161

Orlistat Teva

Výrobce: Teva
Typ: Volně prodejné léky
Nákupem toho produktu získáte: 8 bodů
Cena obvyklá*:
857,- Kč s DPH
Vaše cena:
779,- Kč s DPH
SUKL: 0160496
PDK: 2652650
Účinná látka:
Orlistat
Další informace:
Příbalový leták

Produkt je dočasně nedostupný


Popis:

Orlistat Teva 60mg se používá ke snížení hmotnosti u dospělých, kteří mají index tělesné hmotnosti (BMI) rovný nebo vyšší než 28. BMI se vypočítá tak, že se tělesná hmotnost v kilogramech podělí druhou mocninou tělesné výšky v metrech. Tobolky Orlistat Teva 60mg působí pouze ve střevě a to tak, že zabraňují vstřebání zhruba jedné čtvrtiny tuků přijatých v potravě. Tento nevstřebaný tuk je z těla vylučován stolicí, což může způsobit její změny (plynatost, olejovité špinění, náhlé nebo častější nucení na stolici a měkkou stolici). Proto je důležité současně s užíváním Orlistatu dodržovat i dietu s nízkým obsahem tuků, aby se tyto nepříjemné účinky nedostavily.

Dávkování:  Užívejte 3x denně 1 tobolku. Každou tobolku polykejte spolu s vodou bezprostředně před, v průběhu nebo do jedné hodiny po každém hlavním jídle (snídaně, oběd, večeře). Hlídejte si, aby vaše tři hlavní jídla byla dobře vyvážená, měla snížené množství kalorií a nízký obsah tuků. Pokud některé jídlo nebude obsahovat žádné tuky nebo jídlo úplně vynecháte, neužívejte ani tobolku. Přípravek Orlistat Teva 60mg užívejte maximálně 6 měsíců. Pokud se Vaše váha po 12 týdenním užívání nesníží, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o dalším postupu.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek není určen dětem a dospívajícím do 18 let ani těhotným a kojícím ženám. Tobolky se nesmí užívat při léčbě warfarinem nebo jinými léky na ředění krve a při problémech se vstřebáváním potravy. Pokud se léčíte s cukrovkou, vysokým krevním tlakem nebo jiným onemocněním srdce a cév, vysokým cholesterolem nebo poruchami štítné žlázy, poraďte se o užívání přípravku s lékařem. Při léčbě přípravkem Orlistat Teva 60mg může docházet ke sníženému vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích (A, D, E a K). Proto je vhodné během léčby užívat každý den před spaním multivitamínové doplňky, které tyto vitamíny obsahují.

Složení: Orlistatum 60 mg v jedné tobolce.

Lék k vnitřnímu užití. Před použitím čtěte pečlivě příbalový leták.

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Produkt se dále nachází v těchto kategoriích:

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Doplněk pro život

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu