163

Betadine roztok 30 ml

Výrobce: Egis
Typ: Volně prodejné léky
Nákupem toho produktu získáte: 2 body
Cena obvyklá*:
120,- Kč s DPH
Vaše cena:
109,10 Kč s DPH
SUKL: 0062315
PDK: 7680342820561
Účinná látka:
Jodovaný povidon
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů  

Popis:

Betadine je kožní dezinfekční prostředek, má antimikrobiální účinky. Je účinný na bakterie, plísně, viry a prvoky. Je vhodný k místní dezinfekci kůže a sliznic.

Přípravek Betadine se používá k dezinfekci ran, k dezinfekci kůže před aplikací injekce, odběrem krve, podáním infuze nebo transfuze nebo také k celkové či částečné dezinfekci před chirurgickým zákrokem. Betadine roztok je vhodný k léčbě kožních bakteriálních a plísňových onemocnění.

Roztok Betadine mohou používat dospělí, dospívající a děti od 6 měsíců. Novorozenci a kojenci do 6 měsíců pak jen na doporučení lékaře. 

Použití: Betadine se může používat buď koncentrovaný (neředěný) nebo ředěný vodou v poměru 1:10 nebo 1:100. Ředí se vždy těsně před použitím a roztok má být použit co nejdříve. Zředěný roztok nelze uchovávat. K léčbě ran se používá 1x až několikrát denně. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek Betadine déle než 7 dní. 

Složení: Léčivou látkou je povidonum iodinatum 100 mg v 1 ml vodného roztoku (odpovídá 10% roztoku). Dalšími složkami jsou glycerol 85%, nonoxinol 9, kyselina citronová, hydrogenfosforečnan sodný, čištěná voda, roztok hydroxidu sodného (pro úpravu pH). 

Upozornění: Tmavě hnědá barva kožního roztoku Betadine je známkou jeho účinnosti. Jestliže se roztok začíná odbarvovat, jeho antimikrobiální účinnost klesá. Rozklad roztoku je podporován působením světla a teplot vyšších než 40 °C.

Betadine®, 100 mg/ml je kožní roztok k zevnímu použití, vhodný k dezinfekci pokožky a sliznic. Léčivá látka povidonum iodinatum. Před použití přípravku si pozorně přečtěte příbalový leták.

 

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu