154

OLEJ KONOPNÝ 200ML

Výrobce: Green Apotheke
Typ: Čaje, potraviny
Nákupem toho produktu získáte: 2 body
Cena obvyklá*:
157,- Kč s DPH
Vaše cena:
143,- Kč s DPH
SUKL: 0000000
počet kusů  

Popis:

Lisovaný za studena. Olej vysoké nutriční hodnoty je bohatým zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin. Konopný olej je získáván lisováním semen rostlin konopí, které neobsahují návykové látky THC. Je v čistě přírodním stavu, bez přidaných látek a není rafinován. Při lisování za studena nejsou použita chemická rozpouštědla ani jiné chemické přísady. Olej je šetrně listován za nízkých teplot do 40°C.

Už od pradávna patřilo konopí seté mezi důležité zemědělské plodiny, nejen jako zdroj vlákna, jeho semínka sloužily také jako cenný zdroj potravy. Patří k nejstarším kulturním plodinám vůbec. Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin patří mezi nejcennější rostlinné oleje. Proto se také nedoporučuje k tepelným úpravám, při nichž dochází k degradaci těchto cenných látek. Je vhodný spíše pro studenou kuchyni - lze jej přidat do salátů, pomazánek či nepečených dezertů. 

Složení:

  • 100 % olej jednodruhový konopný z prvního lisování za studena 

Použití:

  • Konopný olej se používá zejména za studena, buď pro přímou konzumaci, nebo pro dochucení salátů, pomazánek, marinád a studených omáček, stejně jako dochucovadlo do zálivek a již hotových pokrmů teplé kuchyně. Není vhodný ke smažení a fritování. 

Výživová hodnota ve 100ml: 

Energetická hodnota 3700kJ/884kcal
Tuky 100,0g
- z toho nasycené mastné kyseliny 11,0g
Sacharidy 0,0g
- z toho cukry 0,0g
Bílkoviny 0,00g
Sůl 0,00g

 

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit
 

 

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek Moje lékárna:


Informace o zasílání novinek

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Podívejte se na naši novou TV reklamu