167

Panadol pro děti Jahoda 24mg/ml sirup 100ml

Výrobce: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o.
Typ: Volně prodejné léky
Nákupem toho produktu získáte: 2 body
Cena obvyklá*:
147,- Kč s DPH
Vaše cena:
133,70 Kč s DPH
SUKL: 0223449
PDK: 3480028
Účinná látka:
Paracetamol
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů  

Popis:

Panadol pro děti s jahodovou příchutí působí proti bolesti a snižuje horečku. Přípravek Panadol pro děti je určen ke snížení horečky, která provází chřipku, nachlazení nebo infekční onemocnění dětského věku (plané neštovice, spála, spalničky, zarděnky, příušnice). Také snižuje horečku po očkování. Panadol pro děti je dále vhodný k tlumení mírné až středně silné bolesti provázející prořezávání zubů, bolesti zubů, bolesti hlavy nebo bolesti v krku při zánětech horních cest dýchacích. Perorální supenzi Panadol pro děti mohou užívat děti od 3 měsíců do 12 let. Dětem od 2 měsíců lze sirup podat ke snížení horečky po očkování.

Dávkování: Jednotlivá dávka přípravku se určuje dle hmotnosti dítěte, případně podle věku (10-15 mg/kg). Dětem od 3 do 6 měsíců s hmotností 5-6 kg se podávají 3 ml suspenze, dětem s hmotností 7-8 kg pak 4 ml suspenze. Dětem ve věku 6-12 měsíců (9-10 kg) se podává 5 ml suspenze. Děti od 1 do 2 let (11-13 kg) užívají 6 ml suspenze. Děti ve věku 2-3 let (14-16 kg) užívají 8 ml a děti od 3 do 6 let (17-20 kg) 10 ml suspenze. Děti od 6 do 12 let (21-25 kg) užívají 13 ml, s hmotností 26-33 kg 16 ml a s hmotností 34-40 kg užívají 20 ml suspenze.

Přípravek může být podáván opakovaně podle potřeby s odstupem jednotlivých dávek nejlépe 6 hodin. Minimální interval mezi dvěma dávkami jsou 4 hodiny. Nepodávají se více než 4 dávky během 24 hodin. Celková denní dávka nesmí přesáhnout 60 mg/kg tělesné hmotnosti. Bez porady s lékařem nepodávejte dětem déle než 3 dny.

Složení: Léčivou látkou je paracetamolum 24 mg v 1 ml suspenze. Pomocnými látkami jsou xanthanová klovatina (E 415), jahodové aroma (obsahuje přírodní a synteticky připravované aromatické látky, aromatické látky totožné s přírodními, propylenglykol, benzyl alkohol), krystalizující sorbitol 70 %, roztok maltitolu, sodná sůl methylparabenu (E 219), sodná sůl ethylparabenu (E 215), sodná sůl propylparabenu (E 217), kyselina jablečná (k úpravě pH), bezvodá kyselina citronová (E 330), sorbitol (E 420), čištěná voda.

Upozornění: Přípravek Panadol pro děti obsahuje směs sodných solí parabenů (E 215, E 217, E 219), které mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné). Dále obsahuje roztok maltitolu a nekrystalizující sorbitol 70 %, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů. Obsažený benzyl alkohol může způsobit alergické reakce. Přípravek obsahuje propylenglykol jako pomocnou látku nezbytnou pro správné fungování přípravku. Nepodávejte dítěti přípravek Panadol pro děti spolu s dalšími přípravky obsahujícími paracetamol.

Lék v nitřnímu užití. Obsahuje paracetamol.

 

 

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Produkt se dále nachází v těchto kategoriích:

Navíc ani korunu!

Moje stáří - Stáří je výsada, ne nemoc

 

Doplněk pro život

Podívejte se na naši novou TV reklamu