161

Olynth 0,1% nosní sprej, roztok 1x10ml

Výrobce: Johnson & Johnson
Typ: Volně prodejné léky
Nákupem toho produktu získáte: 1 bod
Cena obvyklá*:
102,- Kč s DPH
Vaše cena:
92,70 Kč s DPH
SUKL: 0017173
PDK: 3574660403091
Účinná látka:
Xylometazolin
Další informace:
Příbalový leták

Produkt je dočasně nedostupný


Popis:

Olynth 0,1% je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě. Urychluje uvolnění hlenů při zánětu vedlejších dutin nosních a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou. V místě svého účinku způsobuje stažení cév, snižuje otok nosní sliznice, usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění hlenů. Účinek nastupuje obvykle za 5-10 minut. Je určen k léčbě dětí od 7 let a dospělých. 

Dávkování a způsob užití: Aplikujte 1-2 dávky 3x denně do každé nosní dírky. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. 

Složení: Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum (xylometazolin-hydrochlorid) 1 mg (0,1%) v 1 ml roztoku. Pomocnými látkami jsou roztok benzalkonium-chloridu, dihydrát dinatrium-edetátu, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, sorbitol 70% krystalizující, čištěná voda. 

Kontraindikace: Přípravek nepoužívejte, jestli dítě trpí alergií na xylometazolin-hydrochlorid, konzervační látku benzalkonium chlorid nebo na kteroukoli další složku přípravku, v případě suchého zánětu nosní sliznice (rhinitis sicca), který se projevuje pocitem sucha a šimrání v nose často provázeným drobným krvácením po odloučení zaschlých krust a u dětí do 7 let.

Léčivý přípravek. Nosní sprej, roztok Olynth 0,1% objsahuje xylometazolin-hydrochlorid a je určen na nosní podání. Před použitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. Držitel registrace: McNeil Products Ltd., UK. Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Karla Engliše 3201/6, 150 00 Praha 5.

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

Doplněk pro život

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu