167

Olynth Plus 0.5mg/ml+50mg/ml nosní sprej, roztok 10ml

Výrobce: Johnson&Johnson
Typ: Volně prodejné léky
Nákupem toho produktu získáte: 2 body
Cena obvyklá*:
116,- Kč s DPH
Vaše cena:
105,- Kč s DPH
SUKL: 0235783
PDK: 3697068
Účinná látka:
Xylometazolin
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů  

Popis:

Nosní sprej Olynth Plus způsobuje rychlé stažení cév nosní sliznice, a tím snižuje její otok. Usnadňuje dýchání nosem. Zároveň díky obsahu dexpanthenolu podporuje hojení a chrání nosní sliznici. Přípravek Olynth Plus 0,5 mg/ml + 50 mg/ml se používá u dětí od 2 do 6 let.

Kdy se užívá?

  • ke snížení otoku při zánětu nosní sliznice (rýmě) a podpoře hojení poraněné nosní sliznice
  • k úlevě při nealergickém zánětu nosní sliznice (rhinitis vasomotorica)
  • k léčbě zhoršeného dýchání nosem po operacích nosu

Dávkování: Dětem od 2 do 6 let aplikujte 1 vstřik do každé nosní dírky až 3x denně. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 7 dní. Opakované použití je možné pouze po několikadenní přestávce v používání. Pokud se příznaky Vašeho dítěte zhorší nebo nezlepší do 3 dnů, poraďte se s lékařem. 

Složení: Léčivými látkami jsou xylometazolini hydrochloridum 0,5 mg a dexpanthenolum 50 mg v jednom ml roztoku nosního spreje. Jeden vstřik obsahuje 0,1 ml roztoku nosního spreje obsahující xylometazolini hydrochloridum 0,05 mg a dexpanthenolum 5,0 mg. Dalšími složkami jsou dihydrogenfosforečnan draselný, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, voda pro injekci. 

Upozornění: Nepoužívejte dlouhodobě a ve vysokých dávkách. Z hygienických důvodů a aby se zabránilo infekcím má být každá lahvička spreje používána jen tou samou osobou.

Lék k nosnímu podání. Obsahuje xylometazolinhydrochlorid a dexpanthenol. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Držitel registrace: McNeil Healthcare (Ireland) Limited, Irsko. Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o.

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Produkt se dále nachází v těchto kategoriích:

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

 

Doplněk pro život

Podívejte se na naši novou TV reklamu