. Není to ale standardní a vhodný postup, pravděpodobně nepořídíte v každé lékárně a budete muset lék zaplatit. Tento postup bych nedoporučoval. Domluvte se se s Vašim ošetřujícím lékařem na vhodné náhradě, která je dostupná v ČR. 

    • Re: Re: Telmisartan Apotex 40 mg - 100 ks

     Dobrý den.

     Rozumím Vám. Bohužel, distribuci a následnou dostupnost nemáme jak ovlivnit. 

 • inhibitor aromatázy pro mužeRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den,
  Který inhibitor aromatázy byste doporučili pro muže?.
  exemestan, letrozol, anastrozol pod 700 Kč na měsíc.
  Muž 50 let 182 cm, 106 kg, střední obezita
  Vyžaduje vyšší dávkování testosteronu (3 tuby za den).

  Reagovat23.08.2016 22:14 od gdpr
  • Re: inhibitor aromatázy pro muže

   Dobrý den.

   Bohužel, v tomto ohledu byste se skutečně měl domluvit se svým ošetřujícím lékařem. Pro vhodné užívání jakýchkolik přípravků ovlivňujících hormonální rovnováhu, je nutný celkový pohled na pacienta a dostatečné množství informací.

   • Re: Re: inhibitor aromatázy pro muže

    Já už jsem s ním o tom mluvil. Změnila se situace, Náklady na testosteron se zvýšily, zatímco inhibitory aromatázy jsou i při "hradí pacient" okolo 500 Kč/měsíc. Jediné, co se nezměnilo, že doktor nemá čas mi vyhledávat optimální přípravky.

    Myslím, že už to někdo řešil přede mnou a že jako velká lékárna máte informaci, který ze tří přípravků se nejvíce používá.

    Reagovat25.08.2016 13:48 od gdpr
    • Re: Re: Re: inhibitor aromatázy pro muže

     Dobrý den.

     Rozumím Vám, ale bohužel Vám v tomto ohledu nedokážu lépe pomoci. 

 • SurgamRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den, je nejaka varianta Surgamu s mensim doplatkem?

  Dekuji za odpoved.

  Reagovat07.08.2016 02:40 od gdpr
  • Re: Surgam

   Dobrý den.

   Bohužel jiná varianta není. Lék ale možná jde nahradit jinou účinnou látkou - jiným léčivem. Musíte se ale domluvit s Vaším ošetřujícím lékařem, který ví, proč Vám tento konkrétní lék doporučil. Zeptejte se ho na alternativy. 

 • MagnosolvRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Existuje nějaká varianta jako náhrada za Magnosolv, který je pouze na předpis? Moc děkuji,Zuzana

  Reagovat31.07.2016 21:56 od gdpr
  • Re: Magnosolv

   Dobrý den.

   Jako zdroj hořčíku je na trhu velké množství přípravku. Existují i přípravky na recept, ale mají řádově podobný doplatek jako ty volně prodejné - předpokládám, že se ptáte z toho důvodu. Doporučuji zajít do Vaší lékárny a vybrat si podle aktuální nabídky, co Vám bude vyhovovat. Na mojelekarna.cz si můžete vybrat například Magne B6 nebo Vápník-horčík-zinek Galmed, ale i několik dalších. 

   • Re: Re: Magnosolv

    neříkáte pravdu.Víte kolik stojí Magne B6 forte a kolik se doplácí na Magnosolv? Poslední balení stálo 44kč/30 sáčků a Magne B6 forte/50tbl. koupíte za cca za 180kč.Takže dost nepoměr...

    Reagovat27.04.2020 12:44 od gdpr
    • Re: Re: Re: Magnosolv

     Dobrý den,

     odpověď na diskuzním fóru, na kterou reagujete je z července 2016. Dnes se drtivá většina hořčíků prodává jako doplňky stravy s plnou úhradou ze strany pacienta. Z kvalitních produktů tohoto druhu doporučujeme Magnesium B6 Moje lékárna (navíc cenově výhodný a nyní v akci na květen v rámci letáku Moje lékárna), Magnesii lactici Galmed (trvale výhodná cena), případně Magne B6. O jiném produktu než Magnosolv na recept informace nemáme, kontaktujte proto svého ošetřujícího lékaře.

 • nedostatek železaRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká alternativa k léku SORBIFER DURULES. Trpím nedostatkem železa a po vybrání určitého množství nasazeného léku (dříve feronat, nyní viz nahoře) se mi hodnoty v krvio vždy zlepší. Jelikož mi ale poslední dobou dělá jeden i druhý lék těžko na žaludku, prosím o radu, zda je něco jiného - např co můžou i děti. Děkuji

  Reagovat23.03.2016 07:45 od gdpr
  • Re: nedostatek železa

   Ještě exisujte např. maltofer (žvýkací tablety).Já jsem jej brala právě kvůli tomu, že Sorbifer mi nevyhovoval na trávení.

   Reagovat26.03.2016 16:54 od gdpr
  • Re: nedostatek železa

   Dobrý den.

   Existuje ještě podobná varianta, Aktiferrin, ale ten může mít podobné komplikace. V první řadě dodržujte správné užívání, tj. železo by se mělo užívat nalačno, hodinu před větším jídlem. Možná zjistíte, že ho tolerujete lépe. Užívání s jídlem je možné, ale snižuje se množství vstřebaného železa. Můžete se lékařem domluvit na užívání menší dávky, čím sice terapie nemusí být rychle účinná, ale může to být lepší než železo neužívat vůbec. Soustřeďte se také na úpravu stravy tak, abyste příjmala dostatek železa přirozenou formou. 

 • rozdilRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  mel jsem warfarin orion v lekarne mi ted dali warfarin pmcs je v tom nejaky rozdil

  Reagovat26.02.2016 14:14 od gdpr
  • Re: rozdil

   Dobrý den.

   Oba léky obsahují stejnou účinnou látku. Můžete je bez problémů zaměnit. Mohou se ale lišit gramáží, tento údaj si radši zkontrolujte, jestli se zhoduje s lékařem předepsaným dávkováním.

    

    

 • fingolimodRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobry den
  Přitelkyně je šest let lečena Copaxonem, ma již cca 18 let RS !
  Nyni ji lekař začina připravovat na lečbu timto "fingolimod" (Gilenya)
  Je to co jsem se dočetl dost silnej sajrajt ... nebo to je dobre Lečivo ???

  Diky Pepe

  Reagovat17.02.2016 21:29 od gdpr
  • Re: fingolimod

   Dobrý den.

   Na Váš dotaz bohužel nedokážu odpovědět. Uvedené léčivo má své indikace (důvody použití), ale samozřejmě i vedlejší účinky, stejně tak jako všechny ostatní léky. Léčba RS je vedená specialistou, který doporučuje léčbu, která je v dané fázi onemocnění nejvhodnější. Pro toto rozhodnutí je nutné znát podrobně pacienta, stav onemocnění, dřívější léčbu a mnoho dalších věcí. Lékař pak vybere lék, který má nejlepší "poměr" přínosu v léčbě a výskytu očekávaných komplikací. Není možné se orientovat pouze podle toho, jak silný je nebo není některý lék. Pokud máte obavy, zeptejte se přímo neurologa, ať Vám použití lépe zdůvodní. 

   • Re: Re: fingolimod

    Dekuji za odpověd a za info , prodebatime to s neurologem.
    ještě jednou Děkuji Tuček

    Reagovat19.02.2016 15:29 od gdpr
 • Doplatek AntabusRozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  Chápu, sami jste si platili chlast,sami si zaplaťte Antabus. Ale před ca. rokem v jedné nejmenované lékárně ca.480 kč v druhé 888kč. Dnes? První 838 kč druhá-nemam odvahu tam jít ani pro Paralen!
  Ale bylo by dobrý,kdyby (když jsem se rozhodl a držim se,vlastně i s pomocí psychiatrie),byl aspoň částečně hraděm pojišťovnou. Vlastně to bych chtěl moc,když už si i astmatici hradí léky (foukačky,..) v plné výši sami! Jen feťákum krom fetu dají vše(injekce,..) zdarma na požádání v lékárně. Omlouvam se za trochu negativismu,ale tohle mě fakt se.. tedy dostává. Milan

  Reagovat01.12.2015 19:17 od gdpr
 • FluvoxaminRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Tak zrovna u fluvoxaminu (Fevarin) žádná alternativa neexistuje - zjistila jsem to nedávno, když mi byl předepsán Fevarin a v lékárně jsem zjistila, že se na něj doplácí. Jindy mi v takovém případě bez problémů dají bezdoplatkovou variantu, tentokrát jsem měla smůlu.

  Reagovat22.10.2015 22:33 od gdpr
  • Re: Fluvoxamin

   Dobrý den. 

   Uvedený lék patří do skupiny léků určených pro léčbu deprese (tzv. SSRI). Nachází se zde několik účinných látek prodávaných pod různými jmény. I když se přípravky mezi sebou mohou mírně lišit, v zásadě je lze zaměnit (samozřejmě po zvážení lékařem). Myslím, že se tedy klidně můžete zeptat vašeho lékaře, jestli by nebylo možné vybrat podobný přípravek, který je bez doplatku. 

 • dotaz ChampixRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  dobrý den, chtěla bych se zeptat na cenu zahajovací a udržovací dávky. děkuji

  Reagovat02.08.2015 21:28 od gdpr
  • Re: dotaz Champix

   Dobrý den.

   Léčba uvedeným přípravkem by měla trvat 12 týdnů. Po této době Vám může lékař doporučit prodloužení o dalších 12. Startovací a následná terapie se liší dávkováním, nejde je však oddělovat, léčba by se měla absolvovat celá. Cena za 12 týdenní kůru vyjde přibližně na necelých 6000 Kč. Ceny se však mohou lišit, přípravek není regulován, takže bude záležet na lékárně, kde ho koupíte. 

 • FlonidanRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, užívám Flonidan (účinná látka loratadin) a od července se velmi zvýšil doplatek na lék. Ve vašem vyhledávači jsem ale nenašla lék se stejnou účinnou látkou bez doplatku. Existuje takový? Děkuji.

  Reagovat15.07.2015 17:11 od gdpr
  • Re: Flonidan

   Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Daniela.

   Reagovat16.07.2015 15:35 od
  • Re: Flonidan

   Dobrý den.

   Lék s obsahem loratadinu je například Claritine. Ten ale bez doplatku není, výše je řádově podobná jako u Vámi uvedeného. Tyto látky patří do skupiny tzv. antihistaminik, kde existuje velké množství přípravků. Jestli je vhodný i jiný, bych se domluvil s ošetřujícím lékařem, ale pravděpodobně by to neměl být problém. Při další návštěvě tedy požádejte Vašeho lékaře o doporučení varianty s menším doplatkem.

 • ErdomedRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, jaký je volně prodejný lék podobný léku Erdomed?
  Děkuji za odpověď.

  Reagovat24.06.2015 08:48 od gdpr
  • Re: Erdomed

   Dobrý den.

   Jedná se v podstatě o dobře účinné mukolytikum (mění charakter hlenů - rozpouští ho). Alternativ je několik, při běžném onemocnění dýchacích cest (tj. virózy resp. nachlazení u lidí bez přidružených onemocnění) ho myslím můžete kterýmkoliv nahradit. Patří sem například ACC long, Ambrobene, Flavamed a mnoho dalších. Vyrábí se v různých lékových formách, můžete si tedy dle libosti vybrat mezi tabletami, šumivými tabletami, sirupy atd. 

 • Flexové tabletyRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den,
  je možné získat léky podobné produktu "Flexové tablety" za nějaké volně dostupné bez výdaje na recept?
  Děkuji Vám za odpověď.

  Reagovat29.05.2015 13:36 od gdpr
  • Re: Flexové tablety

   Dobrý den.

   Uvedený lék nahradit lze. V každém případě bych tak nečinil bez konzultace specialistu, který Vám přípravek původně doporučoval. Mezi volně dostupné alternativy patří například Proenzi Prubeven nebo GS Condro. Oba lze najít na e-shopu mojelekarna.cz

   • Re: Re: Tibolon Aristo 2,5 mg.

    Dobrý den, moc by mě zajímalo jestli opravdu přibere každá žena tak jak píšou v přibalovém letáku, po těchto hormonálních tabletách. Mám je užívat rok a docela se bojím, kolik přiberu.

    Reagovat30.09.2019 12:12 od gdpr
    • Re: Re: Re: Tibolon Aristo 2,5 mg.

     Dobrý den.

     Uvedený lék má několik nežádoucích účinků, resp. možných komplikací. Nektěré lze vyjádřit nějakou pravděpodobností, jiné nikoliv. Konkrétně zvýšení hmotnosti je uváděn jako častý, který postihuje do 10% pacientek. Rozhodně by tedy neměly přibrat všechny. Je nutné upozornit, že se o hormonální přípravek, takže vliv na organizmus je komplexní. 

 • cholesterolRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  četl jsem, že při dlouhodobém užívání statinů hrozí, že se může objevit diabetes. užívám atorvastatin actavis 10 mg, lze tento lék nahradit, nějakým jiným? děkuji za odpověď.

  Reagovat14.04.2015 08:08 od gdpr
  • Re: cholesterol

   Dobrý den.

   Statiny jsou skupina léků, které jsou velmi rozšířené a radikálním způsobem celosvětově snižují úmrtnost na kardiovaskulární nemoci. Na riziko vzniku diabetu (a i jiné nežádoucí účinky) se je tedy nutno dívat z tohoto pohledu. Lékař, který Vám léky předepsal a zná Vaší anamnézu, by Vám měl říct jaké rizika Vás mohou v budoucnu čekat a jak je statin snižuje, resp. proč Vám ho předepisuje. Tyto závislosti jsou v dnešní době docela podrobně prozkoumány. Riziko vzniku diabetu se navíc netýká všech pacientů (ale zejména starších) a jedná se spíše o urychlení nástupu u rizikové populace. Diabetes II. typu není nemoc, kterou ze dne na den "dostanete", ale je ovlivněný mnoha faktory. Účinek statinu je v tomto vztahu znám a není důvodem k přerušování léčby. Problém vidím tedy spíše v nedostatku informací - promluvte si tedy ještě jednou s Vaším lékařem. Věřím, že tuto problematiku uvidíte v "lepším" světle. 

 • přecitlivělost na Suprakain 4%Rozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, můj zubař používá běžně jako LA Suprakain 4%. Vždy mi po něm bylo "tak nějak divně" a pokaždé o trochu hůř. Naposledy jsem ale cestou domů začala špatně dýchat, "propadat se" do sedačky auta (ještě že jsem neřídila...) a v lékárně mi naměřili ataku vysokého krevního tlaku a zavolali mi záchranku. V nemocnici jsem dostala nějakou kapačku a po cca 2 hodinách mě pustili s tím, že mám hlásit alergii na tento preparát. Nejsem si jistá, že jde v pravém slova smyslu o alergii, když to přišlo asi až 30 min. po aplikaci. Každopádně se zdá, že patřím do rizikové skupiny. Mívám (nárazově) potíže s vys. krev. tlakem a jsem astmatik. Myslíte, že by pro mě bylo vhodné LA Mepivastesin? Mému zubaři se to podle mě nebude chtít moc řešit a řekne mi, že to "určitě vydržím" i bez LA. Do toho se mi tedy nechce. Jsem ochotná si i výrazně připlatit za pro mě šetrnější LA. Díky za radu.

  Reagovat28.03.2015 14:45 od gdpr
  • Re: přecitlivělost na Suprakain 4%

   Dobrý den. 

   Zcela jistě tuto informaci všude oznamte. Poruchy krevního tlaku (a s tím spojené nejrůznější pocity) mohou být i nežádoucí účinek, nemusí se jednat o alergii. Přesto bych se se osobně použití tohoto konkrétního přípravku spíše vyvaroval. Je pak na Vašem zubaři, jakou alternativu doporučí, rozhodně to není možné řešit na dálku, stejně tak jako moc nelze nijaký konkrétní lék vynucovat. Vámi uvedený přípravek patří do chemicky příbuzné skupiny látek. Pokud se jedná o alergii budete pravděpodobně reagovat podobně i na tento lék. Co se týče reakce zubaře, je asi zbytečné polemizovat o tom co bude nebo nebude myslet. V klidu a jasně mu oznamte Vaší reakci na použitý lék, že si ho nepřejete, stejně tak, že si nepřejete výkon bez umrtvení. Nechte se o možnostech poučit a pokud nebudete spokojená, můžete si najít jiného stomatologa.

   • Re: Re: přecitlivělost na Suprakain 4%

    Ahoj mAm to samé. Vem si od zubaře tu lahvičku suprainu, zajdi do nemocnice na kožní a řekni ať ti to tam pichnou do ruky a pak 30 minut čekáš na reakci jestli si alergicka. Pokud ti to otece a mas to cerveny tak jo a oni ti doporučí něco .Já si třeba před každým zubním zákrokem beru 2 dithiadeny na alergii, nemam tu alergii zas tak silnou.

    Reagovat03.04.2015 10:16 od gdpr
 • oxyticinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Zdravim,jsem cerstve po rozchodu a uz z toho silim.Podle me bych potreboval brat oxytocin v jakekoli forme.Potrebuji pracovat a zacit znovu zit,poradte mi prosim,uz jsem v koncich.Dekuji

  Reagovat22.03.2015 18:35 od gdpr
  • Re: oxyticin

   Dobrý den.

   Rozchod může být velmi bolestná a neradostná událost, ale přesto musím konstatovat, že jste se v uvedeném léku asi spletl. Existují různé přípravky na zmírnění depresivního ladění, úzkosti, uklidnění atd., ale Oxytocin se tímto způsobem absolutně nepoužívá. Promluvte si se svým praktickým lékařem ohledně doporučení vhodných přípravků.

 • exp 2013Rozbalit (reakcí: 4)Sbalit (reakcí: 4)

  Prosím o informaci, mám lék carvesan 6,25 s exp. 2013. Nemůže mi uškodit?

  Děkuji za zprávu Mayerová

  Reagovat23.02.2015 10:25 od gdpr
  • Re: exp 2013

   Antidepresivum Lerivon (mianserin) zmizelo z lékáren a není za něj adekvátní náhrada.
   Dostal jsem se tím pádem těžké situace, Lerivon bylo jediné AD, které mi aspoň částečně pomáhalo.
   Existují tady nějaké možnosti řešení (nebo už jen ta poslední)?

   Bártík

   Reagovat09.10.2017 12:42 od gdpr
   • Re: Re: exp 2013

    Dobrý den,

    Lerivon aktuálně skutečně není v České republice dostupný, důvodem je výrobní výpadek ze strany dodavatele/výrobce. Tento stav dle aktuální informace od dodavatele bude trvat několik měsíců. V rámci dané účinné látky Mianserin na českém trhu neexistuje odpovídající náhrada. Změnu léčby je tedy nutné konzultovat s lékařem.

    Bohuižel nemáme příznivější zprávu.

   • Re: Re: exp 2013

    Dobrý den.

    Uvedný lék již skutečně není v ČR registrován a nebude tedy dostupný. Přímá náhrada za něj není. Co se týče náhrady antidepresiva, je nutné konzultovat Vašeho ošetřujícícho lékaře. Ten má informace o Vašem problému a také přehled přípravků, které jste již užíval. V tomto případě Vám bude muset navrhnout alternativu v jiném způsobu léčby. Takovou změnu zcela jistě nejde konzultovat anonymně na internetu. 

  • Re: exp 2013

   Dobrý den.

   Užívání prošlého léku (navíc o více než rok) Vám rozhodně nemůžu doporučit. Může Vám přímo uškodit anebo nemusí fungovat správně, což je navíc u léku na srdce potencionálně život ohrožující problém. 

 • Bricanyl inhalatorRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobry den,
  tento pripravek se stal nedostupnym. Byl nahrazen Berodualem. Ten nejenze obsahuje jinou ucinnou latku, ale fakticky je v nasem pripade neucinny. Vysledkem je, misto jednoho nadechu Bricanylu, nadechu nekolik vyvolavajicich drazdivy kasel a vznik exemu a navic i zkusenost s pohotovosti, kyslikovou maskou, kapackou atd.

  Dale jsme zjistili, ze postizenych s podobnou zkusenosti je vice.

  V rozvinutych zemich je tento pripravek na predpis nadale dostupny, a tam jsme i nekolik kusu sehnali. Nemuzeme ale nase pratele neustale vystavovat etickym rozpakum.

  Je nejaka nadeje na obnoveni dostupnosti prip. jak postupovat dal ? Dekuji.

  Reagovat17.02.2015 14:42 od gdpr
  • Re: Bricanyl inhalator

   Dobrý den.

   Dostupnost na trhu bohužel nemáme jak ovlivnit. Berodual je kombinovaný přípravek, rozhodně neplatí, že by byl zcela zaměnitelný za Bricanyl. "Hlavní" účinná látka patří do stejné kategorie (beta 2 sympatomimetika), ale obsahuje i jinou složku navíc (ipratropium). Proto může být i Vaše reakce na obě léčiva rozdílná. Nejedná se však o jediný lék z dané skupiny. Lze tedy doporučit konzultaci lékaře, který Vám přípravky předepisuje a požádat ho o jiný lék. Lze vyzkoušet například Ventolin, Ecosal (čistá beta 2 sympatomimetika), ale i jiné, dle Vašich potíží a tolerance. 

   • Re: Re: Bricanyl inhalator

    Dekuji za reakci.

    bohuzel jsme uz vse ostatni vyzkouseli. U ventolinu jsme dokonce dosahli predavkovani.

    Opravdu jedinou latkou, ktera zabira je terbutalin konkretne jeho sulfat v inhalatoru tedy Bricanyl v sile 500.
    Dalsi veci zhorsujici stav je u astmatu jako psychosomaticke nemoci vedomi pacienta, ze nema svuj ucinny lek.

    Reagovat19.02.2015 09:02 od gdpr
    • Re: Re: Re: Bricanyl inhalator

      Bohužel, v takovém případě Vám nemám jak pomoci. Tento konkrétní lék prostě na trhu není. 

 • DUAC GELRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jestli už je opět k prodeji DUAC GEL, případně jestli nevíte, kdy má být prodej znovu obnoven.

  Děkuji

  Reagovat03.02.2015 10:02 od gdpr
  • Re: DUAC GEL

    Dobrý den. 

   Uvedený přípravek má přerušenou registraci s tím, že má být nahrazován alternativními přípravky. Sice to nedokážu s jistotou posoudit, ale osobně nepředpokládám, že by výhledově došlo k obnovení dostupnosti. Promluvte si s Vaší lékařem o nejvhodnější náhradě podle Vašich potíží. 

 • hypertenzeRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den,
  chtěla by jsem se zeptat zda lék PRENESSA 4 mg může být nahrazen PERINDOPRILEM MYLAN 4mg. Výše doplatku není pro mě rozhodující.
  PŘED ROKEM STRESOVÁ SITUACE - tlak jednorázově dosáhl hodnoty 220/100 a tím nasazen lék Prenessa. Po roce stresová situace odsraněna a tlak se tím dostal do normálu.
  Tlak po roce užívání Prenessy 4 mg *má hodnoty do 140/90 - mohu uvažovat o vysazení tohoto léku?
  Ošetřující lékař mně zdělil, že je to celoživotní záležitost.
  Děkuji za odpověď I.F.

  Reagovat29.01.2015 10:47 od gdpr
  • Re: hypertenze

   Dobrý den.

   Uvedené léky je možné zaměnit, neměly by se v účinku lišit. Co se týče druhé otázky, léky na tlak je nutné v naprosté většině případů užívat po celý život. Je nutné si uvědomit, že vysoký krevní tlak nejde vyléčit. To, že se drží v uvedených hodnotách je právě užíváním léků. Pokud je vysadíte, prakticky hned se zvýší. To, že v úvodu byl vyšší tlak zachycen při stresové situaci na tom nic nemění. Stres může samozřejmě tlak výrazně zvýšit, ale uvedené hodnoty přesto svědčí pro hypertenzi a potažmo nutnosti užívat léčbu. Naopak, pokud se tlak bude držet kolem 140/90 a případně se občas stane, že bude i přes tuto hranici, Váš lékař Vám pravděpodobně předepíše další lék do kombinace. I přesto, že se Vám to může zdát obtěžující, vysoký tlak je výrazný rizikový faktor pro různé (i těžké) kardiovaskulární komplikace (infarkt, mozkové krvácení), proto je nutné dělat vše pro jeho kontrolu. Z dlouhodobého hlediska je možné mimo léků udržovat tlak správnou životosprávou (zejména snížit solení pod doporučené hodnoty - což pro většinu lidí znamená nesolit vůbec), nekouřit a dostatečně (a správně) se pohybovat. To může někdy tlak částečně vrátit směrem k "normálním" hodnotám. Opatření je však mnohem více, při zájmu lze nastudovat obrovské množství informací na internetu.

   • Gerousia 150

    Posím o názor . Mám užívat lék Gerousia 150. V příbalovém letáku jsem se dozvěděla o nežádoucích účincích tohoto léku.Před rokem jsem ukončila léčbu oka (léčena serem z vlastní krve ), dále mám problémy se zažíváním. Mám léčbu začít ?
    Děkuji

    Reagovat02.11.2020 10:21 od gdpr
    • Re: Gerousia 150

     Dobrý den.

     Váš popis je velmi obecný. Uvádíte "potíže se zažíváním", ale tento pojem je extrémně široký. A myslím, že ani při drobném upřesnění, by to nešlo jednoznačně rozhodnout. To, jestli je pro Vás nějaký lék bezpečný, musí pousoudit lékař, který Vám ho předepíše. Vy mu naopak musíte sdělit všechny své potíže a Vaši zdravotní historii (anamnézu) aby k tomu měl dostatek informací. 

 • TRIPRIMRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, snižuje TRIPRIM účinnost HA? Beru Bonadea. Jsem týden před menstruací a v době braní těchto chemoterapeutik jsem měla s přítelem pohlavní styk, ale neejakuoval do mě. Předem děkuji!

  Reagovat16.01.2015 16:01 od gdpr
  • Re: TRIPRIM

   Dobrý den. 

   Pokud jste jinak v pořádku (bez nežádoucích účinků léčby ATB), současné lékařské vědomosti ukazují, že uvedené chemoterapeutika nesnižují účinnost antikoncepce. Tento názor se samozřejmě určitým způsobem vyvíjí, ale t.č. se má za to, že riziko selhání antikoncepce (které není ani normálně nulové) nemělo být vyšší. Myslím, že v uvedeném konkrétním případě můžete být klidná. 

 • IrbesartanRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, je možné nahradit Irbesartan za jiný bez doplatku, nebo alespoň s menším doplatkem, jsem v důchodu, děkuji předemza odpověď

  Reagovat13.01.2015 13:58 od gdpr
  • Re: Irbesartan

   Dobrý den.

   Nepíšete kolik doplácíte, takže Vám nemohu říct, jestli existuje levnější. Každopádně dle mého seznamu léčiv (doplatky v lékárnách se mohou trochu lišit) by měly existovat i bezdoplatkové varianty, resp. s minimálním doplatkem, v řádech málo desetikorun.

 • porovnání lékuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Prosím o odpověď na dotaz jaký je rozdíl mezi Mono Mac Depot a Monotab SR. Děkuji za odpověd Hana Vlasáková

  Reagovat09.01.2015 12:43 od gdpr
  • Re: porovnání léku

   Dobrý den.

   Oba léky obsahují tu samou účinnou látku, měly by být tedy rovnocenné. Některá generika (léky se stejnou účinnou látkou od různých výrobců) se občas z důvodu mírně jiného výrobního postupu, či jiných přidaných látek, mohou mírně lišit ve smyslu nežádoucích účinků. Pokud lékař neurčí jinak, je možné je zaměnit. 

 • Locoid Crelo vs. CreamRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  jaký je prosím rozdíl mezi Locoidem Crelo a Locoidem Lipocream v tubě? Došel mi klasický, který mi doktorka předepisuje (v tubě). A mám doma ještě otevřený Crelo. Mohu ho použít na atopický ekzém?
  Děkuji

  Reagovat05.01.2015 16:23 od gdpr
  • Re: Locoid Crelo vs. Cream

   Dobrý den.

   V zásadě ano. Jedná se o protizánětlivé přípravky, účinná látka je v nich stejná. Liší se složením přídavných látek, které pak mění určení na různé typy postižení pokožky a také konzistenci přípravků. Crelo je obecně spíše na větší plochy, i na ochlupené části těla, lipocream se spíše doporučuje na suché části pokožky. Klidně ho vyzkoušejte. Pokud bude vyhovovat, tak přípravky můžete dočasně, do dokoupení dalšího balení, zaměnit.  

 • Jaký je rozdílRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Zdravím,chci se zeptat jaky je rozdil mezi cialisem a modrasilem,maji stejné učinky?

  Reagovat29.12.2014 12:03 od gdpr
  • Re: Jaký je rozdíl

   Dobrý den.

   Mechanismus účinku uvedených přípravku je stejný. Liší se délkou efektu a rychlostí nástupu. První uvedený začne účinkovat rychleji (v průměru cca 15 vs. 30 min) a erekce přetrvává výrazně déle. Oba léky jsou tedy vhodné (nebo nevhodné) na různé příležitosti a různé způsoby sexuálních praktik. Pro bližší informace se poraďte se lékařem, který Vám je bude předepisovat, poradí Vám ten nejvhodnější. 

   Reagovat06.01.2015 15:28 od
 • Rozdíl meziRenagelem a RenvelouRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den. Chtěl bych vědět jaký rozdíl je mezi Renagelem a Renvelou. Od r.2007 jsem
  odkázán na dialýzu a od samého začátku jsem na snižování fosforu užíval Renagel a to až
  do poloviny r.2012. Do té doby jsem měl fosfor skoro vždy v normě. Od doby kdy jsem musel přejít na Renvelu z důvodů nařízení ředitele Jihlavské nemocnice mám problém fosfor udržet v normě.Bylo mi zděleno že Renagel se již nevyrábí. Já si myslím že Renvela je horší
  lék na účinost než Renagel 800MG. Chci zdůraznit že jsem člověk nemocný už od narození
  (DMO) ,mám silné altrosi všech kloubů,jsem po operaci srdíčka(Dvojitý bypas) jsem dialyzovaný, mám cukrovku a jsem vozíčkář.Mám podezhření že změny hodnot fosforu jou právě výměnou léku.Prosím o laskavé vyjádření se k mému dotazu.

  Děkuji za laskavé vyjádření.

  Petr Bohánský

  Reagovat08.12.2014 18:08 od gdpr
  • Re: Rozdíl meziRenagelem a Renvelou

   Dobrý den. 

   Tyto léky obsahují stejnou účinnou látku, které primární úkol je právě snižování fosforu. Pokud užíváte stejnou dávku, tak by měl být účinek stejný. Různá generická léčiva mohou mít někdy mírně odlišné složení ve smyslu dalších přidaných látek (barviva, konzervanty atd) a tak se někdy může stát, že mohou způsobovat mírně odlišné nežádoucí účinky. Jak jsem ale dříve psal, popisovaný problém s fosforem je hlavním důvodem, proč se lék podává a v tomto ohledu by měly být oba léky identické. Navíc, jedná se o velmi specializovaný problém. Myslím, že jeho hodnocení byste měl probírat s ošetřujícím specialistou - nefrologem.

 • DapagliflozinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, dovolím si rovněž dotaz. Diabetes 2. typu mi byl zjištěn před měsícem. V 15 letech jsem prodělal mononukleózu ve velmi lehké formě. Dnes v 50 letech mám jen lehce zvětšená a ztučnělá játra při 190cm/115kg. Je tento lék vhodný i pro mne? Může mi jej předepsat internista či musím ke spec. diabetologovi? Hradí lék ZPMV? Děkuji moc za odpověď. LK

  Reagovat06.12.2014 16:44 od gdpr
  • Re: Dapagliflozin

   Dobrý den.

   Uvedený lék může předepisovat diabetolog, endokrinolog nebo internista. Navíc je zde další omezení a to, že se předepisuje pouze v některých případech a lékových kombinacích (můžete si dohledat na stránkách SÚKL-u). Proto je nejlepší navštívit lékaře (může to být teda i internista) který se diabetologií zaobírá. Navíc, jako diabetik byste měl mít jednoho lékaře, který o Vás dlouhodobě pečuje. Ten by pak sám zvážil podle Vašeho stavu, jestli je uvedený lék vhodný, či nikoliv. Jinak řečeno, nejde tedy předepsat jen tak na Vaší žádost. Co se týče úhrady, je částečně hrazen zdravotní pojišťovnou. Poslední doplatek, který jsem dohledal a již nemusí být aktuální byl cca 220 Kč. 

 • Forxiga - DapagliflozinRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den, prosím o vysvětlení, proč není Forxiga vhodná pro diabetiky prvního typu. Děkuji.

  Reagovat01.12.2014 21:35 od gdpr
  • Re: Forxiga - Dapagliflozin

   Dobrý den.

   Nevím, do jaké míry znáte mechanismy jak oba typy diabetu probíhají a co je v nich hlavní problém. U prvního typu je nenahraditelný insulin (a také nejúčinnější) a jiné léky tím pádem nejsou potřebné, anebo nemají z podstaty jejich fungování ani větší smysl. U druhého typu je insulinu "dostatek", proto se hledají jiné cesty jak hladiny cukru v krvi snížit. Proto prakticky všechen vývoj perorální léčby diabetu (včetně tohoto novějšího přípravku) je zaměřený na 2. typ. Na druhou stranu, dotaz je velmi aktuální. Tento konkrétní přípravek má ambice i na zařazení do léčby vybraných jedinců s diabetem prvního typu jako doplňková léčba. Aktuálně probíhají studie a je možné, že budoucnosti se bude takto používat. Odpověděl bych tedy, že vhodná být teoreticky může, ale zatím to není léčba schválená. Stále však platí, že i pokud by se používat začal, rozhodně nemůže nahradit insulin, pouze ho v některých případech doplnit. 

   • Re: Re: Forxiga - Dapagliflozin

    Vážený pane doktrore,

    děkuji Vám za odpověď. Jsem diabetička 1 typu a cukrovka mi byla diagnostikována ve 22 letech. Poměrně se o tuto nemoc zajímám, takže rozdíly znám. Jsem momentálně na pumpě a kompenzována jsem celkem uspokojivě. Je mi jasné, že na inzulínu budu závislá po zbytek života. Jde mi spíš o to, že jsem od 22 let (nyní mám za sebou ještě dva porody), docela nabrala kila a jsem z toho nešťastná. Po prvním porodu mi ještě byla diagnostikována revmatoidní artritida a léčím se kortikoidy (Medrolem) a nyní můžu, po skončení kojení i Metotrexát. Po nasazení kortikoidů mám pocit, že veškerá snaha zhubnout je prostě beznadějná nebo bych asi potřebovala nějaký dohled. Zatím tedy jsem v tomto směru dost neúspěšná. Chtěla bych tedy spíš Forxigu zkusit (snad jako poslední možnost), ale zřejmě to tedy asi možné nebude. V příštím týdnu jdu ke své diabetoložce a ještě se i jí na to zeptám, ale chtěla jsem mít nějaké informace předem. Děkuji.

    Reagovat04.12.2014 22:54 od gdpr
    • Re: Re: Re: Forxiga - Dapagliflozin

     Dobrý den.

     Bohužel problémy s hmotností jsou po užívání kortikoidů časté. Na kontrole se svého diabetologa určitě zeptejte. 

 • Nežádoucí účinkyRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  beru antibiotikum Penbene, potahované tablety a mám průjem, bolesti žaludku (takové křečovité) a velkou nechuť k jídlu. Proto se ptám jestli je to normální a v průběhu léčby tyto problémy zmizí?
  Děkuji za odpověď

  Reagovat01.12.2014 21:15 od gdpr
  • Re: Nežádoucí účinky

   Dobrý den. 

   ATB terapie zastavuje růst, respektive zabíjí bakterie, proto může mimo cílových mikrobů, pro které jsou nasazeny, zasáhnout i běžné a prospěšné bakterie ve střevech. Proto je při léčbě antibiotiky vždy riziko vzniku průjmů, případně trávicích potíží. Nevím, z jakého důvodu byly léky nasazeny. Zkuste se tedy spojit s lékařem, který je předepsal (stačí telefonicky) aby zhodnotil, jestli je můžete případně vysadit. Záleží také na intenzitě potíží. Při léčbě bývá někdy doporučováno užívat v průběhu nebo i po ní probiotika, právě z důvodu, aby ve střevech pomohly udržet vhodnou bakteriální flóru. Ty se dají běžně koupit v lékárně (řady Swiss, Biopron a jiné), doporučoval bych je tedy co nejdříve vyzkoušet - bez ohledu na to, jak se domluvíte s ošetřujícím lékařem.  

 • dobry den, zajima me jaky ma...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  dobry den, zajima me jaky ma vedljsi ucinek tamoxifen s alkoholemajak dlouho se ma uzivat

  Reagovat22.11.2014 08:26 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den. 

   Jedná se o specializovanou léčbu kterou musí vést a sledovat specialista. V žádném případě nejde na dálku hodnotit jak dlouho a jakým způsobem se má lék užívat, musí Vás poučit lékař, který lék doporučil. Vedlejších účinků může být mnoho, jejich výčet a hodnocení přesahuje možnosti zdejší diskuze. Spektrum je široké, mohou se vyskytovat například častější bolesti hlavy, trávicí potíže ale i vzácnější a závažnější (specifické odchylky v krevním obraze, trombózy). Lékaři byste měla hlásit všechny nežádoucí účinky bez výjimky. Lék je zpracováván v játrech, není tedy vhodné ho kombinovat s alkoholem. Omezte jeho pití na nutné minimum, ideálně zcela. 

 • CURACNE vs ACNENORMINRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den přeji,
  mám těžkou formu akné, na kterou jsem již podruhé dostala léčebný přípravek AKNENORMIN. Před nějakou dobu (cca 2 roky) jsem doplácela na tyto léky poměrně nízkou částku,nevím již přesně kolik. O to větší byl šok, když jsem nyní, v těchto dnech doplácela 600 kč za 3 krabičky(každá 10 mg ).
  Nyní zde vidím, že léčivo CURACNE má stejné množství léčivé dávky.
  Curacne má diametrálně odlišný doplatek.(Nižší)

  Můj dotaz zní: Lze zaměnit léčivo AKNENORMIN za léčivo CURACNE?
  Lze o tuto záměnu požádat mojí kožní lékařku?

  Mnohokrát Vám děkuji za odpověď.

  Reagovat15.11.2014 20:22 od gdpr
  • Re: CURACNE vs ACNENORMIN

   Dobrý den.

   Cenová politika se bohužel vyvíjí, záleží na mnoha faktorech, v tomto ohledu nejde nic dělat. Co se týče doplatků máte pravdu, kožní lékařky se zcela jistě zeptejte. Záměna by měla být bez problémů možná. Stejné složení má pak i Roaccutane, ale doplatek je opět vyšší a není ve všech gramážích. Upozorňuji, že údaje na internetu (a třeba i v našich systémech) ukazují nejvyšší možný doplatek, který je daný, ale cenová politika lékáren se může někdy výrazně lišit. Může se tedy stát, že i lék s vyšším maximálním doplatkem se doplácí nakonec podobně jako na jiný, který má maximální doplatek nižší. Absolutní jistotu budete mít, když se zeptáte v lékárně, kde budete lék vyzvedávat. 

 • triasynRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Prosím o informaci při užívání Triasynu .
  Mám nemocnou páteř a beru příležitostně AULIN,NOVALGIN,IPOBRUFEN .NĚKDY HYPNOGEN. Tryosin 2,5 beru denně .Děkuji HLOUŠKOVÁ

  Reagovat19.08.2014 19:54 od gdpr
  • Re: triasyn

    Dobrý den. 

   Nevím co přesně Vás o užívání těchto léků zajímá, neuvedla jste to ve Vašem dotazu. Triasyn je lék, který musíte užívat dlouhodobě a nepřetržitě. Ostatní uvedená analgetika (léky proti bolesti) s ním dohromady užívat můžete, stejně tak jako hypnogen. Uvedená analgetika však nekombinujte dohromady, účinek na bolest tím nezvýšíte, pouze zvyšujete riziko výskytu nežádoucích účinků. 

 • Analgetika a FraxiparineRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den, potrebuji poradit, po operaci musim dlouhodobe aplikovat Fraxiparine na redeni krve. Ktera volne prodejna analgetika mohu soucasne bezpecne uzivat? Dekuji

  Reagovat04.08.2014 17:48 od gdpr
  • Re: Analgetika a Fraxiparine

   Dobrý den.
   Současné užívání běžných analgetik (ze skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léků) se skutečně s fraxiparinem nedoporučuje, protože může zvýšit riziko krvácení. Asi nejbezpečnější (ale ne bez rizika) je pro občasné užití paracetamol (Paramegal, Panadol). Ostatní analgetika lze s vyšším rizikem také použít, ale rozhodně to nemůžu na dálku a paušálně doporučit. Pokud potřebujete užívat léky častěji anebo pravidelně, je lepší se domluvit s praktickým lékařem. Existují i analgetika, které mají riziko krvácení nižší, ale ta jsou některá na lékařský předpis a bývají i dražší. Není však nutné trpět bolestmi, v případě nejistoty zajděte za Vaším praktikem.
    

 • naltrexonRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobry den, prosim o radu kde mohu zakoupit Naltrexon. V lekarne mi rekli, ze tento lek bohuzel nemaji a nemaji moznost jej ani objednat. Dekuji za odpoved.

  Reagovat24.07.2014 09:53 od gdpr
  • Re: naltrexon

   Dobrý den.
   Naltrexone se nedá „koupit“, je k dispozici pouze na lékařský předpis ve specializovaných zařízeních. Lékař, který Vám ho doporučí/předepíše Vám řekne i jak ho sehnat.
    

 • MolsiHEXAL-retard 8mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, kamarádovi předepsali tento lék na zvládnutí stresu při pohřbu. Měl si ho brát na noc, půl tablety 3 dny před pohřbem. Teď už ho neužívá. Strašně ho bolí u srdce, říkal jako by měl natažený sval. Večer nemůže ani kvůli tomu spát. Chci se optat kdy by mohly tyto stavy bolesti odstoupit a nebo by měl zajít k lékaři. Děkuji

  Reagovat04.07.2014 07:37 od gdpr
  • Re: MolsiHEXAL-retard 8mg

   Dobrý den.
   Pohřeb je jistě velmi stresující a nešťastná událost, která může způsobit velkou psychickou bolest a utrpení. Na druhou stranu není normální, aby způsoboval nepřetržitě několikadenní bolesti na srdci (ve fyzickém smyslu). Uvedený lék se navíc skutečně používá na „bolest srdce“ ve fyzickém smyslu – anginu pectoris. Pokud má Váš kamarád nějakou nemoc srdce (ischemickou chorobu, stav po infarktu atd.) a tento lék mu byl přidán k jiným jako podpora a přesto má bolesti, tak by měl okamžitě konzultovat jakéhokoliv lékaře. Pokud se jedná jinak o zdravého člověka, tak si nejsem jistý, proč by tento lék dostával. Na odbourání stresu, uklidnění, existuje mnoho jiných, cílenějších léků. Opět se tedy bude lepší obrátit na lékaře, ideálně na toho, který lék předepsal.
    

 • digoxinRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Prosím, kde by se dal sehnat digoxin?Užívá ho moje maminka a v okolí ho nemají v žádné lékarně.Bydlíme ve Svitávce, okres Blansko.Děkuji Dana

  Reagovat06.06.2014 10:14 od gdpr
  • Re: digoxin

   Dobrý den.
   Dle Státního ústavu pro kontrolu léčiv má přípravek nedávno přerušenou registraci, což může způsobit jeho nedostupnost. Více Vám osobně bohužel nedokážu říct (tj. co se bude dít dále). Ohledně budoucí dostupnosti se zeptejte spíše v konkrétní lékárně, kde mají lepší přehled o objednávkách. Případně se domluvte s ošetřujícím lékařem na jeho užívání.
    

   • Re: Re: digoxin

    Dobrý den,
    děda také užívá Digoxin a stejně jako Vy jsme se dostali do sitauce, že není k sehnání. V jedné pražské lékárně nám řekli, že v registru (nevím přesně jakém) je napsáno, že nám lék udělá lékárna U černého orla (Malostranské náměstí 203/14, Praha1) . A skutečně nám ho do týdne udělali. Tak pokud jste z Prahy, tak si zajděte tam. Pokud ne, tak zkuste nějakou lékárnu, kde léčiva i dělají.
    S pozdravem Kozáková

    Reagovat26.06.2014 17:55 od gdpr
 • WarfarinRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, chci se zeptat jestli je nejaký rozdíl mezi Warfarinem Orion a Warinem Pmcs a jesli by byl problém dočasně užívat Warfarin Pmcs místo Orion. Díky za odpověď. Hezký den

  Reagovat14.05.2014 13:47 od gdpr
  • Re: Warfarin

   Dobrý den.
   Mezi uvedenými léky by neměl být rozdíl a je možné je zaměnit. Pro jistotu je nestřídejte zbytečně (tj. například bezdůvodně každý den), ale doužívejte jedno balení a pak pokračujte klidně jiným.
    

 • lamotrigin+MuscleTech ANABOLIC HALORozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.
  Chci se zeptat, jestli je možno kombinovat tyto dvě látky lamotrigin(lamictal)+MuscleTech ANABOLIC HALO. Lamotrigin beru, protože před 4 roky jsem měl 2 epiletické záchvaty, ale od té doby nic. Nyní beru lamotrigin každý den 50g ráno a 50g večer. Můžu tyto 2 věci brát najednou?

  Petr

  Reagovat02.05.2014 07:11 od gdpr
  • Re: lamotrigin+MuscleTech ANABOLIC HALO

   Dobrý den.
   Podle informací, které jsem byl schopen dohledat, by současné užívání nemělo být snad problematické. Vašeho neurologa na tento přípravek však upozorněte. Začněte spíše s nižší dávkou a na cílovou se dostávejte postupně.
    

 • uro-vaxomRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  chci se zeptat,zda je podobný lék Uro-Vaxomu,mám předepsaná dvě balení a jsem
  momentálné bez zaměstnání,ak nemám tolik peněz.

  Děkui, Kerdová

  Reagovat31.03.2014 10:17 od gdpr
  • Re: uro-vaxom

   Dobrý den.
   Jedná se o léky na podporu imunity, obsahující různé směsi částí nebo celých bakterií, které imunitní systém stimulují bez rizika vyvolání infekce. Mimo Vámi uvedený lék existuje ještě Urivac (který stojí podobně), jiné léky v této skupině nejsou. Na druhou stranu, pokud nyní finance nemáte, užívání lze pravděpodobně posunout resp. odložit. Tyto léky sice mají prokazatelný význam v prevenci a je určitě vhodné je v indikovaných případech užívat, neznamená to, že bez nich nutně ihned onemocníte. Můžete vyzkoušet také podpůrné přípravky na bázi brusinek, stojí různě, možná najdete alternativu, která Vám bude i po finanční stránce vyhovovat a dočasně alespoň částečně pomůžou. Brusinky samozřejmě spadají do zcela jiné kategorie léků, ale jejich preventivní vliv na infekce je také obecně přijímán. Jedná se například o přípravky Urinal Akut, Uromax, ForFit Cranbefit. Poraďte se ve Vaší lékárně nebo se podívejte na našich stránkách.
    

 • LithiumRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda existuje jiný lék,který má stejné účinky jako Lithium.Matka ho bere 40.let a poškodil jí ledviny a šťítnou žlázu.Po vysazení Lithia začaly deprese,jiná antideprsiva u ní nefungují.Je jiný lék,který by fungoval na stejném principu jako Lithium?

  Reagovat28.02.2014 16:59 od gdpr
  • Re: Lithium


   Dobrý den.
   Bohužel alternativa Lithia neexistuje. Jak sama uvádíte, existuje velké množství psychoaktivních léků, které lze teoreticky vyzkoušet, ale ty nemusí mít požadovaný efekt. Cestou internetu Vám tedy konkrétní odpověď dát nemůžu. Změny v psychiatrické medikaci musí doporučovat specialista, který pacienta podrobně zná a ví o dlouhodobém průběhu nemoci. S psychiatrem se ale rozhodně poraďte, případně si vyžádejte další názor, i když předem upozorňuji, že jednoduché řešení nemusí existovat.
    

 • KolchicinRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Může mi někdo řict proč se přestal kolchicin prodávat v Čr? Existuje nejaka náhrada kromě brufenu?

  Reagovat01.02.2014 09:01 od gdpr
  • Re: Kolchicin

   kolchicin (Colchicum Dispert) je normálně dostupný v lékárně, v tuto chvíli není žádný jeho výpadek

   Reagovat27.03.2014 13:15 od gdpr
  • Re: Kolchicin

   Dobrý den.
   Pokud vím, Kolchicin je v ČR stále registrován, jeho dostupnost v lékárnách je bohužel věcí jejich distribuce a lékové politiky, není ovlivňována lékaři a ani centrálně. Identická náhrada za Kolchicin t.č. není. Pro akutní dnavý záchvat se používají také nesteroidní antiflogistika, kam patří například Vámi uvedený Brufen.
    

 • Systen Sequi, transdermální náplastRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Prosím o informaci, zda je v lékárnách opět k dispozici Systen Sequi, transdermální náplast, který používám již 6 let a nemám žádné vedlejší účinky.
  Podobné preparáty v tabletách mi dělají velké problémy se žaludkem, zažíváním a kožními alergiemi - svědění kůže, bolesti hlavy.
  V případě, že se ysten sequi do ČR nedováží, je nějaká jiná alternativa užívání hormonů v podobě náplastí pro obtíže v přechodu. Bohužel se u mne dostavily postupně ve všech provedení:
  bolesti hlavy, návaly, noční pocení, panické reakce. S užívání náplastí takové obtíže odezněly.
  Je mi 57 let.
  Případně je možné si přes lékárnu obstarat náplasti např. z dovozu?
  Děkuji za odpověď.

  Reagovat20.01.2014 09:48 od gdpr
  • Re: Systen Sequi, transdermální náplast

   Dobrý den,

   u Systen Sequi byla ukončena distribuce do ČR. Naši dodavatelé momentálně nenabízí možnost mimořádného dovozu ze zahraničí. Odpovídající náplasti na trhu v ČR nejsou. Existuje možnost si lék vyzvednout na český recept v zahraničí, (třeba na Slovensku), pokud tam ovšem bude lék k dispozici, v tomto případě budete muset uhradit celou cenu léku. Pokud Vám nevyhovují léky, které Vám nabídl lékař, zkuste se domluvit na jiné možnosti léčby.  

 • Dna a Apo AlopurinolRozbalit (reakcí: 4)Sbalit (reakcí: 4)

  Dobrý den,
  mám diagnostikovanou dnu, beru Apo Alopurinol, ale moc mi nepomáhá. Někde jsem se dočetl o léku Sulfinpyrazon, který je přímo určen na léčbu dny. Mám si o něj zažádat svého lékaře, nebo existuje něco lepšího?
  Dík za odpověď.
  Ivo

  Reagovat26.12.2013 17:08 od gdpr
  • Re: Dna a Apo Alopurinol

   Dobrý den.
   Dna je komplexní a v podstatě celoživotní onemocnění. Nevím, co považujete za neúspěch léčby. Uvedený lék má za „úkol“ snižovat hladiny kyseliny močové v krvi a zabránit tak zejména jejímu usazování v kloubech a tím pádem předcházet komplikacím, jako je dnavý záchvat. V tomto ohledu se sledují krevní hladiny kyseliny močové, subjektivně výsledky léčby nejde moc hodnotit. Jinak součástí léčby jsou i dlouhodobá režimová opatření, které je potřeba také dodržovat. Pokud máte například přetrvávající bolesti kloubů, je potřeba vyloučit i jiné příčiny. Hodnocení léčby tedy provádějte pouze společně s ošetřujícím lékařem a laboratorními výsledky, jinak to nemá moc význam. Pokud budete mít pocit, že léčba není dostatečná, lze dávkování navýšit a v některých případech i nasadit jinou léčbu (například febuxostat). To se ale provádí pouze v konkrétních a přesně definovaných situacích. Vámi uvedený alternativní přípravek se u nás nepoužívá.
    

   • Re: Re: Dna a Apo Alopurinol

    Dna která je léta neléčena je opravdu celoživotní.To je dna způsobená špatnou životosprávou a stravovacími návyky.Velmi často se však vyskytuje dna způsobená nesprávnou medikací a tento druh dny jde prakticky vyléčit bez dalšího pokračování.Postup je individuální,těžko dát jednotný návod k léčbě.Jinak jsem zastáncem přírodních látek,chemii dodávané tělu bez rozmyslu či bez znalosti lékaře nefandím.Pokud člověk má toto onemocnění je třeba se obrátit opravdu na odborníka a neřešit to s obvoďákem.

    Reagovat16.01.2014 09:03 od gdpr
    • Re: Re: Re: Dna a Apo Alopurinol

     Dobrý den.
     Jistě existuje mnoho přípravků (léků), které hladiny kyseliny močové ovlivňují - zhoršují. Ne vždy je však možné je „jen tak“ vysadit, mohou být užívané na jiné nemoci, kde by neléčení mohlo mít vážnější zdravotní následky. Navíc hladiny kyseliny močové mohou být ovlivněné i více faktory najednou, takže Vámi uvedené skupiny se mohou lehce překrývat. Co se týče kompetencí při léčbě, dovolím si říct, že s ohledem na rámcovou znalost situace, nemáte pravdu. Dnu naopak řeší téměř výhradně praktický lékař. Konzultace specialistu je vyhrazená pro komplikovanější případy, kdy běžné a dobře zavedené postupy nestačí.
      

   • Re: Re: Dna a Apo Alopurinol

    Dobrý den,
    děkuji Vám za odpověď.
    Ivo

    Reagovat29.12.2013 18:52 od gdpr
 • Ketonal forteRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, synovi 22let byl předepsán Ketonal forte, asi půlmetrový příbalový leták s vedlejšími účinky mě vyděsil. Po léčbě takovým lékem onemocněla moje teta (sestra matky) ve 39 letech na akutní leukemii a do měsíce zemřela. Já a moje druhá teta (dvojče matky) máme Crohnovu chorobu. Syn má často trávicí potíže,ale Crohnova choroba u něj nebyla zjištěna- u mě jí zjistili ve 38 letech a od 20 mě bolelo břicho. Mám obavy, aby tento lék synovi nerozjel některou z dědičných chorob. Dostal ho na bolesti zad, zatím nemá MR,ani rentgeny. Neznám nikoho mladého, kdo by tyto léky bral.

  Reagovat21.11.2013 17:47 od gdpr
  • Re: Ketonal forte

   Dobrý den.
   Do jisté míry chápu Vaše obavy. Příbalové letáky jsou často plné velkého množství nežádoucích účinků. Je potřeba je však brát vždy s rezervou, jedná se spíše o výsledek jistých legislativních postupů (aby tam vše bylo). Léky, které jsou u nás na trhu, lze považovat při správném užití za bezpečné. Dovolím si tvrdit, že v případě uvedené smrti na leukémii, se rozhodně nejednalo o nežádoucí účinek tohoto léku. Příčiny vzniku Crohnove choroby sice nejsou objasněné, ale pravděpodobně se také nebude jednat o vliv ketoprofenu. Uvedený lék možná nepatří mezi ty nejčastější, ale rozhodně se jedná o běžný lék ze skupiny tzv. nesteroidních antiflogistik (kam patří například také známý ibuprofen - Brufen). Při léčbě bych se obával pouze rizika trávicích potíží, což by neměl být problém, pokud by se zhoršily, lék se vysadí. Dále by se standardně neměla podávat vyšší denní dávka než 200 mg. Jinak nevidím v použití větší problém, pokud Vám je lékař doporučil. Při kontrole ho eventuálně požádejte o výměnu léku, existuje množství alternativ.
    

 • Bricanyl turbuhalerRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám problém sehnat v lékárně Bricanyl Turbuhaler 0,5mg , který mi paní doktorka předepsala. v lékárně mi nejsou schopni říci, co mohu dělat. Bohužel lékařka je 150km daleko a tak nevím, jestli mám žádat jiný lék nebo čekat a zkoušet jiné a jiné lékárny.

  Reagovat16.11.2013 17:31 od gdpr
  • Re: Bricanyl turbuhaler

    Dobrý den,

   na léčivý přípravek Bricanyl Turbuhaler jsou limitované dodávky do ČR. Prakticky to znamená, že lék seženete v lékárně, která ho má pravidelně skladem, teoreticky fakultní lékárny nebo lékárny, kde si pravidelně chodí pacienti pro Bricanyl Turbuhaler, ale najít takovou lékárnu může být obtížné. Dále Vám lék mohou objednat v každé lékárně, ale protože jsou na něj limitované dodávky, znamená to, že si recept nechají v lékárně a na základě něho Vám lék objednají, což může trvat třeba i měsíc. Pokud lék potřebujete akutně a lékařku nemůžete vyhledat, mohou v lékárně kontaktovat Vašeho lékaře a po telefonické domluvě s lékařkou vydat lék s jinou účinnou látkou, který lékařka určí.

 • Chronické bolesti neznámé příčiny.Rozbalit (reakcí: 4)Sbalit (reakcí: 4)

  Dobrý den. Mám 35let, bezdětná pro nevysvětlitelnou sterilitu (všechna vyšetření negat). 8 let se snažím zlepšit svoje chronické bolesti zad a hlavy spojené s hnusným vegenativním doprovodem. Veškerá vyšetření negat. (MRvyš., neurolog, revmatolog, krev). Z léků pomáhá na pár hodin Paralen, Indometacin, triptany, ale musela bych jich brát tolik za měsíc, že se lékaři domnívají, že mám bolesti hlavy už jen z těch analgetik.

  Velmi dobře jsem se cítila, když mi v IVF centru naordinovali Utrogestan, Dufaston, to byly poříže všechny okamžitě pryč. A taky velmi dobře zabral Fortecortin, ale ten mi zakázali brát dlouhodobě.

  Otázka: co mají Fortecortin a hormony z IVF centra za společný účinek? Dá se mi předepsat lék, který má stejný účinek, ale může se užívat chronicky? Medrol nezabral a dělal deprese. Děkuji. Přeji příjemný den bez bolestí všem. Martina

  Reagovat14.11.2013 11:16 od gdpr
  • Re: Chronické bolesti neznámé příčiny.

    Dobrý den,

   Duphaston a utrogestan jsou gestagenní hormony (progesterony, jedná se o pohlavní hormony), Fortekortin patří mezi kortikoidní hormony (Medrol také). Zmíněné hormony mohou ovlivňovat náladu,  gestagenní hormony mohou ovlivňovat migrenózní bolesti. Kortikoidní hormony při dlouhodobém užívání přináší určitá rizika, proto jsou vhodná v opodstatněných důvodech k dlouhodobému užívání. Protože neznám přesně výsledky Vašich vyšetření a ani bych je neuměl přesně interpretovat, budu psát velmi teoreticky. Vaši léčbu bude potřeba zvolit z výsledků všech vyšetření, která jste již prodělala, protože Vám pomohly gestagenní hormony, je teoreticky možné, že Vaše problémy mohou souviset s hormonální rovnováhou pohlavních hormonů. Teoreticky vhodně zvolená hormonální antikoncepce, by Vám mohla pomoci. Na trhu je mnoho přípravků, které se liší svoji gestagenní složkou, existují i čistě gestagenní přípravky (tzv. minipilulky,...). Hormonální antikoncepce může příznivě i nepříznivě ovlivnit výskyt migrenózních bolestí a také depresí. Dopředu Vám nikdo neřekne, jestli zabere nebo se vše zhorší. Např. během své praxe jsem se setkal s případy, kdy jedna hormonální antikoncepce, která je u žen velmi oblíbená u pacientky vyvolala deprese a rozsáhlou vyrážku a při přechodu na jiný typ problémy vymizely,... O této možnosti se poraďte s Vašimi lékaři, kteří na základě výsledků vyšetření rozhodnou, jestli by byla léčba vhodná. Další možností, která mě napadá, je porada s neurologem, který Vám může předepsat některá antiepileptika, která se mimo jiné úspěšně používají při léčbě migrenózních nebo neuropatických bolestí. O této léčbě bude rozhodovat neurolog na základě vyšetření nebo může zvolit i jiné možnosti, které jsem nezmínil.

   • Re: Re: Chronické bolesti neznámé příčiny.

    prosím o info,zda při užívání léku Sulfasazin K-en smí pacient na sluníčko,popř.na dovolenou do Tunisu.Děkuji.Z.

    Reagovat06.05.2014 05:19 od gdpr
    • Re: Re: Re: Chronické bolesti neznámé příčiny.

     Dobrý den.
     Ve vedlejších účincích se může objevit i vyrážka po expozici slunci. Doporučuje se proto používat ochranný krém s dostatečným faktorem a vyhýbat se dlouhodobému pobytu na slunci. Obecně se asi nemusíte sluníčku jako takovém absolutně vyhýbat, ale dbejte výše uvedených doporučení. Vše závisí i od individuální dispozice a také od dalších faktorů (například kombinace s různými léky). Přijímejte dostatečné množství tekutin.
      

  • Re: Chronické bolesti neznámé příčiny.

   moje sestra mela take problem otehotnet a nakonec se ukazalo,ze na vine byla endometrioza.byla na vycisteni a po pulroce otehotnela a ted ceka druhe...na prvni si pockali 10 roku a meli za sebou ruzne lecby a umele oplodneni.dokonce doktori uz nad ni lamali hul a rikali,ji ze ma spatny vajicka a ze ma asi jen 5% sanici otehotnet s umelym oplodnenim...takze hlavu vzhuru:-)))

   Reagovat15.11.2013 04:56 od
 • DrospirenonRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  ¨dozvěděla jsem se o neblahých učincích drospirenonu. V srpnu jsem změnila po 15 letech HA (brala jsem Pramino, které se přestalo vyrábět) a gynekologem mi byla doporučena Sidreta. Ale dnes jsem se mi doneslo, že jí hodně žen přestalo užívat právě kvůli drospirenonu, že má tato látka mnoho vedlejších učinků od plicní embolie až po ucpání žil a sraženin v hlavě , ochrnutí aj. Docela mně to vylekalo, zatím Sidretu beru jen 4 měsíce. Na wikipedii jsem vyčetla že je na světě hodně žalob na firmy, které léky nebo HA s obsahem Drospirenonu vyrábějí. Docela mně udivuje, když je Sidreta docela nová antikoncepce, jaktože ještě drospirenon obsahuje. Jedna slečna mi napsala, že první 4 měsíce se Sidretou nic, pak začala mít bolesti nohou. NIc jí nenašli, jen se zeptali na HA, řeklijí, at jí zkusí vysadit, protže prý způsobuje různ é záněty hlubokých žil. Vysadila a vše se zlepšilo. ......... Mám mít opravdu obavy? děkuji za odpověd

  Reagovat11.11.2013 20:05 od gdpr
  • Re: Drospirenon

   Pokud máte obavy z užívání hormonální antikoncepce, pak ji raději neberte. Jakákoliv hormonální antikoncepce zvyšuje riziko trombembolie. Je to jev všeobecně známý, a proto je vhodné pacientku před nasazením antikoncepce o tomto riziku informovat a nabídnout jí vyšetření krve k vyloučení rizika trombofilie.

 • lékyRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Prosím o informace jakými léky lze léčit revmatickou artritidu. Pokud možno s minimálními doplatky. Děkuji Rybáková

  Reagovat05.11.2013 22:31 od gdpr
  • Re: léky

   proč mě nikam doktorka nepošle s bolestma zad od 16 2x v nemocnici v 16, 18 švadlena rtg degenerativní změny že věkem 33let nadváha od jak živa 130/172cm 1 dítě 10let nezaměstnaná pohybu mám doma dost na vše sama topím dřevem je to dost těžké že mě dá rhb nebo injekce léky mi žádné nezabírají necítím úlevu stačí mi pohyb vysávat u linky stát bolesti strašné cvičení dopadlo tak že mám pak bolesti břicha týden natáhlé svaly i na míči nestojí za to pak ještě horší schauermanovi uzle dna bolesti hlavy od páteře do očí bederní kříže krční hrudní scoliosa lupe pichá vystřeluje do nohy křeče při sezení ležení stání bolesti tlak vysoký nádor nezhoubný noha žíly složka otoku lymfatická fialová noha oteklé jizva dávali štěp hluboké 10x10cm 2roky neschopnost hojilo infekce bércový vřed z toho udělal mám žlučník kámen 2.3cm,nechtěla mě poslat na operaci na sonu řekla at to dám ven pryč bolesti po jídle 20let vystřelování do zad z boku pálení žáhy po rajčatech sladkém asi hemeroidy krvácí bolí pich

   Reagovat02.12.2013 19:59 od gdpr
  • Re: léky

   Dobrý den.
   Na Vaši otázku bohužel není jednoduchá odpověď. Revmatoidní artritidu by měl řešit specialista, který využívá více skupin léčiv, které ovlivňují jak bezprostřední příznaky onemocnění (například bolest), tak dlouhodobou prognózu a vývoj onemocnění (recidivy, deformace kloubů). Informace k jednotlivým lékům přesahují možnosti této diskuze a navíc bývají vázány na předpis od revmatologa, který je doporučuje podle konkrétního pacienta. Rozhodně tedy nejde vypsat několik léků, mezi kterými si můžete vybírat. Zajděte tedy na vyšetření a v situaci, kdy začnete společně řešit léčbu, ho na Váš požadavek upozorněte. Vysvětlí Vám možnosti a alternativy.
    

 • Thiogamma 600 OralRozbalit (reakcí: 6)Sbalit (reakcí: 6)

  Dobrý den,
  jako laik jsem na základě různých debat se zaměstnanci MZČR jsem nabyl dojmu, že ke každému léku v ČR existuje minimálně jeden ekvivalent jenž je plně hrazen zdravotními pojišťovnami. Bohužel u preparátů s kyselinou tioktovou (Thioctacid 600 Hr, Thiogamma 600 Oral) jsem nic adekvátního nenašel. Existuje něco co jsem přehlédl?

  A ještě jeden dotaz. Je možné koupit léky předepsané na receptu v Čechách na Slovensku? Cena výše jmenovaných je tam cca 1/3. Díky za odpověď.

  Reagovat29.10.2013 21:01 od gdpr
  • Tablety Hotemin 20 mg a iné lieky

   Dobrý deň!
   Je možné užívať tablety Hotemin 20 mg súčasne s nejakými liekmi proti bolesti, napr. Novalgin 500 mg, Paralen Extra 500 mg, Ibalgin 400 mg? Sú medzi nimi nejaké interakcie?
   Ďakujem
   Pavel

   Reagovat24.11.2014 14:03 od gdpr
   • Re: Tablety Hotemin 20 mg a iné lieky

    Dobrý den. 

    Tyto léky by se neměly užívat současně. Všechny patří do skupiny tzv. nesteroidní protizánětlivé léky (paracetamol sice přímo ne, ale po zjednodušení to tak můžeme brát) a kombinovat mezi sebou se nesmí. Mají všechny podobný efekt a je prokázáno, že jejich kombinace účinek nezvyšuje, ale vzniká mnohem víc nežádoucích účinků. Nevím, z jakého důvodu lék užíváte a proč chcete jiné, nejlepší by proto bylo alespoň telefonicky kontaktovat lékaře, který je předepsal. Jinak řečeno, současně užívaný Hotemin, by měl působit i na běžné potíže jako bolesti hlavy atd., pro které se léky jako Brufen, Panadol atd. užívají.

  • Re: Thiogamma 600 Oral

   Dobrý den
   musím si pichat cele tehotenství fraxiparín
   ale jsem v začatku a už se nemužu pichnout
   nemám na to odvahu už a přitel se bojí me pichnout,,
   prosim poradte mi jestli se da fraxiparin aplikovat jinak ??
   nebo zda jsou an to nake přistroje jen abych se nemusela já sama pichat dekuji márová

   Reagovat24.02.2014 21:00 od gdpr
   • Re: Re: Thiogamma 600 Oral

    Dobrý den.
    Jiná možnost aplikace Fraxiparinu není. Domluvte se s lékařem, který Vám tento přípravek doporučil. U některých nemocí může existovat alternativa, i když vzhledem k těhotenství bude u ostatních přípravků spíše větší riziko. Nejde to ale říct obecně, musí se to hodnotit podle konkrétní situace. Lékaře kontaktujte ihned, v některých případech může mít neužívání Fraxiparinu vážné zdravotní následky.
     

  • Re: Thiogamma 600 Oral

   Dobrý den,
   bohužel Vás zklamu. V ČR musí být hrazen alespoň jeden léčivý přípravek ve skupině léčivých látek (skupiny uvádí příloha č. 2 zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění). Ve skupině může být několik různých léčivých látek, ze kterých je plně hrazena minimálně jedna „(bez ohledu na její kvality)“ a ostatní mohou být hrazeny částečně, nebo dokonce u některých léčivých látek je vyhláškou (o stanovení seznamu léčivých látek určených k podpůrné nebo doplňkové léčbě) stanoveno, že nejsou hrazeny vůbec,... K další části Vašeho dotazu ohledně receptu. Recept vystavený v ČR, platí v celé EU (vyjma opiátového receptu – recept s modrým pruhem). Při vyzvedávání léku v zahraničí, budete muset zaplatit plnou cenu léku (s tím je nutno počítat při vyzvedávání hrazených léků).
    

   • Re: Re: Thiogamma 600 Oral

    Díky za vysvětlující odpověď, která opravdu nepotěší. Lubor

    Reagovat30.10.2013 21:38 od
 • SoustředěníRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,

  je možné získat běžně v lékárně dopamin? Pracuji na diplomové práci, která pojednává i o látce dopamin a jen články a vědecké teorie mi nestačí. Rád bych v malém množství otestoval dopamin sám na sobě, abych mohl potvrdit to, o čem píšu zmíněnou práci.

  Děkuji za odpověď e-mailem.

  Reagovat29.10.2013 11:42 od gdpr
  • Re: Soustředění

   Dobrý den,
   všechny registrované léčivé přípravky s dopaminem jsou výdejem vázány na lékařský předpis, např. Tensamin inj. Pokud byste si chtěl lék pro pokus obstarat, musel byste se domluvit s nějakým lékařem. Osobně se domnívám, že Vám žádný lékař nebude chtít vyhovět. Dopamin má poměrně dost výrazné nežádoucí účinky, např. může vyvolat arytmie, nesprávná aplikace může vyvolat nekrózu tkáně, atd. (navíc lék by byl použit v nesouladu se schválenými indikacemi, např. srdeční selhání – kardiogenní šok, atd.). Za případnou újmu na zdraví by byl odpovědný předepisující lékař a vzhledem k výše zmíněnému by postih pro něj mohl být poměrně vysoký. Dalším problémem může být zachování určité rigorózní úrovně Vaší práce při zamýšleném pokusu (Osobně mi přijde minimální přínos zmíněného pokusu na Vás. „Budete objevovat již objevené.“ Daleko vyšší výpovědní hodnotu než Váš pokus budou mít zmíněné vědecké teorie, práce), ale s tím by Vám měl pomoci Váš školitel, konzultant.
    

 • Citalon10mgRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den , užívám lék citalon 10mg a v lékárně mě ho nyní vyměnili za citalopram - Teva 10mg . Můžu ho užívat na místo původního Citalonu ? Už jsem jednou měl anafylaktický šok z alergie na léky a tak nevěřím žádným výměnám . Díky za odpověd .

  Reagovat19.10.2013 11:27 od gdpr
  • Re: Citalon10mg

   Dobrý den.
   Oba léky jsou z pohledu účinné látky stejné a měly by i stejně účinkovat. Pokud jste toleroval dobře původní lék, nemělo by snad dojít k žádným komplikacím. Vyloučit to samozřejmě nejde, léky se mohou lišit v obsahu různých pomocných látek. Alergie se samozřejmě může objevit i nová, o které jste dříve nevěděl, ale to stejně nejde nijak prakticky předpovídat. Vyměněný lék tedy asi můžete začít užívat. Pokud byste ho netoleroval, Váš lékař může vyznačit na receptu, že Vám mají vydat pouze konkrétní lék (který je na receptu)

 • rovamycineRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, mám angínu a alergii na penicilin. MUDr. mi předepsala ATB Rovamycine, je vhodné ho užívat? V příbalové informaci je psáno - neužívat přípravek ROVAMYCINE, jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na spiramycin nebo na kteroukoli další složku přípravku obsahujícího spiramycin. Jako laik nevím. Děkuji za odpověď.

  Reagovat15.10.2013 08:35 od gdpr
  • Re: rovamycine

   Dobrý den.
   Rovamycine patří do skupiny antibiotik zvaných makrolidy. Jedná se o jinou skupinu než penicilin. Pokud tedy máte alergii pouze na penicilin, tento lék užívat můžete.

 • GodasalRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,mám dotaz.Občas užívám na bolesti zad a hlavy Panadol extra.
  Nyní jsem začala brát jako prevenci Godasal,1 tbl. denně.Lze tyto léky užívat
  současně?

  Reagovat14.10.2013 08:33 od gdpr
  • Re: Godasal

   Dobrý den.
   Předpokládám, že Godasal užíváte v rámci prevence v malých dávkách (100 mg). V tom případě ho můžete užívat i s jinými léky proti bolesti (například uvedený Panadol), i když samozřejmě nežádoucí účinky se mohou kombinovat a mírně zvyšovat riziko některých nemocí (například žaludeční vředy). Godasal se ale vyrábí i ve větších tabletách (500 mg) k jinému použití. Tam by kombinace byla zbytečná a potencionálně nebezpečná. Dodržujte také pokyny uvedené v příbalových letácích.

 • Foxis x Ketonal retardRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den.

  Mohu kombinovat Foxis a Ketonal Retard? Jsem bechtěrevik, takže na nějakých NSAID jsem prakticky pořád. Teď jsem si přes den ale vzal Foxis a odpoledne Ketonal a bolest do večera (kdy je to obvykle nejhorší) odezněla úplně. Vydrželo to skoro 24h.
  Na jedné straně teda je velká úleva a pohyblivost, ale co na tuto kombinaci léků říkají další orgány?

  Reagovat10.10.2013 16:05 od gdpr
  • Re: Foxis x Ketonal retard

    Dobrý den,

   Foxis je analgetikum (lék tišící bolest) s tramadolem (opioidní látka) a paracetamolem (tato látka je óbsažena např. v Panadolu, Paralenu) a může být kombinován s některými NSAID (např. Ibuprofenem,...). Je určen na tišení silnějších bolestí. Protože obsahuje Tramadol, tedy látku která patří mezi opioidní analgetika, měl by být vzhledem k možnému riziku návyku používán jen k tišení bolestí, kdy už nezaberou NSAID nebo kdy hrozí riziko z užívání NSAID (žaludeční vředy apod.). Pokud je ovšem použit k tišení bolesti, je velmi nepravděpodobný, takřka nemožný vznik závislosti. Ketonal patří do skupiny NSAID a může být kombinován s Foxisem, protože patří mezi NSAID má účinky analgetické a protizánětlivé. Při kombinaci těchto léků platí zásada, že se první použije Ketonal (protože má i protizánětlivý účinek) a pokud je i nadále bolest intenzivní, přidá se Foxis. Pokud je bolest velmi intenzivní, může se použít bez odkladu Foxis.

 • 2.dotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  K vysvětlení o léku Piramil prosím ještě otázka, jak lze rozumět výroku "příznivě ovlivňuje srdeční kontraktilitu ".
  Děkuji Kolovratová

  Reagovat03.10.2013 16:20 od gdpr
  • Re: 2.dotaz

   Tento výrok bude myšlen jako zlepšení srdeční stažlivosti (kontraktility), zlepšení srdečních stahů a tím pádem zlepšení "srdečního výkonu." Piramil Combi snižuje periferní cévní odpor a tím snižuje výkon, který musí srdce podat a tím mu ulehčuje. Výrok je poněkud obecný a nepřesný, pravděpodobně z příbalového letáku, kde jsou velmi zobecněné informace pro pacienty laiky.

 • cena leukoranuRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Od 1.6.2013 stoupla cena léku leukoran o 2.000%. Můžete mi to vysvětlit? Děkuji.

  Reagovat03.10.2013 16:09 od gdpr
  • Re: cena leukoranu

    Dobrý den,

   došlo ke změně maximální ceny, kterou navrhuje výrobce (resp. držitel rozhodnutí o registraci) a schvaluje ji Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dle daných podmínek (zjednodušeně řečeno cenu stanoví jako průměr nejnižších cen léku ze tří zemí EU). Na otázku proč výrobce (držitel rozhodnutí) požádal o změnu ceny léku Vám dokáže odpovědět držitel rozhodnutí o registraci tedy:

   Laboratoires Genopharm
   ZI de l’Esplanade, 2 rue Niels Bohr
   77400 Saint Thibault des Vignes
   Francie  

   Popřípadě se můžete obrátit s dotazem na Státní ústav pro kontrolu léčiv.

 • DotazRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Prosím o sdělení, zda lék Piramil Combi je v podstatě totožný s lékem Triasyn, příp.v čem se liší. Děkuji a zdravím

  Reagovat02.10.2013 14:12 od gdpr
  • Re: Dotaz

   Dobry den, jaky predpis je treba na lek vigil? S modrym pruhem? Dekuji

   Reagovat01.09.2015 07:56 od gdpr
   • Re: Re: Dotaz

    Dobrý den.

    Uvedený lék je na běžný recept. Jeho využití je však striktně omezeno konkrétní diagnózou, v jiných případech Vám ho lékař pravděpodobně odmítne předepsat. V případě, že trpíte nemocí pro kterou je schválen, tak Vám ho specialista předepíše.

  • Re: Dotaz

    Dobrý den,
   Piramil Combi a Triasyn nejsou totožné léky ve smyslu stejného obsahu účinných látek. Oba obsahují dvě účinné látky. V první (Ramipril) se shodují, ale druhou se liší. Triasyn obsahuje jako druhou Felodipin a Piramil Combi Amlodipin. Obě tyto látky patří do kategorie blokátorů kalciového kanálu, zjednodušeně řečeno: „jsou složením i hlavním účinkem velmi podobné, ale trochu se liší (třeba felodipin neovlivňuje srdeční kontraktilitu, amlodipin ano,...).“ V Praxi to znamená, že pokud Vám lékař předepíše jeden, nemohou Vám v lékárně vydat bez vyrozumění lékaře druhý. Léčbu může změnit pouze lékař dle Vaší diagnózy.

 • Igamplia GrifolsRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  ráda bych se dopátrala, jestli se injekce Igamplia Grifols 2ml přestaly dovážet nebo jestli výrobce zastavil jejich výrobu. V současné době jsou k dispozic na českém trhui jen 5ml a ty jsou na mě moc silné, navíc bych si je musela prý platit .
  Děkuji

  Reagovat28.09.2013 13:05 od gdpr
  • Re: Igamplia Grifols

    Dobrý den,

   léčivý přípravek Igamplia 2ml je dlouhodobě v ČR v distribučním výpadku, není na Českém trhu k dispozici a jsou ukončeny dodávky do ČR. Informaci, zda-li se ještě ve světě vyrábí, Vám nedokáži sdělit. Ale i kdyby injekce byly v zahraničí k dispozici a chtěla byste je sehnat, musela byste zaplatit celou cenu, která by mohla být i daleko vyšší než 5ml balení. 

 • Injekce Agovirin DepotRozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den, rád bych se informoval, zda je šance, že injekce Agovirin Depot budou opět dostupné v ČR? Tento lék jsem užíval bez problémů přes 10 let, po výpadku jsem měl Sustanon, který také vypadl (u tohoto přípravku jsem pociťoval zápach a mastnotu, toto se mi u Agovirinu nikdy nestalo) a dnes přes rok mám tablety Undestor.

  Děkuji za odpověď. Injekce by byly vhodnější než tablety. Co mě napadá srovnání látek,co je účinnější a jak je to se zvyšováním hladiny testosteronu, existuje přírodní doplněk?

  Injekce jsem měl, co 3 týdny 1 ampuli a prášky beru 1 - 0 - 1.

  Petr81

  Reagovat27.09.2013 15:42 od gdpr
  • Re: Injekce Agovirin Depot

    Dobrý den,

   léčivý přípravek Agovirin Depot inj., je momentálně v ČR v distribučním výpadku. Výpadek pravděpodobně způsobilo řízením o stanovení maximální ceny. Nejaktuálnější informace Vám může poskytnout držitel rozhodnutí o registraci (výrobce) Biotika a.s.

   • Re: Re: Injekce Agovirin Depot

    Dobrý večer, děkuji Vám za odpověď a budu kontaktovat výrobce.

    Reagovat30.09.2013 19:58 od gdpr
 • chlamýdie pneumoniaeRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Vyše roka bojujem s touto chorobou a za ten čas som užil cca 6 druhov roznych antibiotik napr. avelox doxybene zinnat a podobne. Nič my nezabralo a ked tak len na par dni a po nich opetovne ma dražbi hrdlo a nuti ku kašlu . Ten trva prakticky cely den kým po lieku na spanie nezaspím. Myslim si že som na antibiotika rezistentny. Dostal som sa ku članku v novinach ktory v pripade rezistencie na antibiotika doporučuje použit chloramfenikol alebo kotrimoxazol . Já som v situacii ked hladam akekolvek riešenie ktore mi pomože v tom katastrofalnom kašli . Aby som nezabudol odborna lekarka / infektolog./ ma chlácholi tým že moja liečba može trvat aj tri roky . Tak to sa neda vydržat ani pre mna ani okolie čo žije so mnou a počuva mna. Takže poradte mi prosím ist dalej na antibiotika bez učinku alebo skusit tie dva stare lieky ktore mi aj tak lekarka nepredpíše. Ďakujem za odpoved

  Reagovat05.08.2013 11:11 od gdpr
  • Re: chlamýdie pneumoniae

   Dobrý den.
   Při užívání a nasazování léků musí lékař zvážit mnoho faktorů a okolností. Pokud Vám lékařka nechce předepsat chloramfenikol nebo kotrimoxazol je to z důvodu, že se tyto léky na uvedenou nemoc nepoužívají. Existují určitá doporučení a zkušenosti, které vycházejí z většího rozsahu, než je jeden novinový článek. Konkrétně Vám na dálku nemám jak poradit, zvláště pokud již jste v péči specialistu. Doporučil bych řídit se jeho pokyny. Je ale rozhodně dobré zvážit a vyloučit i jiné příčiny kašle (můžete zajít za praktikem), může se stát, že s uvedenou infekcí došlo k zhoršení nebo objevení jiné nemoci, kašel je obecně velmi častý příznak.

 • No-spa na bolestivou menstruaciRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,
  můj gynekolog mi předepsal lék No-spa na bolestivou menstruaci, chtěla bych se zeptat, zda je případně možné kombinovat tento lék s ibuprofenem? Mívám opravdu silné bolesti a bojím se, že mi samotný no-spa nebude stačit. A je lepší vzít si no-spa už třeba dva dny před začátkem menstruace? Děkuji za odpověď.

  Reagovat01.08.2013 07:48 od gdpr
  • Re: No-spa na bolestivou menstruaci

   Dobrý den.
   Uvedené léky můžete kombinovat. No-Spa je lék na uvolnění hladkého svalstva (obsahují ho hlavně vnitřní orgány), není tedy přímo na bolest, i když svým účinkem na relaxaci svalového napětí tak ve výsledku působí. Léky s obsahem ibuprofenu (Brufen, Ibuprofen Galmed, Apo-ibuprofen a jiné), ale i jiné, jsou tzv. analgetika (léky proti bolesti) a můžete užívat navíc. Léky začněte užívat, když začnete pociťovat první známky potíží.

 • Agen 5 - versus -Zorem 5Rozbalit (reakcí: 2)Sbalit (reakcí: 2)

  Dobrý den,
  praktický lékař mi dnes předepsal místo obvykle užívaného Agenu 5 jiné prášky,
  Zorem 5, s tím, že jsou lepší. Nevím, zda nejsou lepší jen tím, že je na nich docela velký doplatek zatím co Agen 5 se nedoplácí ? Je tam nějaký rozdíl v účinné látce, nebo vedlejších účincích, nebo v čem je Zorem 5 lepší ?
  Děkuji za odpověď.

  Reagovat25.07.2013 15:02 od gdpr
  • Re: Agen 5 - versus -Zorem 5

   V databázi na webu mzcr je u Agenu 5 v seznamu přípravků se stejnou léčivou látkou i Zorem. Mimo hromady dalších.

   Reagovat26.07.2013 02:26 od
   • Re: Re: Agen 5 - versus -Zorem 5

    Dobrý den,
    oba léky obsahují stejnou účinnou látku, pokud Vám lékař předepíše Zorem, mohou Vám v lékárně vydat kterýkoliv jiný lék se stejným obsahem, např. Agen (pokud to lékař nezakáže na receptu slovem NEZAMĚŇOVAT). Zorem je originální léčivý přípravek od firmy Pfizer, to znamená, že byl na trhu první a jako takový musel projít složitými klinickými studiemi. Agen je generický ekvivalent (kopie). Generické ekvivalenty jsou levnější a díky nim dochází ke výraznému snížení ceny léku (tedy i zvýšení dostupnosti pro pacienty), při vstupu generika na trh je požadována jen zkouška bioekvivalence (to znamená, přibližnou podobnost dávky v krvi v čase, přibližně +/- 20%, tento rozdíl může hrát roli např. u některých antiepileptik, proto existuje možnost NEZAMĚŇOVAT). Z tohoto důvodu všeobecně ze zvyku a zkušeností zdravotničtí pracovníci upřednostňují originální léčivé přípravky s odůvodněním, že jsou lepší. Protože se úhrady zdravotních pojišťoven mění k 1. a 15. v měsíci, nemají lékaři vůbec tušení o výši doplatku. Aktuální cenu doplatku zjistíte v lékárně, o levnější ekvivalentní lék můžete požádat Vašeho lékárníka nebo můžete využít naši databáze. Jinak o vysvětlení můžete požádat Vašeho lékaře.

 • MinisistonRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Dobrý den, mnoho let jsem užívala Minisiston, před pár týdny mi lékař sdělil, že přípravek není na trhu. Jedná se o krátkodobý výpadek nebo se už na našem trhu vůbec neobjeví?
  Děkuji za odpověď

  Kateřina

  Reagovat22.07.2013 15:26 od gdpr
  • Re: Minisiston

    Dobrý den,

   léčivý přípravek Minisiston lze bez komplikací do lékárny objednat, zatím je stále na trhu.

   • Re: Re: Minisiston

    Dobrý den.
    Moje sestřenice má poškozenou sítnici a aplikují ji oční injekce EYLEA. Na oční klinice v Ostravě doplácí 10000,-Kč. Prosim poraďte, kam se má obrátit, aby ten doplatek byl 1825,-Kč, jak uvádíte. Jako důchodce by nebyla schopna si tuto léčbu dále platit. Mnohokrát děkuji za pomoc a přeji všechno dobré.
    Marie Dekarová

    Reagovat27.01.2014 23:39 od gdpr
    • Re: Re: Re: Minisiston

      Dobrý den,

     injekce Eylea je hrazena ze zdravotního pojištění, pouze pokud ji zdravotnické zařízení (lékař) přímo účtuje zdravotní pojišťovně, tedy jako zvlášť účtovaný léčivý přípravek (ZULP), to znamená, že pokud ji budete mít předepsanou na recept a vyzvednete v lékárně, pojišťovna lék nehradí. Další podmínkou, aby lékař mohl tento léčivý přípravek účtovat zdravotní pojišťovně je podmínka, že tak může učinit pouze odborné pracoviště, což asi ve Vašem případě je, ale po předchozím nasmlouvání (dohodě) s pojišťovnou. Na Vaši odpověď, aby lék hradila pojišťovna se zprvu zkuste zeptat ve zdravotnickém zařízení, kde jí injekci předepisují, aplikují a pokud by Vám nemohli vyhovět (např limity od zdravotní pojišťovny), zkuste se obrátit na Vaši zdravotní pojišťovnu, jestli by nebyla možnost úhrady Vašeho léku, např. v jiném nasmlouvaném zdravotnickém zařízení nebo po dohodě s revizním lékařem. Moji odpověď berte spíše orientačně, protože na Vaši otázku u zmíněného léku Vám může přesně odpovědět jen lékař v konkrétním zdravotnickém zařízení nebo ve Vaší zdravotní pojišťovně, (předpokládám přes revizního lékaře).

 • dotazRozbalit (reakcí: 5)Sbalit (reakcí: 5)

  Dobrý večer. Jsem poměrně těžký astmatik a jako úlevový lék beru Ecosal easi-breathe. V současné době jej nemohu sehnat. Jedná se o ukončení výroby nebo o momentální zpožděnou distribuci. jaká je případná náhrada. Děkuji za odpověď

  Reagovat18.07.2013 21:32 od gdpr
  • Re: dotazDobrý den

   užívám Fosrenol 1000mg.Při jeho rozkousání a polykání se mi zvedá žaludek.Existuje za něj náhrada,třeba ve formě injekcí či čehokoli jiného? Jsem dyalizovaná a musím ho brát dvakrát denně.Moc děkuji za odpověď.
   Spurná

   Reagovat07.10.2013 14:47 od gdpr
   • Re: Re: dotazDobrý den

    Dobrý den.
    Zmíněný nežádoucí účinek je u uvedeného léku bohužel častý. Za tento lék Vámi uvedená náhrada není. Při ledvinném selhání a dialýze bych však důrazně doporučil řešit užívané léky pouze s ošetřujícím lékařem a ne s jinými odborníky (nebo na internetu), kteří o Vás nemají všechny potřebné informace. Zeptejte si proto při další návštěvě.

  • Re: dotaz

    Dobrý den,

   u léčivého přípravku Ecosal easi-breathe se čeká na dodávku do ČR. Dodavatel termín zatím neupřesnil. Se stejnou účinnou látkou je k dispozici přípravek Ecosal inhaler, Ventolin inhaler,... Jedná se ovšem o jiné lékové formy (Ecosal easi-breathe je inhalátor aktivovaný dechem, zmíněné dva jsou v podstatě spreje aktivované stiskem), změnu byste měl zkonzultovat s Vaším lékařem.

   • Re: Re: dotaz

    dobrý den chtěl bych se zeptat máme doma aerius 0,5mg/ml perorální roztok používá ho 3letý syn při obtížích ale zapoměli jsme jakou dávku mu dávat poradíte nám prosím děkuji papaj.

    Reagovat05.04.2014 11:28 od gdpr
    • Re: Re: Re: dotaz

     Dobrý den.
     V uvedeném věku je obvyklá dávka 2,5 ml (1,25 mg) sirupu 1xdenně. Často se však antihistaminika užívají alespoň nějakou dobu (například v pylové sezóně) spíše než jednorázově (i když to samozřejmě lze taky). Proto se výhledově radši na způsob užívání zeptejte.
      

 • Nebojte se změny lékuRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Píšte.
  Ale zdá se, že není to možné u všech léků.
  Beru Lagosu a doplatek je podle mého názoru nehorázní.
  Nejsem ani jsem nikdy nebyl alkoholik. Ani alkohol , víno, pivo nikdy nepiju.
  A po vybírání žlučových kamenů musím brát Lagosu a Essentiale Forte.
  Zřejmě mi něco narušili, A tak musím doplácet hodně peněz.
  Chtěl jsem náhradu za tyto léky, ale řekli, že náhrada žádná není.
  Že tyto léky jsou jediné a jedinečné... :-(
  Tak co s tím, když nemám peníze na doplatky a tak léky nevybírám v lékárně ?
  Opravdu jestvuje nějaká náhrada, kde by nebyl doplatek, nebo když, tak minimální ?
  Jak nato, poraďte, prosím.
  Děkuji a přejí vám hezky den

  Reagovat14.07.2013 13:51 od gdpr
  • Re: Nebojte se změny léku

    Dobrý den,

   Lagosa obsahuje výtažek z ostropestřce mariánského (silymarin). Bohužel Vás zklamu, ale v současné době vychází nejnižší doplatek u léků s obsahem silymarinu v přepočtu na dávku právě u Lagosy, Essentiale není hrazeno vůbec. Bohužel náš zdravotní systém neřeší jak kdo k nemoci přišel. Poraďte se s Vaším lékařem, že si z finančních důvodů nemůžete dovolit tuto léčbu, ten Vám pak dle Vaší diagnózy může nabídnout dostupnou alternativu, pokud existuje. Pokud léky potřebujete a neužíváte je kvůli ceně, je to špatné. Jak jsem psal na začátku, Lagosa obsahuje extrakt z ostropestřce mariánského (silymarin), tento extrakt se získává z plodu ("semen") této rostliny. Plod ostropestřce se prodává v lékárnách, připravuje se z něj odvar. Kvalitou tento odvar zdaleka vůbec nedosahuje kvality Lagosy. Ale pokud byste měl užívat léky na onemocnění jater a léčbu Lagosou si kvůli finanční náročnosti nemůžete dovolit, poraďte se o jiných možnostech s Vaším lékařem, pokud nebudou k dispozici, lepší než nic považuji zmíněný odvar.

   • Re: Re: Nebojte se změny léku

    Dobry pane, pane Dedik !
    Moc vam dekuji za radu.
    Vite, manzelka mi kupuje /levnejsi/ variantu Ostropestrec kapky , ale zatim mi nezabiraji /podobne ani Lagosa/.
    Lekra rika, ze mi nechali zlucovy kameny /nevybrali vsechny/ a to pry dela potize.
    Tak nevim, jestli postacuji ty kapky nebo je to jen doplnek k Lagose. Ted jsem si pujcil penize a vybral Lagosu, ale nechci zit zadluzen . Nikdy jsem nic nikomu nedluzil a to jsem uz stary clovek. Taky nikdy jsem od nikoho nic nedostal, protoze jse mi zebrani nelibi.
    Ziju tak, jak se da a /asi/ jak si zaslouzim.
    Byl jsem kritikem vpadu okupacnich vojsk a kritikem zlych komunistu v koryt, zaco jsem byl stale vysetrovan a bylo mi vyhrozovano smrti zastrelenim /pry "jako psa na uteku do ciziny/.
    Mozna to je ted duvodem mych potizi . At je , jak je zrejme jsme si kazdy strujcem svych osudu. Mel jsem se prizpusobit a mlcet tak, jako miliony jinych.

    Reagovat16.07.2013 07:42 od gdpr
    • Re: Re: Re: Nebojte se změny léku

     Dobrý den,

     Lagosa je léčivo a obsahuje extrakt z ostropestřce ve vyšší dávce. Kapky z ostropestřce jsou jen doplněk stravy. Např. při přípravě extraktu z ostropestřce se může extrakt kontaminovat plísněmi, u léčiv je proces přípravy důsledně kontrolován a výsledný produkt také podléhá kontrole, která u doplňků stravy mnohdy chybí,... Proto se osobně přikláním k odvaru z plodů ostropestřce než k doplňkům stravy (nejlépe ovšem Lagosu, nebo jiný lék se silymarinem). Příprava odvaru je časově náročnější a u odvaru neurčíte velikost obsahu účinných látek.

 • calcichewRozbalit (reakcí: 5)Sbalit (reakcí: 5)

  Dobrý den, vzhledem ke komplikaci při operaci štítné žlázy (porušení příštítných tělísek) užívám již od r. 2006 vápník a také vitamín D, tj. k léku Rocaltrol ještě Calcichew D3 200iu. Předtím jsem užívala také šumivé tablety Sandoz i Biomin. Nyní se již Calcichew musí doplácet v plné výši a tak mám dotaz, zda lze tento lék nahradit jiným, který alespoň zčásti je hrazen z pojištění. Vápník i déčko potřebuji, neboť mi jinak brní prsty a nohy. Je to stav související s operací a nezpůsobený mnou. děkuji Vám za odpvoěď.

  Reagovat11.07.2013 08:38 od gdpr
  • Re: calcichew

    Dobrý den,

   Calcichew D3 500/200IU není hrazen z veřejného zdravotního pojištění, z veřejného zdravotního pojištění je z větší části hrazen Calcichew D3 500/400IU, který obsahuje více vitamínu D3 (doplatek za 60 tablet je okolo 18Kč). 

   • Re: mifeprisyon

    Prosim vas co sa moze stat alebo k comu dojde ak objednam set mifepriston a uzijem ju v napr v 7tt a potom sa rozhodnem ze uz nechcem dalej douziwat ze som si to rozmyslela.viete mi dat natoto odpiwed??

    Reagovat31.05.2017 03:18 od gdpr@mojelekarna.cz
    • betahistin, betaserc

     co dělat když tyhle léky v Olomouci nejsou a já se bez nich neobejdu, je mi 71 a bez nich mám motání hlavy ale hrozné....

     Reagovat25.08.2023 14:58 od nováková
     • Re: betahistin, betaserc

      Dobrý den.

      Bohužel vám v tomto nedokážu poradit. Některé lékárny tyto léky (respektive se stejnou účinnou látkou) mohou mít, ale bude to velmi individuální. Celkově je ale výrazný nedostatek, s lékem mají problém i v nemocnicích. Můžete pouze zkoušet obvolávat různé lékárny a ptát se.

    • Re: Re: mifeprisyon

     Dobrý den.

     Uvedený přípravek je nutné užít do 49. dne od poslední menstruace. Lék se podává v nemocnici a poskytuje ho specialista. Jinou možnost ani způsob podání současná lékařská praxe a legislativa neumožňuje. 

 • dotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den používal jsem noveril 240 prosím vás nevíte někdo kdy se začne vyrábět nebo kde ho seženu?

  Reagovat06.07.2013 08:51 od gdpr
  • Re: dotaz

    Dobrý den,

   momentálně je léčivý přípravek Noveril v distribučním výpadku ovlivněné ze strany výrobce (firma Novartis), ta Vám dokáže odpovědět, kdy bude nová dodávka do ČR. Momentálně Noveril lékárny nemohou objednat, seženete ho pouze v lékárně, která ho má skladem ještě z doby před výpadkem. To znamená obejít, popř. obtelefonovat pár lékáren.

 • dotazRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  Brala jsem na vysoký tlak Tritazide, teď mi lékař předepsal Ramipril H Actavis a Bisogamma 5.V příbalovém letáku jsem nevyčetla, že by se měly užívat tyto dva léky společně - poradíte?

  Reagovat26.06.2013 09:56 od gdpr
  • Re: dotaz

   Dobrý den,

   Ramipril H Actavis se užívá nezávisle na jídle, Bisogamma nejlépe před jídlem nebo na začátku jídla, u obou je nejčastější dávkování ráno. Zmíněné léčivé přípravky můžete užívat současně nebo odděleně (Bisogammu před jídlem a Ramipril H Actavis třeba po jídle), záleží na Vás.

   • Re: Re: dotaz

    Kde mohu koupit Renagel 800 mg - 180 Obal?

    Děkuji

    Reagovat18.02.2015 11:06 od gdpr
    • Re: Re: Re: dotaz

     Dobrý den.

     Lék je vázán na lékařský předpis, nelze ho tedy přímo koupit. Co se týče dostupnosti v jednotlivých lékárnách, nemáme jí z naší strany jak ovlivnit. Domluvte se ideálně s lékařem, který lék předepisuje, bude mít pravděpodobně i informace, kde je dostupný.

 • dotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den,dnes mi paní doktorka našla menší cistu a dostala jsem dva druhy léků.jeden je Roxithromycin,ale bohužel ten druhý nemohu přelouskat,ale začíná písmenkem T a bohužel se nedovím jestli budu či nebudu na tento lék s písmenkem počátečním T doplácet?,
  Děkuji
  S pozdravem Karin Suchánková

  Reagovat24.06.2013 14:54 od gdpr
  • Re: dotaz

   Dobrý den,

   léčivých přípravků začínajících na písmeno T, které by připadaly v úvahu je velmi mnoho, proto Vám výši doplatku nedokáži sdělit. Nejlépe se s receptem zastavte do lékárny, kde název léku přečtou a řeknou Vám výši jeho doplatku nebo recept oskenujte a pošlete mi scan na můj mail ondrej.dedik@hotmail.com popřípadě zavolejte Vašemu lékaři a na název se optejte.

 • dobrý den,mám už 4. rokem alespoň...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  dobrý den,mám už 4. rokem alespoň 2x do roka boreliozu. Obvodní lékařka mi vždy napíše antibiotika a pak po využívání mi odebere krev na zkoušku,která je samozřejmě pozitivní. Chtěla jsem se zeptat,jestli by to už nechtělo zásadnější léčbu? Mám hodně zdrav. problému,které s tím myslím souvisí.

  Reagovat23.06.2013 21:08 od gdpr
  • Re:

   Dobrý den.
   Odpověď na Váš dotaz přesahuje možnosti zdejší diskuze a navíc ho nejde řešit po internetu. Borrelióza je záludné onemocnění, které má různé projevy a často bývá zdrojem diagnostických rozpaků. Sledování protilátek není vždy pro terapii rozhodující, ty mohou být pozitivní i po úspěšné léčbě a mohou přetrvávat roky. Proto je přítomnost infekce a vhodnost ATB léčby nutné hodnotit vždy komplexně a individuálně. Mohu proto pouze doporučit probrat tuto problematiku s Vaším praktikem a případně se s ním domluvit na konzultaci na jiném pracovišti. „Zásadnější“ léčba není. Mnohé projevy však mohou pocházet i od jiných onemocnění, zvláště pokud uvádíte, že jich máte hodně.

 • Dobrý den chtěla bych se zeptat. Je...Rozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den chtěla bych se zeptat. Je mi 16 let a jedu poprvé na dovolenou bohužel mám mít v tu dobu menstruaci a známá mi poradila tyto prášky. Jsem na internátě a trošku nechápu jak bych měla tyto léky používat mám je začít brát 10 dní před začátkem menstruace? a můžu tyto prášky brát i po dobu co jsem je měla mít? Potřebovala bych je oddálit o 2 týdny .... Předem děkuji

  Reagovat17.06.2013 20:41 od gdpr
  • Re:

   Menstruaci lze oddálit jen hormonálním preparátem. Bez předchozího gynekologického vyšetření nikdy hormonální preparát neužívejte. Můžete si své zdraví nenávratně poškodit. Současně Vás gynekolog poučí o tom, jak a po jakou dobu preparát správně užívat.

 • nehojici se jizvaRozbalit (reakcí: 3)Sbalit (reakcí: 3)

  dobry den jsem po segmentectomii skoro dva mesice a stale jizvu nemam uzavrenou vyteka mne z jizvy jen nepatrne nahnedla barva ci trosku krve.prosim o radu cim jizvu mazat cekaji mne totiz 19.6 ozarky a mam obavy aby se vse zahojilo.dekuji za vasi odpoved.drahus

  Reagovat20.05.2013 09:03 od gdpr
  • Re: nehojici se jizva

   Dobrý den.
   Pokud Vám z pooperační rány něco vytéká, rozhodně tento stav neléčte sama a ničím místo nemažte. Dostavte se na kontrolu na chirurgii, kde Vám ránu ošetřovali, tam Vám poradí co dělat, dle konkrétního nálezu. Ozařování při nezahojeném defektu bude nejspíše velmi rizikové (defekt se pak nemusí zhojit vůbec). Definitivní posouzení bude však na ošetřujícím lékaři, který bude ozařování navrhovat a plánovat.

   • Godasal 100 vs menstruace

    Dobrý den, začala jsem užívat Godasal 100 a chci se zeptat jak probíhá menstruace. Zda mám očekávat zvýšené krvácení při cyklu.

    Děkuji.

    Tamara

    Reagovat05.03.2016 06:56 od gdpr
 • Zkrácení doby užíváníRozbalit (reakcí: 5)Sbalit (reakcí: 5)

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možní zkrácení doby užívání z 10 na 9? mám naplánovanou operaci a menzes by trval. děkuji

  Reagovat09.05.2013 16:40 od gdpr
  • Re: Zkrácení doby užívání

   je BISOPROL MYLAN STEJNÝ . JAKO BISOPROL - RATIOPHARM.

   Reagovat14.11.2014 17:19 od gdpr
   • Re: Re: Zkrácení doby užívání

     Dobrý den.

    Oba léky obsahují stejnou účinnou látku a pokud mají stejnou gramáž, tak se dají považovat za rovnocenné. Vzácně se generické léky (=stejná účinná látka, různý název) mohou lišit ve smyslu výskytu nežádoucích účinků, kdy se liší například další obsažené látky, způsob výroby atd. V takových případech se občas stane, že někdo jeden lék nemusí tolerovat. 

  • Re: Zkrácení doby užívání

   Dobrý deň, chcela by som sa spítať či môžem darovať krv ked beriem lieky proti migréne konkrétne Sumatriptan?

   Reagovat11.06.2013 13:19 od gdpr
   • Re: Re: Zkrácení doby užívání

    Dobrý den.
    Léky ze skupiny triptanů se mají užívat při prvních známkách vzniku migrény a jinak byste je užívat neměla. V době kdy nemáte migrénu, tedy nebudou odběr nijak omezovat. Pokud byste záchvat migrény zrovna měla nebo měla pocit, že se objeví, darování krve je stejně nutné odložit na jiný termín. Jinak řečeno, léky klidně užívat můžete, ale krev choďte darovat pouze pokud se cítíte fit a migrénu nemáte.

  • Re: Zkrácení doby užívání

   Dobrý den.
   Bylo by vhodné, abyste Váš dotaz upřesnila. Z dotazu není jasné, co chcete přestat užívat.

 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!